Film V lepší společnosti byl inspirován nejznámějším nevyřešeným případem pohřešované osoby v newyorské historii. Je to příběh lásky i záhadné vraždy, jež se odehrála v osmdesátých letech na pozadí mocné dynastie obchodující s nemovitostmi. Tento psychologický thriller, jež produkoval a natočil Andrew Jarecki, byl inspirován zmizením Kathie McCormack, manželky dědice impéria s nemovitostmi, Roberta Dursta. Kathie v roce 1982 záhadně zmizela a nikdy ji nenašli. Pan Durst byl podezřelý z její vraždy, ovšem před soudem nikdy nestanul. (oficiálny text distribútora)

Eldrick

SPOILER: Neoficiální biografie Roberta Dursta (tvůrci samozřejmě změnili jména hlavních postav), který žil dvojí život. Na veřejnosti úspěšný podnikatel v realitách, ale v soukromí sexuální zvrhlík, který se "proslavil" vraždou svého milence (71). Také je mu připisována vražda manželky, která za nejasných okolností zmizela v roce 1982. Ve filmu je naznačeno, že toho měl na triku mnohem víc. Vlastně byl (je, pořád žije) takovou kombinací Normana Batese a Dextera (co se týče rozřezávání těl a házení do jezera/zálivu a příčiny jeho poruchy). ALL GOOD THINGS by samy o sobě nebyly tak zajímavé, kdyby nešlo o film "inspirovaný skutečnými událostmi". Nosnost dějové linky stojí a padá s výkonem Ryana Goslinga, jemuž přeměnu z plachého flegmatického mladíka na schizofrenní zrůdu bez problému věříte. Bohužel tomu chybí hlubší studie Durstovy vyšinuté mysli a po formalní stránce pořádná gradace. ()

hous.enka

Herecký koncert Kirsten Dunst a Ryana Goslinga. První polovina je výborná, druhá už trochu víc vázne, ale pořád je to dobré. Problém filmu je, že se neobtěžuje s vysvětlováním detailů a závěrečná čtvrthodinka směřuje k jedinému: nakonec je to jen taková lepší detektivka. Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale kvůli hereckému obsazení (F. Langella a samozřejmě duo Gosling - Dunst) nakonec dávám ty čtyři. Škoda, že film nakonec sklouzne k tomu, že mafiáni jsou vždycky za vodou, místo toho aby nějak líp vyprávěl o vztahu těch dvou. ()

Enšpígl

Je to především herecký výkon Ryana a Kirsten, který tenhle film dělají jakž takž koukatelným. Hlavně Ryan umí pracovat se svejma postavama naprosto fantasticky a občas jsem z něj neměl příjemný pocit. Chování Kate jsem těžce nechápal, neumím si představit, že bych zůstal s partnerem (kou), kdyby mě chytla za vlasy a odvlekla mě z návštěvy u rodiny, která by nota bena ještě ke všemu nijak nereagovala. To se pak to napětí buduje docela těžko. Nevěděl jsem, že se něco takového skutečně stalo, ale pokud je to tak, jak je ve filmu vykrelseno tak je až směšný, že se to dosud nevyšetřilo. Líbí se mě jak různé společnosti po celým světě musí řídit zákony, které vytvořili zločinci a mafiansko - mocenské skupiny viz Česká republika, já když si nezapnu pás, mám popotahovačky, kamarád Pavla Béma a dalších gaunerů, může přeject ženskou a policie ho pustí, nedivím se, že i tady to dopadlo tak jak dopadlo. ()

ashtangi

Pro mě docela milé překvapení. První polovina až do chvíle, kdy postava Dunst zmizí, byla mrazivě skvělá. Trochu mi to připomnělo Noci s nepřítelem. Potom to trochu pokulhávalo a ke konci se mírné zklamání dostavilo a moc to se mnou nehnulo, ale i tak první polovina byla skvělá a celkově film zachránila. ()

sona123

Nečekaně dobrý film, který mi doteď doznívá v hlavě a tak nějak podivně mě nenechává v klidu. Bylo to temné, děsivě temné. Gosling byl bravurní, jemu ti podivíni zvláštně sednou a obzvlášť ke konci rozjíždí skutečnou jízdu. Film je podle skutečné události a o to víc je zajímavé.Hmm....až si říkám, že tomu nízkému hodnocení nerozumím. Za mě nemám co vytknout. ()

• V show Jimmyho Fallona prozradila Kirsten Dunstová, že osoba, na níž je založena postava Davida Markse, se přijela podívat na plac a z povzdálí sledovala natáčení. (Geriel)
  • Na hudbe k filmu sa podieľal aj Pražský komorný filharmonický orchester. (U_S_O)

Zachraňte agenta Ryana!

Zachraňte agenta Ryana!

29.01.2008

Tak zní nařízení studia Paramount, které se rozhodlo vzkřísit sérii špionážních thrillerů inspirovaných bestsellery Toma Clancyho. Není se čemu divit. Agent Jack Ryan se dočkal solidního komerčního… (viac)