Fanatický, drsný a nekompromisný policajt Mike Fletcher (John Cusack) so svojou partnerkou Kelsey Walkerovou (Jennifer Carpenterová) pátrajú po sériovom vrahovi, ktorý uprostred najtuhšej zimy v uliciach Buffala v štáte New York zabíja miestne prostitútky. Vo chvíli, keď psychopat unesie Fletcherovu problémovú dospievajúcu dcéru, ktorú omylom považuje za šľapku, detektív stráca všetok profesionálny odstup a úctu k zákonom. Urobí všetko, aby ju zachránil a vraha zastavil, aj keď mu na to zostáva len 48 hodín. (TV JOJ)

Omnibus

"Unes, ochoč, oplodni... ze scénáře nezblbni." Toporný Cusack mě nezaujal ani náhodou, dtto unylý zlosyn, rádoby Sběratel polibků. Naopak obě čapnuté štětky plus jedna nešlapka, t.č. pouze pubertální vzpurný spratek, ty svou poddajností celou dobu úspěšně držely film nad (plodovou) vodou. Bohužel jim jejich sympatickou snahu, o alespoň tři hvězdy z policejních odznaků, ve finále doslova odstřelila jedna 100% nevěrohodná a doslova neplodná postava. Hanba jí! A nebohému scenáristovi Jakblbě Tunitkonec jen upřímnou soustrast k zabitému příběhu. ()

Anderton

Mám rád trilery s myšlienkou, ktorá nám nie je cpaná násilne do hlavy. Nemám rád, ak je nejaká myšlienka prefiltrovaná do maximálne tuctovo natočeného trileru, ktorý neponúka nič napínavé. Najatmosférickejší je tu neustále padajúci sneh a časté odohrávanie sa deja v noci. Tak sa nám samozrejme nejaký ONeill snaží zakryť fakt, že The Factory je filmom iba o záverečnom twiste, na ktorý sa všetci tešia, keďže z ničoho iného sa hodinu a pol tešiť nedá. No a keď príde, tak bude jednou z vami očakávaných možností. Či je pritiahnutý za vlasy, tupý, alebo snáď geniálny a posúva film niekde inde, nechám na divákovom vkuse. Ja som za prvé možnosti. Keby aspoň mali tvorcovia poriadne gule a nemali potrebu dať do príbehu nádej v podobe dovetku, mohlo to byť nakoniec ešte celkom fajn. No a tá myšlienka? Niečo v zmysle rodina je základ štátu, alebo lepší vrabec (rodina) v hrsti (pivnici), ako holub (prostitútka) na streche (ulici). Ani s tým ale tvorcovia nedokážu pracovať zmysluplne. VIDENÉ ZNOVA 2/20: Prihliadnuc k úplnému záveru filmu, nie k onomu zásadnému zvratu, ale k posledným dvom scénam filmu, pridávam jednu hviezdu. ()

Jara.Cimrman.jr

"Mám to před očima, ale proč to nevidím?" Protože ti milý Miku scénárista napsal roli, ke které to patří. Tohle se vůbec povedlo, protože Mike nejedná jménem zákona, ale jménem rodiny - tedy vypáčí, co chce, vnikne, kam chce a zbije, koho chce. Taky únosce je pěkný idiot, když u jedné štětky přehlédne pindíka a místo druhé si náhodně leč neomylně vybere vyšetřovatelovu dceru. Tady jsem si myslel, že už to pan autor trošku přepískl, ale ten závěrečný zvrat, tak to bylo něco. Tedy konkrétně to byla parodie na detektivku, ale nechme to být. Tohle totiž stačilo trošku ostříhat a mohl to být 36 díl jakéhokoli průměrného krimi seriálu. ()

Šakalík

Zajímavá kriminálka s překvapivým vyvrcholením, které kraluje Dallas Roberts v záporné roli. Z mého pohledu nejzajímavější postavou je ale Kelsey, kterou s přirozeným sexappealem sobě vlastním ztvárnila Jennifer Carpenter. Jennifer je prostě poklad (a hlavní důvod, proč jsem se o film zajímal :-)). Ve filmu se neztratí ani vedle takové veličiny, jakou je John Cusack, byť její postava nedostane zase tolik prostoru, což je určitě škoda. Co se samotného filmu týče, je docela napínavý i temný, i když má poněkud plochý děj a v závěru to maličko logicky drhne, no ale dejme tomu. Celkově jsem měl z filmu ale veskrze kladné pocity. ()

Gore

Určitými aspekty mi to připomnělo film Zmrzlá zem, který jsem viděl den předtím, a ve kterém pro změnu John Cusack hrál vraha prostitutek a kvalitativně se to i stejně pohybuje. Jen u Únosu ten překvapivý závěrečný zvrat jsem vytušil hned asi po dvaceti minutách filmu, a celou dobu jsem si říkal, že snad nejsou tvůrci natolik hloupí a použijí ho, neboť to každému musí být hned jasné, a snad překvapí s něčím originálnějším, ale je vidět, že jiné eso v rukávu neměli. Ale i tak se jedná o jednohubku, co neurazí a poměrně rychle uteče...jen je škoda, že Cusack se stává hercem jednoho výrazu, stejně jako Nicolas Cage, kteří se spolu setkali práve ve zmíněné Zmrzlé zemi. ()

• Film sa natáčal v kanadskom meste Montreal, aj keď sa odohráva v americkom meste Buffalo. (Laslo)
  • Inšpirované sériovým vrahom Gary M. Heidnikom. (Real Tom Hardy)
  • Aj napriek tomu, že film bol natočený v roku 2008, k divákom sa dostal až v roku 2012. (Real Tom Hardy)