Hororový příběh si pohrává s myšlenkou, že nakrknout starou cikánskou čarodějnici se nevyplácí. Mladá bankovní úřednice Christine (Alison Lohman) se pokouší jedné takové pomoct s nesplácenou hypotékou. Nadřízený však její snahu stopne, aniž by věděl, jaké následky to pro Christine bude mít – smrtící kletbu! Od této chvíle začíná zběsilá snaha mladé dívky o záchranu své duše, po které se sápou pekelné spáry staré čarodějnice. (oficiálny text distribútora)

ŠpetaMarek

Raimiho stylistické cvičení a trénink na.... co? Formálně vypiplané, ale kdo zná mistra, tak sebe vykrádající. Bohužel, atmosféra je téměř nulová, herci nesympatičtí, příběh o ničem a hlavně se to celé strašně táhne, i když je to tak krátké. Když jsem to viděl prvně v roce 2009 tak jsem u toho usnul. ()

celticek

Dobře budovaná atmosféra. Standardní průměr. Klasická zápletka. Kvůli zbytečnému gore si to víc než 2 hvězdy bohužel nezaslouží. ()

ShiShinka

Jestli tohle stačí jako důvod k pekelné kletbě, tak se divim, že gipsies už dávno nevládnou světu. PS: Proč musela být ta bába tak nechutná? Úplně zbytečný aspekt. ()

movemat

Miestami to pripomína Scary movie, miestami Braindead a miestami je to seriózne desivé. Najprv som bol z toho trochu zmätený, no asi po pol hodine som sa na tento žánrový guľáš dokázal naladiť a v konečnom dôsledku tak prevládajú pozitívne pocity. Druhé pozretie si už predpokladám užijem viac. ()

hrumsrt

Sam Raimi se po skončení svojí kultovní a revoluční Spidermanovské trilogie s Tobey Maguirem opět vrací ke kořenům. A po řadě žánrových odbočkách se po 17letech vrací k žánru, který ho udělal.. V jednoduché premise, kde Christine pracuje jako bankovní úřednice s povahou všem pomáhat a neustále jim vycházet vstříc s placením hypoték. Ale už má dost jakým způsobem s ní všichni vyjebávají, jak nemůže dosáhnout povýšení i přesto, že dělá svoji práci velmi dobře, tak na některé její patolízalské kolegy nemá.. Takže když jednou dojde další starší klientka, která neví kudy kam s placením účtů, rozhodne se zachovat stejně jako její kolegové a za vidinou materialismu dá jednou přednost rozumu a nikoli dobrému srdci, a tak klientce staré paní odmítne pomoc v nouzi.. Jenže ženská se nedá, prosí, slibuje, a když nic nezabere, tak na Christine sešle kletbu, kterou proklíná její osobu a její duši tím stahuje do pekla... Kdo by tomu věřil.. Jenže Raimi diváka a hrdinku přesvědčuje na důmyslných lekačkách a vývoji jejího prokletí (v němž se párkrát trošku inspiruje americkým Kruhem), takže starší ženská asi nějakou moc opravdu měla.. Co s tím? Je to náhoda, dá se toho zbavit?.. Od úvodu jsem byl nadšený, skvělá hra s atmosférou, přístupem postav, a když všechno vrcholí satanským vymítáním, které je takové vesničtější obdoba té sladké uspokojivé tečky jako v Conjuringu.. Ale byl jsem bohužel zrazen a v závěru se příběh a Raimi dopustili naprosto tuctového a nevkusného zvratu, který malinko kazí celkový dobrý dojem.. Stáhni mě do pekla je skvělou připomínkou atmosféričtějších hororů, jaké nesázely jen na jumpscare, ale něco si sebou v příběhu nesly.. I když Raimiho režijní kreativita je upozaděna a jednoznačně jde tady na ruku mainstreamu, tak bych si to od něj dal líbit klidně znovu, jen příště už se nenechám tak nachytat... 70% ()

mac000

Znakem dobrých hororů je, že se u nich nedočkáte happy endu (to se mi na nich většinou líbí nejvíce). Raimi odvedl velmi kvalitní řemeslnou práci. ()

Sir Ludvig

Sam Raimi sa skutocne akoby vracia spat do osemdesiatych rokov v tomto dejovo predvidatelnom, no o to lahodnejsom kusku. Atmosfera funguje vdaka dodrziavaniu zanrovych postupov a klyse, kde Raimi uz v uvode dava jasne na vedomie, ktorym smerom sa veci budu hybat. Toto nie je na skodu, ak mi velmi neprekaza neoriginalnost. Vadili mi vsak (nie uplne zle) digitalne triky a cnelo sa mi za splaterom. Bude to treba nejako prezit, pretoze bat sa da i tak - mnohe sceny (pre mna) kazi digitalny brajgel, no zachrana tu je v podobne hrozostrasnej hudby klasika Christophera Younga a vdaka krasne stylizovanym zvukovym efektom. Casting mi prisiel v tomto femisticky ladenom horore na chut: Alison Lohman je sladka podrazacka a este lepsia je Lorna Raver v roli starej BEZZUBEJ ciganky. A teraz uz iba z rychlika: uvidite mnoho Raimiovcov a este viac nechutnych telesnych tekutin v lahodnych ustach Alison Lohman, zazijete stylove vymietanie a Mr.King je s tymto filmom myslim tiez spokojny. Vlastne som o tom presvedceny. ()

Luki.V

Čekali jsme 17 let a nakonec se dočkali. Tolik doby totiž uteklo od Raimiho posledního horroru (Pokud nepočítáme drama s horrorovými prvky The Gift). Někteří čekali Evil Dead 4, jiní po třech Spider Manech už pomalu přestávali doufat. Režisér, který debutoval právem kultovním horrorem Evil Dead (Smrtelné Zlo, Lesní Duch nebo Chata Lesního Ducha… pod těmito názvy u nás film koloval na VHSkách), se vrací a dokazuje nám, že mu pořád nechybí nadšení pro žánr. Jak už má od Evil Dead 2 ve zvyku, bere vše s nadsázkou a diváky hodí do kolotoče plného bizardních, děsivých, absurdních, originálních, přitroublých, kýčovitých, napínavých, nechutných a vtipných situací, scén a nápadů, které jsou pospojovány s hravostí a zručností jemu vlastní. Od úvodní, naprosto trefné, sekvence přes bitku v garážích až po množství věcí, které jsou chuděře Alison vraženy a zvraceny do úst, Stáhni Mě Do Pekla vás stáhne do zábavného filmového pekla a nepustí až do závěrečných titulků. ()

Tales

Raimi se vrací ke svým začátkům a k žánru hororu a dopadlo to výborně. Bere si tady v podstatě obyčejnou duchařinu s nádechem zombieflicku a zabaluje ji do Evil dead kabátu. Tím pádem můžeme vidět naprosto skvělý budování napětí a atmosféry a dobrou práci se zvukem (i s hudbou, ta je super), takže každá "scary" scéna je natáhlá na naprostý akceptovatelný maximum a při některých scénách sem docela přemejšlel o odchodu z kina, abych nedostal náhodou infarkt. :) Práce s kamerou je výborná-hodně využívaný sou pomalý nájezdy kamery, nebo detaily na obličej a hrozně sem si oblíbil záběry, kde se kamera natočí asi o 45° a kouká hlavní postavě jakoby přes rameno, zatímco postava otočí pomalu o kousek hlavu a sleduje jakoby periferním viděním-zaprvý to vypadá dobře a zadruhý to vytváří jakejsi pocit nejistoty. Raimi taky, jako v již zmiňovaným Evil dead, přidává do spousty scén jeho úchylnej humor a celkově si pohrává s typickýma žánrovýma klišé a prostě kombinuje horor s komedií tak, jak to nikdo jinej neumí, protože v takových případech to většinou dopadá tak, že je to buď jenom komedie, nebo přidáním humorný složky se film stává naprosto debilním a postrádá v podstatě všechny důležitý aspekty kvalitní zábavy, nebo dobrýho filmu. Taky se mi líbil docela rychlej rozjezd, protože tu aspoň nemusíme čekat do půlky než se začne něco dít, jak to občas bejvá. Já teda dávám 5*, ale je to spíš takovejch 90%, hlavně proto, že horor neni zrovna žánr, kterej bych nějak preferoval, ale zrovna tohle je kvalitní věc a doufám, že Sam Raimi se ještě k hororu vrátí. ()

Miss_Jones

Parádní rozjezd, jen škoda, že později některé scény působily spíš vtipně než strašidelně. Ale 4 hvězdičky jsou zasloužené, bála jsem se i bavila a mělo to spád. ()

zly.dvojce

Pecka! Evil Dead to samozřejmě porazit nemůže, ale naprosto důstojně na něj navazuje. Po tolika zklamáních, kdy se spousta filmařů snaží oprášit staré fláky a většinou je neskutečně zmrví, je prima vidět filmaře Raimiho jak se s tím do slova a do písmene NESERE a rozehrává to co mu jde nejlépe pěkně od podlahy. Mám jen jednu výtku, ten film utekl moc rychle. U smuteční slavnosti jsem měl bolesti břicha od smíchu a když nastoupila seance tak jsem chrochtal blahem. Největší pecka je, že Miloš ve chvíli posednutí Lamiou promluví ČESKY, to jsem zachrochtal blahem a dávám pátou hvězdičku. Jinak jednoznačným vrcholem je gipsy fight v autě. ()

Dub-C

Film me chvilemi nudil. Jestli to mel byt prvotridni horror, tak to se nekdo poradne spletl :-D Je pravda ze to je jine: chvilemi se aji zasmejete, to jsem v horroru snad jeste nezazil. Ale podle mne je to spis dalsi prumerna lekacka, ktera ve vas po filmu nezanecha ani trochu strachu. V kine jsem se nebal, jak jsem rekl: spis jsem se jenom lekal... Navic to na me pusobilo jako takova strasidelna komedie, ale sel jsem do kina na horror. Takze davam 2* a v procentech bych tomu dal maximalne tak 40% ()

vieriX

Od Kruhu s Naomi Watts tu nebyla tak skvělý a strašidelný horor,který mě přikoval do sedačky v kině.Škoda toho závěru čekal jsem happy end a ten se nekonal. ()

lusa

Kde asi tak čerpali námet... Hm.... Od pána Kinga žeby? Nudila som sa. A k tomu fakt otrasne nesympatická herečka. Záver som očakávala. Pre mňa obrovské sklamanie. ()

ratpile

Neskutečná zábava. Takhle fajn pocit sem neměl po odchodu z kina už nějakou dobu. Po záplavě stupidních remaků asijských hororů, teen vyvražďovaček, ubohých odporností ala Hostel, nehorázně osvěžující stylová strašidelná zábava. Film se veze ještě na mnohem parodičtější a komediálnější vlně, než jsem z traileru a komentářů očekával. Naprosto bravurně zvládnuté hororové sekvence a lekačky (které se trošku opakují) střídají sekvence komediální, nadmíru sympatická Alison Lohman je stejně tak, jako ty hororové, zvláda naprosto přirozeně a s přehledem, rozhodně lepší volba než Ellen Page. Nestalo se mi, abych se při komedii, byť sebehororovější místy opravdu bál a opačně, Raimi to má hold v malíku. Komediální scény nemají chybu, návštěva rodičů, kočička, souboj s cikánkou, kovadlina ala looney tunes, paráda. Taky ste si na konci říkali "ať je v tý obálce mince! ať je v tý obálce mince!" ? Mám dojem, že tak nějak to Raimi chtěl. A co ten parádní hřbitov! Raimi je ďábel. ()

Cortesz

Naprosto famózní horor, při jehož sledování jde vidět, že jej natočil mistr žánru. Sam Raimi se vrátil ke svému pravému řemeslu, které mu jde nejlépe. Snímek sice nedosahuje kvalit Evil Dead, ale má vše co správný horor má mít: atmosféru, napětí, několik lekaček a přesně sednoucí hudbu. K tomu všemu slušné herecké obsazení a nečekaný konec. Skvěle jsem se bavil. Rozhodně nejlepší horor roku. ()

Čtyřky útočí

Čtyřky útočí

17.03.2009

Ať už vás napadlo cokoli, následující řádky jsou samozřejmě o možných pokračováních úspěšných trilogií. Matt Damon potvrdil, že se s Paulem Greengrassem opravdu chystají na dalšího Bournea, ale že… (viac)

Raimi odstartuje další filmovou sérii

Raimi odstartuje další filmovou sérii

23.03.2008

Sam Raimi už další Spider-Many nenatočí. To je asi základní poznatek, který vyplývá ze zprávy o právě probíhajícím rokování režiséra se studiem Paramount Pictures. A čeho se ta jednání týkají? Agenta… (viac)

Herecké posily 1: Krásky

Herecké posily 1: Krásky

06.03.2008

Už tradičně pro vás máme souhrn několika zajímavých castingových novinek k filmům, o nichž už jsme psali dříve. Dnes začneme těmi hezčími doplňky ;-). Start natáčení hororu (resp. nadpřirozeného… (viac)

Ti dva jsou vlastně jeden

Ti dva jsou vlastně jeden

19.02.2008

O tom, že je Ellen Page po úspěchu Juno zasypaná nabídkami, jsme psali minulý týden v souvislosti s jejím účinkováním v Raimiho hororu Drag Me to Hell. A Ellen nelení, popadla příležitost za pačesy a… (viac)