Perníkový tatko

• Česko Perníkový táta (viac)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvorcovia:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte, Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Giancarlo Esposito, Jesse Plemons (viac)

V kompletní druhé sezóně seriálu Perníkový táta Waltovi (dvojnásobný držitel Ceny Emmy® Bryan Cranston) a Jessemu (Aaron Paul) vše přerůstá přes hlavu. Jejich podnikání dosahuje nových rozměrů a oba zažívají, co všechno obnáší obchodování s drogami. Proslulý modrý amfetamin z nich udělal boháče, ale pro Walta je stále složitější skrývat pravdu před svou manželkou Skyler (Anna Gunn), synem Walterem juniorem (RJ Mitte) a švagrem Hankem (Dean Norris), protidrogovým agentem. Ze všech sil se snaží udržet svůj život pod kontrolou, musí se ale potýkat s brutálními drogovými dealery, stále odtažitější ženou a synem, blížícím se narozením dcery a drogově závislým obchodním partnerem – a při tom všem navíc bojovat s rakovinou plic v konečném stádiu. Za kamerou Perníkového táty: Kompletní druhé sezóny stál Michael Slovis, střihu se ujala držitelka Ceny Emmy® Lynne Willingham, A.C.E. Výkonnými producenty byli Vince Gilligan a Mark Johnson. (oficiálny text distribútora)

OralBB

Je to jeden z těch seriálů, co Vás nenechá vydechnout! Budete se smát , možná budete i brečet, budete se stydět za hlavní postavy, budete trnout co se stane, budete si domýšlet co se stane, ano tak si přesně představuji komplexní seriál, na který jsem již hodně dlouho čekal! ()

jurajP

W.W. je pán... kvalitný seriál, prekvapujúci a hlavne originál... v poslednej sérií som sa už trošku začínal "strácať", ale aj tak 5* ()

svetulkia

Prvá séria určite patrí u mňa k tým najlepším. Ostatné sú stále viac a viac prekomplikované. Zároveň sa vytrácajú aj vtipné momenty a seriál je stále viac a viac pochmúrnejší. Neobvyklý námet a obsadenie postáv a neustále zvraty. ()

Edvard

Výborný seriál, byť se člověk občas pozastaví nad logikou konání postav, v drtivé většině případů je vše logické, zapadá do sebe a seriál všeobecně je výborně napsaný. Líbí se mi proměna umírajícího tatínka na člověka co chce před smrtí zaopatřit rodinu a pomalu si přestává brát servítky. Líbí se mi jeho chemický um. Líbí se mi všechny překážky, problémy, stoupání hlavních hrdinů po malých krůčkách výš a výš a světe div se: je to velmi velmi přirozené a uvěřitelné. Jasných 5* ()

LaCZik

Velice slušně propracované dílko s takřka filmovou výpravou, dostal jsem se k němu víceméně náhodou, ale vůbec nelituji. Propracované charaktery, člověk neví jestli fandit duu Walt&Jasse nebo bourákovi Hankovi. Poslední (čtvrtá?) série se začíná trošku děj trochu zamotávat, ale pořád si drží slušnou úroveň. ()

GiorgioB.

Tenhle seriál jsem se snažil sledovat na jedné nejmenované české televizní stanici, která se bůhvíproč naopak snažila, aby ho pokud možno nikdo nesledoval, když ho po několika změnách vysílacího času přesunula někam na tři ráno... Takže jsem dosud většinu dílů neviděl, ale co jsem viděl, to mělo grády! Skvělej matroš, Walte!//// What the hell do they know about the Czech republic? Se ptám od tý doby, co se modrej meth začal dovážet i k nám. Skoro bych měl i chuť ochutnat, ikdyž takový věci normálně nejim. Nebo aspoň skáknout na kuřecí křidýlka do Los Pollos Hermanos, prosím! A jak asi chutnají ty legrační kobližkový ksichtíky na špejlích, co se s nima nenápadně korumpujou bankovní úřednice? A odkud se berou ty bezva písničky, co jsem nikdy neslyšel, ale jsou to ty největší pohodovky, které je třeba si pustit k vaření drog, provozování prostituce, dealování, rozdělování špinavých peněz, odstraňování svědků a podobným důležitým činostem? A kde jinde ještě uvidím tak dlouhé, nenápadně působivé záběry, ze kterých mrazí a pamatuju si jich z Nového Mexika víc, než ze všech filmů dohromady? Kde potkám tak rozmanité panoptikum charismatických psychopatů všeho druhu? Existuje ještě někde jinde takhle nádherně zdegenerovanej svět, sladkej jak šestadevadesátiprocentní meth? ()

lajkee

1. séria 80%, 2. séria 90%, 3. séria 90%, 4. séria 80%. 5. 100%. Po druhom vzhliadnutí kompletného seriálu konštatujem, že je to jeden z najlepších seriálov vôbec! 100% ()

Binkys

Velice chytlavý seriál, úplně jinak postavený, než veškeré jiné televizní seriály - příběh, napětí, skvěle napsané a zahrané postavy, zcela "nové" a speciální prostředí. Během 5 sérií dojde k naprostému přerodu téměř všech hlavním postav. Ve které chvíli začnete "fandit" Hankovi z DEA a ne Waltovi - Heisenbergovi?! Je pravda, že v každé sérii je alespoň jeden díl, který není naprosto, ale naprosto vůbec zajímavý, jakoby tam ani nepatřil, ale ostatní to naplno vynahradí. Podle mého názoru má seriál stoupající tendenci a vyvrcholení v 5. sérii na konci? Opravdové labůžo...už se těším na závěrečné díly 5. série, které se začnou vysílat v létě 2013! ()

headhot

Po prvnim dilu jsem uvazoval,ze tento serial vzdam. Hrdinove naprosto nesympaticky. Presto jsem to nevzdal, aby jsem kralovsky odmenen asi nejlepsi serial za poslednich 5 pet let. 1.season 80% 2. season 90% 3. season 90% a 4. season 100% Pata rada dodivana a konec naprosto nezklamal. Velice dustojne rozlouceni 5.season 90% (finale 100%) ()

eva.sa

Většina už tady byla řečena, nebudu se opakovat. Výborný seriál, který mě chytil. Prozatím 1. řada 80% , 2. řada 90%. 3. řada 85%. ()

Chorch3e

Při koukání na první sérii jsem zvažoval zavržení tohoto seriálu - hodnocení mi přišlo přemrštěné. Přes pomalý rozjezd však Breaking Bad nabere pořádnou rychlost a nyní v polovině páté řady se nemůžu dočkat na finální díly! Totally worth it... ()

L.O.T.R

Aby som povedal pravdu moc sa mi do tohto seriálu spočiatku nechcelo no teraz sa ho neviem nabažiť. Po 1 sérii ma to úplne dostalo takže zatiaľ hodnotím takto. 1. séria - 95% 2. séria - 100% 3. séria - 100% 4. séria 100%...Štvrtá séria dopadla nad moje očakávania takže nevidím dôvod prečo neprejsť na dalšiu. Pridávam hodnotenie záverečné na záverečnú sériu ktorú som videl až prednedávnom (10.07.2014). Musím povedať že som si tento seriál užil naplno. Posledná séria dopadla nad moje očakávania a Walter White aka Bryan Cranston bol v tejto sérii vážne diabolský. Takisto bol veľmi veľmi veľmi kvalitný výkond Aarona Paula ktorý je asi najvýraznejšou vedľajšou postavou zo všetkých seriálov vôbec. 5 séria 100% ten koniec bol perfektný a väčšina režisérov by si mala brať príklad ako ukončiť svoju show pretože tuto to dopadlo nad všetky očakávania. ()

Lemra332

Dej sa rozbieha pomalšie ale o to dychtivejšie som seriál sledovala. Úplná zmena charakteru postavy zo všedného učiteľa chémie na perníkového Heisenberga, ktorého premenu podčiarkol skvelý herecký výkon Bryana Cranstona. Seriál si drží svoju vysokú kvalitu a je škoda,že sa už blíži ku koncu, ktorý ako to tak vyzerá nebude veľmi šťastný a práve preto sa o to viac teším na to veľké finále. ()

Volos

Zajímavý scénář a precizní režie, díky které děj seriálu postupně graduje - Perníkový táta zkrátka diváka vtáhne a už nepustí. Dále oceňuji, že se seriál dokázal obejít bez známých tváří a sází na nové herce, jakými jsou především Bryan Cranston nebo Anna Gunn. Nekončící série radikálních a často šílených rozhodnutí hlavního hrdiny, musí každého diváka přimět mu fandit a často ho i pochopit. Podle mého názoru jeden z nejlepších amerických seriálů současnosti.. ()

Socirel

Když umíte něco fakt dobře tak proč toho nevyužít jako Mr. White. Po zhlédnutí poslední série mi nezbývá než se tvůrcům poklonit, zatímco většina seriálů každou další sérií upadá, Breaking Bad je pravým opakem.. Pozvolnější rozjezd v prvních sériích nahrazuje strhující podívaná a nebylo k tomu potřeba ani moc akčních scén, své hodnocení musím tedy zvednout na plný počet. Scénář je jednoduše geniální, hlavně druhá polovina 5. série je absolutní vrchol geniality tvůrců seriálu a seriálové tvorby celkově. ()

JackBauer

89%? What the hell is wrong with you people!!! I hail to Heisenberg! Každým dielom a každou sériou lepšie, napínavejšie, agresívnejšie, nekompromisnejšie. Toto je seriál, ktorý dlho nič neprekoná. Mám pred sebou posledné 3 finálne epizódy a to ma ničí... I want more!!!!! 100% Best tv series EVAR! Season 1 - 100%, Season 2 - 100%, Season 3 - 100%, Season 4 - 100%, Season 5 1/2 - 100%, 2/2 - 100%, je mi ľúto, že sa nedá dať viac. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis