Vzhůru do oblak je příběh o 78letém prodejci balónků Carlovi Fredricksenovi, který si konečně splní celoživotní sen o dobrodružstvích, když na svůj domek přiváže tisíce balónků a odletí s ním do divočiny Jižní Ameriky. Až příliš pozdě ale zjistí, že se k němu potají připojil i původce jeho nejhorších nočních můr: nadšený osmiletý průzkumník divočiny jménem Russell. Jejich společná pouť do ztraceného světa, v němž se setkávají s všemožnými zvláštními, exotickými a překvapivými postavami, je plná humoru, emocí a obrovsky nápaditých příhod. Současně se jedná o výroční desátý film studia Pixar. (oficiálny text distribútora)

blackJag

Nádprůměrné zpracování studia Pixar zůstává, zůstává také jedinečná práce s emocemi všeho druhu, kde jsou Pixarovci na poli animovaného filmu opravdu a stále nedostižní. Námět tradičně osobitý, jeho rozvedení přišlo mi ale trošku na úrovni Životu brouka, tedy mírně pod nejvyššímí stupni. Pořád jde ale o výsledek ve vrcholně zábavném módu, jehož sledováním potěšitelně netrpí ani dospělí, ani děti. Hudba: Michael Giacchino. 80% ()

mirec88

Dlho som nevidel animák, ktorý by ma tak dojal. Ako tu už viacerí písali, krásna sekvencia s priebehom života je najkrajšou časťou filmu, ale celkovo ma príbeh dedka, ktorý na staré kolená chce uskutočniť svoje sny, získal. Pekný príbeh, ktorý viac docenia najmä dospelí, lebo sa tam kladú otázky o zmysle života, prečo sme tu a o tom, že stojí za to uskutočniť svoje sny za každú cenu. Zaujal ma aj prehlbujúci sa vzťah medzi chlapcom a dedkom, ktorý mi pripomenul moje detstvo... A ten dom na balónoch a hovoriace psy nemali chybu :) ()

Ravi

Netradiční melodramatický animovaný film vhodně proložený legrací a velkou dávkou dobrodružství. Spojí-li se několik smutných osudů postav v jeden celek, může to, jak vidno, skvěle fungovat i bez nějakých přehnaných ztřeštěností. I když psi obsluhující pána jsou trochu ztřeštěnost, ale co, však je to animák. Děda plní sny z mládí. Dojemné, veselé, s nadějí. 85% = 4/5 ()

Kosmik 1

Na ty animáky fakt moc nejsem, ale vyjímečně jsem se s rodinou podíval při té vánoční atmosféře, abych netrhal partu a musím říct, že jsem se dobře bavil a docela i nasmál. Mělo to hlavu i patu, slušný příběh a hodně příjemných momentů. Ať už těch srandovních, tak i těch, při nichž je nutno občas zamáčknout slzu. Pěkné zábavné dobrodružství pro malé i dospělé. 75% ()

Dagoussek

Krásný, romantický, dojemný a pestrobarevný pohádkový příběh, který vás provede celým životem jednoho manželského páru. A jak dědoušek zůstane sám, tak se rozhodne splnit dlouhodobý sen své manželky a vyletí s domkem do oblak a dobrobružství začíná. I slza ukápne, fakt nádhera. ()

JančiBači

Nádherná farebná rozprávka, ktorú docenia hlavne dospeláci. S velkou neochotou som išiel do kina a odchádzal som velmi dojatý a rád, že som sa nechal ukecat.Tak krásny príbeh, miestami velmi smutný ale zo života.Odporúčam ()

pugs

"Chlap, ktorého som v detstve obdivoval ma chce teraz zabiť. To je vtip?" - "Aj ja poznám vtip. Veverica zistila, že na zimu si zabudla pozbierať orechy a umrie. Je to vtipné, pretože veverica umrie!" Prvá Päťhviezda v tomto roku! Jediný film na ktorom som bol dvakrát v priebehu dvoch dňov! Prvý raz normálne a druhý-krát v 3D! A zážitok to vôbec nemení! Pravda tak je. Keď som bol na tom po prvý krát, tak mi vôbec nevadilo, že som to nevidel v 3D, proste bavil som sa výborne. Hneď na druhý deň som si bol osviežiť zážitky z 3D, ktoré som videl dosť dávno. Videl som tak len Virtuálny svet, nejaký dokument o podmorskom svete, ktorý neviem ako sa volá, a ešte doma 10.x Spy kids 3, aby som si uvedomil, že je to sračka. Hneď keď zasadnete do kina, tak vás pobaví milý predfilm Partly Cloudy. Po ňom sme ihneď ohúrený logom Walt Disney, ktoré je "také" 3D, že by ste si to mohli aj chytiť. Potom už to také nie je. Neviem, ale postavy pre mňa boli moc ďaleko, ani som to moc neprežíval, čiže 3D na toto netreba. Idem k obsahu filmu. Začiatok - Striedajú sa tu smutné a veselé scény. Prejdeme si celý život s Carlom Fredricksenom. Ako žil, čo robil, a ako stratil toho najdôležitejšieho človeka vo svojom živote. Stred - celkom typická Pixarovka, kde musia hrdinovia výjsť zo svojej cesty, pretože... si pozrite. Koniec - Tak to vám nebudem hovoriť:-) Síce sme zvraty v príbehu čakali, no dostalo sa nám výborného inteligentného humoru, ktorého nie je moc, ale skvelo sa prelína so scénami filmu, či smutnými, alebo ako som písal - veselými. CHYBY vo filme: Keď Carl Fredriecksen najviac obdivoval svojho hrdinu z detstva mal maximálne 8 rokov. Keď vzlietne so svojím domom má minimálne 70-80 rokov. Keď príde medzi Rajské vodopády, tak Charles Muntz nie je o nič starší ako hlavný hrdina! Žeby mali Rajské vodopády nejaký zázračný účinok na nestárnutie?/// 9/10 ()

Mackin

Osamělý a zestárlý Carl Fredericksen si „poněkud“ netradičně plní životní sen, který sdíleli společně se svou manželkou, a navíc poznává smysl svého dalšího života. Už téměř patnáct let dokazuje studio Pixar svou jedinečnost na poli celovečerních animovaných filmů a Vzhůru do oblak toto jejich postavení opět potvrzuje. ()

spikey1

Pixar zase dokázal, že je mistrem rodinných filmů... napínavý a přitom zábavný kousek, který skvěle popisuje generační problémy a přístup ke stáří. v těch sto minutách jsem skoro nedýchal a hltal každou scénu... skvěle zrežírovaný kousek který odsýpá lépe než písek v hodinách. ()

VooDoom

Animáky nějak extra nemusím ale tento :) Tento má všechno, co by měl, podle mě, mít každý film, který za něco stojí.Krásný a poklidný příběh, který začíná slibem malých dětí (Carl a Ellie), ze kterých se nakonec vyklube neodloučitelný manželský pár.Boužel stáří, nemoc a smrt jsou velcími kamarády a tak náš hlavní hrdina zůstává sám, ale né dlouho :) Na svoji dobrodružnou výpravu, chtě nechtě, vezme mladého, osamoceného skautíka, se kterým bude nakonec více než přitel.Zažíjí opravdu velké a vzrušující dobrodružství, které je završeno štastným, až dojemným koncem...Opravdové kouzlo asi pochopí a ocení starší diváci, teda, dle mého názoru :-) ()

jenik71

Až do této chvíle se mi líbilo vlastně všechno, co mágové ze studia Pixar vytvořili. Je mi líto, ale tenhle animák mi už tak zajímavý nepřipadá. Úvod je hodně pěkný, dokonce trochu chytne i za srdce. Ani samotné animaci není vůbec co vytýkat. Jenže sledovat většinu času staříka, jak s malým skautíkem táhnou za sebou letící dům připevněný na balóncích, to mi připadá na zaběhnutou kvalitu od Pixaru prostě málo. Poprvé pokulhává příběh a není ani úplně jasné, jakou cílovou skupinu diváků má tento film vlastně zasáhnout. Typický rodinný film to totiž není. Dávám 60%. ()

P1tr

Hodnocení této velice povedené Pixarovky hraničí s plným počtem! Na animované filmy primárně pro děti neobvykle dospělé, ovšem chytře namixované s dětskými aspekty tak, aby se bavily všechny divácké věkové skupiny. V Up je všechno na svém místě a film ve vás vyvolá spoustu různých emocí, z nichž nejsilnější přijde hned v úvodní montáži. Nádhera. Naštěstí se nejedná o čirou depku a kromě spousty dalších věcí pobaví i mluvící pes, kterého stále nemohu dostat z hlavy! ()

tommmy89

Krásna rozprávka, viac sa mi síce pačila "Ratatouille", ale "Vzhuru do oblak", je moderná rozprávková klasika od Pixaru s výbornou grafikou :) 4 z 5 ()

Pecival

Nezáživná a nudná exkurze do pralesa, za doprovodu nerudného důchodce, otravného spratka, mluvících psů a docela roztomilýho echt barevnýho ptáka. Což je kromě poměrně fajnových akčních scén a samozřejmě skvělé animace asi jediná pozitivní věc. Snad ještě "kraťas" na začátku. Zbytek běs - děs. ()

manonfire

Vtípků k popukání bylo zase zoufale maličko, krom příjemně nejapného "Veverka!" Pták tam byl zhola zbytečný, stejně jako nevyužitý prostor džungle...žádná pestrost druhů, jen listy, imbo papouch a horda psů co mluvila, létala v letadlech a ach jo... Takže zápletka jako taková stejně jako dědův baráček v jižní americe regulérně ztroskotala. Jenže jakmile se to celé otáčelo kolem pana Fredricksona a jeho albumu vzpomínek, tak ten film prostě žil, dojal...jakkoli to byla kalkulace autorů, tak působila životně a dávala filmu bodíky v aspektech, které bychom od animáku nečekali. 60% ()

Jigsaw88

Co se týče technického provedení je film velice dobře zdařilý, samotný pixar se už vytáhl super podívanou Příšerky s.r.o,, toto je pouze slabší odvar, sice film špatný není, ale mezi velikány typu Ratatouille či samotné příšerky se určitě řadit nemůže, u tohoto filmu jsem se prakticky nezasmál, jediné co bylo opravdu zdařilé byl dabing od Pavla Lišky v podobě psa Doga, ten jako vždy nezklamal :-D Ale po celkovém zhodnocení, musím udělit 3* ()

Vercinix

Jako každý Pixar, i tento je animačně vycizelovaným, ale - VEVERKA......- příběh klasicky průměrný a ke konci i dost absurdní, jež chvílemi spíše připomínal cosi jako animovaného Jamesa Bonda seniora. ()

Almásy

na Pixar Animation obdivujem a mám rád to, že nikdy nezabúdajú že STORY je to čo zaváži a potom to super naanimujeme. Príbeh Up-u patrí zatiaľ medzi ich najdospelejšie a najkrajšie. Dlho som si tak nepoplakal. A za úvodnú scénu oscara a standing ovation! ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

06.11.2023

V sobotu 11. listopadu začne 10. ročník festivalu Malé oči. Malí diváci a jejich rodiče se mohou o víkendu vydat na podivuhodná dobrodružství v pražských kinech Aero a Bio Oko. Během listopadu a… (viac)

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa

25.01.2016

Americký skladatel Michael Giacchino, držitel Oscara za hudbu k filmu Vzhůru do oblak, chystá pro pražské publikum koncert pod názvem „Hudba Hollywoodu: Michael Giacchino in Concert". V neděli 7.… (viac)

Pixar si se ženami nerozumí

Pixar si se ženami nerozumí

20.10.2010

Brenda Chapman (foto), která debutovala Princem Egyptským, měla být první režisérskou pracující pod značkou Pixar. Nakonec k tomu nedojde a produkce studia zůstává „pánskou jízdou“ (nebo spíš… (viac)

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky