Druhý muž

• Slovensko Iný muž (festivalový názov) (viac)

Peter a Lisa žijú roky v pevnom manželskom zväzku. Ona je úspešná dizajnérka obuvi, on vedie vlastnú firmu. Lisa práve slávnostne predstavuje svoju aktuálnu kolekciu. Pri večeri je však nesvoja, vyhýbavá. Kladie manželovi otázky ako „Myslíš, že dvaja ľudia môžu žiť spolu po celý život? Nikdy si sa nechcel vyspať s inou ženou?“. Peter sa pokúša nájsť odpovede na ceste do Talianska. Tam sa zoznámi so šarmantným Ralphom, ktorý je Lisinin milenec. Ale Ralph má vlastné tajomstvá.

Dráma o klasickom ľúbostnom trojuholníku, ktorý výrazne presahuje obvyklú šablónovitú tému cudzoložstva. Príbeh sa rozvinie a skúma podstatu neprvoplánovej žiarlivosti, ale aj straty a odpustenia. Napätie sa stupňuje. Vzniká zvláštna emocionálna a estetická kombinácia túžby a posadnutosti. (oficiálny text distribútora)

Ryuuhei

V první třetině i chvíli hodně napínavé, ale jinak takový dost prázdný film, který sice hezky a netradičně nakládá s tématem nevěry, ale neprezentuje se zrovna dvakrát výjimečně. Být to napínavější, více soustředěné na emoce a vnitřní rozpory, mohlo to být i na čtyři hvězdy. Takhle - je mi líto. Naštěstí, film rychle utekl. 50% ()

IdaHutt

Tak se mi při sledování této psychologicky totálně vykloubené slátaniny vybavila Profesionální žena Vladimíra Párala. Kdyby režisér Eyre četl Profesionální ženu, snad by tak trapně netrval na tom, aby Antonio Bandreras osudově svedl světačku, jsa zároveň nacpán do role evidentního blbečka. Mimořádně špatný film, škoda jinak kvalitních herců a škoda času! ()

Janek

Teď nevím, zdali Neeson tento film natočil před smrtí, nebo po smrti své ženy (která v roce 2008 tragicky zemřela na lyžích). Každopádně s touto informací jsem přistoupil k filmu a hvězdičku navíc dávám za (nechtěl bych, aby to vyznělo jako černý humor) přesvědčivého Neesona, kterému poloha vdovce prostě sedla. The Other Man se dá "sežrat" zhruba do poloviny (pozn. Neeson se dostává do zamčeného činžáku totožným stylem jako v 96 hodinách, je zhruba i stejně rozezlen). Film se láme v okamžiku, kdy začne šachová partie. Nechápal jsem Banderasovu ochotu vyprávět detaily ze svého života a moc jsem nebral ani Neesonovu touhu po dotažení "plánu pomsty". Předloha byla asi nahuštěnější, co se rozvoje motivací a postav jako takových týče. S úctou k režisérovi i k hercům - 50%. ()

JohnSmith

Zjistit po smrti manželky, že měla milence, musí být další rána. Odpustit a zapomenout nebo to dát sežrat aspoň milenci? Neeson se rozhodl pro druhou variantu a postupem času zjistil, že ten milenec je vlastně ubožák, co si jen na něco hraje. To je snad ještě horší zjištění. Neeson standardně dobrý, Banderas neskutečně slizký, ale tak to asi mělo být, aby nebudil moc velké sympatie. ()

Lischai

Podle mě to není zdaleka tak nudný a šedý snímek, jak to cítí ostatní komentující. Other man má docela svižné tempo a filmová prostředí, na které se pěkně kouká. Je v něm sice určitá nejednotnost mezi detektivním dramatem v začátku a psychologickým rozborem na konci, ale nějak to dohromady funguje. Film dle mého názoru Schlinkovu předlohu pěkně projasnil a pročistil -- nemá se za co stydět. ()