Avengers: Pomstitelia

• USA The Avengers (viac)

Z nebies na Zem prichádza zlo a tajný agent Nick Fury musí zostaviť bojový tím Avengers, aby ochránil ľudstvo. Na pomoc mu prichádzajú najlepší z najlepších - superhrdinovia Iron Man, Hulk, Hawkeye, Čierna vdova, Kapitán Amerika a boh hromu Thor.
Na Zem sa zniesol Thorov nevlastný brat, neľútostný zločinec Loki, ktorý chce ovládnuť nebeskú ríšu bohov Asgard a zničiť ľudstvo. Jedine Avengers ho môžu zastaviť, teda, ak rozumne spoja svoje sily. Samoľúbi superhrdinovia však majú rozdielne nátury a chvíľu potrvá, kým zladia svoje egá, silu a inteligenciu, lebo inak než tímovou prácou nemôžu poraziť mocného nadpozemského nepriateľa, ktorý sa spriahol s najtemnejšími silami.
Superhrdina Iron Man je v súkromí milionár a playboy Tony Stark, zvyknutý byť sám sebe pánom. Legendárny hrdina Kapitán Amerika, v súkromí vojak Steve Rogers, je síce zvyknutý rozkazy poslušne vykonávať, ale ako človek z minulosti, ktorý strávil niekoľko dekád zamrznutý v ľade, má trochu problém zapadnúť do súčasného sveta. Thor je boh hromu z nebeskej ríše Asgard a najmocnejší člen tímu Avengers, tvrdohlavý a svojrázny chlapík s kladivom, ktorý nerád počúva rady či príkazy od iných autorít. Supermocný Hulk je v súkromí skromný vedec dr. Bruce Banner, ktorý sa vo chvíľach stresu mení na neovládateľné a ničivé zelené monštrum, čo z neho tiež nerobí dobrého tímového hráča. Zostavu dopĺňajú špiónka Natasha Romanoff ako Čierna vdova, lukostrelec Clint Barton - hrdina Hawkeye a agent Phil Coulson, ktorý síce nemá žiadne nadpozemské schopnosti, ale svojou autoritou si medzi hrdinami vydobyl slušné postavenie. Boj o záchranu Zeme a ľudstva sa môže začať. (TV JOJ)

Thomick

Původně jsem chtěl napsat jen jedno slovo - "epic!" - nakonec napíšu trochu víc ... Prostě bomba roku, no doubt about it. Nikdy jsem nebyl tak pevně zařezán do kinosedačky jako dneska, zkrátka stoprocentní nářez, kterýmu nic nechybělo a až na křečovitou Cobie Smulders ani nepřebejvalo. Potěšila role pro Skarsgarda a nadchnul výkon Downeyho (okamžitě stahuju oba Iron Many!). Už teď se neskutečně těšim na dvojku, kterou snad koncovka neomylně předznamenala ... ()

Sofia

Avengers trpí stejnými neduhy jako většina komiksových adaptací - slabá zápletka (Zemi ohrožuje nešvar z cizí planety), nijaká výprava (všechno se odehrává v podstatě ve dvou lokacích, "Rusko" a "Indii" v úvodu nepočítám) nebo přehršle zbytečných dialogů o nových technologiích, které jsou naprosto o ničem. Film má hodně pomalý rozjezd (než se všichni super hrdinové seženou dohromady, uteče skoro hodina), pak se asi půl hodiny neustále hádají a vzájemně pošťuchují a pak teprve přijde grandiózní finále s perfektní akcí. Osobně mi moc neseděla Scarlett Johansson alias Černá vdova (což je ale tím, že neznalá komiksové předlohy o ní nevím vůbec nic), na druhou stranu to vyvážil jako vždy perfektně hláškující Iron Man. Viděno v 3D. ()

ARI50

Brutální konečně nadupaná akce, souboje, bitvy a nebylo toho vůbec málo ani sem nečekal jak se to cele bude vyvíjet tolik věci překvapilo, no užasne naprosto, velmi podařené škoda že hrdinu nebylo víc mohlo to byt i velmi zajímavé. Humor rozhodně nechyběl a to je dobře jenom. Chcem teraz jenom pokračovaní. ()

Ilicka

Whedon už v Dr. Horribleovi ukázal, že umí ukočírovat humor a dialogické pasáže, v Avengers ukazuje, že stejně dobře zvládá i vysokorozpočtovou akci. Superhrdinové - mstitelé jsou jednotka ješitných individuí, které je možné stmelit pouze nepravděpodobnými dějovými zvraty. Ale co, klape jim to, špičkování, spolupráce i vzájemná chemie. A navíc osobnosti, dosud bez vlastního originu (zdravím Hawkeye Jeremyho Rennera) by si ten origin zhusta zasloužily. Z naprosté spokojenosti ubírám jednu hvězdu za několik hluchách míst v tempu filmu. ()

SLOTH

Dostal jsem přesn To co jsem čekal. Jednu chvíli sem si říkal že to bude na čtyři (bitva),ale když všichni kolem avengeru tak moc přehrávali ()

claudel

Filmy s Ironem Manem mě vůbec nebavily, s Thorem docela ušly, Hulka zbožňuju, Hawkeye jsem neznal a Captain America jsem zatím neviděl ani jeden díl. Dohromady mě tato nabušená partička náramně bavila a troufl bych si označit Avengers za jeden z nejlepších akčňáků posledních let. ()

kajda.l

Obtížně hodnotitelné. Proti relativně fungujícímu mixu akce a hlášek nemám výhrad. Snad mohlo být méně gay jiskření mezi Tony Starkem a Kapitánem. Co mi ovšem vadí, má mi to vůbec v komiksové adaptaci vadit? Je nulová empatie k postavám, nejen že mi vlastně bylo ukradené, co bude s lidstvem (pouhé figurky), ale hlavně mi bylo úplně jedno, co se právě děje s každým z Avengerů (týká se i závěrečného pádu). Jako pohodová zábava dobré, emoce ovšem na nule… bohužel. Nejvtipnějším momentem filmu pro mě zůstává Bannerův popis suicidálního pokusu. V rámci superhrdinských adaptací dál kraluje Xm -First Class a co hlavně mrzí je to, že letos mě víc pobavil i Battleship. // Po druhé projekci v HD kvalitě žádný výraznější posun v zážitku, takže průměrné hodnocení ponechávám. Marveláčtí hrdinové se prostě mými oblíbeci nikdy nestanou. ()

Ištván87

Tak už je to tady. Prozatímní vrchol (uvidíme po The Dark Knight Rises) letošního roku vletěl i do našich kin jako smršť a nenechal nikoho na pochybách. Joss Whedon byl opravdu perfektní volbou pro takovýhle film. Ze všech Avengers filmů si bere to nejlepší, resp. i to nejlepší ještě vylepšuje. Musím přiznat, že se mi velice líbil i film Neuvěřitelný Hulk. Ovšem po shlédnutí Avengers musím říct, že to, co Hulk předváděl v samostatném filmu, to byl neskutečně slabý odvar. Bruce Banner byl neustále ublížený, smutný a Hulk samotný dostával často na frak. Po Avengers si neskutečně napravil reputaci a právem se zařadil mezi nejoblíbenější postavy z komiksových filmů. O filmu by se dalo mluvit hodiny a hodiny ovšem takového zla se na vás nebudu dopouštět. Pochopitelně se nejedná o nějaký psychologický skvost, ale to samozřejmě nikdo nečekal. A právě díky tomu jsme dostali přesně to, co jsme chtěli: Skvělý blockbuster, u něhož člověk ani vteřinu nezalituje peněz, které v kině utratil, jedná se o tak velkolepou podívanou, že všechny tři Transformers filmy se mohou jít zahrabat. Právě u TF bych se chtěl trošku pozastavit. Právě na ně jsem si totiž občas vzpomněl. Ve druhém i třetím díle Transformers mě negativním způsobem zaujala jedna skutečnost. Že akční scény jsou tak dlouhé, až jsou strašně nudné. No, možná by se měl Michael Bay sejít s Jossem Whedonem a nechat si trochu poradit. Závěrečná bitva v Avengers byla neuvěřitelně dlouhá a nenudí ani na vteřinu. Na rozdíl od Baye, Joss Whedon totiž ví, jak akci divákovi servírovat. Tam, kde by se akce mohla začít zajídat, tam Whedon vhodí nějaký humorný prvek, hlášku, nebo geniální společnou scénu Hulka a Lokiho a obecenstvo tím naprosto odrovná (na filmu jsem byl zatím dvakrát a diváci se chovali naprosto totožně)... S postavami to dopadlo přesně podle mých očekávání. Každá dostala habaděj prostoru a z každé postavy se podařilo vymáčknout co nejvíc. I to je jedním z důvodů, proč již od začátku byl Joss Whedon vynikající volbou. Právě on je přeborníkem v ukočírování velkého množství hlavních postav. Tady se mu povedlo nejen aby postavy nezapadly, ale pozornějšímu divákovi neujde i to, že na pár místech dokázal určit pozdější vývoj postav, třeba i v jejich samostatných projektech. Alespoň dívka, která se láskyplně dívá na Kapitána Ameriku a později o něm mluví v televizi, naznačuje, jak asi vypadá příští Kápova slečna. Tenhle film prostě splnil, resp. předčil veškerá očekávání a jsem rád, že jsem ho měl šanci vidět. Vzhledem k obtížné době, kterou prožívá má rodina, jsem potřeboval nějaké odreagování. Tenhle film mi ho dopřál měrou vrchovatou. K tomu je zde přidaná hodnota v podobě nedebilního scénáře (opět práce Josse Whedona), skvělých triků, vynikajících hereckých výkonů, skvěle šlapající hudby (Alan Silvestri po letech zaválel), úžasné kamery (takhle se mají točit akční scény) a skvělého humoru. Zkrátka veškeří Avatarové, Transformeři a vám podobní: Pokloňte se před tímto filmem, který vám ukázal, jak se to má dělat. P. S. Byl jsem na titulkované i dabované verzi. Dabing je vynikající, všechny hlášky zůstaly (až na Hulk... Smash, pochopitelně) a vůbec nikomu nemůže vadit, když se na film podívá s dabingem. Já si až díky němu všimnul miniaturní roličky Envera "Viktora" Gjokaje... P.P.S. () (menej) (viac)

mm13

Je to také, aké to chcelo byť. A presne pre tie vekové a divácke kategórie, pre ktoré to bolo natočené. Marvel má plány a zatiaľ si ich plní ukážkovo. Šikovní sú, zaslúžia si, prajem im a zároveň v napätí očakávam dvojku, čo v nej budú Whedonovi ochotní dovoliť. ()

JASON_X

Méně je někdy více a kvantita neznamená kvalitu; tím chci říct, že mně osobně je milejší například jeden Batman, nepostrádající jistou metafyzickou hloubku a temnou poetiku, než sedm statečných nebo kolik Avengerů - z technokratického Iron Mana je mi blivno (z postavy i z jejího představitele), Kapitán Amerika je nezajímavý a klišovitý kašpar, výpotky zprasené germánské mytologie Thor a Loki jsou k smíchu i k pláči... (především Loki - jeho představitel vypadá jak buranský somrák, který si své řídké mastné vlasy sčesává hřebenem čouhajícím mu ze zadní kapsy "plesnivých" džínsů). Na druhou stranu se mi líbil Mark Ruffalo, Scarlett & Jeremy, i ten Samuel L. celkem ušel. A co se děje týče - jeho nabubřelá akce už mě ke konci přestávala bavit a ten patetický a klišovitý závěr mi způsobil záchvat prudkého blití. Nicméně objektivně uznávám, že na pohled je to film hezký, přitažlivý a oddechový, takže dávám s odřenýma ušima nadprůměr. Ale s takovými filmově-comicsovými perlami, jako jsou třeba Sin City, 300, Nolanovi Batmani nebo Watchmen, se tahle slaboduchá slátaninka pro mládež nemůže vůbec měřit. ()

luka4615

Vlhký sen všech fanoušků MARVELu se tímto filmem do puntíku splnil. Obával jsem se, že všichni hrdinové budou v jednom filmu působit jako neuspořádaná změť všeho možného jen ne dobré filmové zábavy, nicméně Joss Whedon všechny postavy ukočíroval a dává jim patřičný prostor. Od tvrdé akce až po troušení úsměvných vtípků, v tom všem Avengers fungují a bodují. Skvěle odvedená práce! A nejlepší scéna? Jednoznačně kamerový "přelet" mezi všemi bojujícími hrdiny. TOP! (Viděno v kině CineStar Jihlava) „That's my secret, Captain: I'm always angry.“ ()

MeanWhile

Poprvé v životě jsem zažil potlesk v českém kině a ano, bylo to zasloužené. Avengers se tak dokonale připravili nám dát tu největší porci akce, napětí a hlavně zábavy, že se jim to s jistotou povedlo a diváci určitě nebudou litovat svých utracených pěnez. Klasický povrchní Downey je ve filmu největší hvězdou, a po jeho boku nezaostávají samozřejmě ani ostatní hrdinové. Co je ale snad konečně realitou je to, že se povedlo najít toho pravého "zeleného" muže Marka Ruffala na další role Hulka, protože dřívější Norton s Banou nepředvedli zrovna úctyhodné výkony a z filmů se vytvořily béčka jaké mají být, no studia určitě neby hrdá. Není divu že celá sranda stála 220 mil dolarů a jde vidět, že se využil každý cent z této vesmírné částky. Od Avengers se čekalo hodně a všichni doufali, že se nic nepodělá. Všichni můžeme souhlasit, že Joss Whedon byl správnou volbou a odvedl svou práci na jedničku. Kéž by se takto povedli i minulí nějací jednotlivý hrdinové že? To už se ale nezmění, my teď můžeme maximálně čekat na další jednotlivé díly Thora, Iron Mana, Nicka Furyho, Captaina Americy a snad i Hulka. Poté se nejspíše tedy začne už dělat i na Avengers 2, no uvidíme co z toho všeho nakonec vznikne, ovšem tito Avengers budou ještě hodně dlouho na vrchu návštěvnosti. ()

Lucasion

Big man in a suit of armour. Take that off, what are you? - Genius, billionaire, playboy, philanthropist. Marvel v roce 2012 splnil sen miliony komiksovým fanouškům. Sjednotil superhrdiny do jednoho filmu. Říkejme tomu mokrý sen marvelovského fanouška. Pravda je že Joss Whedon nám připravil skvělou akční jízdu bez jakýchkoliv cavyků. Avengers jdou rovnou na věc už od první minuty. Skutečnost, že můžeme vidět Kapitána Ameriku, Iron mana a Thora pohromadě je skvělá. Tahle týmovka totiž nabídne vše z jejich celovečerních filmů a ještě víc. Proto se dá s klidným svědomím říct, že se jedná o jednu z nejlepších marvelovek vůbec. Od Iron mana si bere trefné hlášky, od Thora zase parádní vizualizaci. Asi nikoho nepřekvapí, že téměř hodinová závěrečná pasáž v New Yorku je asi nejdestruktivnější scéna, jakou může film nabídnout. Ty co mají vlastní celovečeráky asi není potřeba nějak rozebírat, ovšem špičkování mezi Tonym (Robert Downey Jr.) a Stevem (Chris Evans) je úsměvné. Z těch co se moc ještě nepředstavili, vypichuju Jeremyho Rennera jako Hawkeye. Řekl bych, že Avengers svůj úkol splnili. Jsou zábavní, jsou akční a za celých sto čtyřicet minut nenudí. Mise splněna. "Pokud zemi nedokážeme ochránit, můžete si být jistí, že jí pomstíme." (88 %) ()

Beastmaster4

Připravovaný a očekávaný Marvelovský boom, který měl vydělat miliony, dopadl nadprůměrně dobře, ale s několika výtkami. 143 minut je celkem slušná stopáž, ale proč jsem se musel minimálně jednu celou hodinu nudit?! Celý film pak zachraňují poslední nabušené minuty, které jsou záchrannou brzdou blížící se hrozby propadáku. AVENGERS by si s klidem zasloužil i 3 a třeba i 2 hvězdy. Záleží, z jakého úhlu bych se na ně díval. Rozhodně největší mínus je absence záporných hrdinů, kde všechny zastupuje pouze Loki, Thorův bratr. To bylo jedno z několika zklamání. Kladných hrdinů jsem čekal také víc, ale nedovedu si pak představit ten kolotoč při snaze ukázat všechny jejich kousky. Už takhle to bylo místy překombinované až až. Co trochu zamrzelo, bylo neustálé vítězství dobra. Žádný pořádný zvrat ve prospěch záporného Lokiho. Daší byla vizuální stránka, která nebyla špatná, ale bohužel (možná i bohudík), lépe se mi koukalo na podobné kousky v TRANSFORMERS nebo nedávno na BATTLESHIP. Další mínus byla práce maskérů, proč měli všichni tak voskové obličeje a rány na nich nevypadaly vůbec přirozeně a nanesené vrstvy a fleky byly vidět, jak z nějakého béčkovém akčňáku (zejména poškrábaný obličej Lokiho ke konci) - podobná chyba se objevila i v nepříliš dobrém MEZI VLKY. I přes všechno tohle jsou AVENGERS tím lepším a určitě si zaslouží 4 hvězdy, jelikož jsem se dobře pobavil a to je u těhle filmů nejdůležitější. Nějaké přemýšlení tu nehledám a těch pár chyb s klidem přehlídnu. HULK, IRON MAN a THOR pak byli pecka :-) V dalším díle bych ale rozjel trochu větší nářez už od začátku a s větším počtem záporáků, aby to ti naleštění klaďasové neměli tak snadný. ()

Fevas

Akce, humor a pořádná scifárna s vašimi oblíbenými superhrdiny. Konečně jsem měla možnost vidět Hulka tak, jak jsem ho vidět vždycky chtěla. Tak teď doufejme, že se dvojky opět ujme Joss Whedon a neudělají z toho jen hloupou ziskovku. ()

MonaSax

Ač jsem nadšenec komiksů a filmů podle nich, poslední dobou mně to nebaví, je toho moc. Neočekávala jsem nějak extra tento film. Vtipné hlášky byly, nejvíc pro mně Tony - byl opravdu excelentní a Hulk - byl opravdu divný zářili. Jelikož jsem nedávno viděla Transformers 3 (ano teprve), tak jsem z té velké akce, byla spíš otrávená, protože ona je v těchto filmech dost podobná. Nějaké samostatné filmy o hrdinech z Avengers jsem ani neviděla a nechce se mi to ani napravovat. Nechápu opravdu z čeho jsou ostatní tak nadšení - no tak ano jsou tam jejich milované postavy na, které se hrozně těšili, ale stejně, prostě lepší průměr. ()

Morholt

Předimenzovaná akční jízda, které jsem se po Kapitánovi a Thorovi trošku bál, ale nakonec to dobře dopadlo. Hulk a Downey Forever. Bez Kapitána a Thora bych se příště obešel. :D 70% ()

Sawy

Čisté komiksové potěšení.Marvel už před čtyřmi lety přesně vypozoroval skulinku na trhu zfilmovaných komiksů a zvládl ji vyplnit na výbornou.Od psychologie tu máme X-meny,od civilnosti Batmana,od větších témat Watchmeny a kdybych to bral do důsledku,ani jednomu z těchto filmů se Avengers nerovnají.A ani nechtějí,protože přinášejí do světa filmu skutečně komiksový feeling,který nedělá ze superhrdinů šašky v kostýmech,zároveň ale netouží být ničím jiným než ultimátní letní zábavou,která dobře zná své fanoušky a zvládá jim předkládat přesně to,co chtějí.A díky Jossi Whedonovi,jeho precizní režijní práci a špičkovým dialogům to bohatě stačí.Když dáte člověku,který proslul vytříbenou prací s charaktery,skupinku takhle perfektně vyprofilovaných postav,je jasné,že slovní výměny budou zatraceně jiskřit a paradoxně mě vzájemné špičkování Thora,Starka,Capa a Bannera bavilo snad nejvíce na celém filmu.Navíc tady je Loki,nejlepší marvelovský záporák,který film obohacuje o potřebné vnitřní napětí.A pak není až tak podstatné,že děj je VELMI zjednodušený a že jde v podstatě jen o přehlídku silných charakterů,protože jak ten film chytne tempo,jen těžko se proti němu dají vznášet nějaké námitky.A když se rozjede finální akční inferno,čelist padá k zemi definitivně, blockbustery posledních let se jdou zahrabat a představuje se nám jedna z nejlepších akčních sekvencí vůbec.Důraz na detail,absolutní přehlednost,dokonalé propojení celé akce a jejích jednotlivých částí spolu s fantastickými triky jednoduše berou dech,nejvíc mě pak fascinuje,jak perfektně se Whedonovi podařilo spojit všechny hrdiny do jednoho týmu a jak dokázal,že vedle prakticky všemocných mašin jako Thor nebo Hulk nepůsobí třeba takový Hawkeye jen jako trapák s lukem,ale jako plnohodnotný borec.Vůbec,to propojení severského boha ze "shakespearovské fantasy",hláškujícího narcisty z akční komedie nebo vlasteneckého supervojáka z brakového válečného filmu proběhlo tak hladce,že nezbývá než uznale pokývat hlavou.Když člověk připočte vizuální kvality Scarlett Johansson,cool faktor Sama L. Jacksona s bazukou,Bruce Bannera,který se konečně jeví jako zatraceně nosná a zajímavá figura,kterou měl být už dávno,Pepper Potts v krátkých šortkách a několik ultimátních Hulk momentek,je z toho perfektně vyvážený kompromis mezi inteligentními X-Meny a barevným,velmi komiksovým Spider-Manem,kerému jednoduše nelze odolat.Protože blockbuster čistě pro zábavu,který tak dokonale plní svůj primární účel,tu nebyl od... prvních Transformers? 90 % P.S.: IMAX+původní znění = blaho největší! ()

Kamca_

Normálně na tenhle žánr ve filmu vůbec nejsem, ale na tohle jsem nakonec do kina šla. Byla jsem z toho dost unešená. Vůbec jsem nečekala, že to bude tak super. Geniální hudba, herci, kamera, střih, všechno vážně na jedničku. Celou dobu to bylo furt mezi 4 a 5 hvězdičkama, ale nakonec těch 5 dám. Takže celkově 90% jasných. Doporučuju! ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (viac)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nečekaný krok učinilo vedení studia Marvel, když de facto vyrazilo dlouholetou šéfku VFX oddělení Victorii Alonso. Ta ve studiu pracovala už od prvního Iron Mana a její zodpovědností v zásadě bylo… (viac)

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

19.03.2023

Ryan Reynolds (Deadpool) je jednou z nejznámějších tváří dnešního Hollywoodu. Dobře mu jde ale také marketing a byznys, právě díky nim si totiž přišel na zdaleka nejvyšší výplatu v životě,… (viac)