Hobit: Smaugova pustatina

• Česko Hobit: Šmakova dračí poušť (viac)

Pod vedením legendárneho bojovníka Thorina (Richard Armitage) sa Hobit Bilbo Lazník (Martin Freeman) s čarodejníkom Gandalfom (Ian McKellen) a trinástimi trpaslíkmi vydali na dlhú a nebezpečnú púť. Cieľom ich výpravy je získať staré stratené kráľovstvo trpaslíkov Erebor, odkiaľ ich kedysi vyhnal drak Smaug. Výprava pokračuje smerom na východ a cestu zákerným lesom Severného Temnohvozdu jej križujú hrozivé obludy, ako je Beorn, meniaci kožu, či armáda obrovských pavúkov. Keď sa trpaslíkom podarí uniknúť zo zajatia nebezpečných lesných elfov, pokračujú k Jazernému mestu a nakoniec k samotnej Osamelej hore, kde musia čeliť najväčšiemu nebezpečenstvu svojho života - samotnému drakovi Smaugovi. Stretnutie s najstrašnejším netvorom preverí, či sú naozaj takí odvážni, ako si myslia a či ich priateľstvo vydrží. Súboj s netvorom napokon vyjaví, či len nepremárnili svoj životný čas a ich misia bude mať nejaký význam. (TV JOJ)

mortak

Cimrman dokázal uvést na jeviště Hamleta bez Hamleta. Jackson je jeho snaživý učedník, a i když se zatím uvést Hobita bez Hobita neodvážil, alespoň z něho udělal takovou ne moc důležitou vedlejší postavu. Nic proti tomuto slušnému výplachu mozku, ale čekal jsem daleko daleko více. Jackson by si měl uvědomit, že vrcholem prvního i druhého dílu jsou Freemanovy slovní přestřelky (Gollum a Smaug), a když tedy má ideálního představitele Bilba, měl by mu tedy dát co nejvíce prostoru. Jenže diktát peněz je neúprosný - poster s Bilbem si žádné dítě do pokojíku nedá, od toho tu jsou Bloom a Lilly. ()

dr.fish

Hodnotím prodlouženou verzi, která mi ve chvíli, kdy trpaslíci vlezli do Ereboru, přišla až moc prodloužená. Jinak ovšem i druhý díl poskytl skvělou podívanou, oživil hrdiny z knih i PC her. Díky tomu, že se jedná v podstatě o roadmovie, potkáváme pořád nové a nové a není čas na nudu. Trochu mi nesedla ta rádoby humorná pasáž se starostou Jezerního města, takže sundavám nakonec hodnocení na 80% ()

DragonnCZ

Šmakova dračí poušť i přestože by se dala shrnout i v prvním díle, pořád se mi neuvěřitelně líbí. Akce je tu šarmantní a konečně má to napětí, které poztrácelo v Neočekávané cestě. Celá pasáž s elfy je prošpikovaná napětím a ani nachvilku jsem se v celé sekvenci nenudil. Bilbo je neuvěřitelně zábavná postava na sledování. Hobbit celkově hlavně zapůsobuje vždy svými scénami, které srší napětím, ale pak tam zase poztrácím to co měl vždy Pán Prstenů, a to že každá postavěná scéna byla zábavná, a tady je jen něco vybraný zábavný, a bod úrazu je zbytek postav. Na Šmakově dračí poušti hlavně oceňuji Šmaka a jeho zpracování, ale ve většině případů je to zbytečně natahovaný film, který dokáže sršit i nudou v pozdější části filmu v Esgarotu. Filmu uděluji úctyhodných 8/10, ale přece jen trochu s odřenými uši. ()

ivet.ka

Až moc nepříliš napínavé akce a hodně málo Hobita. Přidané linie oproti knize ale oceňuji, alespoň nějaká invence. První díl za mě pořád lepší. A Jacksonovo cameo je zase výborný. ()

otík

Jestliže jsem dal jedničce slabých pět hvězd, zde můžu dát poctivých pět hvězd. Dvojka je příběhově sytější a plnější, přeletových záběrů kamer se moc nedočkáme, je zde krásně budován vztah mezi drakem a trpaslíky (Bilbem), je zde pár laskavých mrknutí páně režiséra k dospělejšímu divákovi, pár jemně humorných scén, žádná scéna k dojetí a samozřejmě ten velkovýpravný nádech. Co rozhodně nepotěšilo byli trapně digitální trpaslíci v sudech a ještě snad horší digitální Legolas v mnoha scénách. Jinak pokud se divák smíří se spoustou zbytečné omáčky, pak ho nemá co překvapit ani kladně ani záporně myšleno. Jde o důstojné a snad i trochu lepší pokračování velkolepé fantasy, která až zas tak velkolepou sama o sobě v původní knižní podobě není. ()

URBAN

Tak musím si bohůžel přiznat že se mi to " nelíbilo " a to protože se to podle mě totálně odklonilo od toho co HOBBIT je a to pohádkou tady mi moc jako pohádka nepřipadal , ikdyž tam bylo spousty pohádkových scén které byly mega , ale spíše převládaly ty dospělejší které mě něják extra nebavily . Ony by se mi i líbily , ale z prvního Hobita jsem byl zvyklý na pohádkové vyprávění a to se mi velmi líbilo a ted najednou toto dospělé vyprávění které mi dost připomínalo LOTRa z kterého jsem přežraný . Mimo to mi tento druhý díl Hobita příjde trochu zbytečný a prodloužený a v knize mi tyto filmově ztvárněné kapitoly připadly lepší , ale ikdyž jsem to tak něják pomluvil tak si to u mě vedlo dobře pokud mluvíme o druhé pohádkovější polovině . ( 16.12.13/Cinema City/14:10/750-ohodnocený film/400-okomentovaný film ) ()

E=mc2

HOBIT : SMAUGOVA PUSTATINA: V prvom rade chcem povedať... Neznášam RED kameru. Neznášam ten nechutne digitálny obraz ktorý hneď jednoznačne prezradí čo je kulisa, čo je CGI efekt a čo je umelina a latex. Kúzlo maskovaného triku ktorý bol vďaka 35 mm filmu a jeho "neostrosti" a 24fps tak ťažko čitateľný je tatam (ty blázni tuším použili Go Pro pri scéne so sudmi - point of view zábery). A nemám rad WETA DIGITAL ktoré sa podielali na vizuálnej, grafickej a animačnej postprodukcii na tomto filme. Uznávam ich prácu, ale čo sa týka reálnosti a prepracovanosti ILM je jednoducho lepšie (najlepšie). Práve preto som si nemohol tento film vizuálne a prostredím ktoré ponúka tak užiť. Sklamali ma tak isto samoúčelné odkazy na Pána Prsteňov - krčma u hopsavého koníka, záber na stepnú krajinu s tými šrkatmi vezúcimi sa na hyenách, či nikam nevedúca chodba pri úteku pred drakom, kde v spoločnej miestnosti sú mŕtvoly ich predkov. A tiež prílišná skratkovitosť. Napriek tomu treba povedať že sa jedná o spádovo lepší film než bol prvý diel. Tento diel obsahuje fantastické bojové scény ktoré som vo filme nevidel už roky, hlavne v podaní Elfov ( krásna práca s nožmi, Legolas to tam reže hlava nehlava). Najlepšiu časť filmu tvorí záver, kedy sa parta dostane do hory a drak sa zobudí. A tak isto veľmi sympa elfka (úplná šupina). Príjemné prekvapenie hoci samotný dej mohol byť aj v 120 min. V kontexte prvého dielu zvyšujem na 4. Ako samostatný film by to bolo niekde medzi 3 a 4. Nemôžem sa totiž ubrániť dojmu že si Peter Jackson a štúdia povedali, OK ľudia chcú cítiť toho Pána Prsteňov, tak im ho tam dáme. Väčšiu silu by mal tento diel ale aj celá trilógia ak by sa na Pána Prsteňov vysrali a išli by vlastnou cestou a nesnažili sa tak veľmi nasilu spájať tento príbeh s príbehom o Frodovi a tak z neho robiť čistý "prequel"." Akoby Jacksonova pravá láska bol Pán Prsteňov. Akoby sa Peter Jackson snažil až moc vyhovieť očakávaniu divákov. Srať na nich Peter! Ale prečo si kaziť zárobok?! Každopádne, vďaka za príjemný zážitok v podobe skratkovitého a trochu plochého sveta Stredozeme. ()

bk81

Stale se na to pekne kouka, i kdyz je to silene moc roztahane. Postupne propojovani s Panem prstenu se mi libi, nekdy se zbytecne moc mluvi, akcni sceny bez vyhrad (jizda v sudech na rece vynikajici) a dalsi rok cekani pred nami. Stredozemi a jeji postavy vc.mytologie mam rad (privital bych i dalsi filmy na toto tema z dob,ktere jsou zminovany na zacatku prvniho Hobita i Pana prstenu (o trpaslicich pred utokem Smaka a po nem, pocatek a prvni porazka Saurona, ale i o dalsich postavach zminenych ve filmu). P.S.nebyt pekneho zpracovani, tak bych byl tentokrat prisnejsi jednu hvezdicku jeste ubral, hlavne kvuli te roztahanosti. ()

ProfesorLotr

Mé srdce lehlo strachem, když film přišel do kin a ze všech stran se valily ne zrovna valné kritiky. Přesto to, že bych na tento film nešel by mě ani ve snu nenapadlo, protože tak, jak jsem se na něj celý rok těšil, tak jsem se netěšil snad ještě na žádný jiný film. Možná to byla malinko chyba, protože to co přišlo, jsem ani náhodou nečekal. Z kina jsem přišel tak zarmoucen, že mi bylo skoro až do breku, jak jsem prožíval Petrův nový film. Průběhem roku, sledováním každé novinky, každé zajímavosti, či traileru se nárok na kvalitu filmu zvyšoval, a tak jsem byl neskutečně zaskočen. Ze začátku projekce, jsem byl tak nervozní a napjatý, že jsem se až třásl, a pak to přišlo. Předělání Tolkiena do velkých, opravdu velkých rozměrů. Ne, že by porušili to co v knize bylo, to opsali na jedničku, ale přidáním mnoho zbytečných scén filmu hodně ublížili. Ono se řekne, přidání filmu neublíží, spíše odebrání, ale to není pravda. Když do filmu vloží nové postavy, nové dějové linie atd. tak to může pozměnit i chod zachovaného děje, což se taky stalo. Dále, až moooooooooooooooc akce. Přesto jsem se v průběhu filmu neskutečně bavil, ale byl jsem zaslepen tím smutkem, který ve mně Pete napáchal.Později jsem si však začal uvědomovat, jak byl film vlastně dobrý, že měl svou vlastní originální atmosféru a hlavně utekl rychleji než jakýkoliv jiný film podobné stopáže, opravdu. Když jsem vyšel z kina, měl jsem chuť dát filmu 3 hvězdy, protože i ta titulková píseň se mi díky tomu, co jsem viděl přední nelíbila tolik, jako by se mi líbila jindy. Průběhem cesty z kina jsem byl milosrdný a povolil jsem na 4. A když jsem přišel domů, napařil jsem mu kuli. Než jsem se na film koukl podruhé, shlédl jsem nějaké scény zvlášť (to především ty, které mi vadily) a docela jsem si na ně zvykl a dokonce později se mi i začaly líbit (romantická scéna s Tauriel)! Po druhém shlédnutí musím uznat, že se mi film už líbí stejně jako jednička, tudíž (možná se budete divit) je to pro mě jeden z nejlepších filmů všech dob. Hudba už není tak výrazná jako např. v jedničce (s Pánem Prstenů vůbec nesrovnávám), přesto je nadmíru originální, najdeme v ní mnohem více nových motivů než v Neočekávané Cestě a je velice promyšlená. To, že v ní prakticky vůbec nezazní hlavní motiv a to, že si jí člověk, který se o filmovou hudbu nezajímá nezapamatuje (vyjímaje motiv Jezerního Města a Lesní Říše), čemuž jsem zvyklí u filmů ze Středozemě neznamená, že je hudba nezajímavá a špatná. Kdybych laikovi rozebral a ukázal každý motiv a znělku, tak by se mu taky líbila, problém je v tom, že by si jí sám od sebe nevšiml. Musím však zase připustit, což připouštím opravdu, ale opravdu nerad, poněvadž jsem byl vysoké kvalitě u Weta Digital zvyklý. Ano, je to tak, efekty stojí za... Když jsem film viděl poprvé, tolik to na mě tak nepůsobilo, ale teď se to nedalo přehlédnout. Né, že by vypadaly uměle, taková byla např. jednička, to je ale správně takový má fantasy film být, ale ony ty postavy vypadaly jako z animovaného filmu (ne vždycky, u takového Šmaka-ten byl geniálně a pokrokově dobře udělán, jak jsem u Weta týmu zvyklí, též pavouci, nebo budovy a krajina, taky moc dobře provedená, ale takoví skřeti, o těch se mi, jak byli né úplně nejlíp uděláni nechce ani mluvit). Problém je v tom, jak bylo všechno děláno na poslední chvíli. Když si pustíte trailer, tak ty efekty jsou výborné, později se však filmaři rozhodli vše předělat a to na poslední chvíli, což znamená, že ty efekty vypadají, tak jak vypadají. Abych to nepřeháněl, ony nejsou špatné, jenom dost nedodělané, čemuž jsem vlastně u Weta zvyklí, ale jen v malém množství (Pán Prstenů, King Kong, Avatar, Zrození Planety Opic, Hobit 1, toto všechno mělo nějakou scénu s efekty méně dobrou jako ty ostatní scény, však u Dračí Pouště je to ve velkém měřítku). To znamená, že se film nesnížil na béčkové efekty (to rozhodně né, pořád jsou dost dobré), ale že se snížil na normál a průměr efektů běžných Hollywoodských filmů (Šmak nikdy, to je ten nejlepší počítačový trik tohoto roku, ale to ostatní ano). Jednička na tom byla počítačové mnohem lépe. Už zase ale kritizuji, takže osvětlení bylo výborné, o kulisách, kostýmech a maskách mluvit ani nemusím, jak byly úžasné (a vždycky budou) a krajina se ani popsat nedá. Píseň se mi už taky líbí a moc. Cliffhangerový konec mi nevadil, možná naopak, když skončí film mám v sobě pořád to napětí, zatímco v předchozích filmech to napětí na konci přebil dojemný, odlehčující konec. Takže jedinou výtkou pro příště bude to, aby si dali více záležet na efektech a nepředělávali je pořád. Jinak na trojku se neskutečně těším, takže doufám, že se mi bude strašně líbit už napoprvé a ne jako tady. :-) P.S. Ještě nikdy se mi nestalo, aby ze zklamání roku se stal nejlepší film roku. :-D 99% () (menej) (viac)

Deyw

Když sem přišel do kina..a než film začal tak jsem vlastně ani nevěděl co sem předtim viděl...no shrnu to, viděl sem to samý...prckové prošli celej zéland..cestou nakopali prdel pavoukům a několika skřetům..zašli k elfům, zaplavali si a nakonec vzbudili draka..jo drak byl fajn..efekty,vizuál zase na jedničku..vtipů bylo míň než předtim a konec to totálně zazdil.. bylo to stejný jako předchozí film akorad tady byl drak a hezká elfka.. :) uvidíme co bude v dalším pokračování - už ten název mě děsí, že to bude zase to stejný..dokonce tam a zase zpátky.. ()

reky

Nebýt Gandalfova putování (hlavně jeho závěru) a povedené akce se sudy, nudil bych se většinu stopáže, což je špatně. I to dovádění se Šmakem je na můj vkus až zbytečně dlouhé... ()

mr.filo

Netuším jako bude vypadat prodloužená verze, když už teď je to vrchovatě plné vatové vycpávky. To tam budou postavy zpívat jako v jedničce? achjo... Radostí byl návrat k LOTRovskémo Koníkovi i s podobnými momenty (např. Peter Mrkvožrout,..) ()

klida

Zbytečnej film, který k mému zděšení trvá skoro tři hodiny. Z jedničky jsem si v zásadě nepamatoval nic relevantního a knihu jsem (pochopitelně) nečetl, takže mi trvalo, než jsem se nějak zorientoval, o co komu jde, ale stejně se v těch kvantech různejch názvů všeho možného strašně ztrácel. Navíc se mi to ani vůbec nelíbilo vizuálně. Minimálně půlhodinové, ehm, finále se Schmuckem věci rovněž neprospívá a jedna jediná zábavná pasáž v sudech situaci nezachrání. ()

tomeek

Tak mám takový pocit, že na Hobita asi nebyly peníze. Místy je ten greenscreen tak okatý, že to smrdí studiem víc než Studio Rosa. Pro mě, předlohou nepoznamenaného byly některé pasáže naprostou záhadou (kam že to ten Gandalf musel odjet?) a kolísání tempa vyprávění je opravdu kruté, ale abych jenom nekritizoval, tak scéna se sudy je skvělá, pavouci taky, Šmak je skvělý (Cumberbatch je dobrý dabér), jinak ale mám pocit, že v momentě, kdy jsem čekal, že TEĎ se to teprve rozjede, vyskočily titulky a debilní titulková písnička - kam zmizela Enya a podobně? 3,5* PS: podruhé to opravdu vidět nemusím. PS: Podruhé jsem to viděl a bylo to lepší :D Zvedám na 4* ()

vesper001

Jacksonovo opojení digitálními triky, díl druhý. Mozky a vzpomínky na Pána prstenů odložte v šatně, a užijte si tu krásnou podívanou. Lokace jsou nádherné, Medděd, vrrci, pavouci a všechny ostatní bestie, které si na partu trpaslíků a Bilba brousí tesáky, jako živí, nechybí napětí, spousta akce ani... eh... romantika. Nejvíc nadšená jsem ale byla z draka Šmaka a Stephena Frye v roli starosty Jezerního města. Co na tom, že děj se od předlohy místy vzdaluje až za obzor, že jeden hobit je chytřejší než sedm trpaslíků dohromady, a že epizoda se Sauronem je vzhledem k ději LOTRa naprosto nesmyslná. Jediný skutečný problém jsem měla s elfy, těmi dokonalými bytostmi. Legolas má tak 10 kilo navíc a samozřejmě nekonečnou zásobu šípů, jeho podřízená, na kterou dělá (děsivě modré) oči, má zvláštní nutkavou touhu pomáhat menším bližním, jeho otec nosí na hlavě paroží (a fakt by mě zajímalo, proč) a chová se poněkud nenormálně, a ostatní elfové (když zrovna nejsou nacamraní) vyrábějí nezničitelné sudy. V porovnání s originálem je to sice jen hobití šmakuláda, jenže strašně dobře vypadá. ()

StanislachKo

Hádam do prvej tretiny som bol prekvapivo rozhodnutý pre 5! (naháňačka v sudoch bola geniálna), ale potom nastalo ticho a tempo sa kulhavo snažilo naviazať na úvod. Bez väčšieho úspechu. A koniec štýlom "pokračovanie nabudúce, dva roky si počkajte" akoby uprostred akčnej sekvencie mi zrazil relatívne nadpriemerný pocit na tie tri a myslím, že sa tento problém pretiahne aj do úvodu ďalšej časti. Z celkového hľadiska musím povedať, že prvý film bol oproti tomuto šmaugovi podstatne logickejšie servírovaný. Aj keď sa v ňom rovnako veľa chodilo. :) Skalní budú každopádne nadšení a tieto filmy si nepotrebujú hľadať nových fanúšikov. ()

Nivenx

Pán prstenů je taková moje srdcovka, tak mi to zkrátka nedá porovnávat, i když Hobit je malinko jiný. U prvního dílu Hobita byla jasně vidět podobnost se Společenstvem Prstenu a tak bylo zřejmé, že díl druhý se bude podobat Dvěma Věžím, alespoň co se týká akční složky filmu. Myslím, že jsem se trefil a druhý díl mě rozhodně bavil. Super akce po celou dobu trpasličí cesty, překvapující Bilbo, Gandalfova cesta i Drak, jsou elementy to co se mi líbí a byl jsem rád na další výpravě do Středozemě. Co, ale schazuje oba díly Hobita, tak to je malá prožitost akčních scén, které by měli být silné, pouto mezi trpaslíky by mělo být také silnější. Jenže bohužel jelikož jde o jiné postavy s odlišnou povahou a i zlá strana ještě stále nic moc, tak to až působí strojeně. U druhého dílu mi oproti prvnímu chybělo více hudby, která je zkrátka málo, nebo špatně zakomponovaná a několikrát je to bez ní nuda. Pochválit se dá oproti prvnímu dílu propracovanější scénář. Pokud je zde lepší hodnocení a nebo horší, tak docela dobře chápu obojí. Film se dá kritizovat i chválit, podle toho jak komu sedne. I přes malé chybičky na kráse, který Hobiti mají, tak jsem spíše spokojený a jsem velice rád, že to vzniklo. Velikosti Pána prstenů se doufám dočkáme v díle třetím, kde doufám, že nám Jackson předvede, že nepatří do starého železa. Ani první a ani zde nejsem plně spokojený. Stále tomu chybí něco málo k dokonalosti. 85% ()

moviefilm

Počas sledovania filmu mi bolo nesmierne smutno. Z pôvodnej trilógie nám nezostalo nič, okrem hercov a mien postáv (schválne hovorím mien, lebo aj charaktery sú zmenené - Gandalf, Legolas). Ešte aj machri z WETA si tentokrát odkrajujú príliš veľký krajec chleba, ktorý jednoducho nedokážu spracovať. Je to jedna veľká nuda, ktorá síce občas (hlavne v akčných scénach a v závere) zabaví, ale ako celok je nudná a nekompaktná. Akurát Shore a Freeman sú jediní dvaja ľudia, ktorí robia svoju robotu naplno. Niekde za nimi sú aj Cumberbatch a pár hereckých, zvukárskych a výpravových kolegov, no dobrý film z toho nevznikol, navyše pôvodnej trilógii nesiaha ani po členky. A patetickejší záver sme si ani nemohli želať. Zároveň je však veľmi výstižný (hovorím o poslednej vete) a prišiel mi tak trochu silený. Akoby ho tam tvorcovia dali dodatočne, keď uvideli finálny zostrih a chceli tak alibisticky ospravedlniť, ako to pohnojili: What have we done? ()

markyz.

Jediný záběry, kterým jsem uvěřil, byly ty otřesný z gopro, když jsou unášeni v sudech proudem řeky. Jinak je to alle gefilmt na zeleným plátně. ()

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

22.03.2016

Rivalové jsou v žebříčcích ČSFD.cz dodnes nejlepším filmem roku 2013. Více hvězdičkových hodnocení v daném roce nasbíraly pouze druhý Hobbit a Vlk z Wall Street, ale výsledným hodnocením se nedostaly… (viac)

Bard opouští Vránu

Bard opouští Vránu

26.01.2015

Nebo chcete-li: Luke Evans, představitel lučištníka Barda z filmové trilogie Hobit, si nakonec nezahraje Erica Dravena, hlavního hrdinu nové adaptace comicsu Vrána. Slavné dílo Jamese O'Barra, ve… (viac)

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

21.08.2014

Představitel televizního Sherlocka Benedict Cumberbatch se loni objevil ve dvou výrazných záporáckých rolích. Nejdříve zatopil kapitánu Kirkovi ve sci-fi Star Trek: Do temnoty, následně jste jej… (viac)

Jak se bude jmenovat třetí díl Hobita?

Jak se bude jmenovat třetí díl Hobita?

25.04.2014

Hobit: Neočekávaná cesta, Hobit: Šmakova dračí poušť, Hobit: Bitva pěti armád. Že nevidíte nic nového? Tak to vám nejspíš uniklo, že třetí díl hobití trilogie dlouho nesl podtitul Tam a zase zpátky.… (viac)