Pán Nikto

• Česko Pan Nikdo (viac)

V roce 2092 je Mars prázdninovým rezortem a Nemo Nobody 117letý muž, který je posledním smrtelníkem v době, kdy díky vědeckým poznatkům už nikdo neumírá. Na smrtelné posteli Nemo vzpomíná na své tři životy, které možná prožil se třemi různými ženami. (oficiálny text distribútora)

markotter

Takový film Nikdo. Moc nepobaví, neurazí. A filozofické myšlenky, které nám podává, by se daly podat jednodušeji a rozhodně efektněji. ()

Selixinho

Tento film jsem poprvé viděl asi před 8 lety. V té době jsem to vůbec nepobral. Časy se ale (díkybohu) mění a já také. Tentokrát jsem tomu poselství porozuměl. Život je o rozhodování. Člověk nemůže žít víc životů najednou. Tento film je tak krásně odvyprávěný třebaže na první pohled vypadá zmateně. Nedokážu si ani představit, kolik času a úsilí museli tvůrci vynaložit aby něco takového mohlo vzniknout. A přece jen, Dormael to zvládl. Jared Leto se mi sem hodí asi jako (pan) NIKDO. ()

PavelH

motýlí efekt... jev, kdy mávnutí motýlího křídla může způsobit hurikán na druhém konci světa. Neboli jaké maličkosti ovlivní náš život a změní ho k nepoznání. Kolikrát si v životě vybíráme? kolikrát můžeme náš život zdánlivě maličkostmi změnit? Kolikrát si v životě hodíme pomyslinou mincí ANONE? ... Úchvatné a vskutku originální dílo vyplněné poutavou atmosférou. Krásný filmový zážitek ()

Tanner

Téma ála Krzysztof Kieslowski, zpracování ála Charlie Kaufman. Výsledkem je zajímavý a svěží snímek s několika paralelními, přesto se protínajícími rovinami, a řadou podnětných myšlenek, imho však s absencí nějaké zásadní poenty. ()

polonius

Jásám, nádhera. Film se silným filozofickým podtextem. Co by se bývalo stalo, kdyby...Tak to je hodně nosné téma, tady zpracovaná téměř dokonale s vynikajícím hudebním podkresem. Tleskám režisérovi. Odkaz na Butterfly effect je zřejmý a ve filmu i zmíněný. Ale tohle je mnohem dál. Nepochybuji , že si to pustím ještě několikrát!!! ()

zElina

Po vizuální stráce úžasné. Tím jsem byla nadšena už jen z plakátu, ale složitý děj, které mám u filmů tolik ráda mě na konci zklamal svou jednoduchostí. Nechápu proč, když už si někdo dal práci s tolika složitými detajly a odbočkami se nepopral i se zajímavějším koncem. Vím, že to bylo záměrem, ale na mě to zapůsobilo jako by se už autorovi nechtělo vymýšlet další komplikace nebo se snad unavil ze začátku a tak to prostě usekl. ()

raiN[ratm]

Neviem koľko alternatívnych podôb tohto príbehu mal v hlave, na papieri či v strižni van Dormael prichystaných, ale tá výsledná ma rozhodne očarila. Ono film vo všeobecnosti hneď vyzerá lepšie, ak sa s ním režisér hrá a vybrúsi ho ako diamant do čo najdokonalejšej podoby. A Mr. Nobody má karátov požehnane, až sa ich bojím zrátať. Druhá projekcia to istí. ()

Ogrb

Relativně zajímavej experiment, kterej ovšem těžce přetěžce doplácí na žánrovou neujasněnost a přemrštěnou délku. JENOM dobrej nápad a skvělí herci bohužel někdy nestačí... 6/10 ()

wito

v mnohom vyborne parametre navazujuce az vykradajuce filmy ako butterfly effect ci vesmirna odysea. myslienky, ktore film zobrazuje su sice v mnohom roztriestene, zjavne vsak ide o zamer, ktory nedopada najhorsie. pokial ste v obdobi, kedy mate chut trochu si pofilozofovat o zivote, vesmire a vobec, tento film je urcite i pre vas... ()

SunWuKung

Pekne vizualne predstavenie. Skoda konca, ktory bol az prilis natahovany. Tvorcovia kludne mohli vynechat poslednych 10-20 minut a pridal by som o hviezdicku navyse. ()

Marwinek odpad!

První půlhodina otřesná pitomost, andělé a jednorožci, flasbacky a probouzení, zmatek. Pak je to blbé, v druhé polovině je to blbé jen místy a nakonec se to změní v jednu velkou pitomost. Nesoudržná splácanina všeho možného, scifi, matrix, romantika ... Místy to má potenciál, ale ve finále je z toho kulhající kočkopes. Vzhledem k vysokému hodnocení zde jsem to zkoušel celkem 3x. Za tohle si můžou tvůrci tak maximálně nafackovat. Je to zpackanost. A Sarah Polley je za hysterák v kaluži jednoznačně favoritkou na Zlatou Malinu. Na ději není nic zajímavého, je to dýchavičná snaha někoho oblbnout zpřeházením několika pokusů o dějové linie. Ze scény o kapce vody, která rozmazala telefonní čílo na lístečku bych blil, ta je tak strašně blbá, že sem nic blbějšího ještě neviděl. A ty bláboly o teorii superstrun nebo co to tam zkoušeli... no to nééé. Je to blbé, směšné, trapné, otravné. Já ten film prostě úplně nenávidím :-) ()

john.h

Po filmu jsem potřeboval čůrat, ale vykašlal jsem se na to, možná bych pak promeškal setkání s životní láskou. Působivé dílo nutící k přemýšlení o životě. K pěti hvězdám něco chybí, možná menší zamotanost v průběhu děje. ()

Jacques1

Co by bylo, kdybych se tehdy rozhodl jinak? To je hlavní téma pana Nikdo. Zručné vylíčení jednotlivých možných životů, které by mohly být žity, ruší jen trochu zbytečné jednoznačné dovysvětlení ke konci filmu, které má za cíl vyjasnit věci divákům, kteří by se v řadě překrývajících se flashbacků a rozdílných rozhodnutí ztratili. ()

Uhura

To, co se tak neuvěřitelně nadějně a lákavě rozjelo v první půlhodině, se ve zbývajícím čase rozplizlo v potácení mezi alternativními realitami. Těch několik originálních myšlenek a vizuálně zajímavých obrazů se vzápětí rozložilo na malinkaté kousíčky, ze kterých se slepily další téměř dvě hodiny času. Velká škoda. ()

Neuge

Takový film tu chyběl. Teorie superstrun, efekt motýlích křídel, expanze vesmíru....a přesto to není sci-fi. Všechno tu už někdy bylo, ale nidky to nebylo tak "detailně" (ačkoliv ze suchého teoertického hlediska stále značně povrchně a nepřesně-ale zkuste tyto témata přenést na plátno "reálně") rozvedeno, jako tady...navíc, jak se říká, all in one. Perfektní vizuál, perfektní herci. Film naprosto přesně podle mého gusta....čekajíc na chvíli, kdy se opět nebudu moci rozhodnout mezi Donnie Darkem a Věčným svitem neposkvrněné mysli.... ()

zaso162

Bol som nútený celý film premýšľať a hľadať zmysel v niečom tak jednoduchom a prostom. Chaos celého filmu nakoniec ucelil originálnu myšlienku, je to presne naopak, ako by malo byť. Nie záver je majstrovské dielo, ale všetko ostatné. ()

merlik

Chaos. Zmatek. Tři hvězdičky za náhodné střídání jednotlivých životů. Závěrečná pointa ale film vystřelila ke čtyřem hvězdičkám. ()

BadWolf

Efektně natočeno. Režisér má úžasnou představivost a to mu musim nechat. To ten příběh mi nedává smysl. Abych se u filmu bavil, tak musí mít děj, který se smysluplně vyvíjí a cíl či pointu. A to tady chybí. Je to směs myšlenek všeho druhu, které nedávají smysl. I při velkém soustředění jsem nepochopil, co se nám tvůrci snažili sdělit. Pokládat otázky na které není odpověď je snadné. Pro někoho možná efektní, ale jinak hloupé a bezvýznamné. Dát odpovědi to je zajímavé a toho si já považuji. To v tomhle filmu ale nehledejte. Takže pokud vás zajímá řešení neřešitelného, odpovědi na otázky, na které se odpovědět nedá, je to film pro vás. Takže to byl kousek filozofie k filozofickému filmu. A teď závěr: Nebavil jsem se. Občas jsem si řekl "Tahle scéna se povedla." ale to je tak všechno. A ten konec to fakt nezachránil. Toť vše. 50%. 3* s odřenejma ušima. ()