Reklama

Reklama

V decembri 1941 prichádza do Šanghaja agent námornej spravodajskej služby (John Cusack) , aby navštívil svojho priateľa Connora (Jeffrey Dean Morgan). Keď sa dozvie, že Connora zavraždili, rozhodne sa pátrať po jeho vrahoch na vlastnú päsť. Pod menom Paul Soames, ktoré používal na svojej misii v Berlíne, sa zamestná v šanghajskom denníku Herald a napíše článok, v ktorom chváli nacistickú politiku, aby sa votrel do najvyšších miestnych kruhov. Vďaka článku je pozvaný na nemecké veľvyslanectvo, kde sa koná spoločenský večierok. Tam sa zoznámi s vplyvným miestnym gangstrom, charizmatickým Anthonym Lan-Tingom (Chow Yun-Fat), jeho očarujúcou manželkou Annou (Gong Li) a japonským kapitánom Tanakom (Ken Watanabe). Počas vyšetrovania Connorovej smrti sa Paul do Anny zamiluje, čím sa obaja dostanú do smrteľného nebezpečenstva. Postupne zisťuje, že jeho priateľ sa zaplietol do sprisahania oveľa nebezpečnejšieho a rozsiahlejšieho, než si dokáže predstaviť. (TV JOJ)

(viac)

Recenzie (91)

ScarPoul 

všetky recenzie používateľa

Keď si to porovnám so Soderberghovým Good German je Shanghai v mnohom zaujímavejší, pútavejší a viacej sa približujúci k žánru Noir, aj napriek tomu, že tu absentuje čiernobiela. Film má v sebe veľa nuansí a každá z nich je funkčná. Civilné herectvo dodáva väčší podmaz Badeltovej hudbe a málokto by sa odvážil tvrdiť, že to postráda dobovú atmosféru. Všetky vedlajšie postavy sú perfektné. Hlavne Chow Yun-Fat. Ako náhle sa tam objavil so zbraňou hneď sa mi vybavili všetky tie úžasné zabíjačky, akých bol súčasťou u Johna Woo. Film bohužiaľ stojí na veľmi prostoduchej zápletke. Amini ale dokáže načrtnúť veľa pekných myšlienok, bez toho aby zbytočne moralizoval, ale o nejaký hlbší presah sa nejedná. Myslím si, že to celé kazí vojnové napätie, ktoré mne osobne vždy prišlo v tomto žánri zbytočné aj napriek tomu, že ho definovalo. Ale ono je to asi tak, že niekdy to tam sedí ako riť na šerbeľ a inokedy nie. A tu som s tým mal trocha problém. Hlavne koniec bol značne odfláknutý. A práve tam som si uvedomil, že som sa pozeral na film bez pamätnej scény a bez niečoho čo by ma prinútilo uvažovať o ňom aj iných kontextoch ako, že som si chcel pozrieť ako dopadla ázijská elita v americkom filme od priemerného režiséra. ()

honajz 

všetky recenzie používateľa

Film má zajímavé kulisy, i když ty počítačové dodělávky z nich čpí na sto honů. Problém ale je s příběhem i postavami, které prostě nezaujmou, nejsou životné. Hlavnímu hrdinovi nevěřím ani ťuk a jak jemu, tak ostatním chybí jakékoliv charisma, které by jalovou historku povýšilo někam výš, jako je tomu u podobných filmů podle románů Grahama Greena. ()

Reklama

Spike23 

všetky recenzie používateľa

Období okupace Číny Japonskem je narozdíl od nudné Evropy pro filmy jedno z nejpestřejších období Druhé světové války. Obzvlášť ještě v Šanghaji. Když si ale vybavím ostatní filmy stejného režiséra jako například Derailed nebo 1408, připadá mi, že Shanghai se tomu nehrabe ani po paty a narozdíl od nich tomu prostě něco chybí, je to víceméně stereotypní a vrátit do děje mě dokázalo možná tak spojení s historickými událostmi ( a ne, že by jich tu bylo hodně ). Li Gong byla naprosto skvělá, ale zas naopak John Cusack se sem aspoň podle mě vůbec nehodil a to mi v jiných filmech vůbec zatím nevadil. Film je to kvalitní, ale jak jsem výše zmínil, od ostatních filmů M. Håfströma tomu chybí něco, co dokáže diváka pohltit a neodtrhnout od toho oči. ()

Pepinec 

všetky recenzie používateľa

To bylo jako hodina fyziky na střední. Já tam sice seděl a prděl do svý židle v poslední lavici tušíc, že někde vepředu je něco jako kantor a tabule se vzorečkama, ale očima a myšlenkama jsem se toulal daleko předaleko za tabulí okenní. Tehdy to bylo mnou, nebohý fyzice jsem ani nedal šanci. Zato Smrt v Šanghaji jsem si pustil sám a zcela dobrovolně, aby mi zpříjemnila večer. A výsledek? Za oknem je tma a fouká vítr. ()

Cervenak 

všetky recenzie používateľa

Bravo, Weinsteini, podarilo sa vám nepredať a vlastne úplne potopiť vynikajúci film. Štýlový a vďaka strohému strihu svižne odsýpajúci špionážny noir thriller má výborný scenár (hoci časť rozuzlenia je vďaka známym historickým súvislostiam jasná), mimoriadne zvučné (a s veľkou chuťou hrajúce) obsadenie, fungujúce emócie, pompéznu výpravu, dobrú dobovú atmosféru a správne krvavé akčné scény. Užil som si to tak veľmi, že som chvíľu uvažoval o najvyššom hodnotení. Napokon, môžete nemilovať film, v ktorom Chow Yun-Fat dvakrát vystrieľa celú scénu? :-) ()

Galéria (75)

Zaujímavosti (7)

  • Okrem Thajska sa filmovalo aj vo Veľkej Británii. (MikaelSVK)

Súvisiace novinky

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (viac)

Reklama

Reklama