Příběh malého Jakuba (P. Mang), jenž našel své mamince Zuzaně (N. Konvalinková) toho pravého muže a sobě tatínka. Inzerát, v němž pan Vlk (I. Vyskočil) nabízí za prázdninové vedení domácnosti zdarma pobyt na své venkovské chalupě, svede dohromady tři lidi, svým způsobem nešťastné: Vlka, „skoro starého mládence“, jemuž neklape známost s mladou dívkou (D. Patrasová), paní Jelínkovou, která po smrti manžela marně hledá pevnější citový vztah, a malého Jakuba, jemuž žádný z matčiných nápadníků zatím nedokázal nahradit otce. Situace se zkomplikuje ve chvíli, kdy maminku po otravě houbami odvezou do nemocnice, a Vlk se musí o chlapce postarat sám… (Česká televize)

IvonaK

Nádherný film kde malý kluk získal srdce od člověka kterého si jako tátu zamiloval. Ikdyž bylo od začátku jasné jak to všechno dopadne, tak ikdyž to není skutečné a byli to jen herci, tak jsem klukovi i v tom filmu přála ať je šťastný že má tak milého, statečněho a vnímavého tátu. Jenom ho tak ještě neoslovoval. :-) ()

Radek99

Specialista na dětské filmy Ludvík Ráža natočil mnohem podařenější snímky, než je právě Třetí táta, který se tak řadí do širokého řečiště průměrných rodinných televizních filmů, jimiž byla naše předrevoluční televizní tvorba doslova přesycena. Přesto si Ivan Vyskočil v roli bručouna ,,Vlčáka" může lehce získat leckteré sympatie... ()

klukluka

Líbí se mi, jak to uměl Ludvík Ráža zatraktivnit. Pan Vlk velkej fešák, maminka tak akorát sympatická, chlapec k sežrání, přítelkyně jakbysmet, adept na náhradního tátu Hrabánek odpornej na první dobrou... Do toho ta zdařilá fikce pouťového mága. Tenhle televizní film mám rád, dali si na něm záležet. ()

cariada

Malý Jakub si nemůže zvyknout na nového otce či přesněji mamina přítele a on zase nemá moc v lásce rád Jakuba. Ale máma je naštěstí na straně Jakuba a tak odpoví na inzerát kde jistý pán nabízí na léto zdarma starání se odomácnost v jeho chalupě. A tak se tam vypraví ,jak už to bývá nejdřív sám majitel je proti jelikož netušil že tam bude i se synem ,ale stejně ja tam nechá. Pak se mám přotráí houbama a musí do špitálu a pan Vlk odváží Jakuba domů jenže tomu se nechce. Doma ho ,ale mámim přítel nechce a ještě ke všemu má jinou ženskou doma. A tak si ho zpátky vezme na chalupu a stará se o něj. Jak to skončí je asi jasný. Příjemný tv film z J.Vyskočilem a N.Konvalinkovou. ()

rakovnik

Celkem slušný televizní film o tom, jak si k sobě našli cestu dva dospělí s problémovými vztahy prostřednictvím dítěte. Pavel Mang v roli Jakuba působí rozmazleně a otravně, ale pohodová atmosféra, výborný osamělý vlk - rybář - Ivan Vyskočil a Naďa Konvalinková, prostředí Berounky, dělá tento film pro děti rozhodně koukatelným, obzvláště v deštivém chladném letním dni. ()

• Jako chalupa pana Vlka (Ivan Vyskočil) posloužila Kouřimecká rybárna, filmová nemocnice byla zase LDN v Bubenči. Dále se filmovalo na Branově a v Berouně. (rakovnik)