Pán Nikto

• Česko Pan Nikdo (viac)

V roce 2092 je Mars prázdninovým rezortem a Nemo Nobody 117letý muž, který je posledním smrtelníkem v době, kdy díky vědeckým poznatkům už nikdo neumírá. Na smrtelné posteli Nemo vzpomíná na své tři životy, které možná prožil se třemi různými ženami. (oficiálny text distribútora)

chatwenna

Je to Vanilkove nebe? Neni to Vanilkove nebe. Je to Osudovy dotek? Neni to Osudovy dotek. Je to Srdcova sedma? Neni to Srdcova sedma. Tak proc si to hraje na vsechny tri dila a jeste neco navic?? Prilis velke ambice, zadna scena, ktera vas pribije do kresla. Hlavni hrdina mi byl naprosto ukradeny i s tim svym: "Delam to tak spravne nebo se mam vratit o sest sekund zpet?". Kdybych misto sledovani, uklzela v botniku, vubec by me to nemrzelo. ()

Beawish

IN THIS WORLD... Proč si pamatujeme minulost a ne budoucnost? Je opravdu nejlepší volbou nedělat žádnou volbu? Zatím se mi nestalo, abych po 150 minutách filmu zůstal sedět na místě a dal si to celé znovu ještě jednou. Nemám vůbec ponětí, jestli je to geniální, myšlenkami nabité dílo o smyslu všeho, nebo pouhá slátanina plná kýče a naněcosihrajících klišé. Už jenom díky tomu dávám plný počet - a až se na film podívám potřetí, možná pár hvězdiček přihodím, případně odeberu. ...NOBODY IS INNOCENT... Vůbec mi nevadila inspirace jinými filmy - spadají totiž také do kategorie mých oblíbených (Butterfly Effect, Eternal Sunshine, Forrest Gump, Donnie Darko, American Beauty, Le Fabuleux destin...) a vůbec bych to neoznačil za vykrádání. Dokonce jsem se těšil na moment, kdy začnou pršet žáby. Zaujala mě hudba i výtvarná stránka, herci, kamera. Užíval jsem si motivy vody, kolejí i podzimní listí. Trochu jsem ale znejistěl ve chvílích předávání moudra (teorie strun, plynutí času, efekt motýlích křídel..) a nejsem si jistý dosud - chápu rozporuplná hodnocení diváků. Laskavý divák ale promne ...NOBODY IS PERFECT. ()

skunkos

Paralelismus v nejlepší podobě, ozvučený mistrovskou hudbou a excelentním Jaredem Letem. Tohle si dávám mezi své nejoblíbenější filmečky........ ()

d4

Belgický snímok s námetom alá Donnie Darko, v prvedení upgradenutého Butterfly Effect s prekrásnymi zábermi a obrazmi. Ku koncu som mal už pocit, že všetko bolo už povedané a niečo dokonca dva krát. Preto sa mi koniec zdal moc rozťahaný. A negatívne ešte hodnotím aj samotný záver. Keby si režisér odpustil zábery, ako sa čas vracia naspäť, mal by ten film po filozofickej stránke aj nejaký význam. Každý by si z toho filmu odniesol to, čo považuje za dôležité a poučné. Takto ten film nabral na tak filozofický námet až moc konkrétny smer, s ktorým som sa mal ja osobne problém stotožniť. ()

u.mojitko

Jako pomeranč s pěknou oranžovou slupkou, která slibuje šťavnatý a sladký obsah, avšak po doknutí se jí vnímám jen chlad a po přivonění není krom umělé hmoty nic cítit, po oloupání slupky nezbylo nic než zmuchlané izvestije. Tu jednu * dávám sobě za to, že jsem to dokoukal. ()

marek.kral

Zábavně natočený zajímavý snímek, který lze rozhodně doporučit. V mnohém mi připomněl butterfly efect, což považuji rovněž za zajímavý film. Tento námět je velmi zajímavý a málokdo z nás o tom asi běžně uvažuje. Zaměřuje se na skutečnost, kterou si nikdo z nás neuvědomuje, každé rozhodnutí, které učiníme má následky a ty mohou velmi zásadně měnit naši budoucnost. Snímek je velmi přehledný, což není zcela samozřejmé při spracovávání takto složitého tématu. ()

enyvan

Film je to zajímavej, ale taky dlouhej, trochu nudnej, ale zase jsem u toho neusnul. Občas až nelogickej a řekl bych možná překombinovanej, ale příjemnej. Místama mi, tak nějak asi stylem vyprávění, připomínal Benjamina Buttona, ale k mýmu oblíbenci se Mr. Nobody nemůže ani přiblížit... Prostě takový jo, ne, jo, ne, jo, ne... Takže za tři hvězdy, ale uvidíme po druhé projekci... ()

ragtime

S odstupom času si v podstate neviem spomenúť o čom to presne bolo, ale viem, že to vo mne zanechalo hlbokú stopu. Viem, že si to pozriem znovu a viem, že ma to dostane znovu. Je škoda, že Jared Leto sa dal na inú dráhu, ale ak sa rozhodne z času na čas hrať v takomto filme, verím, že menej bude viac. ()

landavid

Film dal na začátku najevo,že základem filmu bude odkaz na Platónovu jeskyni a vize skutečného,chtěného,pravděpododného dle své vůle a představy v teorii relativity a času.Čas před Velkým třeskem existoval,protože kdyby nebyl čas nebylo by nic a nic z ničeho nevznikne.Maximálně z ničeho nic dostanete přes držku,když jste ve špatnou dobu na špatném místě.Každého asi zajímá jaké by to bylo kdyby.......,ale určitě natočit takové téma není lehké a člověka to strhává k plno fabulacím a nakonec se do toho zamotá tak,že se v tom už sám ani neorientuje.Moc zbytečných flashbacků,malý důraz na postavy a jejich charaktery.Crash byl lepší jak ve scénáři tak v režii.Ale za snahu skoro 4.Ale?Asi ano.I když.A tak jo.Zítra uv........................................................... ................................................................................. ()

badclown

Pseudointelektualny film, z ktoreho po odstraneni vizualneho balastu neostane vobec nic. Aby davy krochkali blahom, staci vo filme spomenut teoriu strun a tvarit sa ako filozoficky klenot. Pre mna osobne, bol film jednou velkou nudou po kazdej stranke. Ta jedina ktora ho drzi nad vodou je prave ta vizualna. ()

Davvee

Jeden z najlepších filmov čo som kedy videl, zo začiatku trošku ťažké na pochopenie, ale inač super film. Super hudba v každý jeden okamžik, proste niečo úžastne. ()

adamblack

Tak krásně natočeno a přitom odstrašující případ toho, když pár minut před sexem protějšku tvrdíte, že máte 30 cm výbavu a záhy se zjistí, že jste opomněli dělit pětkou. Podobné pseudo-filosofické, dá-li se to tak říci, filmy jsou důsledkem toho, že režisér/scénárista nabyde dojmu, že "vlastně tomu vůbec nerozumím a nevím, co chci říci, ale otevřený konec bude působit hrozně cool a pár ovcí se třeba chytne". Co mne na tom však děsí mnohem více nežli film, tak je skutečnost, že tento kousek má tak vysoké hodnocení. Nesmyslnost celého počinu podtrhuje nakonec i šílená sterilita, jež uvnitř mého mozku po konci vyvolala jen dotaz: "WTF?!". Nicméně, vzhledem k uměleckému podání si dvě hvězdy zaslouží. ()

dratkovani

Zajímavě natočený snímek,plný skvělých efektů,jak můžeme ovlivnit náš život,něco uděláme trochu jinak a běh našeho života by se ubíral úplně jiným směrem,přiznejme si,kdo z nás o tom nikdy nepřemýšlel,a vesmír a jeho vznik a konec,taky téma o kterém člověk někdy dumá,výborný střih a kamera,takže výborný filmový zážitek ()

BaHa

Abych pravdu řekla, mám problémy hodnotit. Forma byla skvělá, zvláště některé scény byly vizuálně perfektní. Ale pak přijde obsah. Myslím, že kolik lidí film zhlédlo, tolik výkladů by se našlo. Butterfly effect, string theory, minuscule dimensions to vše v jednom balení. Ale co vše opravdu komplikuje je závěrečný free pass. Netroufnu si říct, že jsem film pochopila, mám na věc názor, ale to do hodnocení nepatří. Takže za čtyři, protože tomu co do zážitku přeci jenom něco chybělo...a možná ne, jen podobné otázky už přinesly filmy jako butterfly effect, matrix a další. A tak by jejich nástupci k dosažení pěti museli zkrátka přinést ještě něco navíc. ()

martinexa

Tak tenhle film jsem viděla naposledy. Nejenže je snímek tak zmatený, že jsem se ztrácela pořád a pořád, ale je ještě k tomu tak nesnesitelně nudný! A já si myslela, že to bude nějaké veledílo jediné co zachránilo to, že jsme se nepřestala dívat byl Jared Leto, kterého ráda sleduju. Za o dávám tu jednu hvězdičku a už nikdy nemusim vidět snímek, který se tváří jako veledílo veledíl přitom řeší NIC. ()

Tomy_TO

Čím nezmyselnejší dej, tým lepšie hodnotenie?? Inak si to neviem vysvetliť. Čakal som, ale nedočkal sa. Film je zlátaninou neuveriteľných blbostí. Celý čas som čakal ako to autor dokáže vysvetliť a že skladačky do seba nejako zapadnú. Lenže koniec to domotal ešte viac ako to domotané bolo. A ja sa môžem zamýšľať jedine nad tým, či to má v hlave v poriadku. Jediné čo sa mi v deji páčilo bola sladká Juno Temple. Tie hnedé vlasy jej vážne pristanú. ()

breebee

Dokonalý film s velice hezkou výpravou (jsem vděčná, že ho do češtiny ani nenadabovali) a zajímavými záběry, který nechápete až do úplného konce kdy vám znenadání všechno dojde a nutí vás to říct si "páni, je to pravda". Velice se mi líbilo propletení scén ačkoli to někdy bylo velice matoucí konečné rozuzlení nám dalo přesně tolik informací kolik jsme potřebovali a přitom tak málo abychom nad tím ztrávili noc přemýšlení. ()

polono

Tento film jsem si přála vidět a ....nezkamal mě !! Začátek byl velmi zvláštní, říkala jsem si jestli to nebude nějaká kravina o budoucnosti, ale když jsem viděla ten dvojí pohled na svět hned mě to chytlo a nepustilo. Malý kluk se musí v několika vteřinách rozhodnou jestli žít u matky nebo otce , tak si v mžiku představí, jak by žil u otce svůj život, koho by si vzal a jak by to bylo u matky. A zatím v budoucnu sedí stařík a přemejšlí o svý minulosti, ale jaký minulosti, vůbec si na nic nepamatuje, ba ani jak se jmenuje ! A konec jsem pochopila asi tak v 3/4 filmu, i když jsem ten konec uhodla stejně mě teda dostal. Wow :D. Fakt ten film doporučuju. ()