Nové dynamické stvárnenie najznámejších postáv Arthura Conana Doyla vo filme Sherlock Holmes, postaví Holmesa a jeho verného partnera Watsona pred novú výzvu. Holmes, ktorého bojové schopnosti sú rovnako nebezpečné ako jeho legendárny intelekt, musí kvôli porazeniu nového nepriateľa a odhaleniu hrozivých intríg na zničenie krajiny bojovať ako nikdy predtým. (TV Markíza)

sto7ra

tohle neni sherlock. ale i tak to je dobrý film. obzvlášť, když tam hraje downey a law (watson je možná dokonce zajímavější a poutavější postava než sherlock sám). ()

Merenre

Uplně zbytečné, prostoduché dílo, které je ještě mnohonásobně ubožejší ve stínu seriálu Sherlock. Ač mám Downeyho rád, v téhle roli mi byl nepříjemný, nemastný a neslaný. Law už tu bídu sám nespasí, prakticky žádná zajímavá postava, naprosto nezáživný příběh, prostě stupidní akčňák bez ducha, zlomku originality nebo čehokoli, co by stálo za zmínku. A propos....sem jediný, komu některé hudební pasáže připadaly takřka na chlup stejné jako v Sherlockovi? ()

PeteBuck

Mnohokrát sa mi stáva, že nad rôznymi komentármi iba krútim hlavou, vidím, že knihy od Doyla autori komentárov nečítali, nechápu preto mnohé aspekty postavy Sherlocka Holmesa a film im nesadol, tak ho treba zhodiť. Ale čo, koľko ľudí, toľko chutí. Ja som šiel do kina na tento film z dvoch dôvodov. Za prvé Sherlocka som prvýkrát čítal pred 25 rokmi a som ťažký fanúšik, za druhé, chcel som sa zabaviť. Sklamaný som rozhodne nebol. Zábava to teda bola. Pre fanúšika je vo filme neskutočne veľa narážok, dej má spád, je to proste jedna veľká jazda. A o to šlo. Tvorcovia už od začiatku šli do toho s tým, že Sherlock bude tak trochu James Bond. Ritchie to vzal po svojom a teda klobúk dolu, vyšlo mu to. Downey je perfektný Sherlock a Law skvelý Watson. Je vidieť, že im to spolu pre kamerou "klape". Tento film nemá chybu. A prosím, nemajú zmysel tie porovnávačky seriálu Sherlock (Benedict Cumberbatch) a tohto Sherlocka. To absolútne nemá význam. Ja vravím, proti gustu žiaden dišputát. ()

hejpockej

Skvěle ztvárněný Sherlock v podání skvělého Roberta D. Vizuální pojetí filmu je úžasné, hudba skvělá, obsazení bezkonkurenční. Jak už jsem napsala, naprosto skvěle propracovaný filmový zážitek v chmurném neb krásném Londýně. ()

kacer4

Výborne natočené s pravou dávkou humoru, napätia a akcie. Nepochyboval som ani o jednej postave a do toho výborná Hansova hudba. Tej zamotanosti deja bolo tiež akurát, no niečo bolo málo vysvetlené alebo to nesedelo veľmi. Čo napríklad robil Blackwood s tým dievčaťom pri úvodnej scéne? Alebo kam zmizla guľka, ktorú vystrelil ten ambasátor či kto to bol na Blackwooda a začal horieť? A ešte nejaké drobnosti. Škoda toho. ()

Delmondo

Trochu jiný Sherlock Holmes než ho známe, žádný dva dědci v hlavní roli ale frajerská dvojice Downey jr. - Law co srší šarmem a neustále se slovně popichuje, do toho parádní kulisy, naprosto geniální Zimmerova hudba a samozřejmě Rachel McAdams. No a prvotřídní biják je na světě. ()

Nicole32

Inovatívne poňatie Sherlocka Holmesa. Originálne, vtipné, zaujímavé, rýchlo odsýpajúce a veľmi sympatické. RDJ si Sherlocka posvojil čo schvaľujem a Jude Law, ktorého ja nemusím ma ako Watson presvedčil. Guy RItchie má svoj režisérsky štýl a len ho zdokonaľuje. Spomalené zábery sú podľa mňa highlitami filmu. ()

Tomko87

Guy Ritchie pojal Sherlocka po svojom, a funguje to skvele !. Film je zábavný, dej nenudí, akcia je svižná a postavy veľmi dobre napísané. Fakt bezchybný výber hercov ako u Sherlocka a Watsona tak u Irenku :P . Hlavný zloduch v podaní Marka Stronga je pôsobivý, ()

Rust_Francis

Furt mě tam něco chybělo. Přijde mi, že to jen tak proletí a kde nic tu nic. Guye mám rád, ale Sherlock mě přišel, jak to říct, bez duše. Zimmer každopádně práce za 5 hvězd. ()

Rian_witcher

Film jako takový je na více než slušné 4 hvězdy, ale strhávám za neuvěřitelné americké prznění klasických knižních postav. Třemi mušketýry počínaje a Holmesem konče. Proč nevytvoří novou svou vlastní postavu? Protože pro peníze se hodí cokoli a scénáristům, producentům a hercům vůbec nevadí, že se Sir Doyle musí otáčet v hrobě... ()

Pjotr8

A proč ne? Mě se to líbí. Krásné zpracování ponurého Londýna 19. století. Z Downeyho charisma přímo září, ale Law nezůstavá pozadu. A krásná Rachel McAdams jako třešnička na dortu. :-) ()

GzL

Jak uvádí obsah: Je to opravdu "nové a dynamické", takže z původním Sherlockem Holmesem to má pramálo společného. ()

endrix

Je mi líto, ale tohle není Holmes a Watson, kterého znám a chci vidět. Tohle je steampunkový James Bond. Nové dynamické zpracování - distributor to trefil přesně, jen zapomněl dodat, že co je nové a dynamické, nemusí být nutně lepší. Prosím, vykrádejte klasiku, parodujte ji nebo inovujte. Ale netvrďte mi, že je to stále stejné dílo, nebo že je to dokonce pocta předloze. Jako akční steampunková detektivka to není špatné, ale zároveň to není Doyle. Tak mi to netvrďte. ()

Lukys

Udělat z vážného, galantního a trochu staršího Sherlocka Holmese mladšího, energičtějšího...řekněme Jamese Bonda 19. století nebyl vůbec špatný nápad jak se zdálo. Robert Downey Jr. tu podává herecký výkon díky, kterému nás film nenudí. Je sympatický ( v jistých ohledech, v jiných byste mu v realitě dali přes držku ), zábavný...hm...jako Iron man. Vedle něho také exceluje Jude Law alias Dr. Watson, který díky svým rozdílům, tvoří s Holmesem nerozlučnou dvojku, i když si stále lezou na nervy. Efekty jaou zde uspokojivé, ale nijak si jich všímat nebudete. Co s týče hudby, tak jsem potěšen a poněkolikáté smekám před Hansem Zimmerem. Dynamická znělka je perfektní a hudba při bojových scénách tyto scény lépe přibarvuje a lépe se na ně dívá. Takže hudba...na jedničku. Příběh baví a díky tomu, že se budete snažit vyřešit hlavní zápletku za Holmese ( to bych fakt nevymyslel ), bude Váš zájem více a více stoupat. Jediný mínus bych dal za o, že i když jsou místní boje fajnově natočené a s perfektní hudbou, tak se nezbavíte dojmu, že tu jsou jen na doplnění děje. Asi aby tvůrci měli jistotu, že se budete více bavit, ale jinak působí zbytečně a nepasují tu do dění, prostě tu jsou. Hodnocení: 7,9/10 ()

BarGoldstein

osobně mi vác sedí klasický Sherlock gentlas, ale na odpoledne, kdy jest uz pyj celý odřený po dopolední šichtě na nové ukrajinské sousedce, to celkem šlo. ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (viac)

Třetí Sherlock je nyní prioritou

Třetí Sherlock je nyní prioritou

22.04.2023

Dlouhé roky fanoušci čekali, kdy a jestli vůbec se rozjede produkce na třetím Sherlocku Holmesovi s Downeym, Lawem a Ritchiem. Poslední zmiňovaný mezitím od projektu odešel, jelikož měl v poslední… (viac)

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

06.04.2022

Streamovací služba HBO Max do toho v posledních týdnech šlape a objednává jeden nový seriál za druhým. Nyní tak s posvěcením od studia Warner Bros. přichází zpráva, že se populární filmová série… (viac)

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

23.01.2021

Herec Hugh Grant (Mělas to vědět, Gentlemani) si nejspíš zopakuje spolupráci se slavným režisérem známých gangsterek Guyem Ritchiem (Podfu(c)k, Sherlock Holmes). Natočit by spolu pak měli akční… (viac)