Perníkový tatko

• Česko Perníkový táta (viac)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvorcovia:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte, Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Giancarlo Esposito, Jesse Plemons (viac)

V kompletní druhé sezóně seriálu Perníkový táta Waltovi (dvojnásobný držitel Ceny Emmy® Bryan Cranston) a Jessemu (Aaron Paul) vše přerůstá přes hlavu. Jejich podnikání dosahuje nových rozměrů a oba zažívají, co všechno obnáší obchodování s drogami. Proslulý modrý amfetamin z nich udělal boháče, ale pro Walta je stále složitější skrývat pravdu před svou manželkou Skyler (Anna Gunn), synem Walterem juniorem (RJ Mitte) a švagrem Hankem (Dean Norris), protidrogovým agentem. Ze všech sil se snaží udržet svůj život pod kontrolou, musí se ale potýkat s brutálními drogovými dealery, stále odtažitější ženou a synem, blížícím se narozením dcery a drogově závislým obchodním partnerem – a při tom všem navíc bojovat s rakovinou plic v konečném stádiu. Za kamerou Perníkového táty: Kompletní druhé sezóny stál Michael Slovis, střihu se ujala držitelka Ceny Emmy® Lynne Willingham, A.C.E. Výkonnými producenty byli Vince Gilligan a Mark Johnson. (oficiálny text distribútora)

Lord_

Ač je to neuvěřitelné, tak ještě před rokem jsem tento seriál považoval jen za obyčejný populární sejroš, dneska u mě patří na první příčku mých top seriálů! A proč? Děj seriálu je obsáhlý, dobře rozložený a především více než zajímavý, herci své role zahráli skvělě a samozřejmě největší potlesk ode mě mají filmaři, protože bez nich by toto dílo nevzniklo a také by nebylo tak skvělé. Vince Gilligan sepsal neskutečný scénář, který ještě skvěle zrežíroval.. Ocenit se musí i kamerový vizuál, který na dobu, kdy seriál vznikal vypadal úžasně a vytvářel scenérie, které jinde neuvidíte.  1. série - 94,7%, 2. série - 100%, 3. série - 100%, 4. série 100%, 5. série - 100,3%. ()

Simex_

Upozornění: Můžou se zde objevit spoilery! 1. Série: Když to vezmu úplně od samého počátku, tak prvních 5 dílů (epizoda "Pilotní díl" - "Šedá hmota") bylo takových slabších na poměry tohoto seriálu celkově. Prostě těch prvních 5 dílů byla nejslabší část celého seriálu. Dozvídáme se zde že Walter White (Bryan Cranston) má rakovinu a jak začíná vařit. Neříkám že tyto díly byly špatné, ale nebyly takové jaké jsem čekal. Potom v pátém, nebo šestém díle (omlouvám se, nevím teď co to je za díl přesně) je takový "převrat", protože se zde objeví Tuco Salamanca (Raymond Cruz), který tento seriál celkem okoření, protože se následně zde objevuje více akce, a všechno je prostě akčnější. 1. série - 75%. 2. Série: Zde se seznamujeme s novou postavou Jane Margolis (Krysten Ritter) se kterou bude Jesse Pinkman (Aaron Paul) chodit. Dozvídáme se, že Jane jede v drogách stejně tak, jako Jesse, ale Jane je na větším levelu, konkrétně na heráku. Tato série je především o Jessem a Jane, ale také i například o vztazích mezi Waltem a Jessem, kteří spolu mají určité problémy ohledně vaření. Také tu máme další novou, celkem zajímavou postavu, a to je Donald Margolis (John de Lancie), otec Jane. 2. série - 90%. 3. Série: V této sérii už to začíná být hodně zajímavé, až na desátý díl "Moucha", který je poměrně nudný. Seznamujeme se zde opět s novou postavou, která tu zde hraje obrovskou roli, a tím je Gustavo Fring (Giancarlo Esposito). Díky Gusovi získává Walt skvělou, moderní, výborně ukrytou varnu na metylamfetamin, kterou později velmi dobře využije. Později Walt zjistí, že Gus není jenom dobrý, ale že dokáže být také pěkný hajzl. 3. série - 90%. 4. Série: Tato série je zase o trošku lepší, než ta předešlá. Walt i Jesse tu mají dost velké problémy s Gusem, tedy hlavně Walt, ale částečně i Jesse. Gus, ale později změní názor na Jesseho, a tak ho pošle s Mikem Ehrmantrautem (Jonathan Banks) do práce mimo varnu. "I am not in danger Skyler, I am the danger!...... I am the one who knocks" (S04E06). 4. série - 95%. 5. Série: Poslední "uzavírací" série. Jeden z nejlepších momentů této série, je když v devátém díle ("Krvavé peníze") Hank Schrader (Dean Norris) zjistí že Walter je Heisenberg. Ale ta úplně nejlepší hláška paté série je: "Say my name. Heisenberg. You're goddamn right.". Ale ta nejlepší část celé série, možná i celého seriálu, je ta z konce posledního šestnáctého dílu ("Felina"). 5. série - 97,5%. Toto je shrnutí celého seriálu: Perníkový táta je prostě jeden z nejlepších seriálů které jsem kdy viděl, a jen tak na něj rozhodně nezapomenu, protože plno scén i postav mi zůstali v paměti a určitě tam ještě chvíli zůstanou. Celkově seriál hodnotím na - 92,5%Je to prostě zážitek. ()

Ondrejjekid

Takže aby bylo jasno!!! Kdybych si před pár měsíci řekl, že můj nejoblíbenější a nejlepší seriál všem dob, bude o plešingrovi s rakovinou, kterej vaří perfektní 99ti% modrej perníkos, tak bych tomu asi tak moc nevěřil. Mike a Jessie jsou největší sympaťáci všech dob, Breaking Bad je nejlepší a nejvíc chytlavější seriál na světě. Jenom škoda, že skoro všichni kromě Jessieho chcípli, ale tak to je, taková je realita. Jak jsem už říkal, seriál je parádní a má skvělou hudbu, efekty, všechno možný, naprostých 11/10 BEST SERIÁL EVER👌 ()

Brvis

První série: 70%, druhá série: 90%, třetí série: 80%, čtvrtá série: 200%, pátá série: 100%. Co k tomuhle říct? Je zde hodně divných momentů, nicméně jsou naprosto převálcovány ohromnými klady. Například casting? Nemáte pocit, že byť jedna postava má špatné obsazení. Nápady? Gilligan je chrlí v každé scéně. Hudba? Vizuál? Detaily? zkrátka všechno jede jak velké hodiny u Guse doma. Zkrátka seriál má jen málo nedostatku. Z toho důvodu pomyslně smekám klobouček... Tohle se povedlo! ()

Llou

Jaké jsou "součásti", které dělají z Gilliganových seriálů (tj. Breaking Bad a Better Call Saul) geniální díla? Rozhodně zde nezmíním vše, ale pár faktorů, které k tomu přispívají jsou 1. výborný scénář - Gilligan sám je a umí si vybírat ohromně schopné scénáristy, kteří umí psát postavy jako velmi málo lidí v dějinách dokázalo - na rozdíl od většiny filmu má člověk pocit, že jde o opravdové lidi a ne karikatury 2. režie podtrhává psychiku postav - toto je možná aspekt, který z větší části definuje "Gilliganův styl" - seriály přišli na nový způsob, jak využívat média filmu k tomu, aby podtrhli vnitřní psychiku postav - výběr scén, to na co se soustředí, ale i něco tak jednoduchého jako zvuk ve scéně je plně využito 3. (předem) promyšlený příběh - každá epizoda má co říci a je klíčovou součástí celkového příběhu (ano i, a zvláště, The Fly). Ten je, na rozdíl od mnoha moderních HBO (melo)dramat, jasně promyšlen. Scénáristé si rozhodně na poslední chvilku nepromýšlí, jak má seriál pokračovat v další sérii, o které si ani nebyli jisti, že bude natočena. Toto dává seriálu "soustředěnost", která nemá obdoby. A samozřejmě 4. ohromné herecké výkony od vesměs všech herců. Vše se nakonec spolu spojí dohromady do něčeho, co bych byl ochotný popsat jako geniální dílo. ()

NikiVai

BB mě neskutečně baví, sledovala jsem seriál už potřetí. Jediné negativum je za mě ten český název, nemůžu si pomoct, ale vyvolává ve mě pocit, že jde o nějakou trapáckou komedii :))) a nejspíš i proto jsem Perníkového tátu objevila až nějakých dvanáct let po natočení jeho první epizody. ()

smartynaf

Nemít Pinkman pořád tak super trika, horko těžko jsem se prokousal první řadou. Pak se ovšem vozíček přehoupne přes obzor a rozjede se sešup, že jsem na chvíli i přestal sledovat Jessieho garderóbu. Vážně vycizelované postavy, příběh, děj a především se laťka s dějem zvedá. A trika jsou furt fajn... ()

Mrs.Dallon

Ani nevím kde začít. Seriál Breaking Bad jsem nikdy neměla v plánu zhlédnout, vlastně jsem o něm ani nevěděla. Dokud mi ho neukázal můj manžel. Nijak moc mě to nezajímalo, a kdyby nebylo jeho tak bych ho asi ni neviděla. V polovině seriálu jsem si říkala, že je to hodně dobrý seriál ale, nebude to moje srdcovka. Šeredně jsem se mýlila. Seriál Breaking Bad není jen tak obyčejně dobrý seriál, ale je to seriál nad seriálem. Dalo by se říct, že je to umělecké dílo. Bryan Cranston herec, který ztvárnil Waltera Whitea tak neuvěřitelně přesvědčivě, že jsem cítila až do morku kostí jaký Walter je. v prvních dílech kdy se nám ukáže hlavní protagonista Walter. Je jen utahaný starý pán co dělá 2 práce aby uživil svojí rodinu, který nemá špetku respektu od okolního světa a kdokoliv by ho použil jako rohožku na boty a po zjištění jeho nemoci už nemá sílu bojovat a jediné co ho zajímá je jak může zajistit rodinu a jak čas plyne je hezký vidět jak zase dostává sílu a jak se mění a už to není ten ustrašený pán ale muž z kterého jde respekt, který našel něco v čem je nelepší co ho naplňuje a kde z něho májí lidi respekt až strach. Ne vždy se zachoval správně a někdy provedl pěkné svinstvo, ale chápu, proč to udělal a proto je pro mě zničující vidět jak přišel o všechno a jak je on ten špatný. Tady se hodí přísloví, že cesta do pekla je dlážděná dobrými umysli. Seriál má dobrou atmosféru a hudbu, i další protagonisti jsou skvělí a jejich herecký výkony jsou boží. Za mě seriál nemá žádnou chybu  Za mě je to 10/10  ( S láskou Mrs.dallon) ()

hephaestus

Niektoré diely sa dali natočiť viac svižnejšie, niekedy bola zápletka takpovediac umelo vyvolaná, čo mi trochu vadili, ked scenarista viac zamotal už aj tak zamotané, mene sa mala riešit skyler a ted, ale beriem to tak, že sa serial tvoril na kolene... a dej sa vyvijal. Moj osobny pocit zo seriálu je napriek nie celkom moralnej zapletke a stastnemu koncu úplne kdesi na vrchole, absolutne som necakal, ked som si to pustil popr práci v roku pana 2024, že ma to tak pohlti, najlepsia seria ? tazko povedat, pretože pre mňa aj tá prvá bola zaujímavá, ale 5. bola ako z ineho vesmiru, Za 4 dni som to dal cele, nedalo sa od toho odtrhnúť. ()

dejvvis

breaking bad nás zavede do temného světa drogových kartelů a nekonečných morálních dilemat. walter white, se postupně proměňuje z pokorného učitele chemie ve vysoce nebezpečného drogového vařiče. jeho vývoj je fascinující a dojímavý zároveň, a postupně se stává jednou z nejikoničtějších postav v historii televizních seriálů. jesse pinkman, waltův bývalý student a později spolupracovník, je jedním z nejzajímavějších a nejkomplexnějších charakterů v celém seriálu. jeho vnitřní boj sám se sebou, morální dilemata a touha po vykoupení ho činí nesmírně sympatickým a dojemným. aaron paul se v roli jesseho předvedl jako skvělý herec, jehož výkon dotváří úžasnou atmosféru seriálu. tenhle seriál není jen obyčejným kriminálním dramatem, je to studie lidské povahy a morálky, která nás nutí k zamyšlení nad otázkami viny, spravedlnosti a lidského osudu. jeho skvěle napsaný scénář, vynikající herecké výkony a napínavý příběh dělají z tohoto seriálu jedno z největších uměleckých děl televizního světa. breaking bad mě osobně zaujal svou vynikající kvalitou, dojemnými postavami a působivým vyprávěním. je to opravdová lahůdka pro milovníky kvalitního seriálového umění a doporučuji ho všem, kteří hledají něco výjimečného a nezapomenutelného. dal bych úplně cokoliv, abych to mohl vidět zase poprvé. dávám 95% ale možná bych dal 92% jako čistota walterovo perníku ()

klaranapoli

Nahoru dolu. Nejdriv je vam ho lito, pak ho obdivujete, pak se vam hnusi, pak je vam ho zase lito a pak brecite 😄 nejvic jsem si prala smrt Hanka a Skyler 😅 ()

pivson22

Po letech jsem se opět podíval na celý seriál a musím říct, že mě to dostalo víc, než kdysi. A to již tenkrát jsem jej hodnotil plným počtem hvězd. Možná to bude i tím, že jsem si tentokrát více všímal drobných detailů, které jsem kdysi nepostřehl a nebo jim jenom nepřikládal takovou váhu. Asi jako každý, kdo toto dílo viděl, vím, že se jedná o krimi dramatický skvost. Mě však nejvíce uchvátili drobné scény, ve kterých se může najít každý z nás a dají mu určitý pocit beznaděje. Taková ta smutná nostalgie. Viz scéna, kdy Jesse objeví v popelníku vajgl s obtiskem rtěnky a vzpomene si na svoji zesnulou přítelkyni Jane. Je to jeden z momentů, který většina z nás asi zná. A přijde mu to opravdové a trochu i zdrcující, protože ví, že něco podobného v minulosti prožil. A nejde jenom o to, jakým způsobem o někoho přišel, ale jak je nám tato scéna podsunuta. Přesně v moment, kdy už se člověk se ztrátou zdánlivě vyrovnal, ale stačí malá, malicherná věc, třeba právě vajgl s obtiskem rtěnky a ten pocit smutku a beznaděje se opět vrátí. Možná jen na moment, ale je zpět. Přesně tyto detaily umí seriál nabídnout a i kvůli nim je mnohem skvostnější, než jak jsem jej vnímal dříve. ()

bender111

Jeden z nejlepsich seriálov v histórii. Klobúk dole všetkým, ktorý na tvorbe spolupracovali, hlavne však Cranston a Paul si zaslúžia ovácie po stojacky. ()

bozskydave

Středoškolský učitel chemie po zjištění rakoviny plic, začne konečně žít a užívat si. Chystá se vyrobit drogy, ale ve finále se to zvrtne. K tomu jeho povedený společník a mrtvola v kyselině. Slibný a hravý děj.. Už se těším na druhou serii. EDIT: Druhá serie taky pecka a teď budou dávat i tento seriál na Nově ;) ()

vitrouš

Prý "Perníkový táta" tak tady si někdo dělá prdel!!! To je zatím bezkonkurenčně nejhorší název zvolený od distributorů, nebo který lempl to má na starosti. Mám jen takový tip, co raději nechat původní název? Určitě lepší než vymýšlet takovéhle sračky. 1. série 100% , 2.série 100%, 3. série 70%, teda začátek třetí série je tak za 30%, dost dlouho trvalo, než se to rozjelo. Začátek 4.série 20%, prostředek 30% a konec už zase stoprocentní!!! 5.série 100%. ()

Vindemiatrix

Po první sezóně na mě BB působí jako variace na Dextera. Pro Dextera i Walta je zásadní vztah k partnerce, potažmo k rodině. U Dextera má tento vztah sloužit jako kamufláž cynické cituprázdnosti, ale nakonec jej paradoxně čím dál víc polidšťuje a z Dextera se svým způsobem stává "normální rodinný týpek". U Walta probíhá vývoj přesně naopak. Výchozím stavem je naprostá oddanost rodině. Kvůli ní se dostává na dráhu zločinu; jenže nová identita ho pohlcuje, a tak se z něj stává čím dál chladnokrevnější cynik. Dexter i Walt vedou dvojí život a kryjí to neustálými vytáčkami (zvláště před svými partnerkami, které jim permanentně stojí za zadkem a svou nesnesitelnou touhou kontrolovat ve jménu rodiny jejich životy hatí, co se dá); oba jsou v jádru samotáři; oba jsou skvělí v laboratoři; oba mají úzký kontakt s lidmi, kteří vyšetřují jejich zločiny. Seriál o Dexterovi sice nabídl o dost pikantnější zápletku a větší množství zajímavých postav, ale BB má dlouhodobý potenciál, protože jeho tahoun bude s největší pravděpodobností čím dál drsnější a temnější. Uvidíme, zatím 75 %. -- Po třetí sezóně 85 %.; poslední díly naznačují, že by hodnocení mohlo jít ještě výš. Držím palce. -- Po zhlédnutí poslední sezony: musím jít na plné hodnocení! ()

in flames

Charakterovo výborne spracované, dejové zvraty, rozbieha sa. možno viac hudby by neškodilo. Po zhliadnutí celého hodnotím ako jeden z najlepších seriálov vôbec. Scénar na oscara. ()

JeyJ

Skvělý seriál. Hned co jsem se podíval na první díl, neskutečně mě chytnul a chtěl jsem vědět jak se to bude dál vyvíjet, avšak musím zase na druhou stranu dodat že seriál není natočen takovým tím naléhavým způsobem, který doslova nutí diváka vidět neodkladně další a další epizody, všechno jde hezky pozvolna a vklidu. Herecké výkony jsou velmi solidní a změna Waltovi osobnosti v průběhu 3 sérií je provedena velice realisticky a detailně. A Jesee, ten kluk mi vážně leze na nervy, kdykoliv ho vidím říkám si "Co zas podělá teď...", ale tak to má být, tak vypadá modelový příklad příliš mladého drogově závislého nezodpovědného člověka. Zpočátku to vypadá, že Jesee je ten se vším obeznámený a vědoucí jak to všechno chodí, avšak role se velice brzy obrátí a je to Walt, kdo musí kontrolovat a poučovat zbrklého Jaseeho. Nevím, jestli je to jen tím, že jsem toho ještě neviděl tolik, ale je to první seriál, co znám, o výrobě drog a o tom jak to vlastně mezi výrobcem, dealery a distributory vlastně chodí. Už se těším co přinese nová 4. sezóna, která, mám dojem, vychází někdy v létě. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis