Prekliaty ostrov

• Česko Prokletý ostrov (viac)

Je rok 1954 a USA, ktoré sa stále celkom nespamätali z 2. svetovej vojny, sú ovládané paranojou a protikomunistickou hystériou. Detektív Teddy Daniels (Di Caprio) a jeho kolega  Chuck (Mark Ruffalo) prichádzajú na ostrov pátrať po šialenej vrahyni, ktorá zmizla zo svojej cely v psychiatrickej liečebni. Daniels je vojnový veterán, ktorý stále spomína na prežitú traumu a na dôvažok sa musí vyrovnať i so smrťou manželky. Ako skúsený detektív však rýchlo vycíti, že na ostrove nie je niečo v poriadku... (STV)

max cady

Skvele.Scorsese je jeden z nejlepsich reziseru a znovu to potvrdil.Byl jsem hodne zjedav kam se po Skryte identite vyda.Leonardo DiCaprio jako kdyby nedokazal vyuzit potencialu filmu,pritom ma hodne prostoru(stejne jako v Letci,Gangy New yorku).Takze z hereckych vykonu musim nadzvyhnout Bena Kingsleye a hlavne Marka Ruffala,ktery ma malo prostoru,ale zaujal me nejvic ()

Medic.Droid

Wow. Nic jiného snad k tomu nelze říct. Strhující příběh, hudba a vše podtrženo úžasným výkonem DiCapria. 97% "Baby.. Why are you all wet ?" ()

montel

Vyšetřovatel Teddy Daniels (Leonardo DiCaprio) přijíždí se svým partnerem na odlehlý ostrov, kde jsou přísně střežené budovy s nebezpečnými recidivisty. Mají zde vyšetřovat zmizení jedné zadržované a nebezpečné ženy, která se jedné noci ztratila ze své cely. Pronásledován halucinacemi z války ve které sloužil a divokými sny ve kterých se mu zjevuje jeho mrtvá žena, zjišťuje, že se na ostrově dějí velmi podivné věci...Velmi jsem se těšil na tento snímek. Atmosféra první půl hodiny je opravdu skvělá. Pak jsem ale začínal trochu tušit, kam by to zřejmě mohlo všechno směřovat. Kdyby se film natočil tak o pět let dříve byla by to bomba. Ale prvotní skvělý nápad se bohužel vytratil a pro mě se tento ambiciózní snímek stal spíše průměrným. Ale i tak je to dobré. 60% ()

Hopsik

13. července 2010 se zapíše do mých dějin. Po mnoha filmech s LeoDicaprem jsem mu poprvé přišel na chuť a do této chvíle pro mě odpudivý herec se mi zdá být charismatický a především schopný. Ovšem tento snímek mu k tomu velmi pomohl. Prostě se posaďte, nechte se napnout, uvolnit a... hlavně překvapit :) ()

kojot.name

Herecké výkony skvělé, atmosféra fajn, jen prostě... ne, tohle by se fakt nemohlo stát. Ten příběh je neuvěřitelný. Psychiatrie se takhle nikdy nedělala a nikdo by si něco takového nelajznul. ()

xhonza5

Už dlouho jsem nezaznamenal tak dokonalý, poutavý a neskutečně psychologický snímek. Takovéhle dílo se nevidí denně. Čekal jsem průběh daleko odlišný, než nakonec byl. Čekal jsem všechno, ale tohle opravdu ne. Fantazie. Fenomenální dílo, které si zaslouží jen to nejvyšší ohodnocení. Po všech stránkách jednoduše geniální, překročilo to veškerá očekávání a naprosto mě to dostalo a oslovilo. ()

SONYAGENT

Jeden z nejlepších a nejoriginálnějších snímků poslední dekády.. Dicaprio se u mě vyšvihl na jednoho z nejoblíbenějších herců a ještě pár takových snímků a pověsím si jeho plakát do kanceláře.. Ale hudba a příběh tohohle filmu je stejně fascinující jako ostrov samotný.. Mrzí mě jen, že Kingsley nedostal ve filmu více prostoru, ale nešlo to.. Chápu.. 90% ()

Grizzlac

No Scorsese mě zase pěkně potahal za nos. Do konce jsem nevěděl na čem jsem a co čekat. Nečitelný a nápaditý příběh. DiCaprio už je dávno stálicí mezi tím nejlepším co na filmových plátnech hraje. ()

BeaVV

Ano skvelá filmarina, užasný herci na čele s Leom, ktorého už davno nepovažujem len za peknú tvaričku, ale za pána herca, ale dodám už len poslednú vetu z komentára Galadriel: Rozhodne som sa nenudila a Prekliaty ostrov považujem za dobrý film, ktorý som rozhodne nevidela posledný krát, ale na 5 to u mna nie je. ()

sidthekid

Film se skvělou atmosférou a výborným DiCapriem. Scoresemu se po několika průměrných filmech povedl parádní kousek. Horory nemusím a aji na tento snímek jsem zpočátku koukal s nedůvěrou. Stačilo 10minut a nedůvěra byla pryč. Byl jsem neuvěřitelně zavlečen do dějě.... a konec?? Scorsese rozhodně neřekl svoje poslední slovo. ()

schindler

Filmů ze psychiatrické léčebny jsem viděl už mnoho, ale až pod taktovkou Martina Scorsesiho to mělo ty správný koule. Už jen samotný příjezd na ostrov za doprovodu ponuré, ale velice ponuré až zneklidňující hudby je perfektní. Bičující déšť, nezpoutaná vichřice, oddělení C, úchvatné záběry skalních útesů, to vše dokresluje úzkostlivou atmosféru, která je hlavním kladem filmu. Stopáž něco přes 2 hodiny ani chvilku nenudí, nabitý děj nás připraví na několik zásadních zvratů. To, že DiCaprio je záruka kvalitní podívané všichni víme a i zde hraje svůj velice vysoký standart. Na 5 hvězdiček to není, ale kdyby šlo dát 4 a půl, neváhal bych. ()

prengel

Veľmi netradičný pohľad na priame dôsledky obrovskej ľudskej tragédie, na pozadí súboja v tej dobe prevládajúcej psychochirurgie a nastupujúcej psychofarmakológie a toto cele podkreslené prekrásne melancholickou skladbou ”On The Nature of Daylight“ od Maxa Richtera. Po skončení predstavenia a odkrytí kariet divák nemá pocit sklamania, maximálne tak mierneho rozčarovania. Ako satisfakcia nech však poslúži druhé pozretie, kde sa naplno prejaví dôslednosť celej koncepcie. Na BDčku sa nachádza zaujímavý dokument, ktorý relatívne podrobne objasňuje o čo všetko tvorcom pri zrode snímku išlo doporučujem pozrieť taktiež. 95% ()

FunTomCZ

Jsou filmy, u kterejch víte jak to dopadne, což nebejvá zábava... Jsou filmy, kde si to myslíte, ale konec vás překvapí - a bejvá stupidní... A pak je Shutter Island, kde máte v hlavě pár nápadů jak by to mohlo skončit, ale konec je uplněj jinej a hlavně - lepší. ()

Le6n

Prefíkaný film, tváriaci sa ako temná detektívka s prekvapujúcim rozuzlením a záverom na zamyslenie. DiCaprio už dávno nie je ten sladký chlapec, čo zblbol prachatú Winsletovú, aby spolu potom rosili okná na zaparkovaných autách v podpalubí. Už dokáže zahrať aj rozpolteného detektíva, ktorý sa v ponurých kulisách psychiatrickej liečebne snaží vypátrať pravdu a zároveň sa zmieriť s duchmi svojej vlastnej minulosti. Alebo to môže byť aj úplne inak, ale to už by som prezrádzal viac, než je zdravé. Tak ako som Lea nemal rád dlho po Titanicu, tak teraz mu žeriem jednu úlohu za druhou a ani z toho nemám blbý pocit. Shutter Island je skvelý film, ktorý vtiahne diváka do deja a dokáže mu, ako jednoducho vie manipulovať jeho úsudkom. ()

kondomxxl

Na tento film som sa dostal až neskôr, až keď mi ho odporúčili kamaráti. Tak a výsledný efekt ? No je toho hodne. Niekde v polke mi to pripadalo ako Memento, neskôr ako nejaká zpatlanina kde si ani rejža nebol istý čo chce a čo vlastne robí. Takže musela prísť druhá projekcia, kde sa všetko vyjasnilo a umňa došlo k veľkému ''AHÁÁÁÁÁ''. Musím teda Scorseseho pochváliť, pretože ide zatiaľ o jeho najlepší snímok ktorý som videl. Samozrejme Letec bol výborný, Gangy fajn, ale toto je trošku iná káva a chvíľku mi pripomínala Nolanovky(ale len chvíľku, predsalen Nolan oblbuje celý film :D). Ale tak on má vlastný štýl a tak to vyzerá že sa dostane medzi mojich obľúbencov. Ale hlavne musím pochváliť DiCapria, ktorý to zahral proste fantasticky, ako som počul od ostatných tak tento film odštartoval jeho ''pravú'' hereckú kariéru. A skutočne je to tak, už to nie je to usmrkané decko z Titanicu a dokáže utiahnuť film aj sám a teším sa na jeho ďalšie projekty (už ma dostal aj Inception-Nolan). Taktiež musím pochváliť Kingsleyho ktoré som od prvého momentu podozrieval (čo je dobre) a samozrejme Mark Ruffalo aka next Hulk. Síce to bolo trošku melodramatické a scenár sa sem tam sám akoby pomiešal ale posledná pol hodinka stála za to. ()

shinlove

Dal jsem si chvíli odstup, abych ohodnotil co nejlépe...Ano, je to skvělý film, kde jsem nečekal to, co se dozvím na konci. A ano, DiCaprio je asi nejlepším hercem poslední dekády (nebo posledních 5 let 100%!) a Mark Ruffalo s Benem Kingsleyim byli prostě skvělí. Jen ubírám hvězdičku za fakt, že filmu by slušelo třeba i o 20-30 minut méně, protože já se přiznávám, že jsem občas nudně koukal jinam a jen poslouchal, co se děje...nevtáhlo mě to tak, abych mohl dát plný počet. A jen tak mimochodem, zajímalo by mě, co má Scorsese stále s tím Bostonem? :) 4* ()

sashator

Těšil jsem se na tento film poměrně dlouho a ve finále jsem z toho trochu rozpolcený. Hned od začátku se film chová misteriozně, což se mi velice líbí. Postupem času se tato nálada pro mě trochu ztrácí a nastupuje vyloženě psychologické drama hlavního hrdiny, který bojuje se svými "duchy" z minulosti. A ať hraje Leo opět skvěle, od 2. poloviny filmu mi to přišo pořád stejné a čekal jsem na něco, co mě z té letargie opět probere. A to bohužel přišlo pratkicky až v posledních 3 minutách. Souhlasím s hlasy, že by se Scorsese měl vrátit k mafiánskému tématu, který mu jde nade vše dobře. Ve finále je film zkrátka zklamáním. ()

morlumak

Prozatím rozhodně film roku. Skvělý příběh. Od začátku jsem si myslel, že tuším o čem to bude a Scorsese mě dlouhou dobu ujišťoval, že tuším správně. Události poslední půl hodiny mě vyvedly z omylu, jenom proto, aby mě poslední věta filmu vrátila úplně na začátek. Musím vyzdvihnout roli DiCapria, kterého jsem měl docela hloupě zaškatulkovaného jako toho chlapce z Titanicu, ale tady mě opravdu překvapil. Skvěle zahraná role. Moc se mi líbila atmosféra celého filmu. ()

DiCaprio krutým zabijákem

DiCaprio krutým zabijákem

12.08.2015

Gangy New Yorku, Letec, Skrytá identita, Prokletý ostrov a Vlk z Wall Street. Pětice společných filmů Leonarda DiCapria a Martina Scorseseho je impozantním odkazem, který se již brzy rozšíří o šestý… (viac)

DiCaprio a král současného thrilleru

DiCaprio a král současného thrilleru

24.05.2013

Dennis Lehane je jeden z mála spisovatelů, kteří se nemůžou stěžovat na filmové adaptace svých knih. Filmy jako Sbohem, baby, Tajemná řeka nebo Prokletý ostrov byly úspěšné komerčně i u kritiků.… (viac)

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

16.04.2013

Povídka klasika žánru Edgara Allana Poea se stala základem pro „dobový psychologický thriller" Eliza Graves, který měl původně režírovat paranormálně aktivní Oren Peli, ale nedávno jej převzal Brad… (viac)

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013

To samozřejmě vyvolá spoustu spekulací o podílu Jamese Camerona na pátém pokračování ságy, kterou před téměř třiceti lety odstartoval. Teď ale fakta: produkční společnost Annapurna Films, která před… (viac)