Vzhůru do oblak je příběh o 78letém prodejci balónků Carlovi Fredricksenovi, který si konečně splní celoživotní sen o dobrodružstvích, když na svůj domek přiváže tisíce balónků a odletí s ním do divočiny Jižní Ameriky. Až příliš pozdě ale zjistí, že se k němu potají připojil i původce jeho nejhorších nočních můr: nadšený osmiletý průzkumník divočiny jménem Russell. Jejich společná pouť do ztraceného světa, v němž se setkávají s všemožnými zvláštními, exotickými a překvapivými postavami, je plná humoru, emocí a obrovsky nápaditých příhod. Současně se jedná o výroční desátý film studia Pixar. (oficiálny text distribútora)

Lukys

Dojemné, nápadité, zábavné, originální, skvělé. S retro a výraznou hudbou Michala Giachinna, animák jak se patří SCÉNÁŘ 5/5. POSTAVY 5/5 HUDBA 5/5 VIZUÁL 5/5 = S ÚŽASŇÁKOVÝMI NEJ ANIMÁK EVER! ()

Izmo123

Tenhle film míří rovnou do oblak, tak i moje radost z tohohle filmu který my dlouho chyběl, potom jsem si uvědomil že nudné tempo nemusí být vždycky špatné, ve filmu uvidíte spoustu smutku které nahradí akční momenty které nejsou potřeba vidět, protože kdyby se přesto ve filmu vůbec neobjevil akční momenty tak by to stejně nevadilo, protože tomu hodně pomáhá scénář který by se hodil u filmu Já, padouch 3, abych taky nezapoměl na samotný začátek který patří mezi úplně ty nejlepší začátky který kdy Pixar udělal, jinak hodnotím: Animace 10/10 Postavy 10/10 Příběh 10/10 Celkově hodnotím ⭐⭐⭐⭐⭐ 10/10 ()

PanPyzamo

Vzhůru do oblak je jedním z nejlepších animovaných filmů vůbec a to hned kvůli několika důvodům. Nádherná animace, luxusní soundtrack a vynikající příběh, který vás hned vtáhne do děje a to hlavně díky vynikajícímu úvodu, který považuji za jeden z nejlepších momentů animovaných filmů vůbec. Celkově se jedná o vynikající film, který se řadí mezi MUST-SEE. 10/10 ()

NiksCZ

10/26 Up (2009) - Tentokrát strávíme čas se staříkem, jménem Carl, který přijde o ženu, ale i přesto se jí pokusí vyplnit sen o tom, že budou žít u "Paradise Falls". Na cestě se k němu čistou náhodou přidá Russell, mladý průzkumník divočiny, který chce získat bobříka za pomoc seniorovi. Příběh je dost neobvyklý a probírá otázku života (stáří, výčitky etc.). Tempo je sice ze začátku celkem pomalejšího rázu, ale to je nutnost, protože ani zde se nevyhnete Pixarovské "depresivní" lince, ale jakmile se film rozjede, tak je tempo svižné jako blesk. Bohužel se nevyhneme příběhovému klišé v podobě uvědomění hlavní postavy, které ovšem nějak příliš nevadí. Snímek je taky napěchovaný výborným humorem. Kladné postavy společně fungují na jedničku, jejich vztah se skrz film přirozeně vyvíjí, na každé z nich vám bude záležet a budete jim fandit. A záporák a jeho nohsledi jsou pak celkem zajímaví, ale nic úžasného. Nicméně mají jasné motivace a nic není udáno jen tak, bez jakéhokoliv důvodu. Vizuál je opět výborný, každá textura, každý paprsek světla a každý vlas. Všechno je zpracováno znova bravurně a zase se ukazuje, že minimálně v tomto odvětví, nemá Pixar soupeře. Jediné, co u vizuálu tohohle filmu příliš nemusím, je jeho vizuální stylizace. Ale to nepočítám jako problém filmu. A nakonec samotný soundtrack. Ten považuju za jeden z nejikoničtějších pro Pixar a absolutně ho zbožňuju. 9/10 ()

Lilith03

Společně s v hlavě a duše to jsou top tři animáky, které jsem v životě viděla. Tenhle animák je fantastický, povedený, pustila bych ho i dětem, famózní. Byl tady i top dabing, miluju to, urocte doporučuji. ()

darthboal

Mrzí mě, že po tak bravurním začátku který mi vyrazil dech a jež by mohl konkurovat leckterým hraným filmům kvalita lehce klesla k zábavné jednoduché zápletce pro dětského diváka. I přesto však jde cítit na pozadí silný životní příběh a že ne vždy jde všechno podle představ. ()

JudgeLemire

Začátek je taková emoční bomba, že mu zbytek filmu prostě nemohl stačit. Ale i přesto je zbytek filmu příjemné a zábavné dobrodužství se zajímavými postavami. Každá z hlavních postav se mírně změní a záporáci jsou správně děsiví. Animace je kouzelná a když dojde na přírodu, tak i dechberoucí. Zkrátka perfektní animované dobrodružství. ()

Sonny

Cením téma, vtipné scény. První část je moc pěkně pojatá a docela mě dojala :) Chvílema hluchá místa. Rozhodně ale doporučuju. Pohodička. ()

Karel69

Zábavnej rodinej filmek s pěknou animcí. Dobře spracovanej příběh, sposta vtipných okamžiků. Prostě pixar zase jednou ukázal že umí dělat skvěly animáky. Jenom mně chvílema, hlavně ze začátku, dvojice pan Fredricksen a Russel docela připomínala Shreka a Oslíka, ale kdo má pořád vymýšlet nový a nikdy neviděný charaktery postav, stejně už to při tom množství filmů ani nejde. Celkově skvělá odpočinková záležitost. ()

emil_sojka

Jak si tenhle snímek přeberou děti, těžko říct. Každopádně dospělému publiku nezůstane oko suché, buď dojetím či smíchem. Teď už aspoň víme, že v důchodu si můžem užít ještě dost srandy, ba co víc - život začíná až po smrti vaší manželky, a také víme, že celý život lze napresovat do deseti minut, včetně úvodních titulků. Líbilo se mi. Moc. ()

PavHer

Absolutně skvělý animák. Tak tohle bych napsal, pokud bych chtěl být maximálně stručný, jenže tenhle snímek si zaslouží několik řádek navíc. Dojemný příběh staříka, který se rozhodne vzdušně přestěhovat svůj domek k vodopádu v Jižní Americe a splnit tím sen své ženy mě přesvědčil o tom, že ne všechna díla Pixaru musí být jen pro děcka (a doufám, že tenhle trend půjde dál a časem se dočkáme nějakého 'adult only' animáku). Cestou ho provází 'Russel' - tak trochu vlezlý skautík průzkumník, pes 'Dug' (Liškův dabing nemá chybu!) a neposedný pták. Film má dostatek akčních, vtipných i emotivních scén a těžko se u něj někdo bude nudit. Viděl jsem ho v 3D kině a byl to zážitek. Blbý Veverky! :) 95% ()

Hadascz

Tak a odteď chci si pořídit dům, napustit spousta balónku a vyrazit za dobrodružstvím k vodopádu snů. Chci tam potkat hlavně Doga (vynikající dabing v podaní Pavla Lišky), dívat se dolů a krásně se tam mít. Životní příběh Carla byl melancholický, ale vzhledem k pozdějším událostem důležitější. Kluky z Pixaru mám prostě rád a VEVERKA! ...............................Kluky z Pixaru mám prostě rád a užil jsem si jejich film naprosto báječně. Hlavně spousta vtípku, které určitě dětské osazenstvo nemohlo pochopit ;) Můžem si ho nechat? Ne! Ale když on řekl že vás má ráád ;))) ()

shinlove

Juj tak tohle se povedlo! Už jsem myslel, že po Kung-fu pandě nedám žádnému animáku 5*, ale Pixar dokázal, že jsou animátorskými jedničkami a génii... Nádherně zanimované několikadenní strniště, nehledě na ostatní, to je skvost! A skvělí psi...VEVERKA! :-D Jednoznačně 5* ()

Bartson

Tak jsem si to shlédl 3D a po celou dobu se skvěle bavil :-D Hlavně miniscénka na úplném začátku o mracích mě vyloženě vyčerpala zíráním s otevřenou pusou :-D. Jak nemám vůbec rád nynější český dabing, tak tady mne vyloženě bavil po celou dobu. Příběh hezký, kde se stále něco děje a animace velmi roztomilé. Mohu jen doporučit. Bravo Pixar ! ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

06.11.2023

V sobotu 11. listopadu začne 10. ročník festivalu Malé oči. Malí diváci a jejich rodiče se mohou o víkendu vydat na podivuhodná dobrodružství v pražských kinech Aero a Bio Oko. Během listopadu a… (viac)

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa

25.01.2016

Americký skladatel Michael Giacchino, držitel Oscara za hudbu k filmu Vzhůru do oblak, chystá pro pražské publikum koncert pod názvem „Hudba Hollywoodu: Michael Giacchino in Concert". V neděli 7.… (viac)

Pixar si se ženami nerozumí

Pixar si se ženami nerozumí

20.10.2010

Brenda Chapman (foto), která debutovala Princem Egyptským, měla být první režisérskou pracující pod značkou Pixar. Nakonec k tomu nedojde a produkce studia zůstává „pánskou jízdou“ (nebo spíš… (viac)

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky