Pán Nikto

• Česko Pan Nikdo (viac)

V roce 2092 je Mars prázdninovým rezortem a Nemo Nobody 117letý muž, který je posledním smrtelníkem v době, kdy díky vědeckým poznatkům už nikdo neumírá. Na smrtelné posteli Nemo vzpomíná na své tři životy, které možná prožil se třemi různými ženami. (oficiálny text distribútora)

Torgal

Po Atlase Mrakov v krátkom čase ďalšia filozofujúca snímka, ktorá mi ale prišla predsa len pochopiteľnejšia a jej odkaz jasnejší. Veľa sa tu hovorí o butterfly effecte a rozhodnutiach radikálne ovplyvňujúcich zvyšok života. Sledovanie deja je dosť náročné, lebo pôsobí veľmi komplexným dojmom - neustále sa striedajúce verzie hrdinovho života vytvárajú dojem, že film je niečím viac ako v je skutočnosti. Natočené je to pekne, ani dĺžka filmu ma nedrtila, ale záver ukázal, že čo sa myšlienky týka, nakoniec ten film nestál až na tak pevných nohách. Keby ale samotný koniec filmu a "big crunch" opätovne nedomotali závery ku ktorým som prišiel, tak by som si myslel, že som film aj pochopil a zaokrúhlil by som hodnotenie smerom nahor. 7/10 ()

goni

Film je tak neuveritelne prekombinovany, zmateny a protichodny, ze som po prvej pol hodine myslel, ze to ani nezvladnem dopozerat. Nakoniec sa mi to nejako podarilo, ale to len vdaka zazitkovej rovine - pekne sceny, silne emocie, dobra hudba. Celkovo vsak neviem co si mam o tomto zlepencovi reality, fikcie, snov, predstav a alternativnej reality mysliet. Ani po precitani roznych nazorov na internete nemam pocit, ze by som rozumel o co vlastne autorom tohto filmu islo [87/2013]. ()

TomasMarlen

Snímek, ke kterému se vracím jako křesťan k Novému zákonu. Drama / Romantický / Fantasy / Sci-Fi, ke kterému vzhlýžím jako muslim ke koránu, snímek stejně zbytečný jako judaismus. Neopakovatelné. ()

Jenilius

Film silný v jednotlivých scénách, ale jako celek něco postrádá. Zdánlivě jednoduchá myšlenka je zbytečně moc zamotá a v závěru až moc přehnaná. I tak se jedná o velmi zdařilý snímek plný fantazie. ()

redwik

Súhlasím s komentárom Civala. Film bol síce zaujímavý, no nakoniec človek zistí, že bol pridlhý a navyše úplne zbytočný. Nevravím, že to bola strata času, ale vylepšovať by sa toho dalo veľa. Ešte aj Diane Kruger mi prišla škaredá (čo vo zvyku obvykle nemá). Preto pre mňa najväčším (a asi aj jediným) potešením bol Rhys Ifans. Jared Leto - Nemo /:/ Sarah Polley - Elise /:/ Diane Kruger - Anna /:/ Linh Dan Pham - Jean /:/ Rhys Ifans - Nemo's father /:/ Natasha Little - Nemo's mother /:/ Toby Regbo - Nemo age 15 /:/ Juno Temple - Anna age 15 /:/ Clare Stone - Elise age 15 /:/ Allan Corduner - Dr. Feldheim /:/ Daniel Mays - Journalist ()

Kejt

Hodně zajímavé...Na začátku jsem to moc nechápala,ale postupně jsem začala chápat, že to člověk ani chápat nemá. Originální. "Every path is the right path. Everything could've been anything else. And it would have just as much meaning." 80% ()

Navi01

Asi to není úplně můj šálek kávy. Začátek byl zajímavý. Několik linií příběhu vyprávěných na přeskáčku a znovu a znovu v jiných variantách. Ale v poslední třetině filmu jsem se už docela těšil na konec a jen mě zajímalo jak to dopadne a jak bude vlastně všechno vysvětleno. ()

anitae

Prvních pár minut vypadalo zajímavě, pak se to zvrhlo k mému nenáviděnému uměleckému filmu, a na konci jsem si říkala, že jsem raději nekoukala do zdi. Hodně barevných obrazů a pěkná hudba - třeba Mr. Nobody - Everyday (Buddy Holly), a fantasmagorické tři životy. Uff...Nemo, Nemo, co to mělo být? ()

Razzor_82

"Každá cesta je ta pravá cesta."  Výborný psychologicko / filozofický snímek, který je především audiovizuální opium. Těžký a komplikovaný děj s jednoduchým jádrem. Precizně vytvořená dětská mysl a životní rozhodnutí. Nenechá vás ani na chvilku ztratit pozornost. Výborné herecké obsazení, kterému kraluje Jared Leto. Vracení se v čase a napravování zlých rozhodnutí je mrazivé. Poutavá a vtíravá hudba. Trošku zmatený začátek ale na konec to všechno do sebe zapadne jak má. 8/10 ()

pasty

Teraz budem plávať proti prúdu, ale prišlo mi to príliš o ničom. Celý film som sa snažil sústrediť, myslel som si že možno koniec bude nejaký extra prevratný, no žiadna prevratná pointa, nič čo by stálo za to. Už niekde v polovičke keď mi dochádzalo ktorá bije, som sa začal strašne nudiť z tých otravných preskakovačiek z jedného príbehu do druhého. Ďalšia otravná vec je prílišne filozofovanie, film sa tvári akoby najmúdrejší na svete, akoby to čo nám dáva je úplná pravda a pritom sú to iba kecy a kecy a to je tiež na škodu. ()

Mata

Za co jen dvě? Za tu naprosto zbytečnou hodinu navíc. Zpátky do střižny a bude to úžasný film. "Onanovat" nad obrazy, které jsem schopni vymyslet, je jen jedna část kumštu. Tou druhou je schopnost redukovat, orvat nepotřebné a nadbytečné, ač to strašně bolí. Až tímhle krokem vzniká dílo. U tohodle filmu to nikoho nebolelo. Jen mám malou nesrovnalost - zde uvedených 133 minut, ve festivalovém programu 155 (což ospovídá realitě). Nepřivezl nám pan režisét directors no-cut. Pak to pěkně zvoral a asi se kouknu na "kratší verzi", až se objeví. (ACFK evidentně koupilo tuto verzi 155 min verzi, IMDB taky uvádí 138min. Jestli je to fakt, koupil klub chybně, více je v tomto případě méně...) ()

dessa

Celé by to bylo geniální, nebýt naprosto debilního konce, kde je jako pointa? Velký smrsk jako opak velkého třesku byl srandovní v červeném trpaslíkovi, ale tady to chtělo nějaké lepší vysvětlení... ()

Pilsner12

Výborná kamera podtržená efektními efekty a to všechno provázané neuvěřitelně promyšleným dějem za doprovodu nejlepší hudby! Nádhera! ()

Trias

Životní etapy, životní tragédie, strach ze smrti, butterfly effect, spletenec příběhových variant....dohromady to při heslovitém popisu vypadá zajímavě, ale ve skutečnosti je to takové humanistické (až kýčovité) nic. Jared Leto hraje neuvěřitelně nepřesvědčivě, vlastně skoro ani nepoznáte, jaké emoce se to v něm vlastně odehrávají a jednotlivé možné příběhy jsou vlastně založeny na myšlence, že vše závisí na mnohdy náhodném rozhodnutí, které navždy může změnit náš život. Pomineme-li, že některé scény vypadají značně kýčovitě (život dítěte před narozením, hledání mileneckého páru v obrovském New Yorku), tak film jako celek postrádá skutečně hlubší myšlenku, čímž vlastně kopíruje zmatenost naší doby. Jediné, co totiž skutečně tematizuje je partnerská láska / partnerské vztahy, přitom tak chudý náš život skutečně není. Proč jsem nedal tři hvězdičky? Ani nevím, asi si nějaký nezaměstnaný Brazilec vařil vajíčko. Znovu už to vidět nemusím. ()

tančísvlky

Film sa príliš inšpiroval tu recenziami menovanými filmami.Režisér blúdi v tom čo chce vlastne povedať, snaží sa to maskovať obrazom . Keby sa venoval úseku života okolo 15 ročného veku , tak dám 100 percent . Tam je to skutočne nádherne spracované , všetko ostatné je len guláš rádoby umenia . Bude zaujimavé sledovať ,čo poskytne režisér nabudúce .Recenzia do pozornosti od "Dan9K" ()