Temné vzpomínky

• Česko Vzpomínky pošetilce (viac)

Kdysi úspěšná hollywoodská hvězda Joe Scott (Daniel Craig) tuší svůj konec v herní branži... Smrt Scottova nejlepšího kamaráda z dětství ho nutí bilancovat – na cestě z pohřbu se probírá vzpomínkami, což pořádně zahýbe s jeho zdánlivě neotřesitelným egem. (WarholsC)

cab

Starnouci filmova hvezda (dobry Daniel Craig) je zahledena do sebe a nikdo v blizkem okoli ji nezajima. Jedinou zabavou se zda byt snupani drog spojene se sexualnim dovadenim. Po zjisteni, ze dobry kamarad z detstvi umira v rannem veku, se mu v hlave promita retrospektivni navrat do utleho veku, kde se divak dozvi vice a castacne i pochopi jeho konani. Dobre drama, ktere se nekomu bude zdat obycejne, ale ja jsem si v nem nasel svoje zalibeni a zvedam palec nahoru. Snit je krasne a navraty do minulosti mohou bolet, ale jsou soucasti kazdeho, takze kdo z nas nema stejne zasneni, si lze hlavne sam sobe. Jako tresnicka na dortu jsou sedmdesata leta, ktera vypadaji tak ukrutne sexy. 80% ()

Spike23

Tenhle film mě z nudného a pomalého začátku, kdy už jsem ani trochu nedoufal v jakékoliv sebemenší zlepšení nakonec vtáhl tak hluboko do děje a bůh ví do čeho ještě, až jsem z toho potom další půlhodinu filmu nevnímal a přemýšlel, jak je to vůbec možné, takže jsem si to celé musel zase pustit znovu. Doufám, že jsem tu tedy tímhle alespoň trochu naznačil, co by to s někým mohlo udělat. Prostě vynikající drama, na které už jen těžko zapomenu a nakonec kvůli té skvělé scéně s minou nemůžu ani hodnotit jinak. ()

JANARYBA

Pasáž z dětství naprosto vynikající. To s tou obrovskou minou z války skvělé osudově tragické vyústění. Jinak se to podle mě v současném životě hlavního hrdiny bohužel nikam nepohnulo, takže kromě toho, že jsme měli možnost navštívit superluxusní dům na pobřeží, nemělo celkem žádný hlubší význam tam současný život vůbec dávat. ()

Martin741

Reziser Bailie Walsh mi hovori zas leda tak ho*no, ale film je to len priemerny. Raz darmo, Craig natocil roku 2008 len pod/priemerne filmy, ci uz dementny Quantum of Solace alebo tento. Nic sa tam dohromady nedeje, Daniel Craig sam film neutiahne, hlavne ked mu nedoakze pomoct ani Olivia Williams, sama teda nic nepredviedla a nic nezahrala. To iste Kler Forlani /Meet Joe Black 1998/. Skoda, len dalsi nudny priemer, nic viac : 62 % ()

Fridecka

V očekávání průměrného filmu s dojemnými vzpomínkami na osudové mládí zhýralé filmové hvězdy jsem byla příjemně překvapená nostalgickou sladce-hořkou atmosférou filmu. Ale bohužel jakoby to co hlavní hrdina zažil, tragédie, ve které byl nepřímým účastníkem, bylo nějakou omluvou pro jeho nynější zhýralý a prázdný život. A nepřišlo dle mého názoru žadné ponaučení ani prozření do jeho života. Nevím, zda se něco stalo s jeho svědomím, spíše jakoby vše pasivně přijal a bolesti jiných jím tak nějak protekly jako voda a nespraví to ani dojemný závěr. Vnímám jeho příběh tak, že prostřednictvím tohoto muže a jeho vzpomínek tedy převážně nahlížíme do osudů jiných lidí. ()

• Natáčení probíhalo v Jižní Africe a Anglii. (Terva)
  • Úvodní píseň "If There Is Something" od Roxy Music je původně šest minut dlouhá. Ve filmu je však o minutu a čtyřicet vteřin zkrácena. (Terva)
  • Farma zobrazená vo filme už neexistuje. V roku 2012 bola prestavaná novými domami a hospodárskymi budovami. (Arsenal83)