Fantastický dobrodružný veľkofilm podľa klasického sci-fi románu Edgara Ricea Burroughsa sa odohráva na tajomnej a exotickej planéte Barsoom, ktorú dnes poznáme ako Mars. A práve tam sa v 19. storočí z nevysvetliteľných dôvodov ocitne pozemšťan John Carter a nechtiac sa zapletie do obrovského rasového konfliktu medzi tamojšími obyvateľmi. Jeho príbeh sa dozvieme z denníka, ktorý zanechal synovcovi Edgarovi po svojej smrti na Zemi, po trinástich rokoch vesmírnych dobrodružstiev.
John Carter je vojnou unavený veterán občianskej vojny a bývalý kapitán konfederačnej armády. Pretĺka sa životom a skúša šťastie na Západe. Pri jednom zo svojich dobrodružstiev v arizonskej púšti upadne v jaskyni do bezvedomia a prebudí sa v neznámom svete na planéte Barsoom, dnes známej pod menom Mars. Planétou otriasa obrovský rasový konflikt medzi rôznymi skupinami jej obyvateľov a Carter sa nechtiac zapletie do tamojšej občianskej vojny. Vďaka odlišnej gravitácii Marsu získa Carter mimoriadne fyzické schopnosti a účinne pomáha obyvateľom mesta Helia v boji proti nebezpečnému Tarkovi Tarkasovi, vodcovi primitívneho a bojovného kmeňa Tharkov, bytostí so šiestimi končatinami. Zoznámi sa aj s podmanivou princeznou Dejah Thoris. Spoločnosť bytostí obývajúca planétu je v dôsledku vojny na prahu kolapsu a superhrdina John Carter zisťuje, že prežitie Barsoomu spočíva len a len v jeho rukách. (TV JOJ)

Uter123

Film neni zlý, má len tú smolu, že sa objavil v nesprávnej dobe v nesprávnom vesmíre, pretože na oblohe už vládne impérium a republika a po čarovných maznáčikov si chodíme na Pandoru(aj keď ten kafan z Marsu bol fakt božský) .Plusy, zasraná obrovská epickosť ako ju poznáme od Lucasa alebo Camerona. Mínusy , bolo to na virginiu podané.P.S 3D SUCKS.70% ()

Miagy

Druhý film, pri ktorom som v kine zadriemal. Dobrodružná i scifi časť filmu boli natoené zaújímavo, bavil som sa, párkrát som sa zasmial. Úvodné scény dokonca napínavé ale s postupom času a s prechodom do romantickej soap-opery som sa nadmieru začal nudiť. Klišé lásky - súboj dvoch strán o lásku neprirodzene krásnej slečny si mohli veru odpustiť. PLUS: úvod, scifi, krajina, kamera. MINUS: romantika - klišé, prehnaná minutáž, nudné scény, jednoduchosť deja,infantilné dialógy, superskoky hrdinu ()

Shredder

Na Johnovi citit presne tu istu destruktivnu Disneyho signaturu, ako napriklad na Princovi z Perzie. Ich nechutna neoriginalita, infantilita a nezazivnost urobia z kazdeho filmu nemastno-neslanu brecku. Kedykolvek pozeram niaky z ich hranych filmov z poslednych rokov, mam pocit akoby som sledoval ten isty film, len s inym obsadenim a prostredim. To iste plati o Johnovi Carterovi, jednoducho nema cim zaujat. Chybaju mu zaujimave momenty, humor ci akcia a rovnako tak zlyhava v pokusoch vyvolat v divakoch niake emocie. Nebyt gigantickeho rozpoctu na efekty, islo by o beckovy odpad. Aj tak vsak nerozumiem, co stalo na filme 250 milionov dolarov, pretoze ak si to porovnam s Avengermi, ktory stali o 30 milionov menej, avsak boli plne nabuchany uzasnymi scenami, myslim ze Disney vyhadzuje peniaze von oknom - slabe 3* ()

Armageddon

Neviem čo, ale niečo sa mi tu páčilo. A veľmi. Možno to bola atmosféra planéty Barsoom, možno to bol príbeh ale určite to bola krásna princezná Dejan Thoris. ()

Tatianistka

Charakterizovala by som tento film ako akčnú fantasy rozprávku so sci-fi prvkami a s americkým nádychom. Ja som sa bavila počas filmu veľmi dobre a páčil sa mi takže, kto má rád fantasy, tak nemá o čom uvažovať, ale len pozerať a vychutnávať. ()

VvV14

Když jsem o tomto filmu zaslechl poprvé, tak sem si říkal, že to bude pecka. No a ani sem se moc nemýlil. Ne moc kladné ohlasy z okolí jsem nebral zas tak vážně a dělal jsem dobře. V podstatě sem celý film slupnul jako malinu a rád se na něj někdy podívám znovu. Trochu prkeně se tvářící hlavní hrdina v kůži Taylora Kitsche vyvažuje dokonalá animace a zajímavé obsazení. Zápletka, jejíž děj lehce kopíruje a vykrádá jiné filmy, je parádně doplněna vtipnými pasážemi tak, že šlape od začátku až do konce. Za mě jsou to 4*. ()

štófy

Film vystavený opravdu jen na vizuální stránce, která ale nebyla zas tak ohromující jako u jiných filmů. Přesto na dvě hvězdičky to stačí, jen škoda je,že příběh ani herecké výkony nebyly opravdu z oddělení dobrých... ()

Lilien

planéta, kostýmy ani vesmírne lode to nebolo celkom podľa môjho gusta a mojim očiam neulahodili. No efekty a príšery boli spravené pekne. Páčil sa mi najmä súboj v aréne. Príbeh má svižné i keď stratí chvíľami dych nie natoľko aby začal nudiť John Carter je film od ktorého som absolútne nič nečakal, a fakt som sa pobavil a užil si ho, no nie na toľko aby som mu dal vysoké hodnotenie či v horizonte najbližších rokov dospel k jeho repríze. ()

filip289

Mne sa to páčilo. Vizuál, prostredie, efekty aj súboje veľmi dobré, skvelo sa nato pozerá, herecké výkony v pohode, Lynn Collins je tu strašne krásna (s porno narážkou od Superpera naprosto súhlasím), naspídovaný pes skvelý :) . Scenár (a taktiež predloha, i keď som ju nečítal) dobrý, zaujímavý, prevedenie taktiež ale samozrejme to mohlo byť ešte oveľa lepšie ale itak škoda toho komerčného neúspechu. Od filmu som čakal tak trocha prúser ale je to práve naopak, bavil ma a to je to hlavné, takže nemôžem hodnotiť inak. ()

Magoor

Kde sakra berou ty trapné hlavní mužské představitele?! Taylor Kitsch by si se svým charisma a talentem zasloužil tak maximálně roli v komparzu a to ještě nějakou hodně malou! ()

beso74

Práve som si pozrel tento hybrid zrodený krížením Star Wars a Avatara. Začal by som tým čo ma zaujalo, film nás prevedie úchvatným svetom Marsu a predstaví nám niekoľko rás Marťankov a ich domácich zvierat. Zoznámime sa s charizmatickým hrdinom Johnom a princeznou Dejah. A tým som skončil s vymenovaním kladov filmu. Hlavným nedostatkom filmu je profilácia hlavného záporaka, podľa mňa tu také niečo ani neexistuje. Sab Than a ani Matai Shang nech robia čo robia, na to proste nemajú, čo podráža nohy celému filmu. Ak by sa dalo tento problém vyriešiť, následný výlet Johna na Mars by mohol dopadnúť oveľa, oveľa lepšie, problém je v tom, že po spočítaní bubáčikov, ktoré sa vďaka výletu na Mars nasýpali do pokladničky Disney štúdia, nebude ochota financovať ďalší takýto výlet, lacnejšie by asi bolo na tu planétu rovno zaletieť. ()

Megynka

Hrůza ... prostředí naprosto nezajímavé a nudné, herci strašní, přišla jsem si jako při sledování nějaké PC hry ... navíc mi přišlo, že celý film se mluvilo naprosto o ničem a dialogy nedávaly žádný smysl ... Zachránil to asi jen ten pejsek, kterej byl opravdu úžasnej a hned mě napadlo, že od Doby ledové je ve filmech vždy někdo takový, kdo se snaží nudný film alespoň trošku oživit ... ()

kyLuke

Po prvním shlédnutí jsem Johna Cartera odhodil a řekl jsem si , že takovou slátaninu z tak špatným nápadem jsem v tomto roce snad ještě neviděl . Když se na to však podívám po druhé ( a konečně jsem pochopil konec ! ) , tak musím uznat , že to není zas tak špatný film . Je sice pravda , že jsem od Andrewa Stantona ( Hledá se Nemo , VALL-I ) čekal mnohem víc , ale vcelku to má několik kladů . Taylor Kitsch se pro tuto roli přesně hodí a kamera a trik jsou zvládnuté výborně . Ovšem pak tu je i mnoho záporů . Myslím si , že by Disney už měl přestat natáčet filmy , protože už vyplýtval všechny skvělé nápady , toto je přeci oproti některým animovaným perlám hodně slabý odvar . Dávám tři hvězdičky , protože je to sice průměrné , ale narozdíl od prvního shlédnutí už se z toho vytvořil takový lepší průměr . ()

Milda003

Zajimavá zápletka, zajímavé rozpletení, ale také několik chyb v ději. Jestliže John Carter předstíral, že je přenesen na Mars a jeho original je uschován v hrobce, proč si to "posel bohyně" neověřil a nenavštívil Mars, kde by kopii Cartera určitě viděl a klidně i mohl zabít a přenášecí medailon si nevzal - jelikož medailon cestoval sním. Nebo proč tu hrobku prostě nerozstřílel devátým paprskem ? Také se mohl prostě proměnit v synovce a převzít jeho deník atpd... No co ... Je to tak jak to je a ode mne 65% ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

Scenárista a režisér Andrew Stanton (Hledá se Nemo, WALL-E) se po letech pauzy chystá vrátit za kameru svého nového celovečeráku. Stanton naposledy natočil animák Hledá se Dory pro Pixar, předtím měl… (viac)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Marťan hledá lásku

Marťan hledá lásku

02.08.2015

Už na podzim nás čeká sci-fi Marťan Ridleyho Scotta (Vetřelec), jejímž hlavním hrdinou bude astronaut, který uvízne na Marsu. Po Johnu Carterovi půjde o další velkolepou výpravu na rudou planetu. No… (viac)