Flynn Rider je najúspešnejší a zároveň najhľadanejší zlodej v kráľovstve. Na svojom poslednom úteku sa uchýli do tajomnej, osamelej a, ako sa domnieva, opustenej veže. Chyba! Zo sebavedomého suveréna sa stáva rukojemníkom najzvláštnejšieho stvorenia, aké kedy stretol. Vežu totiž obýva tajomná dievčina s predlhými zlatými kúzelnými vlasmi menom Rapunzel. Zlá starena Gothel ju ako dieťa uniesla z rodičovského hradu, aby z jej dlhých vlasov dlhých dvadsať metrov čerpala mladosť a krásu. Rapunzel celý svoj život strávila zamknutá vo veži s jediným spoločníkom – malým svojráznym chameleónikom. Dnes je vo veku tínedžerky s bujnou fantáziou a Flynnov vpád a následný zmätok je tak vítaným spestrením nudného života. Nečakaná zmena spôsobí, že Rapunzel po prvýkrát opustí svoje väzenie a vydáva sa aj s novými spoločníkmi na dramatický útek, plný dobrodružstva, zamotaných situácií a divokých zážitkov, pri ktorých ich životy visia doslova – na vlásku... (TV JOJ)

miki68cz

Disney s pomocí pana Lassetera, vyrábí filmy jenž jsou pro lidi, plné citu, legrace, pohody a všeobecné zábavy. Film Na Vlásku je toho zářným příkladem. Úžasná pohádka plná lásky a krásy a dojetí a pohody a skvělých postav a zábavných dialogů a prostě všeho. Pokud chce nějaký kreslíř inspiraci jak namalovat krásu, pak nechť se jde učit k Disneyum, protože princezna Locika je nejkrásnější kreslená dívka všech dob a mimochodem pro holky musí být Evžen podobným objektem. A český dabing ????? Super, Helenku Vondráčkovou jsem si nedovedl představit po tolika letech jako dabérku ale vše dopadlo na jedničku, písničky jsou milé. Děkuji z hluboka, že jsem ve svém pokročilém věku dostal krásný zážitek, který mne dojal. Tento film DOPORUČUJI VŠEM kdo nechtějí být staří ()

unrocker

Konečně po dlouhé době pravá nefalšovaná animovaná pohádka. Velmi krásně udělané a prokreslené prostředí, úžasné scenérie a průlety kamer. Nápaditost snímku, ale mohla být trošku lepší, je zde docela mála vtipných scén , které se snaží zachraňovat chameleon a kůň. Co musím uznat je to, že snímek má krásné písničky, které mají skvělou hudbu i text. Jen tak dál pánové od Disneyho... :) ()

Quendi

Nádherná pohádka. Vtipná, vkusná a milá, jak pro děti, tak pro dospělé diváky. A musím říct, excelentní grafika. Jak textury, tak pohyby, tak výrazy tváří jsou tu snad nejlepší, jaké jsem zatím v animovaných filmech viděla. Osobně bych si asi odpustila ty zpívané vsuvky, ty nejsou mým oblíbeným jídlem ani v hraných filmech. Ale ty stejně nemají sílu mi ten film nějak zkazit. ()

Vanguard77

Hezká pohádka. Poprvé viděno v českém dabingu v 3D (což kromě Avatara a možná RE: Afterlife, což je ale jinak filmový humus, má skutečně jen jedno opodstatnění). I když jsem si film osobně mnohem více užil později v originálu, musím český dabing pochválit, protože se opravdu povedl. Písničky mají fajn slova, melodie i celý projev je fajn a dětem to asi v češtině přeci jen přijde příjemnější. A že tady jsou těch písniček kvanta. Hrozně se mi líbil Zachary Levi v roli Flynna, a není to jen tím, že ho mám moc rád z Chucka. Největší tahoun filmu pro mě ale byl chameleonek Pascal :) Film je opravdu krásný co se barev a estetiky týče, příběhově taky potěší, ale přeci jen je to hodně zaměřené na ty nejmenší. V konkurenci loňských animáků si u mě Tangled vybojoval 80%, zasloužené 4*. ()

situs

Bavil jsem se královsky a o to u animáků jde především. Potom už je celkem zbytečné hledat nějaké chyby, hodnotit animaci (která je skvělá), příběh, nebo cokoliv jiného. Smích a slzy a dobrý konec, to je devizou této pohádky a všeho se mi dostalo dostatek. ()

Eilem

Animáky majú obrovskú výhodu nekonečnej fantázie pokiaľ s ňou vedia pracovť.Tu sa to podarilo. Bolo to zábavné, trocha romantické , dobrodružné.Príbeh nebol zlý ,postavy sa mi veľmi páčili(obzvlášť tie ,čo nerozprávali Kôň napodobujúci psa, chameleón ).Hudba príjemná. Treba dodať ,že som to nevidel v 3D tak neviem povedať ,či je zážitok v 3D ešte lepší. ()

Stranger77

Naprosto luxusní pohodovka. Tak trochu netypická Disneyovka, která si bere to nejlepší ze své tradice i z vývoje animáků z posledních let. Není to nejlepší animák za poslední desetiletí, ale minimálně kůň Maximus je jedna z nejlepších a nejvtipnějších postav poslední dekády. ()

Dashiella

Škoda toľkej prefabulovanosti, logika mi v príbehu často chýbala, piesne ma akosi nudili, nejaká "hlbšia" nadstavba tiež absentovala. V porovnaní s mojimi poslednými favoritmi (How to train your dragon či Princezná a žabiak) na 5 hviezd Tangled nemá, ale veľmi sa mi páčil humor a vizuál, tak nech majú šťastný koniec-4. ()

Nakhla

"Nesmíš to nikomu říct, mohlo by mi to zničit reputaci!" "A to bychom nechtěli...." "Falešná reputace je všechno, co chlap má." :o) ()

KateW

Na vlásku nepřichází s ničím novým,ale tak hezky to nazdobilo,že mě bavilo se na to dívat od začátku do konce. Osobně nemám pohádky moc v lásce,protože mi přijdou oblbovací. Na vlásku na tom není jinak. Roztomilá princezna, šibalský hrdina a zlá čarodějnice...klasika. Ale musím přiznat,že je to asi nejkrásnější pohádka,kterou jsem kdy viděla a že jako malá jsem byla v televize nalepená pořád. Ve zkratce: Na vlásku je vtipná a krásně romantická pohádka, u které se děcka nudit nebudou a ti, kdo to absolvují s nimi budou příjemně překvapení,že se na to dá koukat. ()

ikilledjenny

Dlouhé kouzelné vlasy, naivita, ironie a pánvička. A já se skvěle bavila. Konečně krásná pohádka za poslední dobu. I když písničky byly průměrné a připadaly mi všechny stejné, tak to byla naprosto skvělá oddychovka. Vtipná, milá disneyovka s hrdinkou šíleného jména. Chudák holka :D ()

PAVLIS

70% Někdy lituju, že už nejsem děcko. Vidět tohle v šesti letech, byl bych unešený. Teď už jistou prostotu nelze přehlédnout. Kdo by ji ale u pohádky čekal, že jo? :-) Přesto i pro dospěláky některé vtípky kulervoucí, některé scény srdcervoucí a kůň s vlastnostmi psa je nápad k nezaplacení. Takže za vidění Na vlásku stojí. Shrek ale kdysi nastavil laťku hodně vysoko… UPDATE: Napodruhé bych za ty písničky zabíjel a už mi to tak vtipné nepřišlo. Na čtyři hvězdy to fakt není. Finální pozitivní pocit ale naštěstí zůstává. ()

mišulka66

Rozkošná pohádka, která je až příliš naivní. Ale i přesto 4*. Znovu se na tuto pohádku podívám asi z důvodu toho nejroztomilejšího chamaleona, který se objevuje v pozadí filmu. Atmosféra filmu už není jako u Disneyovek v minulosti, ale přesto pěkné. ()

Maica

Na vlásku aneb balada jedné pánvičky. Jednou jsem se zase vydala do kina a stálo to za to a určitě i to přidalo výslednému dojmu. Povedené dílko, snad bych dala i pět hvězdiček, nebýt toho konce se slzou (to si mohli teda dát lepší práci a vymyslet to líp) a spíš než pohádka bych snad řekla romantický film. Ale jinak vynikající nápad, chameleon i celkem kůň a hlavní dvojice taky nebyla k zahození. Co mi ještě v jistých chvílích vadilo, byl Kotkův hlas, ale to se dalo snadno přejít... Sečteno, podtrženo - bomba! ()

Brumlak

Pár scén pobavilo. Rozhodně ty scény u Kačátka. Ale spíše takové už někde viděné, nic originálního. Naštěstí zase ne blbého. Koník to zachraňoval. ()

Skendl

Wow Disneyovka jako víno! Skvělá animace a ty detaily! Fakt nádhera. Příběh žádná novinka, ale moc hezky zpracovaný. Ovšem největší hvězdou byl kůň Maximus, který se choval jako pes. Geniální postava s brutálně dobrými grimasami. Pohádka jak má být. [90%] ()

kubas369

Taková ta animovaná klasika, přijemné, svižné docela i vtipné ( kůň Max mě dostal) takže nenudicí ale také né něco extra výjmečného. ()

whysoserious

Helena Vondráčková mě jako dabérka celkem mile překvapila, animace kouzelná, příběh tuctovej, Maximus ( kůň) úžasnej a písniček taky nebylo tak hrozně moc, že by se nedaly přežít. Dobrý:) ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Visí vám v pokojíčku plakát Jokera, v dětství jste vždycky fandili Darthu Vaderovi a Hans Gruber je podle vás pravý hrdina Smrtonosné pasti? Pak pro vás má studio Disney dobrou zprávu, po vzoru… (viac)

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Po seriálovém Chuckovi by člověk Zacharymu Levimu prorokoval velkou kariéru - zatím se k ní ale neodpíchnul. Jeho největším kinoúspěchem je animák Na vlásku, v němž namluvil zlodějíčka Flynna, a… (viac)

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (viac)