Avengers: Pomstitelia

• USA The Avengers (viac)

Z nebies na Zem prichádza zlo a tajný agent Nick Fury musí zostaviť bojový tím Avengers, aby ochránil ľudstvo. Na pomoc mu prichádzajú najlepší z najlepších - superhrdinovia Iron Man, Hulk, Hawkeye, Čierna vdova, Kapitán Amerika a boh hromu Thor.
Na Zem sa zniesol Thorov nevlastný brat, neľútostný zločinec Loki, ktorý chce ovládnuť nebeskú ríšu bohov Asgard a zničiť ľudstvo. Jedine Avengers ho môžu zastaviť, teda, ak rozumne spoja svoje sily. Samoľúbi superhrdinovia však majú rozdielne nátury a chvíľu potrvá, kým zladia svoje egá, silu a inteligenciu, lebo inak než tímovou prácou nemôžu poraziť mocného nadpozemského nepriateľa, ktorý sa spriahol s najtemnejšími silami.
Superhrdina Iron Man je v súkromí milionár a playboy Tony Stark, zvyknutý byť sám sebe pánom. Legendárny hrdina Kapitán Amerika, v súkromí vojak Steve Rogers, je síce zvyknutý rozkazy poslušne vykonávať, ale ako človek z minulosti, ktorý strávil niekoľko dekád zamrznutý v ľade, má trochu problém zapadnúť do súčasného sveta. Thor je boh hromu z nebeskej ríše Asgard a najmocnejší člen tímu Avengers, tvrdohlavý a svojrázny chlapík s kladivom, ktorý nerád počúva rady či príkazy od iných autorít. Supermocný Hulk je v súkromí skromný vedec dr. Bruce Banner, ktorý sa vo chvíľach stresu mení na neovládateľné a ničivé zelené monštrum, čo z neho tiež nerobí dobrého tímového hráča. Zostavu dopĺňajú špiónka Natasha Romanoff ako Čierna vdova, lukostrelec Clint Barton - hrdina Hawkeye a agent Phil Coulson, ktorý síce nemá žiadne nadpozemské schopnosti, ale svojou autoritou si medzi hrdinami vydobyl slušné postavenie. Boj o záchranu Zeme a ľudstva sa môže začať. (TV JOJ)

elishia

Pecka! Proste jeden z nejzabavnejsich filmu, ktery jsem kdy videla v kine a asi nejlepsi film v tomhle zanru. To, ze to neni charakterove propracovane jako x-man first class, nebo temny rytir vubec nevadi. U tohoto filmu takove veci nikdo neceka. Film ma spad, nenudi ani na chvilku, vizualni zpracovani me uchvatilo a komiksovy humor ve sve nejlepsi kondici. Ocekavala jsem porci zabavy s myma oblibenyma hrdinama a te se mi dostavalo az nad hlavu. Pod 5 proste nemuzu ani nahodou... ()

Avarga

No to bylo žrádlo :-) Faktem je, že kdo neviděl všechny "Marvelky", tak nebude mít asi tucha no. Přiznám se, že začátek byl otřesný a podělaná Cobie Smulders tam byla stejně potřebná, jako pšouk při průjmu. Ta by nezahrála ani rohlík od čaje. Na druhou stranu to bylo mega akční, a ruku na srdce, komu nesedl Downey a Ruffalo, tak je to hemoroid. Mega porce zábavy, parádní efekty a velká spousta hlášek (byl jsem účasten originální verze ve 3D, takže jsem zase úplně všemu nerozuměl.) by si zasloužila oprávněné 4*... Já ale Marvelky žeru, takže si tam tu hvězdu navíc dám :-) ()

Dashiella

Nechcem byť hnidopich a dúfam, že to ako som zle prijala tento film bolo spôsobené len mojou celkovo zhoršenou náladou, ale na konci som dúfala, že všetci pokapú, na čele s Black Widow a Iron Manom... snáď ten Hulk by mohol prežiť. 4 sú u mňa veľkorysosť. ()

vieriX

Jestli jste někdy používali slovo epické tak zapomeňte až teď pojem epický dostává význam. Joss Wedon to dokázal ukočírovat takové hvězdy a vytvořit z nich dobře promazaný stroj. Chemie mezi všemi se tu dá jen krájet, všechny bitvy jsou přehledné a je vidět kdo s kým se bije. Je tu skvěle vyvážena jak akce tak kapánek vážnější atmosféra a do toho vtípky hlavně od Starka. No a Hulk je tu přesně taký jaky by měl být a nebylo by vůbec naškodu dát mu další šanci v jeho týmovce. Prostě u mě to vychází na 100 %. ()

gicous

Paráda! Díky předešlým filmům o marvelovských superhrdinech se Avengers nemusejí zdržovat zbytečným představováním a hnedka od začátku nasazují ďábelské tempo. Díky nepřetržitému kolotoči akce, skvělých hlášek a dialogů se filmu daří dobře překonat i ty dvě tři příliš didaktická místa v ději, kdy se postavy snaží o nějaké psychologické a filozofické řečnění, ale tyto momenty rychle končí a děj znovu uhání kupředu jako splašená mrcha. Každá akční scéna je dotažená krásně do konce, všechno je přehledné a doplněné správně úderným soundtrackem. Hrdinové se neustále slovně popichují a z toho pramení spousta zábavných dialogů. Myslím, že tvůrci v čele s režisérem Whedonem z daného námětu vytěžili naprosté maximum. Natočili perfektní letní blockbuster, který je naprostou nezbytností pro všechny komiksové fandy. ()

Uberlord

Konečně jsem se dočkal.Čekal jsem až příliž dlouho, ale dostal jsem přesně to, po čem jsem toužil! Avengers se nedají stručně shrnout. Člověk prostě musí plnýmy doušky vychutnávat tu nádhernou a epickou Silvestriho hudbu, vyšperkované dialogy, jednoduché avšak dokonalé vtipy a pak každého avengera zvlášť. Příjemným překvapením byl Hawkeye. Každý hrdina dostal svůj prostor na míru a sedělo to perfektně. Samozřejmě největší tahoun je Tony Stark, který srší vtipem a hlášky hází v každé druhé větě. Nejste-li fandem kovového fešáka, určitě vás potěší přinejmenším Hulk, který je zde značně originální a přesně v té poloze, kam patří. Zničí vše co mu příjde do cesty a celkem mě překvapilo, že i Hulka využili pro pár vtípků, což byl naprostý luxus. Cpt. America byl tak nějak standartní a stejně tak Thor, který zde ovšem konečně předvedl svoji sílu, na což ve svém vlastním filmu nedostal moc prostoru. Teď možná trochu zaspoileruju. Ale jak jinak mám hodnotit film, ve kterém jsou moji nejoblíbenější superhrdinové, kteří si ze začátku poměří síly sami se sebou a poté se vrhnou zachraňovat svět, než 5/5. Když si vzpomenu na prdelku Scarlett Johansson a na to, kolikrát mi zamrazilo v zádech (a to nemyslím jen u pozadí Scarlett, ale hlavně pohled na Avengers v jedné skupince, připravující se na odrážení útoku. V tu chvíli když Hulk zařval, mrazilo to opravdu hodně). K ději nemohu mít výčitky, byl jsem na váškách, jaká zápletka dá Avengers dohromady. Většinu jsem tušil, ale bál jsem se, jak to bude klapat. Ovšem Avengers mají děj sladěný děj s ostatnímy filmy naprosto dokonale. A kdo viděl i ostatní filmy, nemůže snad hodnotit jinak než já. - Haters gonna hate. Nechápu hlupáky, co ve své recenzi shazují ty, komu se film líbí. Ohání se odkazem na děti a přitom se chovájí dětinsky. Tady už přestává i hovno smrdět! ()

radys.v

Dobrá podívaná v 3D :-) Zajímavý nápad, spojit všechny oblíbené "superheros" :-) bohužel, chyběla mi tam nějaká ta "šťáva, jiskra", abych byl zcela spokojen :-) naštěstí to "zachranoval" R. Downey Jr. aka Iron Man svými komickými řečmi a vtipy - jinak by to byl film jen o ničení/rozbíjení všeho :-) ()

pery352

Na tenhle film jsem se hodně těšil, byl jsem ale také plný obav z toho jak to dopadne. Dopadlo to skvěle!! Výborná akce, výborné hlášky, výborné triky. Největší plus na Kapitána ameriku, Iron Mana a jejich pošťuchování a sehranost v akci. Tohle prostě musím mít na Blu-ray ()

Marttas

Nejvíc jsem se těšila na Hulka, protože je to jeden z mých oblíbenců. Mark Ruffalo zahrál Hulka dokonale, a přesto mě ještě Hulk dokázal překvapit. Ostatní hrdinové taky dokázali překvapit, ale .... Hulk to prostě zabil. :D ()

kakyn

Bomba, bomba a ještě jednou bomba film. Film nabitý akcí, napětím a vtipnýma hláškama Tonyho Starka který rozesmály celý kino... Předčilo to moje očekávání ve všech směrech ale nadruhou stranu sem byl místy i trochu zklamán... Nejvíc nejlepší je však Hulk. Nikdy nezklame a dokáže pobavit. Jak už to tak bývá, nejlepší je vždycky konec. Epická bitva a epický zakončení filmu. Nezklamalo a bylo tak brutální že sem se zaryl do sedačky a čekal jak to všechno dopadne. Odcházel jsem s pocitem totálního uspokojení všech smyslů, že jsem nebyl schopen ani mluvit.....Rozhodně nejlepší film který jsem za poslední dobu viděl a bezdebat nejlepší film roku 2012... ()

PetrC.

Nadupaný blockbuster, jehož dějový obsah se ztrácí v impozantní formě. Každopádně vtip a herecké výkony se počítají. 77 % ()

Eilem

Osobne si myslim ze ocarovanie postupom casu pominie , samozrejme je to efektne nainstalovany film , vyuzil obdobie komercnej uspesnosti jednotlivych snimok komiksovych hrdinov a taktiez poviem ano je to podarene a badatelne , dej odvijany hlavne s filmu THOR co bola urcite dobra volba , tu som zvedavy na pokracovanie samotneho thora.Herci tak ako sme na nich zvyknuty . Nechybala vtipnost sice takym klise sposobom ale zasmejete sa. Som zvedavy ako sa tieto pribehy budu vyvijat dalej a aka bude financna buducnost, 8/10 ()

KillHurt

Bál jsem se jediného a to, že si tvůrci ukousli větší kousek a vyzvrátí nehoráznou sračku, ve které se bude dvě hodiny producírovat Iron Man a zbytek mu bude dělat podržtašku... Naštěsti se tak nestalo. Avengers jsou velmi příjemným překvapením. Každý ze superhrdinů má své místo. I když Tony pořád hraje trošičku prim, tak není tak výrazný, aby odsunul své kolegy. Hrdinové mají rovnoměrně rozdané karty a každý má své trumfy. Akcí se nešetří a hláška střídá hlášku. Ruffalo je konečně Hulk jak má být a Hiddleston je pořád záporák jak noha, i když někdy působí jen jako předvoj. I tak opět svou roli zvládl na jedničku. Krásná pop-cornová akčňárna, u které se dá kvalitně zrelaxovat a vypnout. Královsky jsem se bavil. ()

george82

To byla pecka. Downey byl excelentní a za ním trochu ostatní pokulhávali...to je fakt. Nicméně vezměte nějakých 5 postav, které mají svoje vlastní filmy a dejte jim všem stejnou míru času a prostoru. To asi nejde. Hulkovo pojetí bylo jiné a velmi líbivé. Celkově mě film chytnul, bavil, vtáhnul a dostal jsme daleko víc, než jsem očekával. :) ()

Kellerman

Je hodně těžké bránit se nadšení a to ani dělat nehodlám,protože den po zhlédnutí jsou zkrátka dojmy ultimátní.Joss Whedon byl perfektní volbou na post režiséra,protože krom toho,že zvládl natočit fantastickou akci a obdařit tým Avengers skvělou parťáckou chemií (ono to jde vlastně snadno,když dostanete bandu takhle skvěle vyprofilovaných postav,navíc již prověřených v jednotlivých sólovkách),ale hlavně perfektně ujednotil styl filmu a obdařil ho jasnou duší a svojským feelingem.A to mi spadl kámen ze srdce,protože nejvíc jsem se obával toho,jak zvládne Marvel zapracovat do jednoho filmu množství postav,které se každá pohybují ve velmi specifických a rozdílných filmech.Iron Man byla akční komedie.Hulk akční řežba.Thor fantasy.A Kapitán Amerika velmi stylizovaná braková zábava.Avengers se ale povedlo postavy zkomponovat do jednoho báječně fungujícího celku,kterému zásadně nedochází dech,je stejnou měrou zábavný jako emocionálně stoprocentně fungující a zároveň nikdy nezapomíná na to,že je pořád především komiksovkou pro fandy,takže se dočkáme tuny odkazů,užšího propojení jednotlivých hrdinů a spousty scén,které si každý komiksový fanoušek určitě dlouho přál vidět na plátně.Ve výsledku tak tady máme perfektně namíchaný letní mix,ve kterém se jen těžko nacházejí slabé stránky,a který velmi vnadí nejen na další Avengers,ale především i na pokračování osudů každého jednoho charakteru.Ano,teď už se těším i na druhého Kapitána,přál bych si vidět další Hulkovu sólovku (s Ruffalem!!!),věřím,že Černou vdovu uvidím v samostatném filmu a vůbec - každou další Marvelovku budu s nadšením vyhlížet.Když Marvel přišel s tím,že chce ve filmovém světě vytvořit obdobu svého komiksového universa,nevěřil jsem,že to může vyjít.Spousta značek byla rozprodána,ty stávající mě nebraly a vůbec mi filmové médium přišlo pro podobný experiment nevhodné.Čtyři roky po prvním Iron Manovi se definitivně kaji a jsem rád,že se to povedlo i bez Spider-Mana,Wolverinea nebo Daredevila.Stávající parta je stejně všechny strká do kapsy! ()

Fenris 13

Ultimátní komiksová zábava. Příjemně překvapila vyváženost rolí všech superhrdinů včetně Hawkeye a Black Widow. Nejlepší scéna - Loki vs Hulk. A to je vůbec největší triumf Avengers....konečně pořádný HULK!!!!! ()

miki68cz

Nesdílím nadšení ostatních. První dvě třetiny filmu jsou slátanina, salát, guláš a nuda. Ani jedna z postav nedostává mnoho místa a jednu chvíli nevíte komu fandit. Ještě, že přijde třetina poslední. Akce jaká tu ještě snad nebyla. Úžasná podívaná, perfektní vizuální efekty, dobré herecké výkony. Thor je navždy mým hrdinou. Role Černé vdovy je nejslabší rolí v kariéře Scarlett. Tohle sice není film, který musím vidět znova, ale i přesto doporučuji pro skvělý závěr k shlédnutí, pokud možno ve 3D. NEDĚLÁM TO BĚŽNĚ, ALE PO SHLÉDNUTÍ FILMU CAPTAIN AMERICA, JSEM TOMUTO FILMU PŘIDAL JEDNU HVĚZDU A MĚNÍM ZÁVĚREČNÉ HODNOCENÍ NA DOPORUČUJI ;-) ()

Vykuk

Jelikož jsem viděl spoustu animáků a četl pár komiksů, nemělo mne co překvapit, kromě Ironmana se mi sice žádný z filmů ostatních hrdinů, Hulk či trapný Thor nelíbili, ale tady vše skvěle fungovalo, zpracování na výbornou, ani chvilku jsem se nenudil. Místy jsem se i kvalitně zasmál (Hulk a Thor nebo Hulk vs Loki:), což se u řady stupidních amerických komedií nestává. Vůbec by mi nevadilo Avengers 2. ()

Asdas

Áno prvá polovica filmu obsahuje hluché miesta a trošku omáčky ako náhle sa ale partia Avengerov stretne začína zábava , akcia a veľké finále( "Green Goblini" sú super ) v meste je tak už len logickým vyústením stretu jednej armády proti bande super hrdinov vedenými HULKOM , ktorého vypustia z klietky . Whedon tak dokázal niečo čo sa zdalo nereálne spojil charaktery z farebných zošitov do fungujúceho letného blokbastra a splnil tak najtajnejšie sny komiksových geekov . Návrat do budúcnoti pre nové Millennium. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (viac)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nečekaný krok učinilo vedení studia Marvel, když de facto vyrazilo dlouholetou šéfku VFX oddělení Victorii Alonso. Ta ve studiu pracovala už od prvního Iron Mana a její zodpovědností v zásadě bylo… (viac)

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

19.03.2023

Ryan Reynolds (Deadpool) je jednou z nejznámějších tváří dnešního Hollywoodu. Dobře mu jde ale také marketing a byznys, právě díky nim si totiž přišel na zdaleka nejvyšší výplatu v životě,… (viac)