Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majiteľ veľkej zbrojárske firmy a vynálezca špeciálneho obleku Iron Mana, odmieta snahy vlády o vydanie svojej technológie pre potreby armády a tvrdí, že nepriatelia štátu sú vo vývoji o desaťročia pozadu. Na jeho veľké prekvapenie sa na pretekoch v Monze objaví podivný muž, ktorý vo veľmi podobnom obleku vyvolá najskôr autonehodu pretekárskych áut, a následne napadne Starka. Útočníkom je potetovaný rabiát Ivan Vanko, zneuznaný potomok ruského vedca, ktorý kedysi pomáhal Tonyho otcovi založiť Stark Technologies. Keďže s ním má nevyrovnané účty, chce sa mu pomstiť na jeho synovi. Okrem toho si dobre rozumie s elektrinou, má dva elektrické biče, schopné čokoľvek a kohokoľvek preťať napoly. To vysvetľuje jeho prezývku Whiplash. Vanka z väzenia unesie Tonyho konkurent Justin Hammer, ktorý chce, aby mu tajne vyrobil obleky Iron Mana. Vanko však sleduje len svoje záujmy a začne pracovať na takzvaných drondoch - vojnových robotoch. Pre seba si vyrobí svoj vlastný oblek Iron Mana a na výstave technologických vojnových noviniek pomocou svojho tajného softvéru a robotov napadne divákov aj Tonyho Starka. Čeliť nepriateľom pomáha Tonymu jeho verná a zamilovaná bývalá asistentka Pepper Pottsová, ktorá sa medzitým stala riaditeľkou Stark Industries. Nová Tonyho asistentka Natalie Rushamanová dokáže viac, než dáva najavo a jej úmysly nemusia byť celkom čisté. Jej skutočné meno je totiž Natasha Romanoff a je to superhrdinka Čierna vdova. (TV JOJ)

zdepapepa

Víc. Víc vylepšení obleků. Víc obleků. Víc záporáků. Víc zajímavější záporáci. Víc lore. Víc akce. Víc humoru. Víc luxusu. Tak bych nazval Iron Mana 2. Je více lépe? Víceméně ano. V některých momentech mi tam přitom některé doplňující scény chyběly. Celkově však druhý Iron Man drží laťtku nasazenou prvním filmem, byť je méně "syrový" než jeho starší bratříček. Má ale dost zajímavých momentů (namátkou např. hidden in plain sight prvek nebo Ivan Vanko a jeho pták), takže člověk se alespoň nenudí. ()

wikked

Bohužel, prázdný děj a vyloženě trapné momenty zachraňuje jen fakt, že se tvůrci snaží nebrat se vážně a vícero vtipných momentů, které samozřejmě umocňuje skvělý Downey. jenže neutáhne vše sám, film je to pro mě tak naprosto zbytečný a zapomenutelný. Rourkova postava je poněkud dvourozměrná oproti Bridgesovi v jedničce a jediný silnější moment je k vidění už v traileru. Přehrávající Rockwell si užil svoji slizkou postavu a zbytek hvězdného obsazení odehrálo své nutné minimum. ()

Bakllazaan

Velmi jsem přemýšlel o třech hvězdách (né že by na tom zrovna záležel život veškerého lidstva) nicméně bylo tam dost vtipných momentů a pár kůl záběrů, ale velký nedostatek akce. Veskrze film postrádá ten frajerský nádech a uvolněnost jedničky. neznamená to ovšem, že je to špatný film...stále se drží NAD průměrem zfilmovaných komiksáren. (změní se to po shlédnutí Kick-Ass? ).....Supermana z něho taky dělat nemuseli :/. 70 ()

Paxxx.cz

Je už prakticky pravidlem, že druhá pokračování bývají slabší. Iron man 2 patřil mezi filmy, u kterých jsem čekal alespoň přibližné kvality prvního dílu. Bohužel se tak nestalo. Přibylo sice spoustu známých herců a Robert Downey Jr. opět exceloval, ale v podstatě to prostě byla (až na vyjímky) nuda, čekal jsem především více akce. Takhle to je pro mě za 60%. ()

Korbitch

Přiblblá žvanírna, která nemá hlavu ani patu a nezachrání to ani nenadabovaná verze, KevSpo. Takhle užvaněnou nudu jsem naposled musel vytrpět, když jsem se díval na Solaris. Zbytečně dlouhá stopáž, tragický Stark, spousta wtf a pramálo akce. To mám jako slintat blahem, jak nějaký krypl kalí v obleku Iron mana nebo jak baští koblihy v obří koblize? To to točí pro děti do 12ti let? Neříkám, že jednička není infantilní marvelovský cashbreaker, ale tam se člověk královsky bavil. Pár hlášek a nadupaný vizuál prostě nestačí! ()

Wysch

A já jsem se úspěšně bavil a celkově i přes velké množství nedodělků jsem nabyl dojmu, že tohle bude další čtyřhvězdičkárna, kterou si budu moct dopřát několikrát do roka. Takže proč vlastně solidní výplach mozku nepochválit? ()

zlabus

Čistokrevné řemeslo, oproti prvnímu dílu celkem zklamání. Tony Stark už zdaleka není takový frajer jako v jedničce a ani Mickey Rourke jako padouch nijak neoslňuje. Přesto však ucházející zábavná jednohubka. ()

SaNcHeZ_cz

Iron Man 2 trpí stejným syndromem jaký potká většinu sequelů. Tím syndromem je snaha o temnější, akčnější, velkolepější a přeplněnější snímek. Vě většině případů to nefunguje. Ani tady ne. Avšak Mickey Rourke je v roli Whiplashe zdatným protivníkem pro Downeyho, a to jak po stráncé herecké, tak po stránce charismatické. ()

frashmaker

Tak mi příjde, že dvojka neztratila nic od dob jedničky, ale ani si nepolepšila. Věděl jsem do čeho jdu a byl jsem překvapen. Asi víc k tomu dodávat nemusím. Nádherná Gwyneth to tam zase všechno rozsekla. Rourke bohužel vypadal jako prvoplánovej rváč, ochlasta a tupec, takže jsem mu i při inteligentních řečech nevěřil statut velkého fyzikového mozku Ruska. Bohužel. Ale jinak asi nemám moc co vytknout. Watchmen mají však stále v komiksové sféře jednoznačně navrch. To se asi jen tak nezmění.... ()

Z0oMb3E

Poďme si zahrať multiplayer! Druhý Iron man je asi prvá filmová adaptácia komixu, ktorá ma donútila prehodnotiť svoju predstavu o výzore špičkového fyzika. Žiadne bifokálne popolníky, žiadne menčestráky vytiahnuté až niekde po bradavky, ale poriadna hora svalstva alá "záhradník" Danny Trejo. Že táto predstava nejak nesedí? Rejža John to však do nás dve hodiny hustil čo to dalo...Ak je refrén zlý, tak treba si ho pustiť päť razy.(Horkýže Slíže). Čo však povedať k filmu, ktorého cieľ je zaujať komunitu neoprénových rozkrokov a vlajúcich pláštov? Dobre, dalo sa na to pozerať. Efekty vedia odviesť veľkú prácu a zakryť obrovské diery v scenári. Dobre, dva vydarené fórky vždy potešia pri koncepcii pozostávajúcej z akcie a akcie. Navyše si na svoje prídu aj chorobní gambleri, keďže blikajúce svetielka nás sprevádzajú celou projekciou. Týchto predražených komixových jednorázoviek v súčastnosti Holywood chŕli na stovky, škoda že niesom cieľová skupina a tak si ich nemôžem do sýtosti užiť. Ja radšej sex! ()

Greg

"It's good to be back!" Pokračování Iron Mana je vzdor zažitým principům velmi dobré pokračování, i když má své mouchy. Ani druhý příběh o železném superhrdinovi nedisponuje nějakým převratným scénářem - jde opět hlavně o jednoduchost, akci a rychlý spád. Od filmu jsem ani nic jiného nečekal a byl jsem spokojený. Akční film jako Iron Man totiž nestojí na scénáři, ale na speciálních efektech, akci, výpravě, kostýmech (dá se tomu vůbec říkat kostýmy?) a také ztvárnění akčních scén. To se povedlo, takže tady film sbírá jenom kladné body. Ale nebyl by to tak dobrý film, nebýt představitele hlavního hrdiny - Roberta Downeye Jr. Myslím, že málokdo by zahrát sobeckého, sebestředného a necitlivého hlavního hrdinu tak skvěle, jako on. A jeho výkon je minimálně stejně dobrý, možná i lepší, jak v prvním díle. To stejné platí i o Gwyneth Paltrow, i když mi připadalo, že není tak důležitá a výrazná. Možná, že u mě v pokračování přebral její úlohu právě Don Cheadle. Hlavní záporák alias Mickey Rourke mi ze začátku vůbec neseděl, ale jak film plynul, tak mi do něho skoro až perfektně zapadl. Škoda jen toho závěru v jeho podání... Iron Man 2 je každopádně velmi slušný a zábavný akční film a myslím, že by mi ani nevadilo, kdybych ho viděl víckrát. ()

Rosana

Já su Spiderman... Já su Batman a taky nesmím být prozrazen... Já su Superman a nikdo nesmí znát mojí identitu. Já su Stark a na*rat, jsem Iron Man. Dobré to je. Oddechovka. ()

Praxis

Parádní, hyperakční a hláškující pokračování neméně skvělé jedničky. Bavilo mě tam skoro všechno, krom nudného začátku to byla neskutečná jízda. Sexozní Scarlett, hláškující Downey (tak trošku standart) spolu s Gwyneth, slizák Mickey nebo ujetý Rockwell. Jo a počkejte si po závěrečných titulcích na překvápko! :-) ()

Asgy

Pořád jde o slušnou akční podívanou, ale jednička se mi líbila víc. Tohle už je prostě jen takový akční průměr s fajn humorem. ()

MartinezZ

11.9.2010 ~ Nepovedený sequel dva roky starého prvního dílu. Ve dvojce jde jen o natažený první díl a více než o Iron Mana jde o výbuchy, akci a hodně dlouhý teaser k Avengers. Tohle to se v mých očích hodně nepovedlo. ~ Všichni vědí, kdo je Iron Man a hlavně politici a konkurence mu jde po krku. Iron Man navíc doplácí zdravím na toxicitu svého "srdce". Snaží se tak si užívat, co může, což mu pomalu hroutí firmu. Nemá ani s kým bojovat, není nikdo, kdo by se Iron Manovi postavil. A tu se objevuje z dálné Rusi syn zhrzeného spolupracovníka Starkova otce, který nakope Iron Manovi kovové pláty. Toho se chopí jak konkurence tak politici a Tony má hned co dělat. ~ Nuda. Je vůbec možné, aby z něčeho tak drahého takhle prýštila nuda? Akce tu je, ale prvoplánovitě nezajímavá. Tony umírá, tak se snaží užívat si, firmu předá Pepper, do toho se někde objeví naprosto zbytečně Rusák s obdobnou technologií, mstící se za otce, co chtěl akorát hrabat prašule, pak si ho najme konkurent, Tonymu šlohnou oblek vojáci, díky tomu konkurent může vyrobit něco, co by Tonyho firmu položilo (zííív), akorát najmutý Rusák toho využije pro svoji pomstu a bum, prásk, bůůům, hups, máme nové srdce a bum, prásk, bůůůům (zííív). Do toho se ve filmu objevují Avengers, kteří se sem připrděli z jiného připravovaného filmu, Tony vyznává lásku Pepper (která je na hlavu, jinak by ho musela kopnout do řiti)... zííív. ~ Tohle klidně mohlo být všechno ještě v prvním dílu. Přijde mi to, jako by byl vymyšlen děj, akorát někdo řekl, že se pro první díl použijí jen tři čtvrtiny a z poslední třetiny chtěli udělat pokračování. Pak ale zjistili, že je to málo, tak rychle přidali mstícího se Rusa, který tu byl úplně zbytečný. Stejně tak mohl zavařit Tonymu konkurent, se kterým více méně ke konci stejně bojuje. Akorát tady do toho vložil mozek Rourke. ~ Tohle mě prostě neuchvátilo, dokonce nudilo. Upřímně, dění kolem už nesleduju, takže nevím, jestli se někdo hodlá vyždímat ze značky Iron Man i kostní dřeň a tudíž jestli se točí další pokračování nebo už bude Iron Man jen jako člen Avengers. Doufám že to bude tak a trojku už si nechají tvůrci od cesty. Škoda, těšil jsem se na blbinu, která zabaví. Nepovedlo se. ()

Jillen

Jednička byla svěžím větrem do plachet komiksáren, dvojka jen pokračuje v jejich šlépějích, ale bez toho, aniž by nabídla něco víc. Což je trochu škoda, protože Rourke je boží...mít víc prostoru pro sebe, tak jdeme na 4... ()

Davson

Film bez živých postav, bez motivů, bez emocí, bez vztahů, naprosto o ničem. Favreau je fušer, který vyhodil 200 mega na přetaženou banalitu, kde všechno stojí a padá jen na tom, zda Downey procedí nějakou cool hlášku. Čirá ukázka debility současných hollywoodských produktů, kde se všechno hrotí na co největší efektnost. ()

GodComplex

Je to na stejne urovni jako jednicka, paradoxne s jeste mensi porci akce (trailer skutecne obsahoval vse zasadni), ktera ale kdyz prijde, stoji za to. Vlastne jedine vylepseni od prvniho dilu, ktere to drzi stale na dobrem prumeru jsou upgrady herecke sestavy - excelentni Mickey Rourke jako hlavni zaporak, vyborny kravatak Rockwell a vitany update v ramci afro-americke role na Dona Cheadla. John Debney, ktery slozil soundtrack za 4 dny potvrdil, ze z nejakeho zahadneho duvodu v silnovem casovem presu vznikaji nejlepsi hudebni kousky (coz muzu potvrdit). 6/10 ()

Riddick77

Nuda, nuda, nuda. Všechno už tu bylo v prvním díle a navíc v lepším a mnohem víc sexy balení. Hvězdnější obsazení nezaručí kvalitu a zde to bohužel platí beze zbytku. Škoda, protože Downey je momentálně opravdu ve formě a zde jeho potenciál zůstal prakticky nevyužit. Poslední bitka je fajnová, ale to má snad stačit na akční sci-fi???? No nevím... 4/10! ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

U filmových sérií platí jednoduchá matematika - pokud je další díl úspěšnější než ten předchozí, jede se dál, pokud ne, místo pokračování se dá chvíli pauza a potom ideálně reboot. Letos takhle… (viac)

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (viac)