Fantastický dobrodružný veľkofilm podľa klasického sci-fi románu Edgara Ricea Burroughsa sa odohráva na tajomnej a exotickej planéte Barsoom, ktorú dnes poznáme ako Mars. A práve tam sa v 19. storočí z nevysvetliteľných dôvodov ocitne pozemšťan John Carter a nechtiac sa zapletie do obrovského rasového konfliktu medzi tamojšími obyvateľmi. Jeho príbeh sa dozvieme z denníka, ktorý zanechal synovcovi Edgarovi po svojej smrti na Zemi, po trinástich rokoch vesmírnych dobrodružstiev.
John Carter je vojnou unavený veterán občianskej vojny a bývalý kapitán konfederačnej armády. Pretĺka sa životom a skúša šťastie na Západe. Pri jednom zo svojich dobrodružstiev v arizonskej púšti upadne v jaskyni do bezvedomia a prebudí sa v neznámom svete na planéte Barsoom, dnes známej pod menom Mars. Planétou otriasa obrovský rasový konflikt medzi rôznymi skupinami jej obyvateľov a Carter sa nechtiac zapletie do tamojšej občianskej vojny. Vďaka odlišnej gravitácii Marsu získa Carter mimoriadne fyzické schopnosti a účinne pomáha obyvateľom mesta Helia v boji proti nebezpečnému Tarkovi Tarkasovi, vodcovi primitívneho a bojovného kmeňa Tharkov, bytostí so šiestimi končatinami. Zoznámi sa aj s podmanivou princeznou Dejah Thoris. Spoločnosť bytostí obývajúca planétu je v dôsledku vojny na prahu kolapsu a superhrdina John Carter zisťuje, že prežitie Barsoomu spočíva len a len v jeho rukách. (TV JOJ)

psycho.ta

Navzdory komentářům, díky nimž jsem si myslela, že se chystám shlédnout úplnou blbost, musím říct, že se mi John Carter docela líbil. Je to něco mezi hvězdnými válkami a Avatarem. Tarkové mi více než dosti připomínají Návije a vše ostatní vypadá skoro jako zkopírované ze Star Wars. Ovšem nudných keců a zamilovaných pohledů je tam na mě až příliš a film posouvají do nekonečných dvou hodin a 12 minut. Každopádně animace a bitky celkově jsou docela příjemně koukatelné, děj tak 50/50. Finálové vyvrcholení jsem nečekala a myšlenkově mě zaujalo..celkově tedy za 4**** ()

zekon

Sice je to fantasy takového zvláštního stylu 80 let, ale o to víc mě to asi bavilo. Akce, skvělé triky, zábava. Takové Hvězdné války jinak :) Všechno se povedlo. A to tam nemusela být ani banda modrých vinetuů i když se jim lehce podobali :) ()

ELDoctorow

Až taký brutálny prepadák ako sa z toho stal si to byť nezaslúžilo, aj keď ani žiadny veľký zázrak sa nekoná. Totálne tomu chýba epickosť, a to najmä bojových scén. Tam kde by iný rozohrali niekoľkominútový veľkolepý bojový masaker to Stanton vezme nezaujímavou až nudnou skratkou, akoby to chcel mať už čo najskôr za sebou a postavy sa mohli opäť vykecávať o nudných chujovinách. ()

chaosteory

Možná si to plný počet zaslouží, možná taky ne. Pravda je ovšem taková, že díky hitech filmařině za posledních dejmetomu 15 let, si my diváci přestáváme vážit filmů jako takových. John Carter je další v řadě "normálních" fantasy filmů, ze kterých si dneska nikdo na zadek nesedne. A proč? No protože tam 99% filmu není akce a ani neskonale originální děj, který by si otupělý nebo spíš tupý divák neuměl ani představit. U každého dalšího kousku se automaticky srovnává hned s Avatarem, Star Wars nebo sérií LOTR, ale málokdo si uvědomuje, že to jsou doslova elitní filmy, a že ty ostatní méně ambiciózní už vlastně nemají s čím novým vylézt na trh. Jsou snad proto špatné? Mě osobně se JC hodně líbil a to třeba víc než Prince of Persia nebo nový Conan, myslím si že i starý příběh v moderním zpracování má co nabídnout a právě ten byl přesně takový, jaký jsem čekal a ne zrovna epická výprava k němu seděla. Víte, já u těhle filmů hledám odpočinek a určitou dávku naivity s dětinskostí, ne galaktickou kroniku. Vizuální kvalita je takřka devizou studia, tady není co řešit, stejně tak obsazení, kde jsem měl zprvu problém snad jen se samotným Carterem. A vy všichni, kteří jste natolik na výši, že tohle potopíte se zamyslete, na co budete koukat za pár let a kam svým ohrnutým rypákem tlačíte budoucí filmaře. ()

pirate

Mohlo být daleko hůř. Dobře jsem se zabavil. Mě osobně to až tak Avatara nepřipomínalo, spíše občas Hvězdné války. Samozřejmě, nebyla to taková paráda a zážitek, ale bezesporu lepší, než jsem čekal. Vytkl bych dvě věci. Ta první, že bylo docela přehnané, jak Carter seřezal téměř celou tu armádu, která po nich šla u toho jezera, nebo, co to bylo za "vody", už si nejsem jist a ta druhá, že finále bylo docela slušné, ale mohlo být o něco delší a promakanější, pak bych si užil i velkolepost, která celému filmu nechyběla. Jinak film byl dobře vymyšlený, super efekty, fantasy, sem tam žert, obvzláště ten "pes" mě fascinoval a vše ok. Originální možná po všech stranách není, ale příjemná a akční podívaná určitě. Do 80% bych i možná šel, jen kdyby neměl místy právě tu neoriginální zápletku, která byla v podstatě zároveň i celkem originální. ()

Tomulka

Nečetl jsem a měljsem možnost aspoň vidět. Když se na tento film podívám jako na pohádku od Disney tak musím dát aspoň tři hvězdičky a protože jsem se rozhodl, že se na to tak dívám hodnocení zůstane. Ale přece jenom si neodpustím malou narážku Taylor Kitsch ten byl v tomto filmu opavdu kýč. ()

Pavlo

John Carter skrýva v sebe super nápady a super príbeh. Síce v tejto dobe pôsobí dej neoriginálne, no na kráse to neuberá. Kvalitná vizuálna stránka, kvalitný herci a zaujímavé zvraty spôsobia zaujatosť filmom po celú dobu. Opäť ako v prípade The Golden Compass nechápem hodnotenie a komerčný prepad filmu. Je to typický blockbuster so všetkým, čo k tomu patrí. ()

wilks

Výpravné, velkolepé, ale něco mi na tom chybělo, či přebývalo, takový drobátko sterilní výraz, ale kdo má rád Hvězdné války a spol, bude se moc líbit :) ()

marrrrian

No nebolo to zas také zlé, ale chvíľami sa to podobalo na snahu vytiahnuť sa z fakt lepkavého blata, nehladiac už na to, či v ňom ostane uviaznutá bota... A keby aspoň tí marťania neboli tak avatarovskí (aj keď som si istý, že tvorcovia sa snažili, aby boli odlišní). Pozerať sa to dalo, aj to dokázalo pobaviť, ale na nejaký magahit, či kasový trhák to rozhodne nemá. To sa ale koniec koncov ukázalo už na tržbách. ()

morlumak

Být to kratší dal bych klidně i čtvrtou hvězdu, ale takhle je tam spousty hluchých míst. Ačkoliv, rozhodně nejde o propadák, jak by se mohlo zdát podle tržeb. Fajn oldschoolové scifi, krásně udělané. ()

montel

John Carter (Taylor Kitsch) je hledačem pokladů, který se díky záhadnému medailonu dostane nechtěně na planetu Mars. Zde se utkávají dva znepřátelené národy. John Carter zjistí, že zde umí nejen létat, ale také, že si ho oblíbil zdejší vesmírný pes a že zachránil život princezny Dejah (Lynn Collins). Nyní už jen zbývá postavit se zlému Tarkasovi (Willem Dafoe), který si chce podmanit Mars pro sebe...Další hollywoodská fantasy slátanina, kterých se vyrábí mraky a která se do mozku diváka prostě nevryje. Už teď pomalu nevím o čem to bylo, plusem je ale roztomilý vesmírný pes a celkem zdařilé efekty. No budu hodný, zase tak hrozné to nebylo. 55% ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

Scenárista a režisér Andrew Stanton (Hledá se Nemo, WALL-E) se po letech pauzy chystá vrátit za kameru svého nového celovečeráku. Stanton naposledy natočil animák Hledá se Dory pro Pixar, předtím měl… (viac)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Marťan hledá lásku

Marťan hledá lásku

02.08.2015

Už na podzim nás čeká sci-fi Marťan Ridleyho Scotta (Vetřelec), jejímž hlavním hrdinou bude astronaut, který uvízne na Marsu. Po Johnu Carterovi půjde o další velkolepou výpravu na rudou planetu. No… (viac)