Perníkový tatko

• Česko Perníkový táta (viac)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvorcovia:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte, Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Giancarlo Esposito, Jesse Plemons (viac)

V kompletní druhé sezóně seriálu Perníkový táta Waltovi (dvojnásobný držitel Ceny Emmy® Bryan Cranston) a Jessemu (Aaron Paul) vše přerůstá přes hlavu. Jejich podnikání dosahuje nových rozměrů a oba zažívají, co všechno obnáší obchodování s drogami. Proslulý modrý amfetamin z nich udělal boháče, ale pro Walta je stále složitější skrývat pravdu před svou manželkou Skyler (Anna Gunn), synem Walterem juniorem (RJ Mitte) a švagrem Hankem (Dean Norris), protidrogovým agentem. Ze všech sil se snaží udržet svůj život pod kontrolou, musí se ale potýkat s brutálními drogovými dealery, stále odtažitější ženou a synem, blížícím se narozením dcery a drogově závislým obchodním partnerem – a při tom všem navíc bojovat s rakovinou plic v konečném stádiu. Za kamerou Perníkového táty: Kompletní druhé sezóny stál Michael Slovis, střihu se ujala držitelka Ceny Emmy® Lynne Willingham, A.C.E. Výkonnými producenty byli Vince Gilligan a Mark Johnson. (oficiálny text distribútora)

teekanee

Co k tomuto seriálu říct? Pro mě nejlepší seriál všech dob. Nemá v podstatě slabý místo. Herecký obsazení je výborný v čele se skvělou ústřední dvojicí. S postavami se po čase opravdu vžijete a budete jim více méně fandit. Proměna hlavní postavy je naprosto výborná. Scénař je brilantní se spoustu naprosto kulervoucích momentů, kdy vám nezbyde nic jiného než jen čumět s otevřenou pusou. Pokud jste tento seriál neviděli, tak si udělejte službu a začněte na něj koukat. 98% ()

Harry77

To nejlepší co jsem snad zatím viděl, alespoň co se týče seriálové tvorby. Zaznamenal jsem mnoho reakcí, že je to nejlepší seriál vůbec a v podstatě s tím snad nejde než souhlasit. Skoro 60 dílů jsem si dal do 4 dnů, takže jsem asi magor, ale prostě jinak to nešlo. Neskutečná bomba. ()

MZ91.EOLB83

Pokud by jste se mně zeptaly na nejlepší seriál, který jsem kdy viděl, řekl bych Breaking Bad nebo Band of Brothers. Bez váhání. Finálních 15 minut poslední epizody, bylo těch nejuspokojivějších 15 minut, které jsem měl tu možnost v rámci kteréhokoliv seriálu sledovat. Nenechte se odradit monstrózním počtem epizod a sjeďtě to. Čím dříve a čím rychleji tím lépe. ()

jlevcik

Dlouho jsem přemýšlel, jak Breaking bad vystihnout, takže jen stručně. Jedná se o bezkonkurenčně nejlepší seriál, co jsem kdy viděl. ()

Jumboun

Po prvním díle jsem se cítil asi jako po perníku, který uvařil Jesse při prvním pokusu. Celkem dobrá jízda, ale k čistotě to mělo ještě daleko. Dalším a dalším dílem se ale čistota zlepšovala, účinky byly silnější a silnější a závislost propukla v plné své zničující kráse... Rodina i práce šla stranou... Jediné, co mě zajímalo bylo jak si obstarat čas pro další epizodu... trochu tomu pomohla i angína, která mi umožnila téměř nerušeně projet 3 z 5ti sérií... Pak už mi nebylo pomoci... Poslední díly 5té série byly jak dvojnásobné dávky toho nejčistšího Waltova krystalu... Nejdřív nirvána... A pak... už jen dojezd... ()

MisterSister

Overrated séroš, kterej je naplněnej průměrně zajmavejma a zpracovanejma postavama, který místo čehokoliv zajimavyho 90% času řešej naprostý sračky, ktery dokážou řešit 13ti letý holky na fejsbuku líp. VKV s drogama. ()

Filmer01

Po dopozeraní poslednej série sa ma zmocnil taký čudný smútok z toho, že to skončilo. Taký smútok ako keď o niečo prídete. To sa mi pri seriáli ešte nestalo. 5 sérii a dosť. Skvelo vystavaná dráma, v ktorej sledujete radikálnu zmenu človeka, ale tak že tomu uveríte, že by to vlastne mohol byť váš sused od vedľa. Seriál nevyniká rozpočtom, kulisami, efektami. Seriál vyniká scenárom a hereckými výkonmi. 5 sérii je tak akurát na to aby vám nedal vydýchnuť, úplne vás pohltil a navždy sa vám zapísal do pamäti. Prvá séria je taká zoznamovacia, rozbehová, ale v jej závere poriadne šliapnu na plyn a to čo príde potom patrí k tomu najlepšiemu čo kedy vôbec bolo natočené, nielen seriálovo ale vo filmovej tvorbe vôbec. Kombinácia realistického príbehu, drámy, krimi a občas nečakaných humorných situácii je výborne poskladaná a núti vás hneď po dopozeraní jedného dielu ísť na ďalší. Osoby a obsah viac rozpisovať nebudem, pozrite si to. Za mňa je to najlepší seriál, aký som kedy videl. 1. séria 90%; 2. séria 100%; 3. séria 100%, 4. séria 100%, 5. séria 100%. ()

DrifterSoul

Breaking Bad and/or Baking Bread. A very good stuff... Shrnu takto. Waltovi pohnutky (nemoc, snaha zajistit po smrti rodinu, etc.) jsou pochopitelné a budí sympatie. Naopak prostředky, k jakým se postupně víc a víc snižuje stojí za opovržení. Podle mne, však poselství celého seriálu není míněno jako pouhý náhled do metod a "mravů" drogového podsvětí. Naopak, vyznívá takhle: pokud jednou člověk v životě akceptuje filosofii, že peníze a jakákoliv forma kariéry, jsou to jediné, zásadní a rozhodující, co potřebujeme, vstoupí tím na šikmou plochu, která ho postupně posunuje k duševní vyprahlosti, amorálnosti a mizérii. A je celkem jedno, zda jeho "pracovní postupy" jsou stále ještě v mezích zákona, nebo jej už hluboce překročily... ()

modrapapaja

Nedoukoukáno. Seriál je nahodnocený. Seriál je čistý a natahovaný nesmysl. Samotná premisa je špatná, mohl dělat podvody, loupeže - efektněji a rychleji. Nasycený trh s methem + čistý perník = nesmysl. Chemik by nikdy nepoužil těžce dostupnou vanu těkavé kyseliny ale mnohem levnější a silnější louh - navíc by to nesmrdělo na půl města. Nesmyslné řešen a vytvýření npajatých situací. Nrzajímavé postavy. Podívejte se na první 4 řady Dextera. BrBa je ztrátou času. ()

galaxy84

Málokterý seriál mě dokázal v situacích, kdy to nečekáte, překvapit tak, jako Breaking Bad. Je to excelentní drama, u kterého není snad jediná hlavní postava, která by mě v průběhu sledování nenasrala. A já tomu dávám stejně za 5. Nevím proč. Je to něco, jako když se díváte v obchodě na perník, na kterém je namalovaný čert. Víte, že nesmíte, ale prostě si nedokážete pomoct, svlečete čerta a dáte si perník. Jo ()

FakeRocket

Já nejsem v nebezpečí, já jsem nebezpečí! 1. Série 5* 2. Série 4* 3. Série 4* 4. Série 5* 5. Série 5* Celkové hodnocení: 5*/5* Bryane já tě zbožňuju! ()

MaleRipley

Tak.. Nevím moc, jak začít. Předem si dovolím upozornit, že komentář bude zřejmě obsahovat drobné spoilery (respektive ne přímo vyzrazení děje, ale dost možná výrazné klíče k domýšlení si). Když jsem se cca před rokem a půl rozhodoval, který seriál si rozkoukám během jarních prázdnin, adeptů bylo mnoho. Breaking Bad vyhrálo asi jen díky tomu, že bylo již dokončené, a tak bych nemusel čekat rok na další sérii. Jinak jsem byl trochu skeptický, zároveň jsem však chtěl poznat a pochopit, proč je seriál hodnocen spolu s GoT a Bratrstvem neohrožených jako nejlepší na IMDB a zároveň má své místo v TOP 15 i tady. Tak jsem tedy začal. A od velmi slušné zábavy v prvních dílech to došlo až k nejlepšímu kinematografickému zážitku vůbec. Jsou filmy, které miluji a obdivuji, je i spousta seriálů a pořadů na které se rád podívám.. Ale Breaking Bad mi zprostředkovalo něco dosud nevídaného. Hlavním aspektem výjimečnosti jsou neuvěřitelné vývoje postav a naprostá nepředvídatelnost. Nejprve fandíte někomu, kdo však později provede něco, za co ho budete nenávidět. Naopak se vám začíná zamlouvat jiná postava, ta ovšem taky zklame a hledáte si jiné favority. Mezitím někdo, kdo vás předtím zklamal, si teď výrazně napravuje reputaci, v závěru nezůstane jediná postava bez viny. A co se týče zvratů v ději... Pokud si myslíte, že jste již dostatečně ošlehaní na to, aby jste předvídali děj jakéhokoliv seriálu či filmu, garantuji vám, že v BrBa si absolutně neškrtnete. Pokud si troufáte očekávat nějaký vývoj, stane se něco úplně jiného, nebo pravý opak. BrBa totiž vybočuje ze všech zajetých kolejí a pravidel, vyhýbá se mainstreamovým představám o "happy american families and society" a nevyvíjí se tak, jak by si zřejmě žádalo publikum. Hodně zajímavé je pustit si postupně nejprve úplně první díl a hned po něm ten úplně poslední. Nezasvěcený člověk by ani neuvěřil, že se jedná o ten úplně samý seriál. Zasvěcenému pak jen zbydou oči pro pláč. Je totiž opravdu smutné koukat se, jak všichni byli vlastně zpočátku šťastní, nikomu v podstatě nic nechybělo, rodina Whitových byla typickou šťastnou americkou rodinou střední třídy. A na konci je to všechno pryč. A kdyby jen to.. Všechny vztahy a vazby jsou přetrhány tak brutálním a nevídaným způsobem, že musí zasáhnout i psychicky silnějšího jedince. Dokonalá ukázka toho, co z člověka dokážou udělat peníze a moc. Walter White dokázal to, po čem v posledních dílech toužil nejvíc, ale ztratil to, o čem zpočátku pořád mluvil jako o největší prioritě. Způsob, jakým nám byl tento příběh zprostředkován, však nemá v dějinách kinematografie obdoby. Kdo neviděl, neuvěří.. Pro mně se Breaking Bad stalo takovou malou dokonalostí a synonymem pro genialitu. ()

Lokakola

Grandiózní, excelentní, dechberoucí. Nikdy jsem nic takového neviděla. Tohle že byl „jen“ seriál? Neuvěřitelný scénář, režie, hudba, herecké výkony. Věřila jsem hercům, že koukám na jejich životy nikoliv role. Emoce se mnou cloumaly počas sledování celého seriálu. To, jakým způsobem tvůrci vykreslili příběh – od prvního vaření v karavanu po celosvětový prodej „značkového“ perníku. Bože. Jsem tak nešťastná, že to skončilo, ale zároveň vděčná za to, jakým způsobem a kdy to ukončili. Po čtvrté sérii jsem si nedokázala představit příběh, který mi pátá má představit, ale po shlédnutí posledního dílu jsem hledala svou bradu na zemi, abych si ji zase nasadila. Bez hluchého místa, každý moment umocňoval atmosféru. Hlavní hrdina Walt a Jess – neuvěřitelné výkony herců. Žádná postava tam nebyla navíc, každá splnila svou úlohu, která vykreslila neuvěřitelné finále. Ještě nikdy jsem tolik nemilovala a zároveň nenáviděla hlavního „hrdinu“- dá se tomu vůbec říkat hrdina? Zprvu umírající učitel, který žil podle nastavených pravidel jak od něj společnost očekávala, a rozhodne se nezákonnou činností zabezpečit svou rodinu. Posléze monstrum, jehož alterego se stává plnohodnotnou osobností, kdy z původní postavy už nezbylo skoro nic. Neuvěřitelný vývoj vztahu mezi Waltem a Jessem, který hraničí mezi partnerstvím, přátelstvím, nenávistí a až skoro vztahem syna a otce. Zničil všechny kolem sebe, stáhl je s sebou dolů. Dokonalé! Klobouk dolů všem, kdo se na tom podíleli. Škoda, že takových skvostů se najde jen málo. Opravdu nedokážu pochopit, že jsem do teď váhala se shlédnutím seriálu. ()

Tobias18

Naprostá televizní dokonalost, jejíž superlativy zde byly popsány již nesčetněkrát. Nejsilnější filmový/seriálový zážitek v životě. 1000%. *Právě jsem tuto dokonalost dokoukal podruhé (v průběhu několika měsíců) a i když tam už nemělo co šokovat, stále jsem tam našel tisíce detailů, které jen dokazují jak geniálním seriálem BB je. Miluju to. *Po třetím zhlédnutí můžu prohlásit, že kdybych si měl vybrat mezi všemi penězi které Walt vydělal a možností vidět BB znovu poprvé, volil bych za b. Tenhle seriál je život. ()

CHONZAA

Myslím, že jeden z důvodu proč se o tomto seriálu mluví jako o jednom z nejlepších vůbec je jeho délka. Krásných 5 sérii, které se mohou chlubit tím, že jsou dobré od začátku do konce. ()

72Nihlus

Absolútna scénáristická a herecká paráda. Dramatické, vtipné, smutné, hnusné, úžasné! Skvele vykreslený vývoj postáv a famózne situácie, ktoré by mňa nenapadli asi ani keby som si dal toho ich modrého fetu. Jeden z mála seriálov, čo v ničom nesklamal počas celého svojho trvania. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis