Hobit: Smaugova pustatina

• Česko Hobit: Šmakova dračí poušť (viac)

Pod vedením legendárneho bojovníka Thorina (Richard Armitage) sa Hobit Bilbo Lazník (Martin Freeman) s čarodejníkom Gandalfom (Ian McKellen) a trinástimi trpaslíkmi vydali na dlhú a nebezpečnú púť. Cieľom ich výpravy je získať staré stratené kráľovstvo trpaslíkov Erebor, odkiaľ ich kedysi vyhnal drak Smaug. Výprava pokračuje smerom na východ a cestu zákerným lesom Severného Temnohvozdu jej križujú hrozivé obludy, ako je Beorn, meniaci kožu, či armáda obrovských pavúkov. Keď sa trpaslíkom podarí uniknúť zo zajatia nebezpečných lesných elfov, pokračujú k Jazernému mestu a nakoniec k samotnej Osamelej hore, kde musia čeliť najväčšiemu nebezpečenstvu svojho života - samotnému drakovi Smaugovi. Stretnutie s najstrašnejším netvorom preverí, či sú naozaj takí odvážni, ako si myslia a či ich priateľstvo vydrží. Súboj s netvorom napokon vyjaví, či len nepremárnili svoj životný čas a ich misia bude mať nejaký význam. (TV JOJ)

Clark_Kent

Vynikajcí Šmak absolutní spokojenost! Těším se na finalní díl, dobře propracované scény a děj sám o sobě velmi povedený. Krásný dobrodružství. ()

DaweForeman

Chvilku jsem zvažoval, zda dát pět nebo čtyři, ale bude to něco mezi. Efekty - jak vizuální, tak zvukový jsou naprosto perfektní. Jednotlivé designy taky úžasný - je vidět, že si s tím zase vším pěkně vyhráli (Medděd byl opravdu suprovej). Soundtrack je tam kolikrát taky dobře znát. Spousta bitev různého ražení a omezení se vtipných scén na minimum. Oproti první části jen a jen zlepšení. Jenže ten konec a všeobecně dojem z toho není úplně uspokojující - vím, že bude ještě třetí část, ale stejnak je to takový hrozně moc nakouslý a člověk má pocit, jako by se tam nestalo ve většině části filmu nic důležitýho. Ale to je jen takový detail, který tomu moc neubere na kráse. ()

Colchack

Svižné tempo, akcie požehnane, zopár skutočne vtipných momentov, parádny soundtrack a palec hore za krásnu Tauriel ;) ...Veľkofilm ako sa patrí, avšak svedomie mi nedovolí dať plných 5*, hoci sa mi Smaugova pustatina páčila viac ako Neočakávaná cesta. Možno, ak by som to videl v kine a nie v obývačke na domácom kine, tak by som o tom pouvažoval...každopádne vydarený film, ktorý ma istým spôsobom zahral na duši.PS: finále s drakom čistá krásička :) ()

jardoch

Když divák přetrpí počáteční šmakuládu okořeněnou parádně stupidní jízdou v sudech a nesmyslnými souboji o ničem,dočká se skvělé podívané u Pana Šmaka!Ale proč v tom sakra musely být prostřihy z léčení toho postřelenýho dementa?To snad může chápat akorát sám autor,škoda. ()

syphoon

Nejslabší film co se samotného Jacksona týče. Nudný děj s neskutečně velkým kiksem. Tím je mluvící drak!!!! Kam to tahle trilogie spěje..... to si neroufám říci, ale nejspíš tím JEDNÍM směrem!! 55% ()

Stanix

...tak sestupná tendence bohužel pokračuje, přičemž sám Jackson si neustále hází klacky pod nohy nulovou špetkou originálního osvěžení jeho "Prstenovské filmařiny", která zůstává od prapůvodu stále identická a navíc si už vyloženě kálí na hlavu ultranesmyslnými fyzikálními principy, které nelze přehlédnout, byť jsem se snažil sebevíc. Pardóon, ale serfing v dřevěném stavebním kolečku na roztaveném zlatě (cca 1000 stupňů C), to už zavání režisérovým záškoláctvím, které začlo zřejmě již na druhém stupni základky, anebo hrubým podceněním až urážkou diváka. Nicméně pozitivně vnímám pěknou vizualizaci a celkové provedení Šmaka. Fakt, že celkový příběh Hobita, tak jak nám jej kdysi dávno naservíroval Tolkien má s tímto filmem jen opravdu pramálo společného, raději úplně přehlížím. Celkově vzato to ještě koukatelné je a finální "rozsudek" nad Jacksonem si nechám až na (jak doufám) poslední, tedy 6.díl zfilmované Středozemě. ()

Gromit

I přes drobné výhrady (třeba ten Medděd se moc nepovedl) musím říct, že je druhý Hobit výrazně lepší než ten první. Právě v něm je obsažena většina z toho, co bylo v knižní předloze. A to, co v něm je navíc, rozhodně neruší - ať už jsou to scény z Jezerního města nebo elfka Tauriel. Tím nejlepším, co druhý Hobit nabízí, je ale drak Šmak, tomu se vyrovná snad už jen Stromovous z druhého Pána prstenů. Ano, pořád si stojím za tím, že by se Tolkienův Hobit pohodlně vešel do jednoho tříhodinového filmu, proč si ale neužít další dvě a půl hodiny v magické Středozemi? Tím spíše, že se Peter Jackson dokázal poučit z předchozích chyb a znovu se připomněl jako velký režisér. Pravda, třetího dílu se malinko obávám (téměř vše už bylo odvyprávěno), ale kdo ví, třeba budu opět příjemně překvapen. ()

dkas

Stále dokola to samé. Skupina běží z bodu A do bodu B a běží po horách, střih, skupinka běží stále z bodu A do bodu B, ale již jsou na pláni, střih, skupinka... a tak dále. Tedy, ne že by se nebylo na co dívat, ale příběh je spíše pro vytrvalostní běžce (to ti trpaslíci nemají plíce nebo je nebolí nohy?) a celkově to vypadá spíše jako nějaká počítačová hra. Na poslední díl se podívám, ale spíše ze setrvačnosti... ()

jadran90

Nejpomaleji působící jed v dějinách filmu. Uzdravení klidně mohli nechat až na příště. Cítím pokus o temnější vyznění, akční sekvence jsou dynamičtější a nové postavy zajímavě zahrané - Lilly, Evans (odstraněním čárky vznikne další knižní postava). Nicméně zase přibyly typické problémy prostředních dílů. Na rozdíl od LOTRa nefungují postavy, o kterých pořád nic nevíme. Gandalfova linie vyloženě nic, i ta debata Sherlocka a Watsona byla dlouhá. Podepisuji se pod názor J*A*S*M. ()

J.e.r.e.c

Další palec nahoru pro Petera Jacksona. Bez obalu přiznávám, že mě znovu dostal, dalo by se klidně říct i přesral. Ten chlap mě má omotanýho kolem prstu tak, až je mi svým způsobem jedno, co se děje na plátně, protože mám to tolkienovsko/jacksonovské prostředí tolik rád, že se do něj chci pořád vracet. V momentě, kdy na scénu nakráčí nádherně nelidský Medděd, úchvatný vládce lesních elfů Thranduil mě probodne pohledem a král pod Horou Šmak se vynoří z hromady zlata a zapřede: „Well, thief, I smell you !“ je mi všechno jedno. Jsem přesvědčen, že ve světě filmu se nikomu jinému ani v náznacích nepodařilo stvořit podobně ohromující a životaschopný fantasy svět. Ne, že by tu těch solidních pokusů bylo mnoho, ale Jacksonův náskok je až zarážející. Platí vše, co jsem napsal o prvním dílu, akorát tady je o něco víc akce a popcornu. A Jackson to zase místy přehání, nejvíc při Legolasově hopsání po usudněných trpaslících v říčních peřejích, tyhle digitální vylomeniny by mu měl někdo rozmluvit. Dost jsem se bál avizované milostné pletky elfky Tauriel s trpaslíkem, ale ta je tu toliko ve formě decentního náznaku. Jsem zvědav, co Peter provede s Hobitem do třetice, protože pokud první a druhý díl vycházely z cca stostránkového objemu v knížce, tak teď jich do konce zbývá jen nějakých padesát. Roztáhnout Šmakův útok na město a bitvu pěti armád na další tři hodiny bude úkol hodný mistra. 80 % //Edit// Šmak nám po roce a rozšíření také vyrostl, byť méně, než předchůdce. Druhá část Bilbova dobrodružství je přece jen mnohem víc akční, a zběsilé CGI Středozemi nesvědčí. Přidáno je tentokrát 25 minut a změny jsou výraznější, natáhne se pobyt u Medděda i bloudění Mirkwoodem, ale především je tu navíc celá jedna linie příběhu, na které je zajímavé, že obsahuje i pár jinak natočených scén, než v původním kinostřihu. Nové a prodloužené pasáže jsou opět jednoznačně ku prospěchu celkovému zážitku. 85 % ()

JustFine

A pokračujeme. Príbeh temnie, cesty sa rozchádzajú, blíži sa vojna. Dve veže? Trošku určite, predsa len je to stredný film trilógie. Nové postavy sú super, škoda, že sa im nevenujeme vo filme viac. Animácia a setkání v Erebore s drakom je fantastické. Gandalfov nález v Dol Guldure, útek od lesných elfov, všetko režijne skvelo natočené. So strihom, hudbou, Jacksonovou lietajúcou kamerou, hercami. Nechápem prečo Evangeline Lilly nemá svoje poriadne normálne filmy. Osobne, ako poznám predlohu, si myslím, že do trojky si nechali parádne finále. Nechám sa prekvapiť. ()

Mijagi

Neskutečně rozvleklý děj jedničky měl za následek to, že mi na začátku dvojky trvalo docela dlouho, než jsem se dokázal v příběhu zorientovat. Šmakova dračí poušť trpí stejným neduhem, spousta scén je spíše pro fanoušky Tolkiena, ostatní diváci na nich mohou obdivovat maximálně tak efekty, v rámci příběhu působí rušivě, neboť se od něj odchylují. Peter Jackson se měl prostě držet zavedeného postupu z Pána prstenu: počet knih = počet filmových dílů. I přes tuto výraznou vadu na kráse snímek zvedají vysoko nad průměr kvalitní záběry, úžasná výprava, lokace, velmi dobrá práce všech herců a závěrečná scéna se Šmakem. Podtrženo sečteno: Krásně se na to kouká, ale za pár hodin si nepamatujete, co jste to vlastně sledovali. ()

hamir0

Báječný tříhodinový dokumentární crossover, z půli popisující malebnou novozélandskou krajinu a její neotřelé obyvatele, z druhé poloviny zase podávají svědectví o technologických vymoženostech moderního filmařského řemesla. Pokud jste tedy příznivcem jednoho nebo druhého, těšte se na úžasný zážitek. Pokud ale hledáte strhující hobití příběh s úvodem, statí a závěrem, přečtěte si raději knihu. ()

ANTYCHRYST

Tady není co vytknout. Tohle je přesně můj šálek kávy. Krásná příroda, vše do detailu promakané. Dráček je luxusní a opravdu se vydařil. Elfové jsou mega zabijáci rychlí a jejich souboje jsou hodně propracovaný, pavoučci jsou též vymazlení, skřeti odporný a krvežízniví. Vše podtrhuje kvalitní hudba, svižná kamera a hromada efektů 95 % ()

H.I.T.M.A.N.

Prostřední část Hobita je opět nabitá....Mohu říct, že byla o něco slabší než jednička, ale měla svoje klady. Zapojení jeho nových postav, které v knize nijak nejsou, jsou dobře zakomponovány a dají ději určitý šmrnc ( Evangeline Lilly je prostě kouzelná). Není jednoduché rozdělit knihu na tři části, a proto dávám palec nahoru, že si Peter dokázal poradit, a s napětím budu očekávat třetí část. Peter śvoje kvality má a moc dobře ví co má dělat. Jen tak dál a doufám, že závěrečný třetí díl bude třešnička na dortu... ()

Pulper

Nečekaně lepší než předchozí díl. Chci tím říct, že to není tak plytké. Hodně je tu důraz na duševní pochody, rozporuplnost postav atd. Šmak je jeden z nejlepších draků, jaké jsem kdy viděl, až na tuze moc pohádkový ksichtík. Film opět nechutně a opět zbytečně shazují projížďka v sudech a ohnivá alotria v Hoře. Vložená romantická linie elfky a trpaslíka mě příjemně překvapila. Jinak se mi potvrdilo, co jsem kritizoval u prvního dílu. Moc natahovanééééééééé. Město se mi taky líbilo. Takové jezerní Benátky :-) ()

vZeč

No, uf... Cestu jsem málem nepřežil kromě posledních několika minut. Tohle mi od začátku přišlo mnohem stravitelnější, ačkoliv přítomnost pár delších scén i zastávek stále nechápu, nicméně po většinu doby se na místě přešlapuje mnohem méně než minule. Infantilnost také ustoupila celé se to tváří mírně temněji a osudověji, což se ale míjí účinkem, když se pořád celkem okatě vaří z vody. Navíc je tu romance, vzniknuvší během pěti minut pokecu přes mříže, pár postav má jen účel ukázat se jednou za hodinu a udělat akční scénu (totální digitální bordel) a poslední půlhodinu to naprosto chcípácky graduje k absenci konce. Na celém filmu je prostě nejhorší závěrečná hodina s pobíháním v podzemí se směšným dráčkem, jehož bububu kecům by se vysmál i Montgomery Burns. Neuchopitelná digitálnost celého filmu mě nijak neuráží, ale jen fascinuje, že takový filmový fanoušek, jako je Jackson, je ochotný dělat film tímhle způsobem. Triky umí pořád perfektně schovat za pohádkový vizuál, takže člověk už nerozezná digitální šutr od skutečného, ale s tím, jak Jackson rád hází kamerou, z toho pak vzniká totálně nerozeznatelná změť barevných šmouh. Zbytečné tři hodiny a zbytečně nabobtnalé, ale to už víme od jedničky. Jako pohádka na nedělní odpoledne, kdy se tomu ve správných momentech může člověk s osobou bližní vysmívat, to jde. V kině bych chcípnul. A ta absence konce... no, na takové úrovni jsem to už hodně dlouho ()

JohnZ87

Viděl jsem prodlouženou verzi, která má něco přes tři hodiny, ale naštěstí je tu méně nudných pasáží než v prvním filmu. Akční scény s Legolasem působily už trochu přepáleně, ale jeho účast potěšila. Drak se vydařil na jedničku, stejně jako Bilbovo řádění s prstenem. 80% ()

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

22.03.2016

Rivalové jsou v žebříčcích ČSFD.cz dodnes nejlepším filmem roku 2013. Více hvězdičkových hodnocení v daném roce nasbíraly pouze druhý Hobbit a Vlk z Wall Street, ale výsledným hodnocením se nedostaly… (viac)

Bard opouští Vránu

Bard opouští Vránu

26.01.2015

Nebo chcete-li: Luke Evans, představitel lučištníka Barda z filmové trilogie Hobit, si nakonec nezahraje Erica Dravena, hlavního hrdinu nové adaptace comicsu Vrána. Slavné dílo Jamese O'Barra, ve… (viac)

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

21.08.2014

Představitel televizního Sherlocka Benedict Cumberbatch se loni objevil ve dvou výrazných záporáckých rolích. Nejdříve zatopil kapitánu Kirkovi ve sci-fi Star Trek: Do temnoty, následně jste jej… (viac)

Jak se bude jmenovat třetí díl Hobita?

Jak se bude jmenovat třetí díl Hobita?

25.04.2014

Hobit: Neočekávaná cesta, Hobit: Šmakova dračí poušť, Hobit: Bitva pěti armád. Že nevidíte nic nového? Tak to vám nejspíš uniklo, že třetí díl hobití trilogie dlouho nesl podtitul Tam a zase zpátky.… (viac)