V roce 1752 vypluli Joshua a Naomi Collinsovi se svým synem Barnabasem lodí z anglického Liverpoolu, aby začali nový život v Americe. Ale ani oceán jim nepomůže v tom, aby unikli záhadnému prokletí, které jejich rodinu pronásleduje. Uplyne dvacet let a Barnabasovi leží svět u nohou - tedy aspoň město Collinsport ve státě Maine. Majitel panství Collinwood - Barnabas je bohatý pán, má moc a je to notorický playboy…dokud neudělá zásadní chybu - zlomí totiž srdce Angelique Bouchard . Angelique je čarodějnice každým coulem. Přichystá mu horší osud, než je samotná smrt: promění ho v upíra a pak ho upálí zaživa. O dvě stě let později se Barnabas nechtěně dostane ze své hrobky a přichází do naprosto jiného světa roku 1972. Vrací se na panství Collinwood a zjistí, že z kdysi velkolepého panství jsou dnes jen ruiny. Zbytku rozpadlé rodiny Collinsů se daří o něco lépe, každý skrývá své temné tajemství. Hlava rodiny Elizabeth Collins Stoddard přivolá blízkou psychiatričku Dr. Julii Hoffman, aby jim pomohla vyřešit rodinné trápení. V usedlosti žije také neúspěšný bratr Elizabeth Roger Collins její pubertální dcera, rebelka Carolyn a Rogerův předčasně vyspělý 10ti letý syn David Collins. Rodinná záhada se přenese i na správce Willieho Loomise, kterého hraje Jackie Earle Haley a na Davidovu novou chůvu Victorii Winters. (oficiálny text distribútora)

Zombi

Překvapivě nevýrazný film, z kterého si budu pamatovat hlavně zajímavý, ale nevyužitý nápad o přivedení upíra do nové doby, sexy Evu Green, že jsem se místy nudil při nezajímavém ději a že jsem nepochopil, proč tu mrchu, nezabil už v půlce filmu, když mu furt ničila život. Burtonova stylizace zde není v takové míře jak jsme zvyklí a je tu i málo humoru. Depp je OK. Takový slabší průměr. ()

geimz

Nebyť režiséra, ktorý dokázal pretaviť takýto pochabý scenár do svojho typicky temného a štýlového hávu, unudil by som sa k smrti. Takto som sa aspoň bavil na vizuále a od prvej minúty predvídateľný dej ubehol ako voda. Vtipy ale podarené, Depp štandardný. ()

aLPaC

Tradiční Tim Burton, to znamená kvalitně odvedená práce. Johnny výborný stejně jako ostatní členové ansáblu (Eva Green je děsně sexy, což vidím poprvé), snad kromě té bloncky, do který měl být Johnny zabouchnutej. To jsem teda vůbec nepochopil proč. Netradiční pojetí, kdy se střídají styly mi moc nesedí, ale zde to střídání komediálních, dramatických a akčních momentů bylo pojato velmi vkusně a celkově na mě Temné stíny zanechali velmi dobrý dojem. ()

Prehry

Jooo, tak tento film jsem viděla asi na pětkrát, protože jsem se u něj tak nudila, že jsem radši šla po dvaceti minutách dělat jinou činnost! Ani Johnny Depp tomu nepomohl .. škoda .. :( ()

AIMÉE

Už aby někdo tomu Deppovi vzkázal, že tu máme těch jeho excentriků v hojném počtu... Ne, že by to bylo vždy na škodu, ale v případě Temných stínů bohužel ano. Johnny ze sebe vymáčknul to, co všichni dokonale známe. A i když své party odehraje s grácií, tentokrát to bylo velmi okoukané a předvídatelné, plytké až křečovitě bezduché. Taktéž Burton začíná ztrácet šťávu, snaží se o dynamiku, ale tím, jak očividně tlačí na pilu, vytváří vyčpělé a rádoby ultrasupercool filmy. Škoda, pro tentokrát zklamání. ()

Ollie235

Normálně se Burtonově tvorbě spíše vyhýbám, ale když jsem narazil na Dark Shadows řekl jsem si, že to zkusím. A nakonec jsem za to rád. Příběh jako takový sice příliš zajímavý není, ale díky výborně napsaným (a výborně zahraným) postavám jsem si film užil. Škoda ke konci trochu upadajícího tempa, plus to možná chtělo o něco víc vtipu (ač jsem se místy docela bavil). Takhle nakonec za slušné 3*. ()

sona123

Je mi líto, byť jsem obrovským fanouškem - vlastně trojice Burton-Depp-Bonham-Carterová - tohle se mi nelíbilo ani za mák. Nudné, trapné. Barvy, herci, a především soundtrack - to je paráda. Zbytek? Blábol. ()

kamigava

Strašidelné, vtipné a opět plné Burtonovské temnoty. Od dob Batmana, Sweeneyho Todda je to zase další zajímavý filmeček. Helenu B. Carter bych teda vůbec nepoznal a Johnny Depp je opravdu věruhodný upír. Ze začátku byl děj trochu tajemný a záhadný, ale pak se vše vyjasnilo a obrátilo v černou komedii, která obsahuje trochu sexuality a nemravností. Eva Green je tu ale sexy a celkem vypadá vyspělejší. Michelle je snad nestárnoucí krasavice, která to také umí jako posledně v roli Catwoman. Jinak se mi líbí námět tohoto filmu. Kdyby měl začátek pomalejší spád a konec byl více epičtější, byl bych dal více hvězdiček. To, co jsem od Burtona čekal, se také splnilo. PS: Co tam dělá německá skupina Alice Cooper? :) Jako oni se s tou jejich vizáží do filmu hodně hodí. ()

Vejrrr

Jsou filmy jako Velká ryba, Mrtvá nevěsta nebo Karlík a továrna na čokoládu, kdy jednoduše poznáte, že to dělal Burton. Temné stíny nenesou kouzlo zmíněných filmů a zapadají spíš do průměru a nebýt zvučných jmen, těžko by se počet hodnocení zde na csfd blížil 20 000. ()

zelvicka.

Film, který neurazí, ale také ničím nepřekvapí. "Deppování" jako druh role -prostě ty jeho postavičky už jsou takové stejné. Jo, je to stále sranda, ale už jsme to třikrát viděli. Má oblíbená Eva Green - přemýšlel jsem, a zatím nebyl film, kde by neměla sex-scénu... jinak tohle jí šlo moc dobře, až na tu blond... ()

Yardie

Celkem mě to bavilo. Bylo to docela ulítlé, tak absurdní a tak nadhledové, že to bylo prostě fajn. Prostě totální pohodovka na odreagování. Johnny skvělý, Eva a Michelle nádhera, příběh fajn pohodovka, sem tam veselejší kousek. Parádní relax! není to žádná vyloženě pecka, ale film na pohodku a nebál bych se na něj kouknout vícekrát. 70 %. Howgh! ()

kritiklon

Perfektní, zábavné, stylové, vtipné a herci rovněž skvělí! Připomínalo mi to humor podobný The Addams Family ale také atmosféra byla značně totožná. Za sebe mohu jen doporučit. 4* za 82% ()

B_EyE

Temné období Tima Burtona. Pozoruji to už delší dobu - začalo to snad někdy se Sweenem Toddem. Jde o to, že se Burtonovy stávají tak nějak zklamáním. Ač mají vždy úžasný vizuál, nějak začíná pokulhávat ta příběhová stránka - jako by Burton dělal filmy víc řemeslně, víc strojově. Vytrácí se z nich kouzlo, ta Burtonovská hravost a poetika, se kterou vždy nechával postavy protloukat se dějem, obestřeným hávem černého, chvílemi i trochu morbidního humoru. Teď ty barvité charaktery nějak chybí, nemluvě o zmíněné poetice a humoru. Osobně doufám, že Temné stíny jsou Burtonovým dnem, ze kterého se již brzy odrazí - jen nerad bych totiž sledoval jak se filmy někoho s takovým nadáním mění jen v přehlídku dokonalých masek ...40% ()

Tunri

Typický Burtonův humor - pět hvězdiček (ta stařenka to zachránila), maska Alice Cooper, aby vypadal o 30 let mladší pět hvězdiček, kulisy - pět hvězdiček, masky a kostýmy - pět hvězdiček, efekty - pět hvězdiček (srdce, rozbitá kůže, duch), Barnabasovo sžití s dnešní dobou - pět hvězdiček (i když by těch záběrů mohlo být ještě víc, filmu by to prospělo), hudba - šest hvězdiček. Tak a teď to horší. Závěr? Dvě hvězdičky. I bez závěrečné scény průměrnému divákovi dojde, že je najeto na pokračování. Takže to tam bylo pro děti, kterým to nemusí hned tak dojít. Přijde mi, že se Burton snažil trochu přiblížit dnešním filmům, typickou morbidností a ponurostí se dost šetřilo. A postava čarodějky, respektive její osud, je dost prapodivný. Nejdřív dělá uklízečku a pak umí pouhým pohledem vytvořit skoro apokalypsu? A osudová láska, nevýrazná malá myš, která ničím neoslňuje, možná tím, že jí trochu haraší ve věži? Za mě tři a půl hvězdičky, ale dávám čtyři (ta stařenka, nejošklivější ženská na světě Cooper a Mefistoteles v podobě McDonaldu to zachránili). ()

Gore

Na tom filmu něco je. Určitě by se z něho dalo vykřesat víc, ale už kvůli nádherné Belle Heathcote, skvěle frackoidní 'naughty girl' Chloe Moretz, která mě totálně dostala úvodem k Cooperově The Ballad of Dwight Fry, Michelle Pfeiffer, která konečně po dlouhé době dostala lepší roli i prostor, sexy dračici Evy Green, a v neposlední řadě Johnny Depp, který by špatně nezahrál ani solný sloup, tak to jsou hlavní důvody, proč to vidět. Všichni v poslední době volají po originalitě, ale jak někdo furt může vymýšlet něco originálního, když filmy se natáčejí už víc jak sto let, a vzniklo jich dost přes trilion, tak vždy bude nějaká scéna, která může nakoukanému divákovi něco připomínat. ()

PanTumnus

je to spíš za tři, ale přivřu koko páč je to burton. navíc, má pár dobrých hororových scén a zajímavého anti-hrdinu. suck the hippies!!! ()

Wancohoff

tak toto bola riadne nudna (nevtipna) komedia. Burton to zas raz posral a po skvelej Alicke natocil chujovinu ako svet. jedna hviezda za Chloë Grace Moretz... ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra

08.10.2015

Nejrychlejší superhrdina světa si momentálně užívá hodně seriálové slávy. Flash s tváří Granta Gustina je podobně populární jako Arrow (tihle dva se i pravidelně potkávají), už brzy nás ale čeká… (viac)

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona

29.07.2014

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

05.05.2013

Spisovatel Seth Grahame-Smith se loni pokusil dobýt Hollywood. Nedařilo se ale ani adaptaci jeho Abrahama Lincolna: Lovce upírů, ani Temným stínům, ke kterým napsal scénář. Přesto se chystá další… (viac)