Tajomný Ben Thomas (Will Smith) je muž, ktorého ničia obrovské výčitky svedomia kvôli traumatizujúcim spomienkam na „7 sekúnd, ktoré otriaslo jeho svetom“. beznádejne túži po možnosti nejako odčiniť to, čo nie je v ľudských silách napraviť, a tak sa rozhodne dať siedmim ľuďom, ktorí zúfalo potrebuje pomoc, naozaj jedinečný a veľkorysý dar, ktorý navždy zmení ich životy! Vzdá sa svojho domu i väčšiny materiálnych vecí, aby našiel tých správnych adresátov pre svoj dar – dar, ktorý dá jeho životu opäť zmysel a tomu ich novú nádej. Medzi tými, ktorých si vybral, sú napríklad i slepý pianista Ezra (Woody Harrelson) a krásna, no vážne chorá Emily (Rosario Dawson), ktorej sa nečakane podarí zbúrať všetky ochranné bariéry, ktoré okolo seba Bena vystaval a prebudiť v jeho srdci lásku, v ktorú už ani nedúfal. No toto šťastie je rovnako v nebezpečenstve ako nebezpečné - závisí totiž od toho, či Ben svoj dlho a starostlivo pripravovaný plán uskutoční... Alebo sa ho vzdá. (TV Markíza)

valdakubik

Pekny pribeh. Will opet nezklamal. Me film hlavne zaujal z osobnich duvodu a je tam pekne videt, ze kdyz clovek neco posere tak se to da vzdy napravit! Samozrejme je to film takze je to prehnane, ale naucne to je myslim dost! ()

zanvalzans

Velmi dojímavý príbeh,ktorý poukazuje na ludskú dobrotu,ktorá ešte nevymrela.Krásny pohľad,ako darovať život a sám pritom trpieť,či prísť o ten svoj.Ben však netrpel,bolo to jeho vyslobodenie. ()

kodwin

Štěstí na dosah je pecka, v Sedmi životech už Muccino netrefil míru sladkobolu - bylo toho moc. Škoda, možná stačilo zkrátit scény s Emily. ()

Pythonator

Will Smith je odporný ušatý hnědý skřet. A abych nebyl hned za rasistu, tak doplňuji, že Róza Dawsonovic je sakra kočena, i když zrovna tady v tom filmu je jakási polomrtvě modrohnědá. Jó, mít srdíčko na hovno a čekat na dárce může být nuda. Film hraje na city a snaží se nás dojmout kdejakým chudákem. Jinak je to ovšem povedená podívaná s docela dost zajímavým námětem a hlubokou myšlenkou o seberozdání (a to doslovném seberozdání). Bohužel nudnější tempo a Kovářův xicht mi to celé znechutily. ()

kyblik2

Nezvyčajný filmík s veľmi nezvyčajnou rolou pre Willa. Ďakujem za tento nenápadný filmík, ktorého rozuzlenie som do poslednej chvíle netušil. O to viac to pre mňa znamená. Doporučujem! ()

JB001

Nevím, jestli byla na vinně únava po golfu nebo z jídla či pití, ale vydržel jsem u toho jen půl hodiny a pak jsem šel do hajan. A zdály se mi krásné sny. Ani nemám potřebu to dokoukat... ()

Chlo0opek

Jasně, bylo to srdcervoucí, romantické a kdoví co ještě, ale nějak si nemohu pomoct, ale já se tak nějak nemohl zbavit dojmu, že je to vše tak nějak cílené na nějaké to ocenění filmové kritiky a mně to holt ve výsledku až tak zas supr nepřišlo. Willovi však tato role sedla, to je zas pravda. Ale jak nakonec mám hodnotit? U mne je to zkrátka něco mezi 3* a 4*. Nakonec po dlouhém přemýšlení dávám lepší, ale jen 3*. ()

BruceTichac

Vůbec jsem nepochopil, že měl někdo potřebu natočit takovýto film. Stejně tak nechápu, co přesvědčilo W. Smithe, aby v něm hrál. Kdo ale chce zabít dvě hodiny filmem, který není vůbec o ničem - je to film přesně pro něho.... ()

Bogrant

Sentimentálna záležitosť plná dosť vtieravých emócií, ktorú Will Smith obstojné zvláda, pretože inak by po nej neštekol ani pes. Až ma prekvapujú tie pomerne vysoké percentá, lebo aj napriek určitej sile, ktorú ten film má, je len rýchlo zabudnuteľnou jednorázovkou, ktorá ani trochu nesiaha na päty Šťastiu na dosah. ()

NikiVai

Dojemný a emotivní příběh o vině a vykoupení. Mám takové příběhy ráda, ale tady mi něco vadilo. Možná takový jakýsi prvoplánový tah na mé city, možná až lehce utopické a možná až moc fatální. Přestože jsem velmi emotivní člověk, tak Ben a Emily mě za srdce nechytili. ()

Mič

Najvecsi filmový zazitok tohto roka! Po Dark Knightovi som mal v oscaroch jasno. Heath Ledger bola moja jednoznacna volba. Potom vsak prisiel Will Smith. Cosi viac ako dve hodiny naprosto skvelý, koncentrovany výkon, ktorý robi tento film filmom. Silny pribeh okorenený vyborným výkonom si dufam vsimnu aj ti kompetentny. Will s Muhammadom Alim a |Chrisom Gardnerom to nevyslo, Ben Thomas to dostane! ()

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi

15.01.2009

Klan Smithových dnes opět vládne titulkům filmového zpravodajství. Především je tu remake Karate Kida, ve kterém si hlavní roli zahraje Willův syn Jaden. Stejně důležitou je však postava jeho mentora… (viac)