Alex Benedict je uznávaným dirigentem Sothland Philharmonics. Zhýčkaný penězi a slávou však musí čelit předčasnému konci své vzletné kariéry: jeho tajná milenka pianistka Jenifer Welles po něm žádá, aby se rozvedl se svou ženou. Ale to pro něj nepřipadá v úvahu, protože bez finanční podpory své současné tchyně by orchestr okamžitě zkrachoval.
Ctižádostivý dirigent jede za svou milenkou a chladnokrevně ji zabije. Policie se má domnívat, že Jenifer spáchala sebevraždu, ale večer před představením si Alex uvědomí, že se dopustil jedné zásadní chyby: v bytě pianistky nechal svou ozdobnou připínací květinu. Avšak v onen okamžik nemá žádné podezření ani poručík Columbo. Po zhlédnutí představení si pouze ujasňuje možné muzikální a nemuzikální motivy zločinu. (oficiálny text distribútora)

koza3

Klasický scénář, kdy vraha znáte už od začátku a jen čekáte podle jakých indícií ho Columbo odhalí. Tady však byly od začátku známé i ty indície a proto to nemělo šťávu ani napětí. Bylo však zajímavé sledovat chování dotčených protagonistů jako druhý milenec nebo vrahova manželka. Taky tomu chybělo více hlášek o colombově manželce. Takový průměrný díl, ale neurazí. ()

Pohrobek

Co je toto za průhlédného columba?! Pointa je jasná po dvaceti minutách. A to to mezi Falkem a Cassavetesem tak krásně "jiskří". Navíc se vlastně rozbíhají dva případy - 1)jak zemřela Jenifer, 2) jak se bude jmenovat Columbův Pes (málem jsem mohli už tehdy mít psího Ludwiga van). Perfektní zpracování - ale znovu, to hlavní, překvapivý závěr, se nekonalo!! Velká škoda. ()

vecnaAmbra

Mne sa tieto časti, kde môžem pátrať spolu s Columbom, alebo dokonca o krok vpred práveže dosť páčia. Je to dobrá rozcvička pre mozog. Pravdaže tie dôkazy opäť neboli nijako svätoborné, ale príbeh zaujal, zasmiala som sa na služobnom v dome Alexa Benedikta a celkovo tu boli také milé detaily. Columbo rád prehnane zdôrazňuje rozdiely medzi ním ako jednoduchým príslušníkom kriminálky a bohatým protipólom podozrivého, ale aj to je jeho súčasťou. ()

Autogram

Ani dokonalé naplánovanie vraždy nepomôže, keď sa robia zásadné chyby. Pritom indície sú slabé, dôkazy žiadne a vrah sa napriek tomu vzdá celkom bez námietok. Natiahnutie kriminálky na 90 minút ničomu nepomohlo, len tu máme 20 minút zbytočných scén príprav, koncertovania a debát. Asi za tých 20 nadbytočných minút môže to množstvo scenáristov a režisérov, ktorí sa pri filme z neznámych dôvodov nakopili, a každý chcel do filmu dostať to svoje. Columbovu manželku nikdy neuvidíme, ale psa si nosí na rukách. –––– Víš, já jsem totiž paranoik. Vždycky, když vidím tělo, je to pro mně vražda. ()

Vyrida

Za mě zbytečně až o 20 minut časově natáhla epizoda oproti zažitého standartu. Případ je navíc průhledný jak mokré tričko Dády Patrasové, takže ani závěrečná pointa v žádném případě nikoho nepřekvapí. Jediné co mě překvapilo je skutečnost, že mi nepraskly ušní bubínky z té strašně přeboostované klasické hudby, která se line celou epizodou. Rozhodně jeden z nejslabších doposud natočených dílů. ()

• V tomto díle se poprvé objeví nový poručíkův (Peter Falk) pes. (Pepinec)