Rýchlo a zbesilo 4

• Slovensko Rýchli a zbesilí 4 (viac)

Automobilový pretekársky gang Dominica Toretta (Vin Diesel) sa zabáva v Dominikánskej republike a počas divokej jazdy kradne benzín z idúceho konvoja cisterien. Stratený syn Torettovho gangu Brian O´ Conner (Paul Walker) zostal verný policajnému odznaku a pôsobí v Los Angeles ako agent v utajení. V súčasnosti sa snaží odhaliť drogový kartel, ktorého členovia pašujú drogy do Spojených štátov cez mexickú hranicu nebezpečnými spanilými jazdami v podzemných tuneloch. Majster volantu O´Conner získa od nadriadených oficiálne povolenie, aby oprášil svoje vodičské umenie a prenikol do tohto gangu ako jeden zo šoférov. Rovnaký zámer, ale oveľa osobnejší cieľ, má aj Dominic Toretto. A tak sa obaja starí známi zídu na štarte nelegálnych pretekov, ktorých víťazi získajú pochybné právo stať sa členmi gangu a pracovať v ňom ako nájomní šoféri. Znova budú revať motory, pneumatiky trhať asfalt a preleje sa aj zopár litrov krvi. Táto jazda nebude pre padavky! (TV JOJ)

waska

Příběh není špatný, film dle předpokladů staví na dvojici Diesel + Walker. Pravda, bez nich by to asi za moc nestálo. Jsem vcelku spokojen, příběh je sice průhledný, ale oko se přimhouřit určitě dá. Mrzí mě, že větší prostor nezbyl na Michelle Rodriguez a taky trochu, že automobilové honičky jsou hodně mimo realitu. Ale svůj efekt to nicméně splnilo. ()

gemi

Stupidní slátanina, u které si bude od začátku do konce ťukat na čelo každý, kdo intelektem přesahuje desetileté dítě. ()

Acrobat

snaha o reštart serie dopadla možno ešte horšie ako prvotná zbesilosť a rýchlosť. opäť to postráda všetko čo je napisané v názve filmu. Efekty otrasne, herci tupi, ba priam vymleti, blbi. Reálnosť použitia áut je nevyhnutná, aby sme pochopili ich fyzikálnosť. A ta scéna prechodu tou horou by bol v dôstojnom svete klinec do rakvy tejto série. Do sveta gúm sa vkráda počítač... ()

vovarano

videl som iba časť prvú a štvrtú. myslím že film ostal na tej istej úrovni s podobným dejom a akciou.a kedže to už je od jednotky niekoľko rokov a bol som od podobných filmov poriadne oddýchnutý, ... dovolil som si mu dať 60 percent + ďaľších 20 percent za dieselovo "pussy" ()

E lan

Ale jo, tohle zase po letech funguje. Hezký holky, rychlý auta a borci, kterým člověk od začátku fandí:-) Vivat akčním filmům, který tak rychle vymírají... ()

MeaCulpa

Nejhloupější film co jsem viděl za cca 5 let. Lin se snaží a herci do rolí sedí, ale co naplat, když scénář musí urážet každého kdo má dostudovanou devítiletku. ()

Withree

Návrat Vina Diesela a Paula Walkera zastínila skutečnost, že závody jsou tam snad jen dva a většinu stopáže tvoří obyčejná kriminálka. Ale nálepku zábavného filmu určitě tato série neztratila. ()

kwaicheng

Blbina. Dieselovi se snaží všichni prolézt prdelí až do krku a z huby ven a navíc mi celej snímek ztrpčovala jeho ségra pipina - opět jeden domino-femino příběh. ()

Kingjiri

Po nepovedeném třetím díle, který měl s celou dosavadní sérií společné snad jen vytuněná auta, se Justin Lin pochlapil a vrátil opět partičku známou z prvního dílu zpět do hry. Kdo by to byl řekl, že po trojce přijde takhle vydařený díl, který dokonce dle mého názoru trumfnul všechny díly předchozí. Slušná zápletka, trochu méně aut, ale přesto to bezvadně funguje. Škoda, že Michelle Rodriguez to vzala zkrátka a člověk si jí tu moc neužije. Technická stránka Rýchlých a zběsilých byla velmi povedená a kaskadérské kousky s autama šílenější, než kdy jindy. Ani bych nevěřil, že z tohoto konceptu dokáže Justin Lin vyždímat ještě více v pátem díle, který mimochodem začíná přesně tam, kde skončí čtyřka. Vzhledem k pořadovému číslu tohoto dílu to bude možná znít symbolicky, ale dávám čtyři zasloužené hvězdy. ()

ElChe

Film začíná poměrně slibně úvodní honičkou, potom sice ztrácí krapet grády, ale i tak si myslím, že na 3* to stačí, vždyť hlavní je se pobavit a obdivovat sílu těch našlapaných strojů, co se tam prohánějí a staví se nám na odiv a to si myslím, že se alespoň u mě povedlo. Oceňuji i snahu o posunutí se v příběhu. ()

Petulka88

Původně jsem chtěl dát o hvědičku míň, ale Vin Diesel se vrátil v plné parádě a závěrečná naháněná v šachtách má šťávu. Takže trochu slabší 4 hvězdičky. ()

sarfian

Duo z prvého dielu sa nám vrátilo a prinieslo trochu života do tejto série. Celkom to nechápem s tým HANOM, ako je možné, že tu žije ked ho v trojke zabili? To je trošku mimo. Ale inak to ubehlo ako voda. VIDENÉ 1x ()

Pathrose

Kdybych si vedl žebříček nejlepších dílů F&F, tak pro mě bude čtyřka asi úplně nejslabší díl celé série F&F. Nevím, ale i 2 Fast a Tokyo Drift mě bavili trochu více... ale možná se mi to jen zdá. Každopádně znovushledání se starými známými bylo nostalgické a celkově povedené. ()

Likan7

Restart série je očividný. Vracejí se staří známí, scénář není nejhloupější a akce je solidní. Ba co víc se trochu kašle na příšernou trojku. Prostě všechno od znovu. Diesel už konečně dospěl do svých nejlepších letech a spolu s Walkerem zase s přehledem táhnou celý film. A jako bonus tu je krásná Gal Gadot. Justin Lin se omluvil za zhovadilost jménem Tokijská jízda pokud ne nejlepším možným způsobem, tak rozhodně správným. Tady už se Rychle a zběsile pomalu mění ze závodních filmů v regulérní akčňáky, a tahle změna je sakra příjemná. ()

holub109

Lepší díl této série. Přímo navazuje na jedničku. Konečně se po osmi letech od prvního dílu vrací duo Walker, Diesel. Příběhově to má spoustu chyb, děr, ale docela to funguje, akce šlape a film rychle utíká a mě osobně bavil. Mnoho věcí je totálně nelogických a divných (honičky ve skalních tunelech a tak dále), ale po nepříliš povedené dvojce jsem schopen to tomuto filmu odpustit. 69% ()

Najt

Tohle už je začátek éry a příjde razantní změna, čtyřka odstartuje příběh, který známe až do dnes. Vznikne Torretto tým v podání Vina Diesena, Paula Walkera, Jordany Brewster, Michelle Rodriguez, Gal Gadot a Sunga Kanga, tím se odstartuje příběh, který pokračuje každým dílem a vždy skončí tam, kde navazuje další. Tohle by klidně mohla být jednička, ale i když je to už 4 díl, stejně to je takový reboot celé série. Nechybí akce , napětí, emoce, ale pořád to je jen slabý odvar toho co příjde. ()

Nix

Tak po dvou dílech, které nemaj s jedničkou nic společný dostáváme regulérní pokračování, kde Vin likviduje vše co mu přijde pod ruku. Ono to není jako zas tak hrozný, ale prostě něco mi tam chybělo. Takový díl této série, který ničím nevybočuje, ale ještě neobsahuje tolik nadpřirozena. ()

Singerovy fazole, Highlander pro dorostence

Singerovy fazole, Highlander pro dorostence

24.09.2009

Dvakrát fantasy, pokaždé jinak. A podle jmen režisérů i v různorodé kvalitě. Bryan Singer v poslední době zvažoval několik zajímavých projektů, nakonec ale podepsal smlouvu na fantasy Jack the Giant… (viac)

Vin Diesel a rychlá kola

Vin Diesel a rychlá kola

10.05.2009

Ne, tohle není novinka o pátém pokračování série Fast & Furious (ačkoli scénárista Chris Morgan už byl studiem Universal oficiálně pověřen napsáním dalšího dílu a umístěním děje do Brazílie).… (viac)

Rorschach z Elm Street

Rorschach z Elm Street

06.04.2009

Přes 100 miliónů dolarů na celosvětových tržbách, to je víkendové skóre Rychlých a zběsilých. Znamená to snad, že duben se pozvolna stává součástí letní blockbusterové sezóny? Možná. Zhruba za rok,… (viac)

Čtyřky útočí

Čtyřky útočí

17.03.2009

Ať už vás napadlo cokoli, následující řádky jsou samozřejmě o možných pokračováních úspěšných trilogií. Matt Damon potvrdil, že se s Paulem Greengrassem opravdu chystají na dalšího Bournea, ale že… (viac)