Fantastický dobrodružný veľkofilm podľa klasického sci-fi románu Edgara Ricea Burroughsa sa odohráva na tajomnej a exotickej planéte Barsoom, ktorú dnes poznáme ako Mars. A práve tam sa v 19. storočí z nevysvetliteľných dôvodov ocitne pozemšťan John Carter a nechtiac sa zapletie do obrovského rasového konfliktu medzi tamojšími obyvateľmi. Jeho príbeh sa dozvieme z denníka, ktorý zanechal synovcovi Edgarovi po svojej smrti na Zemi, po trinástich rokoch vesmírnych dobrodružstiev.
John Carter je vojnou unavený veterán občianskej vojny a bývalý kapitán konfederačnej armády. Pretĺka sa životom a skúša šťastie na Západe. Pri jednom zo svojich dobrodružstiev v arizonskej púšti upadne v jaskyni do bezvedomia a prebudí sa v neznámom svete na planéte Barsoom, dnes známej pod menom Mars. Planétou otriasa obrovský rasový konflikt medzi rôznymi skupinami jej obyvateľov a Carter sa nechtiac zapletie do tamojšej občianskej vojny. Vďaka odlišnej gravitácii Marsu získa Carter mimoriadne fyzické schopnosti a účinne pomáha obyvateľom mesta Helia v boji proti nebezpečnému Tarkovi Tarkasovi, vodcovi primitívneho a bojovného kmeňa Tharkov, bytostí so šiestimi končatinami. Zoznámi sa aj s podmanivou princeznou Dejah Thoris. Spoločnosť bytostí obývajúca planétu je v dôsledku vojny na prahu kolapsu a superhrdina John Carter zisťuje, že prežitie Barsoomu spočíva len a len v jeho rukách. (TV JOJ)

ghatos

Vesmírná předražená pohádka s hroznou Lynn Collins (profesorka - princezna? jednoznačná Zlatá malina) a americkým princem, který všude dělá bordel, protože jeho IQ je někde na úrovni kreténa vás provedou ultrafádním Marsem. Nechápu, za co se utratili peníze. Všechno je dost žebracké (vizuál, obsah, herci). Primitivní zjednodušení úplně všeho považuji za nejhorší chybu. Režisér to vyloženě nezvládl. John Carter nezaujme ani děcka, ani dospělé. Monstrózní příklad neschopnosti..."He is Tark" :) :) :) - u Disneyho se někdo zbláznil. 24%. ()

MI-380

Kdo rád četl verneovky, těšil se kdysi na Vynález zkázy, Dva roky prázdnin a další, kdo rád louskal komiksy, těšil se na Batmana, Supermana a další, kdo rád Tolkiena, nemohl se dočkat PP a těší se na Hobita. K tomu všemu musím přiznat mé dávné nadšení z Burroughsových afrických a barsoomských dobrodružství, z nichž Tarzana jsem si ve filmu užil několikrát, ale čekání na Johna bylo dlouhé. Čekal jsem příjemnou ilustraci a byl jsem spokojen. Burroughsův (nejen) duch je přítomen, Barsoom je správně vyprahlý, Dejah Thoris krásná, hrdá a statečná, John Carter skáče vysoko i daleko a objevuje se v pravou chvíli na správných místech, Woola se zařadil do stáda disneyovských pets někam dopředu, zelené hordy se valí planinami, má to spád, kvalitní triky, solidní 3D. Scénáristé si navíc dali práci s dokonalejším orámováním marťanského dobrodružství událostmi na Zemi, takhle promyšlené to E.R.B. neměl. Občasná naivita a změny v ději proti knize patří k věci - odpuštěno (jsme přeci v pohádce). Kdo nečetl, ten bude těžko chápat mých 80%. ()

svobik

Říkejte si, co chcete, ale tohle je v mých očích absolutní fail docela epických rozměrů. Pochválit se dá snad jenom technická stránka (ještě aby ne za ty prachy), která je ale možná paradoxně jedním z hlavních důvodů proč mě John Carter míjel tak ohromným způsobem. Ty barvičky a hromada triků jsou sice fajn, ale film je díky přemíře CGI a unylé poušti umělý a především extrémně mrtvolný. Do toho podobně uspávací hlavní hrdina, stará femme fatale, debilní motivace postav, fikční svět bez koulí, rutinní Mark Strong a hromada zelených emzáků. Nechápu, jak si u Disneyho mohli myslet, že na tohle bude někdo v kinech zvědavý. Subjektivní stopáž v mých očích byla tak 5 hodin. 4/10 ()

Dreadd

Po dost dlouhém a nudném úvodu se ocitáme zpátky uprostřed třídního boje mezi soudruhy ze Zodangu, kteří se jednou provždy chtějí zbavit buržoazie z Heliosu, která vytrvale brání rozvoji jejich skvělého socialistického zřízení. Najednou do všeho vstoupí kavalerista, jenž potřebuje ze všeho nejvíc fazole, a začne vlivem třetinové gravitace skákat stokrát dál než na Zemi. Přestože se příběh odehrává v 19. století, ihned po přečtení deníku Ned prozří a běží se podívat, jestli nějaký trotl, který se mylně domnívá, že je nesmrtelný, náhodou nerozbořil hrobku jeho strýce, který měl být tou dobou zrovna na Marsu. A přestože se všude objevovala hlavně fotka s těma bílýma stvůrama, objevily se tam asi na pět minut. Kromě toho, že bych chtěl domů tu velkohubou obludku, která Marťanům sloužila jako pes, mě zaujalo snad už jen technické zpracování. Holt, není každá komiksová adaptace zdařilá (zdravím Kovboje a vetřelce). ()

Zagi20

Je poznat, že je to film od Disneyho, happy-end prostě nesmí chybět.. A přitom to na začátku vypadalo tak dobře, kromě otřesného soundtracku se mi John Carter líbil. Až do "poslední" bitvy. Nechápu jak někdo může místo epické bitvy, která by měla diváka odrovnat aby odcházel z kina s užaslým výrazem, naordinovat takovou frašku ještě navíc s příšerným střihem. Takový bordel sem v pětiminutové "šarvátce" už dlouho neměl. Další věc která mi sice až tak moc nevadila, ale věřím že se tu najde hodně takových lidí, je strašná digitálnost. Současné trikové možnosti to ždíme na max, ale i tak je to v některých momentech málo a docela to je poznat. Takových momentu naštěstí moc není. Převládají u mě smíšené pocity. Na jedné straně vcelku povedené sci-fi-fantasy které ale mrví nevyužitý potenciál hlavně v závěru. 60% ()

kklepkaa odpad!

Půlku filmu jsem více méně nechápala co se řeší a ani potom se skóre nevylepšilo. Herecké výkony průměrné. Taylora Kitsche si nejvíc pamatuju z filmu Síly temna. Měl tam pro mě určité charisma. Tady neměl nic. Jediné pozitivum byl úžasný pes. Ráda si občas koupím nějaký pěkný film na Blu-Ray... ještě, že jsem to v tomto případě neudělala. ()

Guzo

Obrovský potenciál stát se hitem a zaplnit díru po Star Wars filmech (případně vyplnit čas mezi díly Avatara) se bohužel nevyplnil. Taylor Kitsch je tu naprosto nevýrazný a to je podle mě největší neduhou Johna Cartera. Ono vlastně celkově je to až moc nemastné, neslané a není, o co se pořádně opřít - přitom příběh není úplně špatný, ale zbytek docela pokulhává. Vyobrazení světa včetně magie s devátým paprskem, hudba (jako by byla horší kopií něčeho, co už jsem slyšel) nebo třeba souboj létajících lodí.. Všechno to mohlo být o poznání lepší, obzvlášť s takovým rozpočtem. Ale abych jen nekřivdil, třeba zelení obyvatelé Marsu jsou rozpohybovaní velice dobře. 6/10 % ()

KASUGI

Neskutečně chaotický a zbrklý způsob vyprávění, o špatně načasovaných scénách nemluvě. Carterovo: "Jednou stačilo, teď to nezkazím ." a následná řež prolínaná vzpomínkami na rodinu, by citlivým jedincům jak jsem já mohlo nahnat slzy do očí, bohužel by to muselo být použito na konci filmu nikoliv teprve uprostřed... Na rozdíl od Star Wars, kde se Lucas infantilitu snažil zamaskovat politikou a senátem (a to úspěšně, vzhledem k hodnocení), tady je to čitelné hned. Dvě hvězdičky za milých, posledních pět minut. ()

mkubalikova

Kitsche mi je upřímně líto. Dva předražené propadáky v jednom roce, to už je průser. Jinak Carter má slušné tempo a celkem jsem se bavila. 70% ()

strelenaL

Trochu mi John Carter přišel jako Princ s Persie křížený hvězdnýma válkama. Slibný trailer však neukázal, že nakonec bude slabším odvarem. ()

Bagr_007

Zajímavé, že když jsem film viděl poprvé, tak jsem si nebyl jistý, jestli se mi to líbilo nebo ne. Dneska mám hraný debut Stantona, ale ohromě rád a okamžitě bych si dal dvojku, která bohužel nikdy nevznikne. Jeden z těch mála filmů, které jednou s radostí pustím svým dětem a půjdu se dívat s nimi. ()

Ravi

Naposledy jsem se podobným způsobem nadchl pro Mumii. Tohle dobrodružství mě opravdu pohltilo, nějak tak si představuji inteligentně podanou oddechovku plnou dobrodružství, kde se, podobně jako v seriálu Firefly, míchá fantasy s westernem ve stylu Indiana Jonese. Moc se těším na pokračování, protože z tohohle by mohla být sága ve stylu "Komorní verze Hvězdných válek ze sluneční soustavy" - a to bez pardonu, vážení, prosím pěkně! Carter na to má, jen to chce víc nestát při zdi. Pár nedorazů by se ve filmu bezesporu našlo, ale to u fantasy až tak nevadí, i když jsem měl dojem, že to rejža musel zkrátit, aniž by sám chtěl. 90% = 5/5 ()

Dagoussek

Fantasy pohádka na planetě Mars, kde vládnou zelené čtyřruké potvory a bojovník Virgínia ze Země, který to tam rozproudí a samozřejmě tu nechybí láska. A zelený mazlíček pes je nejlepší. ()

drackula

Tak toto bola neskutočná zlátanina. Pár pekných a zaujímavých momentov, vcelku dostačujúci vizuál, ale obsah chaotický a hlúpy. Ako jednohubka sa to zniesť dá, ale nič viac. 50% ()

shabazza

Tak zaprvé ... 3D u tohohle (typu) filmu je úplně nahovno ... teda abych se správně vyjádřil, tak je nahovno a na tahání většího balíku peněz z návštěvníků kin. A zadruhé ... díky dementnímu systému hodnocení tady na ČSFD (long live to IMDB) dávám plný počet hvězd, protože 4 jsou málo, ale úplná špička to není ... 90%. Ale teď už jen samá superlativa :-) Nejdřív musím upozornit, že tohle je pouze film pro nás, pro kluky; slečny z tohohle budou mít jen drahou noclehárnu :-D Ale my, pánové, my se při koukání na tenhle kousek začneme postupně rozpomínat na to, že Buroughs nenapsal jenom Tarzana a že se nám to navzdory (anebo právě proto?) jasné béčkovosti šíleně líbí. Tenhle film je totiž vtipný, zábavný, ztřeštěný, akční, rychlý, krásně natočený ... slibuji vám, že se v kině nebudete ani na chvilinku nudit, protože na plátně se pořád něco děje, film nemá hluchá místa a pokud nedržíte Carterovi pěsti v nějaké napínavé scéně tak je to jenom proto, že se chechtáte nějaké scéně vtipné (facka, parodie na Hulka, ..) ... myslím že se Stanton ve světě hraného filmu uvedl více než dobře :-) Prostě a jasně 90% a (zatím) blockbuster roku :-) ()

Styxos

Třikrát jedno obrovské WOW! Tomuhle snímku jsem věřil od začátku a jsem rád, že mě ve výsledku i přes svoje finanční neúspěchy nezklamal. Z té předlohy můj oblíbený autor Chabon vymlátil maximum a přetavil to ve svěží hrdinskou sci-fantasy. Kitsch to táhl bez problémů (získal si mě už jako pistolník v hospodě) a jeho vztah s princeznou jsem mu uvěřil bez problémů. A hudbu je fakt paráda poslouchat. Víc takových filmů ()

dinsdale

Milé překvapení, o to víc mě mrzí, že se filmu nedaří. V podstatě nemám námitek, sympatický hrdina i princezna, a protože se mi Avatar nelíbil a na SW jsem nevyrostla, nepřipadala jsem si přesycená výpravou, mytologií a rasami. ()

Pecival

Neurazí, ani nenadchne. Standartní, předvídatelná sci-fi pohádka, která ničím nepřekvapí, nic objevného neobsahuje, ale vysloveně nebolí. Stejně tak Kitsch není úplnej tragéd, ale rozhodně se najdou větší bouráci. A ženská mi přišla nějaká sešlá. Na filmu jsou prachy vidět, obsahuje hromadu poměrně hezkých trikových scén, ale neobsahuje nic co by vzalo za srdce. Žádná obří bitva, nebo aspoň průlet městem - cokoliv. I dvacet let starý Total Recall měl ztvárnění Marsu působivější asi stonásobně. Závěrečná mela docela odfláklá, no v druhé půli to šlo jedním uchem tam, druhým ven. Takovej super propadák si to asi nezasoužilo, ale velká výhra to teda není. ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

Scenárista a režisér Andrew Stanton (Hledá se Nemo, WALL-E) se po letech pauzy chystá vrátit za kameru svého nového celovečeráku. Stanton naposledy natočil animák Hledá se Dory pro Pixar, předtím měl… (viac)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Marťan hledá lásku

Marťan hledá lásku

02.08.2015

Už na podzim nás čeká sci-fi Marťan Ridleyho Scotta (Vetřelec), jejímž hlavním hrdinou bude astronaut, který uvízne na Marsu. Po Johnu Carterovi půjde o další velkolepou výpravu na rudou planetu. No… (viac)