Perníkový tatko

• Česko Perníkový táta (viac)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvorcovia:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte, Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Giancarlo Esposito, Jesse Plemons (viac)

V kompletní druhé sezóně seriálu Perníkový táta Waltovi (dvojnásobný držitel Ceny Emmy® Bryan Cranston) a Jessemu (Aaron Paul) vše přerůstá přes hlavu. Jejich podnikání dosahuje nových rozměrů a oba zažívají, co všechno obnáší obchodování s drogami. Proslulý modrý amfetamin z nich udělal boháče, ale pro Walta je stále složitější skrývat pravdu před svou manželkou Skyler (Anna Gunn), synem Walterem juniorem (RJ Mitte) a švagrem Hankem (Dean Norris), protidrogovým agentem. Ze všech sil se snaží udržet svůj život pod kontrolou, musí se ale potýkat s brutálními drogovými dealery, stále odtažitější ženou a synem, blížícím se narozením dcery a drogově závislým obchodním partnerem – a při tom všem navíc bojovat s rakovinou plic v konečném stádiu. Za kamerou Perníkového táty: Kompletní druhé sezóny stál Michael Slovis, střihu se ujala držitelka Ceny Emmy® Lynne Willingham, A.C.E. Výkonnými producenty byli Vince Gilligan a Mark Johnson. (oficiálny text distribútora)

Dosty85

Čtvrtá a pátá série je fakt mazec! Kdyby i první 3 byly tak úžasné, jako poslední dvě, dal bych plný počet. Osobně hodnotím 4,5*! ()

Neel

Po shlédnutí dokonalého pilotu jsem si řekla, o čem sakra bude celých 5 sérií. A dočkala jsem se něčeho, co nemá v mém seriálovém žebříčku obdoby. A to byla laťka nastavena hodně vysoko... Užasná nepředvídatelnost děje, vývoje vztahů a osobností postav. Napříč celým seriálem nenajdete snad jedinou postavu, která nebyla aspoň jednou totálně v prdeli. Následný herecký koncert zbožňuji. Depresemi vyšťavená Anna Gunn, raněný Dean Norris i Gus a jeho face off... Ústřední dvojici jsem si musela nechat nakonec... Bryan Cranston se pro roli vyloženě narodil, i když v poslední sérii jsem ho už nemohla vystát, hlavně po jisté události s konvalinkami. Pro mě zůstává vítězem vynikající Aaron Paul, jehož postava feťáckého usmrkance, který je osudem zkoušený, ale přesto všechno kluk s citem... Plný počet, bez debat. Yeah bitch! ()

vitapavlik

Mohu říci, že jsem ještě neviděl něco, co by tak dokonale strhlo moji pozornost. Skvěle napsanému scénáři a jen těžko předvídatelnému vývoji nahrává i vědecka stránka, byť trochu nepřesná, která mi dávala pocit, že jsem neztratil 50h času zbytečně. Líbilo se mi, že se vyvinulo tolik věcí, které mohly jít v poslední sérii do kytek. Waltova rodina držela děj v rovině, ve které se Waltovo pervitinové impérium nemohlo vyšplhat tak vysoko, aby se z toho stalo něco trapného, kde se vše daří, což je rozhodně plus a dávalo to prostor jiným kreativním zápletkám. Za ty hodiny nočního bdění to stálo. ()

Michal118

Klobouk dolů. Takhle se dělají seriály! Opravdu nemám moc slov k téhle genialitě. Neskutečně emocionální příběh plný nečekaných zvratů, úžasné výkony i režie. Jak můžeme vidět, i z řádného, slušného učitele chemie se může stát jeden z nejmocnějších drogových baronů celé Ameriky. Znovu klobouk dolů pane Heisenberg! :) ()

asdfasdf

97, tolik dní mě trvalo, než jsem se na tento úžasný seriál dodíval. Když jsem se podíval na první epizodu, myslel jsem si, že to nebude nic moc. Tehdy jsem ale nevěděl, jak mě tento seriál postupně vtáhne do děje, jak si budu šetřit každou volnou minutu, abych se mohl podívat na další díl a jak budu smutný, když se dodívám na poslední epizodu. Herci v hlavních rolích odvedli výbornou práci a je skoro nemožné, jak se vypořádali s rolemi jim svěřeným. Vince Gillian se tady ukázal jako výborný režisér, dovedl udržet napětí, dramatičnost, akci a i občasný vtip. Co se mě moc nelíbilo je konec. I když to tak asi muselo skončit, tak mě to dost překvapilo. Ocenil bych, kdyby vznikla ještě jedna epizoda nebo krátký film, co se stalo po konci 5 série. Jak si dál vedla Waltova rodina a Jesse? To se asi už nedozvím, ale co, to zase tak moc nevadí. Určitě se ještě někdy v budoucnu podívám alespoň na některé díly tohoto seriálu a už teď mám rozdívaný Better call Saul, tak se uvidí, zda to bude na podobné bázi jako tento seriál. ()

Gemeroid

Kdyby se v seriálu méně kašlalo, méně mluvilo u snídaně a kdyby to šlo, dal bych šest hvězd. Protože tento seriál je boží. Pestrý svými postavami, strhující svým dějem. S každou další sérií jste dál a dál. Seriál smaže rozdíly mezi dobrem a zlem, každý má svou úlohu a jediný, kdo se do poslední minuty orientuje v nevypočitatelném soukolí je sám pan kuchař. Srala mě snad jen Skyler a ten jejich synek, co tak legračně mluvil, jinak mi asi sedlo všechno. Klobouk dolů před autory scénáře, kteří dokázali vystavět funkční, uvěřitelný, provázaný svět, ve kterém se neztratíte, který nabídne tolik možností pro napětí a tak málo šancí pro světlo na konci veškeré té temnoty... prostě pecka. ()

andysek07

V době vysílání mě tento seriál minul. Hodně jsem o něm slyšela, ale až teprve nyní jsem ho shlédla. Trvalo mi to několik týdnů, ale stálo to za to. Často se mi stalo, že jsem si musela pustit hned další díl, jelikož to bylo tak napínavé. Jsem nadšena z hereckých výkonů, zvratů a brilantních dialogů. I v dnešní době, kdy televizní seriály jsou výborné, tento se řadí na špičku. Hodně se teď mluví o filmu, tak doufám, že bude! ()

entronov

Hodný tatík má práci, rodinu a vše funguje tak jak má, až do dne, kdy mu doktoři diagnostikují rakovinu. Na léčbu bude potřeba pořádný balík peněz a když jste v tom, tak to chce ještě jeden balík na zabezpečení rodiny, jen tak pro jistotu. No a se znalostí chemie není nic snažšího než se pustit do podsvětí metamfetaminu, také znamého jako pervitin, piko, pírko, crystal, speed, meth, ice atd. 8/10 ()

Agnostik

Musel jsem to nechat v sobě uzrát abych hodnotil.Výborně vystavěná dějová linka až do osudového finále.Poslední série je naprosto strhující! ()

arianasko

Přišla jsme domů z práce, přítel leží a kouká na TV. Že prej znovu kouká na nějaký seriál… Při prvním pohledu to vypadalo na nějakého nemocného učitele s krizí středního věku… meh nic moc… Počkej cože? Drogy? Počkej karavan? A co mu to vlastně je? Hehe to je legrační oblek. Jejda, ten Jessie není moc chytrej… A UŽ TO JELO… Rychle jsem začala zjišťovat, že všechno není tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Že i ta největší šedá myška může skrývat nejtemnější tajemství. Herecké výkony vynikají naprosto nad všemi seriály, které jsem kdy viděla, režie je naprosto dokonalá, scénář je skvostný, nepředvídatelný a každý detail má tady určitou váhu. Mám velmi velké pochybnosti, zda někdy vznikne seriál, který bude stejně skvěle produkovaný, zahraný, vybudovaný, návykový a překvapivý… (pokud vznikne, budu samozřejmě štěstím nadšená!) A co si budem, jsme lidi. Každý z nás strašně rád sleduje problémy cizích. Nějaké milostné pletky, trochu rodinného dramatu, trochu pracovního neštěstí, finanční tíseň atd. atd… Všechno tohle seriál má a dokonce tvoří iluzi reálného světa, jelikož postavy se za celou dobu změní několikrát. A i ta nejvíce nesympatická postava, ve vás vzbudí aspoň na jeden díl soucit nebo lítost… Je to prostě strašně chytrý počin, který nás donutí přemýšlet za hranice našich všedních problémů. Říkejte si kdo chcete co chcete, ale každý z nás má v sobě kousek Waltera… Takový ten pocit chaosu a zuřivosti ukrytý někde hluboko uvnitř. Na rozdíl od nás Walterovi přišli na rakovinu, a ta tyto pocity probudila. Seriál nás učí, že zlí lidé za své akce platí… Ale že jednou za čas je SAKRA DOBRÉ BÝT TROCHU ŠPATNÝ…. ()

enoemis13

Hodnotené po 5. sériach: Atmosféru to síce nemá zlú, ale uveriteľnosť je u mňa na nulovom bode. Neurotický chemik, ktorý by v reále skončil mŕtvy tak v piatej epizóde prvej série, ale nie on ako najmúdrejši predstaviteľ vybabre vlastne s celým kartelom, švagor v DEA, ale to neva, manželka na zabitie, syn kripel a parťák, ktorý mal skončiť ešte epizódu pred ním. Ešte že to končí piatou sériou .... 50% ()

slamic5

Jeden z nejlepších seriálů. U těchto typů seriálů se znovu nedívám, ale vím, že tady se za pár let znovu někdy podívám. Také je to jeden z mála seriálů, který si udržel kvalitu až do finále. Díky tvůrcům, že to utnuli zavčasu.******* Shlédnuto po letech a opět zážitek. Jedná se opravdu o nejlepší věc v TV co jsem viděl. Popsal bych to scénou z HIMYM a popisu, jak má vypadat správné album. Ne že by mělo gradovat (například každým závěrem série) ale má být nášlapane od začátku po konec. A to byl tento případ, největší zvraty, dramata klidně uprostřed či hned na startu řady. To nikde jinde neuvidíte. Díky a doufám že better call Saul bude aspoň z části tak ohromující jak Walter and Jassie story. ()

Simonro

To nejlepší ze serialové tvorby, co kdy vzniklo. Neskutečná propracovanost děje do nejmenších detailů, komplexnost a vývoj hlavních postav dělá z tohohle počinu ten největší masterpiece ever. S každou přibývající epizodou a sérií jde kvalita jen nahoru. Miluju tenhle seriál a miluju Heisenberga! ()

boss123

Perníkový tatko je seriálom, pri ktorom som sa dlhšiu dobu rozhodoval či ho zhliadnem. Nebolo to tým, že by ma odradili recenzie. Naopak tie boli fantastické, skôr som sa trošku obával, že to nebude moja šálka kávy a nesadne mi. Napokon sa stal pravý opak. Perníkový tatko nie, že mi len sadol a bavil ma, ale musím priznať, že sa zaradil medzi najlepšie seriály aké som kedy videl. Všetko stojí a padá na hlavnom predstaviteľovi Walterovi Whitovy, ktorého stvárnil Bryan Cranston. Postupný prerod Waltera od milujúceho otca a učiteľa chémie po nekompromisného drogového bossa je po všetkých stránkach vynikajúco urobený a Bryan Cranston podáva životný výkon. V seriáli nehral Waltera Whitea on sa ním stal. Samozrejme aj ostatné postavy mu zdatne sekundujú, aj jeho parťák Jesse. Tvorcovia celý seriál premysleli do detailov, takže až na pár vecí prakticky nemá logické diery a každou ďalšou sériou je intenzívnejší a emocionálne silnejší. Tiež s hlavným predstaviteľom sa mení aj seriál samotný od prvej série, ktorá má mierny čiernohumorný nádych až ku poslednej sérií, kedy napätie narastá a v závere sa seriál mení až na depresívnu drámu. Kamera scenár, herecké výkony, hudba a aj pevná a spoľahlivá réžia sa vzájomne prelínajú a, aj vďaka týmto prvkom je Perníkový tatko filmovým umeleckým dielom. Už teraz viem, že v budúcnosti si ho pozriem ešte raz a budem si ešte viac užívať detailov, ktoré som si pri prvom prezretí nevšimol. Vyzdvihnúť musím hlavne dve epizódy. Epizódu Face off, ktorá je vlastne finále štvrtej série a štrnástu epizódu Ozymandias z piatej série. Práve pri epizóde Ozymandias som ostal úplne prikovaný ku gauču.Tvorcovia v nej nedajú možnosť vydýchnuť a emocionálne doslova týrajú diváka. Piata séria je asi najlepším možným zavŕšením, aký mohol seriál dostať a vážne je to to najlepšie na koniec. Som veľmi šťastný, že som si Perníkového tatka pozrel. Každému ho určite odporúčam. Jedná sa o vysoko kvalitný seriál a podľa mňa aj o jedno z najlepších diel seriálovej tvorby. Takže celkovo je to päť hviezd a 95%. Hodnotenie jednotlivých sérií: S01- 85%, S02- 90%, S03- 85%, S04- 95%, S05- 96%. ()

mcamino

1. série... Popravdě mě moc nebavila, ze všech stran jsem však slyšel, že se seriál rozjede, tak byla nezbytnou. Ve výsledku ji hodnotím jako důležitou pro následný vývoj, také byla krátká. 2. série... Obchod se rozjíždí na plné obrátky a to je ten seriál, na který jsem se těšil. Vzestupy i pády končí Waltovou operací a rozvodem.. 3. - 5. série jasně ukázaly, proč je tenhle seriál 17. nejlepší na ČSFD, pro mě rozhodně v TOP 10. Plno zvratů, nečekaných zápletek. Co mě ale nejvíc překvapilo, byl psychologický posun hlavního hrdiny. Jak jsem od začátku fandil tomu nezkušenému učitelovi dodržujícímu zákony, tak tomu králu perníkového podsvětí Heisenbergovi jsem přál brzký konec. Na tomhle seriálu je další pus to, že si můžete vybrat svého hlavního hrdinu, protože je jich tu několik. Kdo nakonec vyhrál je však otázkou. Když nad tím tak přemýšlím, je to možná nejlepší seriál, který jsem viděl. ()

Lacro

Masterpiece. Od proměn postav (hlavně teda Waltera z průměrného učitele chemie, do nezapomenutelného amfetaminového barona Heisenberga) až po gradaci příběhu, který je každou sérií lepší a napínavější. Neskutečné, jak jsem se do toho děje zažral a jak moc jsem si oblíbil hlavní dvojku, která má mezi sebou vskutku dynamické pouto. Něco, co vám prostě utkví v paměti a co by jste vážně měli vidět. ()

peta91k

Pro mě osobně korunovaný král všech novodobých seriálů. Ačkoliv mi prostředí seriálu nejdřív nevyhovovalo, propracovanost, herecké výkony a psychologie postav mě nakonec dokonale pohltily. Od začátku do konce neskutečná jízda. Není k tomu co dodat. Kdo neviděl, o hodně přichází. 100 % ()

kodwin

Poslední série je jeden z vrcholů celosvětové seriálové tvorby. Nicméně nemělo by se zapomínat na pozvolnější rozjezd, kdy série jedna a dvě se daly scénáristicky trochu zrychlit. Ve trojce byl nesmírně rozčilující díl Fly, který mě vyloženě rušil. Čtyřka s pětkou byly dokonalé. WW se dalo dlouho fandit, to na tom bylo velmi zajímavé, definitivně si to "pokazil" až rozsudkem smrti pro Jesseho. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis