Perníkový tatko

• Česko Perníkový táta (viac)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvorcovia:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte, Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Giancarlo Esposito, Jesse Plemons (viac)

V kompletní druhé sezóně seriálu Perníkový táta Waltovi (dvojnásobný držitel Ceny Emmy® Bryan Cranston) a Jessemu (Aaron Paul) vše přerůstá přes hlavu. Jejich podnikání dosahuje nových rozměrů a oba zažívají, co všechno obnáší obchodování s drogami. Proslulý modrý amfetamin z nich udělal boháče, ale pro Walta je stále složitější skrývat pravdu před svou manželkou Skyler (Anna Gunn), synem Walterem juniorem (RJ Mitte) a švagrem Hankem (Dean Norris), protidrogovým agentem. Ze všech sil se snaží udržet svůj život pod kontrolou, musí se ale potýkat s brutálními drogovými dealery, stále odtažitější ženou a synem, blížícím se narozením dcery a drogově závislým obchodním partnerem – a při tom všem navíc bojovat s rakovinou plic v konečném stádiu. Za kamerou Perníkového táty: Kompletní druhé sezóny stál Michael Slovis, střihu se ujala držitelka Ceny Emmy® Lynne Willingham, A.C.E. Výkonnými producenty byli Vince Gilligan a Mark Johnson. (oficiálny text distribútora)

Dave1913

Nejlepší seriál co jsem v životě viděl. Většina zaujme v první serii a pak to jde serie od serie z kopce, zatímco tady je serie od serie lepší. Přemýšlím jaký seriál teď začít sledovat, aby se "tátovi" aspoň trochu přiblížil. Vynikající herecké výkony nejen hlavních hrdinů (Aaron Paul & Bryan Cranston), ale i celé Waltové rodiny a Jesseho "feťácké" rodiny. Neskutečná proměna z plachého učitela Mr. White na kinga Heisenberga. Nemám co dodat. I konec jak má být. 99% ()

fiGO232

Tá zmena Waltera Whitea od týpka ktorému na začiatku fandíte, na psychopata, ktorému prajete iba guľku medzi oči je perfektná :) Exceluje hlavne Bryan Cranston, ale zdatne mu sekunduje aj Aaron Paul, ten zrejme slová "yo, bitch" bude od každého počúvať do konca života. Trošku slabšie prvé dve série, veľmi dobrá tretia a geniálna štvrtá a piata, no a finále poslednej série je len povestnou čerešničkou na torte, taký Badfinger a ich Baby Blue mi budú v hlave hrať minimálne mesiac, overall five stars, bitch :) ()

Kovcaaa

Tohle nejde nezkouknout najednou,protože takové cliffhangery jako má Breaking Bad se jen tak nevidí. Bryan Cranston je pán a v doprovodu Aarona Paula a Anny Gunn to prostě nemá chyby.1-5=100% ()

beeleg

Jeden z nejlepších seriálů, jaké jsem viděl. Perfetkní proměna pana Whitea, kterého poznáváme jako nudného učitele chemie. Jeho osoba se postupně mění s tím, jak více a více proniká do drogového podsvětí. Tento proces je zobrazen dokonale. Všechny postavy jsou zahrány tak, že jim to opravdu věřím. Walt není žádný hrdina, ani nezranitelný akčňák s nějakou nezvyklou schopností, aby byl zajímavější, jak to vidíme v jiných seriálech, ale úplně normální chlapík, což je mi obzvlášť sympatické. Jesse má v seriálu několik etap, kdy v jedné mi leze krkem a v další ho mám i vcelku rád. Za zmínku stojí mimo jiné ledově chladný Gus, jehož nic nevyvede z míry a také Saul Goodman a jeho osobitý humor. Kaktus místo květiny mě dostal. ()

wray

Ano, je to nepochybne dobre spraveny serial. Je to nieco nove, pekne vykreslene postavy, dramaticke, vela, vela, vela silnych scen, nepredvidatelne, herecky vyborne, a uznavam - bavilo ma to (co sa u nescifi serialov tak casto nestava). Lenze az tak uplne dokonale to zas nebolo. Hlavny problem ktory som pocitoval - cele to bola len telenovela. Miestami strasne natahovane, niektore zapletky zbytocne. Zaroven som trosku citil problem pritomny v ostatnych serialoch - ze cim vyssia seria tym to bolo nejak slabsie, postavy sa menia (a uz to nie su moje oblubene ale akesi zvlastne)... Tak ci onak ale - uznavam - bolo to vyborne. Oplati sa vidiet, len - az tak uplne najlepsi serial to (podla mna) nie je. ()

SZYslak

K vetsine dobrych filmu a serialu jsem se dostal docela pozde, vzdy az kdyz opadla manie okolo. Je leto 2014 a ja poprve sjizdim "Breaking Beda". Dlouho jsem se tomu branil, vzdyt nic nemuze byt lepsi nez Dexter. Prvni dily byly zdlouhave a nezazivne, ale ke konci prvni serie se to pekelne nastartovalo - jako Walteruv a Jesseho drogovy RV. Musim rict, ze cely serial, dej a postavy jsou vymyslene naprosto genialne, do mrte, proste total. Serial me pritahuje zvlastni atmosferou, jistou ponurosti, depresivnosti a neustalou nejistotou. Je 7minuta 38vterina 4.serie 9.dilu. Co me jeste ceka? EDIT: V pulce posledni serie je jasne, ze tohleto nemuze dobre dopadnout. EDIT II. Dokoukano. Hodne oblibenych postav umrelo a zbytek dostal chripku. Gold medal goes to Mr. White and silver to Dexter. Yo BITCH !!! ()

CAR0DEJ

To najlepšie, najdramatickejšie, najrealistickejšie (vzhľadom na out-put) a najsmutnejšie, resp. s najemotívnejším finále, čo som kedy videl. A tým finále nemám na mysli poslednú epizódu, ale To'hajiilee. Epizódy potom sú už len epilógom. Perfektné postavy, perfektní hrdinovia, zápletky, dej a jeho následnosť. Myslel som si, že nič lepšie než True Detective už neuvidím na poli seriálov (ak sa teda miniséria True Detective ráta ako plnohodnotný seriál), ale toto... mi vyrazilo dych a teraz si vážne myslím, že hodnú chvíľu nič lepšie neuvidím. ()

Jamall

Po dvou sezónách to ještě není na plnou palbu, ale těším se dál. Není to rozhodně dokonalé, často natahované i předvídatelné, ale dost nekompromisní a prostě mě to baví. ()

Desmond04

Neskutečný seriálový zážitek. Prvotřidní vývoj několika postav, vzácná alchymie mezi Bryanem Cranstonem a Aaronem Paulem, dechberoucí zvraty a prvotřídní, opravdu prvotřídní hlášky. Rád bych vyzdvihl především... Willy Wonka, Woodrow Wilson... a nebo už legendární I am not in the danger, I am a danger! Argh, úplně se mě vaří krev, jen když si na to znova vzpomenu. Sympatické postavy, snad tedy až na nemožnou Skyler. Mohl bych psát stránky a stránky pozitivních poznámek na adresu Breaking Bad, ale to nebude třeba. Walter White zkrátka vstoupil do análů jako jedna z nejkomplexnějších a nejzajímavějších postav seriálové historie! ()

unclejack

S Perníkovým tatkom mám skúsenosti len v rámci prvej série s perfektným českým dabingom. Seriál má zaujímavé východisko v osobe učiteľa Walta v skvelom podaní Bryana Cranstona a jeho nanajvýš nečakaného spoločníka, ktorého si zahral Aaron Paul. Zaujímavá dejová línia, ktorá kontinuálne nadväzuje v rámci jednotlivých dielov je podčiarknutá vynikajúcim scenárom, ktorý poskytuje prekvapujúco veľa priestoru vedľajším postavám a čo sa týka Waltovej charakteristiky, dostávame sa hlbšie a hlbšie... Treba oceniť snahu tvorcov o autenticitu a HBO tak našlo v nečakanom námete doslova zlatú baňu - čo dodať? Skvelý seriál takmer s neznámymi menami, ktorý vystihol dobu a dodal divákom presne to čo chceli a prestal sa obracať do osemdesiatych alebo deväťdesiatych rokov. Jednoznačný plný bodový zisk. ()

Dajtin

Teda tak pre mňa to nebolo nič moc, už som myslel, že to ani nedopozerám, ale piata séria to ako tak vytiahla, ale čakal som viacej. Walter na to ako niekedy rafinovane ťahal za nitky, tak o pár dielov prichádza s tými najdeb.... výhovorkami aké som kedy počul. A keď si raz chcem udržať manželku (rodinu) a spravil som nejaké chyby, ale nejako sa vyžehlilo, tak sa už radšej nesprávam sa ako absolútny pokrytec. Niektoré scény a udalosti boli silné, mali štýl,boli plné testosterónu, ale tie sa utopili v záplave nudných rozhovorov, jediacich scén atď. Moja chuť pozerať ďalší diel po dopozeraní nejakého sa väčšinou blížila k nule. Páčili sa mi všelijaké referencie, priznanie resp. uvedomenie v závere, že to v podstate robil pre seba, ten vývoj postav, tie brilantné plány, účasť Billa Burra :D ()

Blejzr

Breaking bad byl jeden z nejvice překvapujících seriálů co jsem měl tu čest kdy vidět.. Po nemástném, neslaném začátku se seriál rozjel takovým způsobem, že sledovat ho současně s jeho vydáváním by pro mě bylo nesmírně těžké... Neskutečně propracovaná psychologie a hlavně vývoj hlavních postav, úžasný příběh a do toho všeho ještě i výborný humor! I přes tolik sérií, seriál nikdy neztratil svojí kvalitu.. Oproti Dexterovi nebo HIMYM si držel svojí úroveň až do úplného konce, konce, který byl naprosto úžásný a hodný k ukončení tak mistrovského díla.. Bezkonkurenčně nejlepší seriál v novém tisíciletí! ()

Klaricicinka

Hodnoceno po pěti sériích: Naprostá pecka!! Breaking bad právem patří titul jednoho z nejlepších seriálů, charakterový vývoj postav je dokonalý a při každém díle se mi tajil dech. Herci tomu navíc opravdu dodávají obrovské množství realističnosti, je to všechno takové logické, u ničeho nezapochybujete "hm, tady by na to v reálu asi přišla..., takhle by to v reálu bylo jinak". Vedle Dextera pro mě nejlepší seriál. ()

KasaK

"I am the danger (...) I am the one who knocks." Série, kterou jsem vyšňupal v pěti po sobě jdoucích lajnách najednou a která drží od začátku do konce. Dokonce i má přítelkyně poté, co jsem ji odvyprávěl první sérii, se od té druhé stala také závislou i přesto, že ji nikdy smažení nic neříkalo a moc se jí do toho nechtělo, a sjížděla se hezky se mnou. Mr. White (úchvatný Bryan Cranston) podhodnocený učitel chemie na místní střední škole se dovídá, že má rakovinu plic. Je milujícím otcem a ví, že přivýdělkem v auto myčce rodinu nezajistí. Při jednom zátahu DEA jednotky na varnu metanfetaminu vedeném jeho švagrem Hankem (Dean Norris) potkává svého bývalého studenta "Yo bitch!" Jessieho Pinkmana (skvělý Arron Paul), kterého později přesvědčí ke společnému vaření. A od této chvíle začíná jízda, při které budete mít narvané nosy a nebude vám to stačit. První série je pouze rozjezdem. V druhé a dalších v tom budete lítat až do poslední episody. Brilantní proměna Waltera z tuctového tatíka a učitele v... no... prostě v Heisenberga je uchvacující. Skvělé vyprávění, kde i pomalejší epizody nenudí, ve kterém (Pozor pro ty, kdo seriál ještě neviděli, tohle může být lehký spoiler!!!) jednotlivé charaktery milujete a nenávidíte zároveň (Walter), věříte a pořád v ně doufáte (Jessie), někoho byste i chtěli za svého otce nebo dědu (Mike), koho nemůžete nemít rád (Hank), o dalším nevíte, co si chcete myslet (Gus) atd. Mohl bych pokračovat, ale to musíte zkusit sami. If you know, what I mean... Druhou půlku páté hvězdy dávám scénáristům za zmínku o České republice. Dovolím si malé PS: Co za smažku, která udělala český překlad, to pojmenovala tak stupidně? Perníkový táta? To myslí vážně? Tomu člověku bych sebral všechny drogy a zakázal mu činnost. ()

Tomko87

Moja srdcovka. Proste kultový seriál. Síce sa rozbieha pomaličky, no keď to naberie grády, tak človek len žasne nad tým, čo tam vidí. Charaktery parádne napísané, niektoré majú u mňa status legendy. Narážam na vás Walter, Saul a Mike !. Seriál je rovnakou mierou vážny, ako aj komický, čo v takejto kombinácií nebýva zvykom a funguje perfektne. Finále sa mi zdalo trochu uponáhľané. No nič to nemení na fakte, že mi je za ním smutno. Istú časť mojej seriálovej prázdnoty vyplňuje geniálny Better call Saul. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis