Reklama

Reklama

V decembri 1941 prichádza do Šanghaja agent námornej spravodajskej služby (John Cusack) , aby navštívil svojho priateľa Connora (Jeffrey Dean Morgan). Keď sa dozvie, že Connora zavraždili, rozhodne sa pátrať po jeho vrahoch na vlastnú päsť. Pod menom Paul Soames, ktoré používal na svojej misii v Berlíne, sa zamestná v šanghajskom denníku Herald a napíše článok, v ktorom chváli nacistickú politiku, aby sa votrel do najvyšších miestnych kruhov. Vďaka článku je pozvaný na nemecké veľvyslanectvo, kde sa koná spoločenský večierok. Tam sa zoznámi s vplyvným miestnym gangstrom, charizmatickým Anthonym Lan-Tingom (Chow Yun-Fat), jeho očarujúcou manželkou Annou (Gong Li) a japonským kapitánom Tanakom (Ken Watanabe). Počas vyšetrovania Connorovej smrti sa Paul do Anny zamiluje, čím sa obaja dostanú do smrteľného nebezpečenstva. Postupne zisťuje, že jeho priateľ sa zaplietol do sprisahania oveľa nebezpečnejšieho a rozsiahlejšieho, než si dokáže predstaviť. (TV JOJ)

(viac)

Recenzie (91)

larelay 

všetky recenzie používateľa

Velmi príjemny vylet do minulosti, kde dostaneme pohlad na udalosti v case 2.svetovej vojny aj z trosku netradicneho pohladu. Johna a jeho "neherectvo" standardne potesilo, ale co bolo velke prekvapenie bola herecka Li Gong, ktora podala podla mna brilantny vykon. Naozaj vyborna atmosfera, ktora vo vas vzbudi tuzbu navstivit Sanghaj. ()

Terva 

všetky recenzie používateľa

Příběh začíná roku 1941. CITÁT - Dobrý špión potřebuje krytí.......... Po úvodní scéně se vracíme o dva měsíce zpět abychom sledovali děj, který nás přivede zase na začátek (nebo konec). CITÁT - Šanghaj je Paříš Orientu.......... Příběh je vyprávěn hlavním hrdinou Paulem Soamesem (John Cusack). Nemusím moc špionážní filmy zvlášť ty z Neesonem nebo Damonem a jeho tvářičkou jak dětskou prdelkou a tak jsem si tento snímek docela vychutnal. Pěkně vyvedené válečné prostředí, povedená hudba a skoro kriminální příběh nás pěkně vtáhne do děje. Trochu mi tam vadila ta vysoká politika, té moc nerozumím. Neočekávejte však žádnou akční brutální vyvražďovačku, ikdyž se zde hodně umírá a také nečekejte žádná špionážní udělátka a pomůcky, funguje zde jen kabelový telefon (pevná linka) a symbolika předávaná ústně nebo předem dohodnutými předměty. Je to spíš taková válečná noirovka bez špetky humoru. CITÁT - Svět se změnil.......... ()

Reklama

kagemush 

všetky recenzie používateľa

Povrchní zápletka,plytký příběh,nastavovaná přeslazená limonáda na konci (noir a hepáč?,vy čuňata producentský!!),a Kjusak s těmi svými vykrojenými rtíky,který třeba Bogartovi charismem nesahá ani po psí dečky (tak jako Bogart mu nesahá ani nikam jako herec),by to u mě mělo shodit do žumpy.Jenže ON to je noir! Přesněji pokus o něj.A ne jen nějaké ty odkazy ,nebo nějaké neo... (Coeni), poklona žánru nebo něco,ale čistokrevný noir se všemi svými prima atributy,včetně promluv pana hrdiny (k tomu nutno přičíst tu neskutečnou skvadru východoasijských hvězd,které opravdu nemůžou za to,že většina bílých buránků nemá nakoukáno a nedokáže je od sebe rozlišit). Takže děkuji a chci eště! ()

tron 

všetky recenzie používateľa

„Zlomila vám srdce?“ – „Pokiaľ si správne spomínam, tak áno.“ Švéd Mikael Håfström (DUCH JAZERA) je zaujímavý režisér. Hoci jeho ZLO a IZBU 1408 nemožno viniť z výborných scenárov, tak z dobrých hereckých výkonov, originálnej myšlienky a silnej atmosféry áno. SHAGHAI ma bavil o čosi viac, ako relatívne podobná TÚŽBA, OPATRNOSŤ. Postavy mi pripadali živšie, príbeh dynamickejší, dialógy svižnejšie, herci charizmatickejšie udržali moju pozornosť, nebolo to tak čertovsky dlhé a výprava nočného vojnového Šanghaja, kde sa miesia všetky kultúry sveta (v anglickej štvrti sa pije, v nemeckej robí špionáž a vo francúzskej sa je), bola miestami taká okúzľujúca, až som sa chcel vrátiť v čase. Dokonca sa mi snímku podarilo vidieť s bizarným čínskym (japonským?) dabingom, čo jej dodalo ešte atraktívnejší rozmer. Miestami bol ale dej príliš prekombinovaný, takže mi to v druhej polovičke začalo pripadať zdĺhavé a únavné. ()

Morholt 

všetky recenzie používateľa

Lákalo jméno režiséra, hodně jsem sliboval od obsazení, ale skutek utek. Jediné, co stojí za výraznější pozornost je šanghajské prostředí a výstřih Li Gong. Jinak se jedná o slátaninu, která místy neměla hlavu ani patu. Korunu tomu všemu nasazoval John Cusack v jedné ze svých nejotravnějších rolích. Jednoznačně nejhorší Håfströmův film. 15% ()

Galéria (75)

Zaujímavosti (7)

  • Bey Logan dělal koordinátora pro The Weinstein Company (TWC) na Shanghai Tang Fashion Show. (Rominator)

Súvisiace novinky

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (viac)

Reklama

Reklama