Skupinka studentů archeologie vedená profesorem E.A. Johnstonom (Billy Connolly), pracuje na vykopávkách hradu ve francouzském údolí Dordogne Valley. Vědci nečekaně najdou převratný objev - stroj času, který omylem dopraví jejich profesora do 14. století, konkrétněji do období Stoleté války mezi Francií a Anglií. Jeho jedinou nadějí na záchranu je syn Chris (Paul Walker), asistent André Marek (Gerard Butler) a několik studentů. Odvážní cestovatelé v čase jsou nuceni podniknout smrtelně nebezpečnou osmihodinovou výpravu do minulosti, aby na nepřátelském území našli profesora dřív, než ho navždy pohltí dějiny... (oficiálny text distribútora)

Fr

Nechápu, proč M.Crichton dovolí, aby stále někdo prznil jeho knihy. Ať již má kdokoliv jakýkoliv názor na úroveň knižní předlohy, NIKDY NEMŮŽE BÝT TAK TRAGICKÁ jako tento film. Největší ,,zásluhu“ na tom mají nevýrazní herci (tragický profesor B. Connolly a snad nejtragičtější záporná postava D. Thewlis) tak scénář. A nezachrání to ani G. Butler, jenž postupně získával jako jediný mé sympatie, ani pyrotechnická předváděčka. Abych byl upřímný – kvituji, že se stále něco neděje, ale velmi často to nefunguje. ()

Falko

Vzdy pri filmoch, kde sa nejakym sposobom cestuje casom, musim spomenut, ze je to moja oblubena salka kavy a v tomto pripade to musim spomenut opät. Na posledny film o cestovani casom, na ktory si spominam je STROJ CASU (2002) len tam sa cestovalo do buducnosti a v tomto filme do minulosti a ak ich mam porovnat, tento sa mi pacil o nieco viac. Bolo tu citit, ze reziu mal Richard Donner, ktory sa snazil za kazdu cenu udrzat napätie. Dostat sa o 600 rokov do minulosti, kde bojuju Anglicania proti Skotom alebo Francuzom este neznamena, ze sa ludia este mozu zivi vratit aj naspät do sucasnoti. Uznavam, ze ani tento film nesplnal reziserove kvality, pretoze vo svojej filmografii ma take skvosty ako celu seriu SMRTONOSNYCH ZBRANI (1987 - 1998), dalej horor PRICHADZA SATAN (1976), slavnu fantasy s Christopherom Reeveom SUPERMAN (1978), westernovu komediu MAVERICK (1994) alebo akcnych NAJOMNYCH VRAHOV (1995) so S. Stalloneom. Vo filme som si ani neuvedomil, ze Lady Claire si zahrala Anna Friel, ktora si zahrala ALZBETU BATHORY v Jakubiskovom filme z roku 2008...05.12.2009 _____ Paul Walker - (Chris Johnston) +++ Frances O´Connor - (Kate Ericson) +++ Gerard Butler - (Andre Marek) +++ Billy Connolly - (Profesor E.A. Johnston) +++ David Thewlis - (Robert Doniger) +++ Anna Friel - (Lady Claire) +++ Neal McDonough - (Frank Gordon) +++ Matt Craven - (Steven Kramer) +++ Produkcia: Richard Donner +++ Hudba: Brian Tyler +++ ()

Praxis

Extrémně pomatené scifi, které se rozhodlo koketovat s žánrem historický (velko?)film. Připadal jsem si jak v nějakém ukázkovém snímku plném klišé. Typický padouch, spousta hlavních hrdinů chovajících se nesmyslně, spousta vedlejších hrdinů, kteří jsou hrdinsky zabiti...mno... Na druhou stranu jsem se místy nasmál a do svého žánru se řadí kamsi nad mírný průměr, čili tři hvězdy jak vyšité. ()

J-o-k-e-r

Ach ta moje slabost pro M. Crichtona! Jeho knihy právě teď hltám jednu za druhou a jsem opravdu nadšen. Už jsem si ale zvykl, že jeho knihy jsou valnou většinou chváleny, ovšem filmy natočené dle jeho adaptací mají to hodnocení přesně opačné. Přiznám se, že mě zatím žádný takový nezklamal (Jurský park, Vikingové), a ani Proud času to nezměnil. Ano, kniha je lepší - bez debaty. Příběh je tam mírně odlišný a propracovanější, postavy více rozebrané a zde je to hodně okleštěné. Ale to je přece v případě každého zpracování knižní předlohy. Kostra samotného děje zůstává, a vzhledem k tomu, ze znám původní příběh, nevadí mi opomíjení některých momentů. Zejména výběr herců je zde výborný, a já si film po svém užil. ()

Radiq odpad!

Ježíši kriste pane na nebi, ty to vidíš... Ve scénách ze současnosti to ještě jakž takž jde, čímž myslím to, že bych tomu dal aspoň 1 hvězdičku. V historické části to však úplně selhává a je to béčko jak vyšitý, smrdí to podpažím a válí se to v hromadách hnoje. Nepomůže tomu ani hromada známých tváří, jejichž herecké kreace jsou horší než kremace. V kombinaci s tím dějem je to tragédie největší a je to jak koule do mixéru. Scénář psal asi nějakej člověk, co bydlí blízko reaktoru a dialogy ukradl nějakýmu zhovadilcovi přímo pod nosem a myslel si, že tím to vyhrál. Už jenom cestování časem mi dycky přišlo jako naprostá blbost a žádnej film mě nikdy nezaujal. Krev se tam objevuje jenom v náznacích, jak z nějaké disneyovky. Výbuchy, ohně a boje musí rozcupovat mozek i nejotrlejším divákům. A jestli ani to ne, tak doporučuju raději sebevraždu, než tohle... Teď čtu, že to je podle Michaela Crichtona, no tak to nevim jestli je blbej ten námět nebo tak zpizdili ten film... ()

• Testovacia projekcia filmu sa uskutočnila v apríli 2003, avšak po negatívnych ohlasoch divákov sa šéf štúdia Paramount Pictures, Sherry Lansing, rozhodol, že bude prestrihaný a koniec nahradený iným, alternatívnym koncom. (beso74)
  • Bitka o Castlegard, zobrazená v tomto filme, nemá žiaden historický základ. (beso74)

Zemřel autor Jurského parku

Zemřel autor Jurského parku

05.11.2008

Je tomu tak – rok 2008 je mimořádně „bohatý“ na pády hvězd z filmového nebe. Ledger, Heston, Newman, Minghella... a teď Michael Crichton. Ten se proslavil hlavně jako bestsellerový spisovatel, ale… (viac)