Velký den slečny Pettigrewové

• Veľká Británia Miss Pettigrew Lives for a Day

Důmyslná a hřejivá romantická komedie o slečně Guinevere Pettigrew (Frances McDormand - Po přečtení spalte, Fargo), která neprávem přijde o svou práci a začne se vydávat za profesionální osobní asistentku.  Slečna Pettigrew nastoupí u známé a bohaté zpěvačky Delysi Lafosse (Amy Adams - Julie a Julia, Noc v muzeu, Chyť mě, když to dokážeš), se kterou se velmi rychle spřátelí. Své nové přítelkyni pomáhá v komplikovaných profesních i milostných vztazích a zároveň se učí pohybovat v prostředí "vyšší společnosti". Obě přítelkyně se vzájemně podporují v rozhodnutí vydat se na cestu za svým snem. (oficiálny text distribútora)

Moco

Pro mě je Pettigrewová především vzorem přijetí lidí do svého srdce, přestože chybují, žijí zhýrale nebo nejsou pravdiví. Ona je přijímá, ale mluví s nimi upřímně a na rovinu. Cítí její přijetí a lásku, ale zároveň slyší její výtky, rady, morální apely. Krásné na tom je, že spisovatelka Winifred Watsonová dává postavě paní Pettigrewové moc nad lidskými srdci a tím jí umožňuje měnit běh jejich života. Přichýlit se k tomu, co je pro ně dobré a opustit to, o čem sami tuší, že by dělat neměli. Kéž bych mohl svůj život psát jako román. Nadělil bych si spoustu takových úspěchů. ()