Reklama

Reklama

V decembri 1941 prichádza do Šanghaja agent námornej spravodajskej služby (John Cusack) , aby navštívil svojho priateľa Connora (Jeffrey Dean Morgan). Keď sa dozvie, že Connora zavraždili, rozhodne sa pátrať po jeho vrahoch na vlastnú päsť. Pod menom Paul Soames, ktoré používal na svojej misii v Berlíne, sa zamestná v šanghajskom denníku Herald a napíše článok, v ktorom chváli nacistickú politiku, aby sa votrel do najvyšších miestnych kruhov. Vďaka článku je pozvaný na nemecké veľvyslanectvo, kde sa koná spoločenský večierok. Tam sa zoznámi s vplyvným miestnym gangstrom, charizmatickým Anthonym Lan-Tingom (Chow Yun-Fat), jeho očarujúcou manželkou Annou (Gong Li) a japonským kapitánom Tanakom (Ken Watanabe). Počas vyšetrovania Connorovej smrti sa Paul do Anny zamiluje, čím sa obaja dostanú do smrteľného nebezpečenstva. Postupne zisťuje, že jeho priateľ sa zaplietol do sprisahania oveľa nebezpečnejšieho a rozsiahlejšieho, než si dokáže predstaviť. (TV JOJ)

(viac)

Recenzie (91)

Terva 

všetky recenzie používateľa

Příběh začíná roku 1941. CITÁT - Dobrý špión potřebuje krytí.......... Po úvodní scéně se vracíme o dva měsíce zpět abychom sledovali děj, který nás přivede zase na začátek (nebo konec). CITÁT - Šanghaj je Paříš Orientu.......... Příběh je vyprávěn hlavním hrdinou Paulem Soamesem (John Cusack). Nemusím moc špionážní filmy zvlášť ty z Neesonem nebo Damonem a jeho tvářičkou jak dětskou prdelkou a tak jsem si tento snímek docela vychutnal. Pěkně vyvedené válečné prostředí, povedená hudba a skoro kriminální příběh nás pěkně vtáhne do děje. Trochu mi tam vadila ta vysoká politika, té moc nerozumím. Neočekávejte však žádnou akční brutální vyvražďovačku, ikdyž se zde hodně umírá a také nečekejte žádná špionážní udělátka a pomůcky, funguje zde jen kabelový telefon (pevná linka) a symbolika předávaná ústně nebo předem dohodnutými předměty. Je to spíš taková válečná noirovka bez špetky humoru. CITÁT - Svět se změnil.......... ()

Malarkey 

všetky recenzie používateľa

Ve výsledku moc hezky zfilmovaný film, kde nejsilnější zážitek je atmosféra Shanghaie ale všecko ostatní stojí kvalitou asi tak stejně jako současná hra fotbalový Slavie. Příběh je špatnej, herci líní a to i přesto, že se tam objeví docela velká jména. Cusack, Potente, Watanabe nebo Chow. Takhle jsem od režiséra ještě Pokoj 1408 vcelku dobře zvládnul, ale tady se to prostě už nedalo. Otravná nadbytečná slátanina, která dle mého okamžitě zapadne. ()

Reklama

Pepinec 

všetky recenzie používateľa

To bylo jako hodina fyziky na střední. Já tam sice seděl a prděl do svý židle v poslední lavici tušíc, že někde vepředu je něco jako kantor a tabule se vzorečkama, ale očima a myšlenkama jsem se toulal daleko předaleko za tabulí okenní. Tehdy to bylo mnou, nebohý fyzice jsem ani nedal šanci. Zato Smrt v Šanghaji jsem si pustil sám a zcela dobrovolně, aby mi zpříjemnila večer. A výsledek? Za oknem je tma a fouká vítr. ()

Cervenak 

všetky recenzie používateľa

Bravo, Weinsteini, podarilo sa vám nepredať a vlastne úplne potopiť vynikajúci film. Štýlový a vďaka strohému strihu svižne odsýpajúci špionážny noir thriller má výborný scenár (hoci časť rozuzlenia je vďaka známym historickým súvislostiam jasná), mimoriadne zvučné (a s veľkou chuťou hrajúce) obsadenie, fungujúce emócie, pompéznu výpravu, dobrú dobovú atmosféru a správne krvavé akčné scény. Užil som si to tak veľmi, že som chvíľu uvažoval o najvyššom hodnotení. Napokon, môžete nemilovať film, v ktorom Chow Yun-Fat dvakrát vystrieľa celú scénu? :-) ()

MontyBrogan 

všetky recenzie používateľa

Asi tak 3,5*. Ťažko povedať, v názoroch na herecké výkony som niekde medzi Malarkeyom a Cervenakom a atmosféru samozrejme nemôžem poprieť. Priklonil som sa k vyššiemu hodnoteniu, skôr ale kvôli mojej novonadobudnutej občasnej obľube v noir a tiež filmoch z prostredia alebo obdobia vojny, ktoré nie sú úplne vojnové. Oplatí sa pozerať už len kvôli hereckej zostave a neustále prítomnému napätiu vo filme. ()

Galéria (75)

Zaujímavosti (7)

  • Bey Logan dělal koordinátora pro The Weinstein Company (TWC) na Shanghai Tang Fashion Show. (Rominator)

Súvisiace novinky

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (viac)

Reklama

Reklama