Vzhůru do oblak je příběh o 78letém prodejci balónků Carlovi Fredricksenovi, který si konečně splní celoživotní sen o dobrodružstvích, když na svůj domek přiváže tisíce balónků a odletí s ním do divočiny Jižní Ameriky. Až příliš pozdě ale zjistí, že se k němu potají připojil i původce jeho nejhorších nočních můr: nadšený osmiletý průzkumník divočiny jménem Russell. Jejich společná pouť do ztraceného světa, v němž se setkávají s všemožnými zvláštními, exotickými a překvapivými postavami, je plná humoru, emocí a obrovsky nápaditých příhod. Současně se jedná o výroční desátý film studia Pixar. (oficiálny text distribútora)

ChaRisSse

Film přímo nabitý emocemi!! Nečekala jsem že cca po 15 minutách animovaného filmu už budu mít slzy v očích a zároveň během 10 vteřin do toho vyprsknu smíchy... A takhle to pokračuje celý film...:-) Obravdu zábavné a zároveň velice dojemné.... Mě se to moc líbilo!! ()

siki37

Keď v prvých piatich minútach tejto rozprávky prebehol celý život hlavnej postavičky a skončil smrťou jeho milovanej manželky, ostal som nemo pozerať so spadnutou sánkou. Pochopil som, že to nebude animák alá Shrek, ale nevedel som si predstaviť ako bude dej pokračovať. Napadlo ma, že po takomto depresívnom úvode, kedy už nie je dôvod žiť, začne starý pán Fredricksen retrospektívne rozprávať svoj príbeh, no ani v tomto som sa netrafil. On totižto v tomto okamihu ešte len začne naplno žiť a meniť dávne sny na skutočnosť. Musím uznať, že mi tento animák nasadil chrobáka do hlavy, on ten život asi fakt nie je až tak dlhý, aby si človek mohol dovoliť premárniť niektoré šance, veď ďalšej príležitosti sa napokon nemusí dočkať. Chutné dielko, skôr pre deti nad 30, nie mesiacov, ale rokov :) ()

Beawish

Má smysl opakovat, co tady zaznělo už tolikrát? První třetina filmu je úžasná. Pak se dům odlepí od země, a na scénu nastupuje snaha zavděčit se všem - od malých dětí přes ty odrostlejší až po dospělé. U Incredibles se to podařilo, tady nikoliv. A tak dětem kazí prožitek smutné scény či situace, kterým nerozumějí, dospělým (tedy mě) zase smečka mluvících psů a infantilní vtípky. To celé trochu násilně zabalené do spousty sentimentu. Buď víc opravdovosti, nebo víc humoru - takhle zůstaly jen rozpaky. ()

Esquirol

Pixar dokáže člověka rozdrtit hned v prních deseti minutách a donudit vás dokoukat zbytek. Up je krásný, malebný snímek plný života, životních mouder a rad, jak život prožít a ne ho jen přežívat! Kdo po zhlédnutí nebude mít pocit, že sny se můžou opravdu splnit, a že člověk může dosáhnout, čeho si zamane, ten je ztracený případ! :) Miluju animáky, miluju Pixar a tohle je opravdu velká srdcovka! - *****!! ()

svist10

Pixar jako vždy kvalitně, jen tomu tentokrát chyběl trochu větší drajv. Trvalka jako Vall-i z toho asi nebude, aspoň pro mě. ()

kejmy

Příjemné, roztomilé a místy přeslazené. Musím dát za pravdu Galadriel, ta sekvence vyprávějící osud Carla a Elie byla sama lepší než zbytek filmu. Nápad s manželstvím jako knihou dobrodružství je také pěkný, ale Ratatouille to není, vážení. ()

Naby

Zajímavý rodinný film. Tím to rozhodně nechci degradovat na nějakou trapnou komedii, kterou můžou vidět všichni. Rozhodně jde o film, kde se menší děti budou bavit krásným animovaným příběhem plným legrace a dospělí k tomu dostanou navíc příběh, který děti asi nepochopí (podobně jako u Šreka). Oproti jiným, kvalitním, animovaným filmům má tenhle trošku smutnější chvilky a aj chlapi budou mít co dělat, aby jim někdo výmluvu u spadlém smítku do oka uvěřil :-). Úsměvů, legrace a hrdinských kousků od hlavního hrdiny se taky dočkáte. I když tomu filmu nic nechybí, tak jasná volba při hodnocení bude 4,1*. PS: Po letech to vidim stale stejne, takze urcite k doporuceni s pridanim jedne desetinky :-). ()

james11

Moc zajímavý film, který nejdřív zklame tím, jak se z malého klučiny stane nabručený stařík. V tu chvíli jsem si říkal, že film má snad končit po deseti minutách. Film ale nabídne dávku k zamyšlení podanou často vesele. A vtip od Doga byl dokonalej :-) Je to vtipný, protože chcípne. :-D :-D ()

Blackouts

UP je jediným animovaným filmom, ktorý ma v priebehu piatich sekúnd vedel dostať z úprimného smiechu k úprimným slzám. Krásne naanimovaná scenéria ameriky, sympatické hlavné postavy, a hlavne veľmi zábavný a zároveň dojímavý dej, ma úplne dostal. Ja ako milovník thrillerov a krimi žánru som od tohto filmu veľa neočakával, ale veľmi milo ma prekvapil. Uvodný pohľad do minulosti hlavného hrdinu bola jedna z najkrajších scén aké som kedy videl. Dej sa vyvíja a vyúsťuje do niektorých filmových klišé, ktoré mi ale vôbec nevadili. Humorná stránka filmu je podľa mňa zameraná skôr pre tích najmenších, ale ja som sa aj tak často s chuti zasmial (VEVERKA!). Mám za sebou ďaľší prekrásny animovaný zážitok a opäť za to môžem ďakovať Pixaru. Thank you Pixar! ()

Sathine

Jak se většinou brečí na konci filmu, tady už jsem brečela při úvodních titulkách. Opravdu nádherný a vydařený začátek filmu, který se jen tak často nevidí. Bohužel se ale stalo, že vše nejlepší se vyplýtvalo hned a pak už zůstal jen slabý odvar. Nicméně i tak je snímek velmi pěkný a zaslouží si určitě nejvyšší ohodnocení. ()

brezi

Velmi hezký a povedený animovaný příběh, který mě donutil pustit si jej doma na DVD několikrát. Pixar vždy tvořil úspěšné filmy, nicméně tento se přece jen v něčem odlišuje. Má silný příběh k zamyšlení. Už jen prvních deset minut by uspělo jako krátkometrážní snímek. Právě tyto úvodní minuty jsou velmi silné. Zbytek filmu se nese ve stejném duchu. Filmu nechybí nápaditost, vtip, akce i emoční situace. Všechny tyto aspekty spolu s nádhernou animací dělá z filmu neopakovatelný zážitek. Děti určitě ocení vtip a akci, pro dospělé zde je navíc zmiňovaný příběh. Nenechte si ujít. ()

veere

Veverka! Prostě povedený animáč nadupaný humorem, akcí, romantikou (úvodní) a řádným nadhledem... Prostě za pět pejsků či veverek (jinak podařený cz dabing hlavně P. "Liška" pes :-) ()

MakinaB

Očekávala jsem opět klasický animák, základní zápletka, humor, praštěné postavičky a happy end a tenhle film to měl, ale ještě něco navíc. Nějaké skryté cosi, co vás donutí se na koni filmu pousmát a povzdechnout si. U dabingu Lišky, jsem se lámala v pase, už jen díky jeho hlasu a to ten pes ani nebyl moc vtipnej :-) Pták byl úžasnej a lehce mi připomínal stepní kukačku :-D Myslím, že tohle nebyl jeden z těch animáků, které zkouknete a jdete dál, tento má v sobě nějaké to kouzlo a i pro dospělého člověka skrývá nějaké to moudro. ()

John2y92

Žádný animák mě snad nikdy tak nedostal. Tak vážný a dojemný a na druhou stran veselý, barevný a krásný. Je to jako symfonie. Soundtrack v podobě klasiky je perfektní a chování Carla jako správného důchodce pobaví. I když nevím zda by dítě film zcela pochopilo, ale těm záleží hlavně na těch veselých částech. Málem bych zapoměl zmínit Douga, který mě z postav naprosto dostal. Film hodnotím velmi pozitivně za skvělé skloubení dramatu a komedie. P.S. Hele veverka! ()

krijka

Kouzelný svět fantazie ožívá v tomhle animovaném filmu. Je to dětsky kouzelné, komu by se chtělo přemýšlet nad tím, že je to celé uhozené a nelogické a přitažené za vlasy. Co na tom, že malý skautík je děsně protivný spratek, co na tom, že přehlížení dětí vytíženými otci je zprofanované klišé. Jasně, tento film má spoustu nedostatků, ale kašlu na ně. Protože tímhle filmem jsem se vrátil do dětství a malinko mi to připomnělo filmy Karla Zemana. Zeman je samozřejmě nedostižný, ale nemohl jsem oči odtrhnout od vzducholodi mířící na výzkumnou výpravu. Tak moc jsem chtěl v té vzducholodi sedět. ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

06.11.2023

V sobotu 11. listopadu začne 10. ročník festivalu Malé oči. Malí diváci a jejich rodiče se mohou o víkendu vydat na podivuhodná dobrodružství v pražských kinech Aero a Bio Oko. Během listopadu a… (viac)

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa

25.01.2016

Americký skladatel Michael Giacchino, držitel Oscara za hudbu k filmu Vzhůru do oblak, chystá pro pražské publikum koncert pod názvem „Hudba Hollywoodu: Michael Giacchino in Concert". V neděli 7.… (viac)

Pixar si se ženami nerozumí

Pixar si se ženami nerozumí

20.10.2010

Brenda Chapman (foto), která debutovala Princem Egyptským, měla být první režisérskou pracující pod značkou Pixar. Nakonec k tomu nedojde a produkce studia zůstává „pánskou jízdou“ (nebo spíš… (viac)

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky