Spievanie v daždi

• Česko Zpívání v dešti (viac)
USA, 1952, 103 min (Alternatívna 99 min)

Dej tohto majstrovského komediálneho muzikálu je zasadený do obdobia prvých pokusov o zvukový film a všetkých nepríjemností, ktoré s tým súviseli, najmä pre hviezdy nemého filmu, ktoré nemali dostatočne atraktívne hlasy. Film je popretkávaný množstvom majstrovských hudobných a tanečných čísiel, v ktorých exceluje jedna z najväčších tanečných a speváckych hviezd päťdesiatych rokov Gene Kelly. (STV)

ferika

Moje hodnotenie bude neobjektivne. V tomto filme je totiz jedna z hereciek, ktorych v dnesnej dobe stale viac ubuda - je pekna, mila a sympaticka. Vie perfektne vystupovat, tancovat, figuru ma tiez velmi sik, herectvo je na urovni. A suprovy Donald O'Connor. Muzikal taky, aky ma byt! Tento film nepotrebuje na to, aby mal uspech mohutnu reklamnu masineriu, ako moderne hollywoodske superdiela. Staci si ho pozriet a uz ste zavisly. Musite si dat reprizu furt a stale. ()

Dedincan

Filmy treba brať v kontexte doby. Muzikál z päťdesiatych rokov o nástupe zvukového filmu by dnes mohol mať dvojičku napríklad vo filme o prevratných efektoch v Matrixe. Ale mám dojem, že by to nebolo tak kvalitné dielo, ako SITR, aj keď Matrix naozaj môžem a muzikály ani filmové klasiky mi až tak veľa nehovoria. V túžbe rozšíriť si obzory som siahol po knihe Film od Ronalda Bergana, kde na seba hneď zo začiatku upozornila táto príjemná lahôdka. Možno to je dobou a žánrom, ale výkony neboli herecké, boli vysoko umelecké. A mne cudzie tváre priblížil skvelý slovenský dabing na čele s "upišťanou" Zuzanou Tlučkovou. Príbeh je jednoduchý, zlatým klincom pre mňa bola známa titulná pieseň v sólo podaní hlavného hrdinu. Pri tanečných výstúpeniach pred koncom som sa začínal nudiť, ale úplný záver bol celkom príjemný. Na film som nezabudol a príjemne doznieva aj po pár dňoch. ()

kugl

Po tom, co jsem viděl Babylon, tak zvysuji na 5 hvezdicek. Tohle je proste pecka, které ten druhy film nesaha ani po kotniky. ()

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků