Bella Swanová bola vždy trochu iná. Keď sa jej mama znovu vydala, Bella sa rozhodla zblížiť so svojím otcom a nasťahovala sa k nemu do malého daždivého mestečka Forks, neočakávala však, že sa jej život zmení. Na prvej hodine v novej škole si k nej prisadne tajomný a očarujúci Edward Cullen (Robert Pattinson), chalan, ktorý je iný ako všetci, ktorých doteraz stretla. V škole sa o ňom šíria zvláštne zvesti, rovnako tak o jeho súrodencoch, s ktorými vždy sedáva osamotený pri jednom stole v školskej jedálni. Aj napriek varovaniu kamarátov, Edward neskutočne Bellu priťahuje a snívajú sa jej o ňom sny. Postupne začne mať však podozrenie, že Edward nie je úplne obyčajný chalan a skrýva veľké tajomstvo... (TV JOJ)

jerenymo

Ale jo čekal sem sladárnu opepřenou upírskými kousanci,ale byl sem příjemně překvapen. Někde sem četl přirovnání romeo a julie v upírském podání...a musím s tím souhlasit...... ()

Phillo

Neskutočne lacné, provinčné a tupé spracovanie kvázi zaujímavého príbehu, ktorý sa snaží riešiť množstvo tém, no ani jednu nedotiahne a ani v jednej nevyniká. Instantná zábava bez štipky presahu alebo výnimočnosti, kde expozícia trvá hodinu, aby mohla byť potom v priebehu 2 minút zničená doslovným dialógom objasňujúcim všetko naznačené a vopred známe. Vražda filmovej inovatívnosti a naťahovanie príbehu na neúnosnú mieru, ktorá neznalého a nezasiahnutého predlohou dokáže unudiť k smrti. Twilight nemá šancu zaujať, pôsobí dojmom, že bez hypu a kopy fanúšikov by nikto na podobný scenár nikdy peniaze nedal. Nie, Twilight ma nechytil, lebo nemá ani jednu osobitú tému nerecyklujúcu niečo predtým použité a prevarené. ()

maty39

Až do české premiéry (a prvních recenzí) jsem neměl tušení, že existuje nějaká knižní sága z níž tento film vychází. Asi to ale nebude taková limonáda, kterou jsem měl tu čest shlédnout v kině. Začátek byl snesitelný, když jsem nevěděl moc o co jde (jelikož jsem recenze nečetl moc pozorně, tak jsem myslel, že ta holka je upír :-)). Když přijde asi v půlce "onen" zlom, tak to začne být silně nesnesitelné. Utrpení pokračuje téměř až do konce filmu (kromě několika okamžiků). Režisérka zřejmě asi moc talentu nepobrala (Legendy Z Dogtownu budou asi nějakej omyl/zázrak) - což se dá říct i většině hereckého ansáblu. Místy bylo až smutné koukat na Kristen Stewart, která se snažila vypadat věrohodně. Ale je celkem roztomilá - chvilkama. Na druhou stranu, pustit mi to někdo v sobotu ve 20:00 na Nově tak bych od toho asi neodešel. Ale podruhé už bych se na to nekoukal. ()

MraMor odpad!

Naposledy som mal podné pocity po pozretí Bathory. Ako neviem či mám plakať, alebo sa mám smiať, jedným som si istý, že z podobných zlepencov je mi na zvracanie. Nech sa na mna nikto nehnevá mal som možnosť ako tak si prečítat resp. respektíve skôr vypočuť aj literárnu podobu síce len z časti ale na vytvorenie obrazu, čo ma asi čaká mi to bohato stačilo. Strach a hrôza od začiatku až do konca v pravom slova zmysle, jednej postavy mi bolo len trošku lúto a to stopara ako ho roztrhali podobný osud by som skôr doprial hlavnej hrdinke. ()

Addam

Nechapu, jak muze nekdo rict, ze je tohle opad. To rozhodne ne. Knizni predlohu jsem necetl, ale jinak si myslim, ze se jedna o vcelku koukatelny film. U nekterych scen jsem se i slusne bavil. Dej je plynuly a vcelku klidny, az na konci dojde i na tu akci. Takova trochu pohadka s dobrou kamerou. Proste pekne 3* si to zaslouzi. ()

Gore

Tak se emo generace dočkala a má svůj film (chybějí jen černé šminky a podřezané žíly, ale snad to druhej díl, který se už vehementně připravuje, spraví). Začátek, kdy se totálně bledí a jakoby přiblblí emo teenageři snaží-nesnaží sbalit a jsou totálně odtažitě chladní a ihned 'zamilovaní' byl víceméně k nepřežití, ale poté se z toho stal standardní americký film o zamilovaných teens Ameriky s lehkým nádechem moderního hororu a emo fucking cool generace. Ale když zahodím své předsudky k emo a budu na to nahlížet jen jako na film, tak standard akorát na 3*. ()

Lucillle

Upíry nijak zvláť nemusim, jsem spíš na zombíky, roboty nebo vetřelce, romantický filmy mě taky extra neberou, ale tenhle film mě prostě dostal.. Z racionálního pohledu jsem dala čtyři hvězdicky, ale pak jsem to prostě musela změnit na pět :) Má to dokonalou atmosféru.. zahráli to fakt na jedničku.. ()

cherita

Ve svém úplně prvním komentáři tady na csfd jsem se strefovala do Daniela Radcliffa a jeho omezeného hereckého rejstříku čítajícího pouhé tři výrazy. Danieli, přijmi tímto moji omluvu. Tehdy jsem ještě nemohla vědět, že se o rok později objeví někdo, kdo se pokusí utáhnou dvouhodinovou roli na jednom jediném šklebu. Dámy a pánové, ten někdo se jmenuje Robert Pattinson a přišel si pro vaše pubertální dcery. A obávám se, že jedině ony se nebudou smát, až tenhle zmalovaný a napomádovaný hošan „odkryje“ svou pravou identitu a se smrtelně vážnou tváří pronese větu: „Jsem nejnebezpečnější predátor na světě!“ Mně nezbývá, než lkát nad tím, že jediný alespoň trochu sexy upír, který se ve filmu vyskytuje, má prostor asi deseti minut, načež skončí roztrhaný na kusy a upálený na hranici... Holt moje představa romantického hrdiny je poněkud jiná. Nicméně v rámci celé twilight ságy je tohle naprostý vrchol, protože se tu ještě tolik neprojevují všechny ty ideologické trhliny a pochybná poselství, kterých je Meyerové dílo plné. ()

waits

Ach, ano, chapu, ze teenegarum se to libi. Ostatne ten film na me celou dobu kricel:" Uz nejsi teenager, romantika vzala za sve, a tohle neni dvacaty hrany film, co vidis, ale zhruba tritisici, je to vsechno totalni odvar neceho, co uz js videl!" Tak jsem se po priletu (snad si nikdo nemysli, ze jsem ve svem veku sel na Twilight do kina) zkusil vratit casem zpet a pustil si animovanou tricetivterinovou verzi tehoz. Byla mnohem lepsi. http://www.angryalien.com/aa/twilightbuns.asp ()

M.A.J.O.

Pořád jsem čekal na nějakou akci a ono nic. Tento film přináší zase nové " pravdy " o upírech, ale jinak nijak zvlášť nevyniká. ()

MIKESTEIN

Istú dobu som mal tento film ohodnotení na tri hviezdičky, no po dnešnom zhliadnutí som si vela doplnil a viac som sa ponoril do jeho hlbky,kedže vedla mňa sedela moja sfanatizovaná priatelka (platonicky zamilovaná do Pattinsona) a vysvetlovala mi spojitosti z knihy. :) Po pozornom sledovaní sa mi aj zapáčil ten ich nežný vsťah plní zamilovanosti no hlavne večnej Lásky dvoch spriaznených duší. (Práve tu sa črtá otázka či má upír vlastne Dušu). Ked som sa dozvedel o celej mytologii filmu začal som uvažovať že si zájdem na jeho dalšie časti aj do kina. Už dlho som nevidel romanticko-upírsky film,ktorý by som mohol pozerať aj zo svojou Láskou. Každý z nás si vo filme nájde ten svoj kúsok. Osobne sa teším na nádejnú herečku Kristen Stewart, ktorá svojou charizmou a hereckým podaním knižnej postavi Belly poukázala na svoje filmové kvality ( asi som sa do nej platonicky zamiloval :D ). Teším sa na to ako sa z nej stane naozajstný upír,ale tejto scény sa dočkáme najskôr až vo finálnej časti tejto ságy. Už teráz som zvedaví na dalšie pokračovania,ktoré vizerajú naozaj slubne. Režisérka Catherine Hardwicke sa svojej úlohy zhostila slubne a film Twilight nijako nepokazila. Môžem len pogratulovať a na záver môjho komentu chcem zaželať vela šťastia v odolávani Edwarda Cullena v zahriznutí sa do krku sladkej Belly (niekto by ju možno aj zjedol). :) ()

punk_zero

Mam rád filmy, kde hraje herečka Kristen Stewart . Narodila sa v tom istom roku ako ja . Lenže to nieje len o hercoch, Tento film bol výborny, preto dávam 80 %. Na záver linkin park - valentine day, moja obľúbená. ()

marttaN

Když jsem si tenhle film půstil, řekl jsem si, že se budu myslet jako 16ti letá holka, takže otevřel jsem si lahváče a jdeme na to..... teď je asi 10 minut po skončení...uff, dalo mi to zabrat. Je to přesně ono, film pro úzky profil diváků (divaček 13-18 let). Jestli jste chlap a je vám jako mě přes třicet, tak se braňte tomu jak upír česneku. Ještě jedno, nejsem sexista, ale ženská režíjní ruka je cítět během celého filmu (možná to bylo účelové, nevím). Další věc co mi na filmu vadila je hlavní padouch, co to proboha je??? Kde je aspoň náznak charismatu a to jeho naklánění hlavy na stranu mi připadalo spíš komické než hrůzyplné (a strašně mě to štvalo). Každopaně dávám dvě hvězdy za to, že se ten film docela drží kupy a opravdu není pro mou věkovou kategorii, takže kdybych dal jen jednu tak bych filmu ublížil. ()

Aldanar

Řekl bych, že kdyby ubrali spoustu nezajímavých, nudných, jako pouhá vata vypadajících scén, výsledek by byl možná lepší. Ke konci jsem už koukal na hodinky, kdy že to už bude končit. Na druhou stranu, nejsem věková generace, jíž je tento snímek primárně určen, takže nevlhnu z pohledu na stylově rozcuchaného Pattisona. A na závěr, nečetl jsem knižní předlohu, tak mé hodnocení není asi zcela objektivní... Uvidíme co přinesou další díly. (Zajímalo by mě, jak se bude Hardwcková vypořádávat se stárnutím Pattisona. Ve srovnání s Radclifeovým Potterem jsou upíři jaksi nezastižení stárnutím) ()

Simgal

* za Kristen Steward * za prostředí, ve kterém se film odehrává. Víc tomuto filmu dát opravdu nemůžu, protože jsem se celou dobu strašně nudil. Připomínalo mi to slavné Čekání na Godota. Pořád jsem jen čekal, kdy se v tom filmu začne něco dít, ale nazačalo. ()

(Z)denny

Romantický, sladký, fantasy, sladký, sladký, sladký, přesladký snímek pro pubertální a postpubertální mládež... Neříkám to nijak hanlivě. Je to snímek, který je pěkně natočený a je cíleně zaměřený na tuto věkovou kategorii.. Mě osobně netradiční pohled na život upírů zprostředkovaj Kulhánek a od té doby.. ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva

29.08.2023

Stejně, jako měl snímek ONEMANSHOW: The Movie bezprecedentní první víkend, má nyní i bezprecedentní propad. Ačkoliv tak novému snímku Kamila Bartošky aka Kazmy už nikdo nevezme rekordní český otvírák… (viac)

Twilight sága se vrací

Twilight sága se vrací

20.04.2023

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

07.02.2022

Režisér a ilustrátor Peter Ramsey natočil v roce 2012 svůj animovaný debut Legendární parta, pak si pár let dával pauzu, a teprve v roce 2018 poslal do kin dnes již oscarový a přelomový animák Spider… (viac)

Kdo si zahraje Batmana?

Kdo si zahraje Batmana?

17.05.2019

Aktualizováno: Novým Batmanem se stal Robert Pattinson. The Batman režiséra Matta Reevese patří mezi nejočekávanější komiksové projekty příštích let, není tedy divu, že kolem obsazení nového… (viac)