Pán Nikto

• Česko Pan Nikdo (viac)

V roce 2092 je Mars prázdninovým rezortem a Nemo Nobody 117letý muž, který je posledním smrtelníkem v době, kdy díky vědeckým poznatkům už nikdo neumírá. Na smrtelné posteli Nemo vzpomíná na své tři životy, které možná prožil se třemi různými ženami. (oficiálny text distribútora)

disstanda

vizuálně a pocitově fakt jízda se spoustou úsměvných, ale i drastických momentů.. V určitých fázích určitá překombinovanost a bezpochyby snaha a "absolutní komplexnost" vyznívá až chaoticky, ale ve výsledku velmi zajímavá věc kterou si plánuji dát ještě jednou.. ()

Mjoh

Film plný krásných scén, namlsán rozvíjením jednotlivých životů čeká divák stejně vymazlenou pointu, no ta bohužel přichází příliš triviální v porovnání s předchozím průběhem filmu. Po první polovině filmu jsem byl na 5*, skončil ale na 3. ()

newSami

V tej spleti príbehov sa človek ľahko stratí, miestami som naozaj nevedel, ktorá dejová línia je "tá pravá". Ale akosi mi to príliš nevadilo. Forma opäť raz vyhrala nad príbehom, takže "bežný" divák to asi po chvíli vypne. Ja som to tiež dopozeral až nadvakrát. ()

jaffinka

Bohovsky zamotaný film, kdy jsem občas nevěděla, která zrovna bije. Tři hlavní linie jsou do sebe krásně zamotané, akorát někdy až zbytečně moc. Všechno je postupně pěkně vysvětlené a krásně to do sebe zapadá, dílky do skládačky po shlédnutí tvoří pěkný celek. Jen mi přišlo, že se tu někdo snaží až moc. Témat je tady zbytečně velké možství...osud, lidská mysl a všechny její aspekty, důležitost rozhodnutí, časoprostory atd. V jednoduchosti je krása. Zbytečně složitý film. Ale trefný soundtrack, který dělá hodně a herecké výkony -> 4*...ale než si dám repete, bude to chvíli trvat. ()

LittlePrince

V kterém, že fimu jsem se to ocitl? Ve Vanilkovém nebi, Motýlým efektu, Věčném svitu, Donnie Darku, Fontaně či v MTV profanových klipech 30seconds...?Aha, v mr.Nobody... Někdy až moc libivě nucený střih, někdy až moc vysvětlení vedoucích do nikam...potěšil celkem logický (sic pro kazdeho jinak dopadající) konec. Sic důvod všech těch "chaosů" zapřičiněny pouhým jednim rozhodnutím je dosti málo.... Celkový dojem spíše slabší (tedy vysvětluji proč 4 a ne 5 hvězd) a hlavně mi tam prostě chybělo silné (samozřejmě s hudební peckou) vyvrcholení... PODOBNE FILMY: Donnie Darko,Motyli efekt, Vecny svit...,Fontana... ()

Peetee84

Jaco van Dormael opět nezklamal a vytvořením "myšlenkové posloupnosti" vytvořil pestrý život svým hlavním hrdinům. Každé rozhodnutí změní náš osud a proto se každý příběh ubírá jiným směrem. Jediné co mají společné je barevná plnost každého záběru podtržená smyslnou (někdy hravou) hudbou. Je však na každém z nás, jestli se vydá cestou nepříznivě známou, nebo cestou neprozkoumanou. Nezbývá než-li doporučit! 100% ()

Bohdan55

Přemýšlel jsem jestli tři nebo čtyři hvězdičky, ale pak přišlo trošku prozření. Filmů kde není jasné o co jde jsem už pár viděl ale vzal jsem si aspoň ze závěru víc než ze závěru tohodle filmu s naprosto stejným účinkem to mohlo mít poloviční stopáž. ()

PetrHej

Takový styl filmu, kde je kladeno spoustu otázek, nad kterými je člověk nucen přemýšlet (alespoň tedy průměrně inteligentní člověk) mám moc rád. A přesně takový filmem je i Mr. Nobody, nicméně pokud jsou již otázky položeny, je třeba na ně v závěru alespoň částečně odpovedět, jinak se pointa vytratí. Ale i tak silný nadprůměr, hlavně díky několika scénám, při kterých skutečně mrazí. Film rozhodně není vhodný pro lidi, kteří potřebují zápletku pochopit co nejdříve, protože budou remcat, že to nechápou a stále se rozčilovat nad tím, že tam není žádná linie a tudíž se nebudou soustředit na krásu jednotlivých úlomků. Film bych rozhodně nepřirovnával ke snímku Butterfly Effects a podobným, jelikož tady převládá forma nad obsahem. ()

alex.0

Zápletkou mi tento film připomněl Osudový dotyk (Butterfly Effect). Podstata děje je postavena na tom, že každé rozhodnutí nebo čin se může promítnout do následných událostí a úplně změnit běh života. Film je poměrně dlouhý a doporučuji si na něj vyhradit čas, kdy se mu můžete plně věnovat a tím pádem si ho i naplno užít. Jinak by se vám mohl děj zdát zmatečný. Na snímku musím kromě scénáře jednoznačně vyzdvihnout i kameru a hudbu. Mnohé melodie jsem znal již z dřívějška, ale tento film mi je nenásilně připomněl, takže jsem si je rád poslechl i později samostatně. 4 hvězdy, které uděluji za tento snímek jsou zcela zasloužené. ()

Umělec

Dobrý nápad, vynikající kamera, ještě lepší hudba. I když je tady filmu vytýkaná přílišná jednoduchost, já bych naopak byl pro zjednodušení a zkrácení a byl bych úplně spokojený. Udržet hlavní dějovou linii a nápad... Přidávat do toho všechny ty ingredience z fyziky, mystična, psychotroniky,x rozměrnosti vesmíru atd. mi přišlo na jeden film až zbytečný. Přesto po shlédnutí zanechá dost otázek na zamyšlení. A ta hudba spolu s vizuální stránkou filmu je nezapomenutelná... 70% ()

sioned

Ohledně tohoto filmu nějak nemůžu učinit rozhodnutí. Rozhodně to bylo zajímavé, vizuálně a hudebně uspokojující, mělo to myšlenku, ale zároveň to byla hrozná kravina. :D ()

jimondrugs

Perfektně natočený film s velkou hloubkou a krásnou hudbou v pozadí. Mám rád filmy, které člověka obohatí, ale tento mi dal víc než hodně. Vnímat život komplexněji, uvědomovat si možnost volby a alespoň v trochu o tom přemýšlet, uvědomovat si tu možnost být pánem svého života. Díky tomuto filmu jsem si uvědomil, že v každé životní situaci, každým dnem, stojím na pomyslné křižovatce, které mi nabízí nepřeberné množství možností toho, co udělám a jaký to bude mít vliv a konečný důsledek. Nemůžeme znát konec té cesty, ale už jen uvědomění si toho, že máme na výběr a stojíme každým okamžikem na pomyslné křižovatce života, je v konečném výsledku nádherné. ()

Triskáč

Rozporuplný film... Určite by som ho neodporúčal na večernú pohodu s popcornom v ruke. Pár ľudí tvrdí, že je to vlastne vyčerpávajúce rozprávanie o ničom. Ja si myslím, že Mr. Nobody vykresľuje výbornú myšlienku a je len na vás čo si z toho zoberiete a ako film pochopíte. Pre niekoho môže byť iritujúci záver a (ne)pochopenie celého filmu, no ja som sa bavil celý čas. ()

creTin

Aneb bublina se zvětšuje tak dlouho, dokud nakonec nepraskne. Slibujeme horu a dostaneme zrnko písku. I v něm se dá něco nalézt, jenom by ho hned nesměl odnést vítr. Ale audiovizuálně je to zvládnuté parádně, to se musí nechat. ()

Isidor9

Naprosto dokonalé zobrazení paralelních vesmírů/skutečností. Každé rozhodnutí vytváří novou linii, novou realitu a obě varianty existují vedle sebe a dál žijí svým vlastním životem. Přesto jsou ale klíčové body, osudové okamžiky, kterým se nelze vyhnout. Toto není jen skvělý film, toto je zároveň učebnice. Od Matrixu jsem neviděl přesnější zobrazení toho, v čem žijeme a jak věci fungují. ()

Honzyg

Wow, tak tenhle film byl pro mě velmi milým překvapením. Je to trochu podobné Vanilkovému nebi, ale podle mě znatelně lepší. Výborné umělecké zpracování, perfektní hudba, dokonalá kamera. Režisér se na tomto snímku opravdu vyřádil. Celkem by mě zajímalo, ve kterých kategoriích by Mr. Nobody získal alespoň nominaci na Oscara, kdyby to byla americká produkce. Příběh je sice totálně zamotaný, ale i já, jakožto divák, který příliš velké motanice nemá rád, jsem vydržel ve zdravém napětí a u filmu se prakticky celou dobu dobře bavil. Prospěla by mu ale poněkud kratší stopáž. Dvě a čtvrt hodiny je u filmu tohoto ražení přeci jen trochu hodně. Kdyby to bylo o půl hodiny kratší, nejspíš bych hodnotil 5 hvězdami. ()