Na konci 80. let zaplňoval Randy „The Ram“ Robinson, profesionální wrestler, titulní stránky novin. Nyní, o dvacet let později, se těžko protlouká životem a ve školních tělocvičnách a komunitních centrech kolem New Jersey dělá vystoupení pro hrstky nezdolných wrestlingových fanoušků. Své dceři se odcizil a není schopen si udržet skutečný vztah. Randy žije pro vzrušení z show a pro obdiv svých fanoušků. Nicméně infarkt ho donutil odejít do důchodu. Pomalu si začíná zvykat na novou situaci a oceňovat stav svého života – snaží se znovu spojit se svou dcerou a rozvinout vztah se stárnoucí striptérkou. Nic z toho se však nedokáže vyrovnat lákání ringu a wrestlingové vášni, které hrozí, že ho opět pohltí. [44. MFFKV 2009] (oficiálny text distribútora)

Šindy

Dlouho jsem s hodnocením váhal, ale Wrestler si nakonec plný počet hvězd zaslouží. Žádné efekty, žádná velkolepost. Prostě jenom sledujete příběh člověka, který o všechno přišel a zůstalo mu jediné - zápasy. Aronofskyho tady ani necítíte. Nechává Rourkovi prostor pro jeho mistrovské představení, ve kterém ani nemusí hrát. Tohle je přesně role, na kterou Mickey Rourke čekal celý život. I přesto, že se jedná o jednoduchý a často otřepaný příběh, který jsme mohli vidět několikrát, je tenhle kousek neuvěřitelně silný. ()

Agipov

Wrestling moc nemusím, no nominácie na oscara a hodnotenie filmu napovedalo že to bude skvelý filmový zážitok no nestalo sa tak, Táto dráma ma ničím neprekvapila ani nič hlboké vo mne nezanechala. Jedinou výnimkou bol výkon Mickeyho, trosku zahral výborne....vlastne on nič hrať ani nemusel.60% ()

godspeed

Mimořádně dobrý film ve své uvěřitelnosti, emotivnosti a schopnosti vtáhnout diváka do děje. Největší devízou filmu je Rourke, v jehož podání je The Ram neuvěřitelný sympaťák i přes všechny své jizvy, chyby a nedostatky. Což se u spousty kladných hrdinů a naleštěných herců říci nedá. Tam kde Rocky končí, tam The Wrestler začíná. ()

xenopus

Jistá režie Aronofského, plnohodnotný výkon M. Rourkea, nominaci M. Tomei nechápu, ale co už... Je zajímavé se podívat na stárnoucí hvězdu sportu, který u mě už nikdy nebude sport, ale díky tomuhle filmu spíš dopředu vykonstruovaná zábava pro diváky, ve které se hlavní aktéři snaží především se nezranit. Film neurazí, ale také ničím nenadchne - nemám, co bych pohaněl, ale ani vynášel do nebes, ve výsledku ale za celkový dojem průměrné čtyři. ()

nicneznam

Klasickej tuctovej příběh o vyběhaném sportovci s podlomeným zdravím, který by se kvůli fanouškům roztrhal o provazy v ringu, ale v normálním životě je na nic. Je sám, je drsnej, umí si zabrečet. Z epizodky s odcizenou dcerkou se dalo vyždímat mnohem víc, než jen jedna hysterická scéna a jedna slza na místě starých časů. Aronofsky to jinak dobře natočil, dokáže působit depresivně, Rourke podal svojí postavu zdařile, ale jinak to se mnou takřka nehnulo. A můj pohled na wrestling? Vůbec jsem nepochopil, co z toho ti aktéři nebo diváci v reálu mají. Jako s každym druhym čumsportem. Mám to za šou blbců, kteří dělají z diváků ještě větší blbce. Žiletky a podobně. Asi jediná věc, kterou mně film dal. Ale to už jsem stejně věděl dávno. ()

zmates

Aronofsky opět divákovi zabrnkal na emoce, tentokrát však na ty "lacinější a hloupější". Velký pan režisér sestoupil z vědeckých a filozofických "výšin" a zaměřil své síly na něco pozemského a všedního a výsledkem byla jedna veliká nuda. Snaha tlačit emotivní scény do extrémů byla příliš do očí bijící, správně pojatý byl snad jen samotný závěr filmu. Co nelze upřít, to jest Rourkovo brilantní představení, kterému byl scénář snad ušit na míru. ()

sigi2

90 %. Nikdy by som nebol povedal, že Rourke dokáže podať TAKÝTO výkon. Film pravdivý ako život - niektorým ľuďom proste nie je súdený happy end. ()

haffen

Mal som veľké očakávania, ale tie sa moc nenaplnili. Film je sám o sebe kvalitný a dobrý, ale skrátka ma vôbec neoslovil. ()

rottik-cb

Wrestler se mi hodnotí těžko. Mám ráda Aronofského, ale Mickey Rourke mi nic neříká. I když odhlédnu od jeho osobnosti jako takové, pořád zůstává postarší dlouhovlasý blonďák s býčí šíjí, což se mému typu nepodobá ani zdaleka :). Na začátku vypadá opravdu prachbídně. Zkrachovalec s bolestmi zad, který nosí naslouchátko, pracuje v supermarketu a kulhá jak stará babka. Vše se ovšem rázem změní ve wrestlingové aréně. Tam bych mu jeho 55 neřekla ani omylem, navíc to tělo! Problém číslo 2 je ale onen wrestling. S boxem nemám problém, ale sport, při kterém se používá sešívačka? Ne, dík. Film odhaluje zákulisí wrestlingu jen okrajově, ale i tak je to pro nezasvěcence zajímavé. Celý wrestling je show, představení na efekt. Zápasníci se domlouvají předem, protože role musí být očividné. Jak píše Roland Barthes v Mytologii: „Ve wrestlingu není úkolem zápasníka vyhrát, ale provést přesně ta gesta, která se od něj očekávají. Je to přehlídka Bolesti, Porážky a Spravedlnosti, symbolický zápas Dobra a Zla.“ Wrestler je na pomezí mezi sportovním a psychologickým dramatem. Taková Black Swan pro chlapy ;). Z vedlejších rolí mě zaujala Marisa Tomei coby zralá prostitutka. Byla vážně skvělá, věřila jsem jí všechno. I když se tedy zrovna neztotožňuji s tématem ani hlavním hrdinou, dávám filmu 4*. Prostě proto, že je to kus kvalitně odvedené práce. ()

pekl

Bez Rourkeho by ten film byl poloviční a v podstatě by se bez něj nedal ani natočit. Skoro 20 let se na něj „poctivě“ připravoval boxem a všemožnými drogami. Podobně jako v Thelma a Louise i zde jde hlavní hrdina v posledním záběru filmu vstříc jisté smrti, pro kterou se dobrovolně rozhodl. Fyzicky ho ale zemřít nevidíme. ()

TommyDiamond

Profesionální wrestler Randy (Mickey Rourke) se chce za každou cenu vratit na vrchol. Ale je to už dvacet let,kdy byl Randy na vrcholu a jako hvězda wrestlingu plnil novinové članky. Randy se pořád nemůže smířit s koncem kariéry. I přes infarkt se připravuje na další zápas. Konec filmu je otevřený,každy si může domyslet jestli Randy přežil nebo ne. Nechápu ameriku,jak může mít tak hrozně ráda wrestling. Sport,který je sice profesionální,ale domluvený. Mickey Rourke podal dobrý výkon. celkově 60% ()

Zombiepod

Fantastický Mickey Rourke ako starnúca hviezda. Aronofsky je jednoducho génius a vie presne ako zapôsobiť filmom na ľudské emócie, aj keď sa jedná o tvrdý šport a navyše nám zanechal zamysleniahodný záver. ()

markyzgero

přechod mezi tichym supermarketem a vřeštící arénou je dechberoucí. viděl jsem dva dokumenty o oldschoolovejch ikonách wrestlingu, a proto trochu podezíram aronofskyho z čórky, ale třeba to jen byla přímá inspirace...ať tak či tak, wrestler má koule nezmenšený používánim steroidů, jen toho botoxu je tam přes čáru ()

Chasida

She's got a smile it seems to me, reminds me of childhood memories, where everything, was as fresh as the bright blue sky... To je to, co se mi vybaví, když vzpomínám na Wrestlera. Skvělý film, sedl po všech stránkách. Ještě nikdy nevypadala bída tak skvěle. (85%) ()

Homerking

Nejlepší role jakou mohl Mickey Rourke dostat a také zahrál jí na výbornou , perfektní ukázka toho že každá sláva jednou pomine a vyrovnat se s těžkými životními situacemi není žádná procházka růžovým sadem. Velmi emotivní po všech stránkách .Jasně zasloužených pět. ()

Indyi

Jedno z velmi milých a příjemných překvapení. Nečekejte žádné novinky, vše už jsme v té či oné podobě viděli, ale tohle je herecká one man show přichystaná pro Mickey Rourke. Kdo čeká akční veleřežbu, sex, drogy etc, tak ho čeká překvapení. Místo toho uvidí tak trochu melancholický, smutný příběh, osamělého, starého chlapa. Moc pěkný film. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Rychlá a zběsilá Pomáda?

Rychlá a zběsilá Pomáda?

15.09.2015

Emily Ratajkowski (Zmizelá) a Spencer Boldman (21 Jump Street) si už brzy zahrají ve filmu Cruise. A kupodivu nepůjde o biografii superhvězdy z Mission: Impossible, nýbrž o nové bouráky nabité retro,… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Bale trénuje Wahlberga

Bale trénuje Wahlberga

22.04.2009

V čempak asi? V klení asi těžko, Mark si vystačí sám (mrkněte třeba na Skrytou identitu, jak mu to jde). Pár hereckých lekcí by Bale Wahlbergovi dát mohl, ale to taky není správná odpověď. Půjde o...… (viac)