Nezodpovední a stále nedospelí tridsiatnici Danny (Paul Rudd) a Wheeler (Seann William Scott) dokázali počas divokej žúrky zdemolovať služobný nákladiak plný energetických nápojov. Po zatknutí im dáva sudca na výber z dvoch možností. Ísť do väzenia ani jeden z nich nechce a obaja si radšej odpracujú 150 hodín ako vedúci v tábore pre problémové deti bez domova. Po jedinom dni strávenom v detskom programe sa im ale už ale väzenie nezdá až tak strašné... Riaditeľka centra (Jane Lynchová) im však nekompromisne priloží nôž na krk svojím ultimátom a Danny s Wheelerom musia prispôsobiť svoje nedospelé správanie sa jej striktným podmienkam. A práve títo dvaja hrozní chlapi nakoniec dokážu, že odstrašujúce príklady niekedy pomôžu pri výchove detí viac než akákoľvek snaha či sofistikované metódy prísnych učiteľov. (TV JOJ)

teutates

Role Models ako sonda do USA a ich "sociálneho systému"... zišla sa tu elita "teenage movie" ako Stifler, McLovin a mnoho ďalších... hláškovo preplnené dielo, ktoré vážne pobaví a prevedie do sveta nerealisticko - utopickej krajiny kde chce vládnuť McLovin... "výchova" spoločnosti formou hrania 6/10 ()

FilmFan24

Je vám 35 a právě zjistíte, že už deset let děláte práci, která vás vlastně vůbec nebaví a neuspokojuje. K tomu vám dá kopačky vaše milá a kolotoč událostí, které změní váš život může začít. Tak takhle to vesměs v životě chodí a takhle také začíná příběh komedie "Velcí bratři". Chytrý scénář, jak je ve výsledku znát jeho dva z hereckých autorů Paul Rudd a Ken Marino na place ještě náležitě vypilovali. Vydatně jim pomáhá v hlavní roli Seann William Scott, který si postavu věčně nadrženého Wheelera, který kromě zasunutí zbožňuje kapelu Kiss a umí už jenom pracovat v kostýmu minotaura a podporovat tak prodeje jistého energetického nápoje. Wheeler, který si život užívá je přesným opakem nespokojeného Dannyho (Paul Rudd). Co však mají společného, je průser ve firmě, kdy nabourají minotauří dodávku plnou energetických nápojů a řeší, zda jít 30 dní bručet za katr anebo přijmout roli "Velkého bratra" a odpracovat 15 hodin v sociálním programu pomáhajícím problémovým dětem. Wheeler vyfasuje drzého Ronnieho (Bobb'e J. Thompson) s kterým poslední poradce vydržel jeden den a Danny se má starat o Augieho (skvělý Christopher Mintz-Plasse alias McLovin ze "Superbad"), který v kostýmu bojovníka ze Středozemě a plastového meče nedá ani ránu. Je známo, že protiklady se přitahují a naši dva týpci udělají všecko proto, aby jako "Velcí bratři" uspěli. Fakt je, že v konečném výsledku to místy skřípe, ale i tak se povedla jedna z těch "nepřístupných" komedií, která pro mladší publikum je bez koz, vagín a fukování. U nás je na DVD uvedená "unrated" verze. Jo a kdybyste to náhodou nevěděli, tak "šeptající oko" je vagína! 3 a 1/2 * ()

B!shop

Jako je to docela vtipna komedie, ale nemuzu se ubranit dojmu, ze to mohlo bejt jeste lepsi, kdyby tvurci vic pritvrdili. Sice to ani takle neni zadnej cajicek, vsichni tu zvesela fuckujou, Scott se tu probehne nahej atd., ale nektery sceny proste nemaj vyuzitej potencial a slo sem urcite pridat vic vtipnejch situaci. Jinak ale pribeh je docela fajn, Rudd se na takovyho ze vseho otravenyho znudenyho typka skvele hodi a Scott hraje svoje typicky hovado, ktery zajimaj jen zensky, ale prislo mi, ze se celkem kroti. Deti k nim byly vybrany taky dobre, Bobb'e J. Thompson je fakt skoro takova detska verze Scotta a McLovin Mintz-Plasse je opet ukazkovy hovado. Ze zacatku mi ale misty prislo, ze decka jsou skoro jeste brutalnejsi, nez Scott s Ruddem. Z ostatnich stoji za zminku fajnovej Ken Marino a Jade Lynch, ktera je sice ze zacatku vtipna, ale pozdejc uz mi zacla lizt na nervy. No a film samozrejme smeruje k typickymu udobrovacimu moralizujicimu konci, ale jelikoz to je pojaty jako fantasy bitva, je vse v poradku. Sice davam jen 3*, respektive lepsi 3*, ale to rozhodne neznamena, ze bych se dobre nebavil. ()

predators

Kdo by chtěl jít do vězení, byť jen na 30 dní?! To už si raději "odpracovat" 150 hodin hlídáním harantů... :-) Hmm, to si Wheeler s Dannym mysleli taky, ale záhy zjistí, že by jim bylo lépe v base. Celé je to šílené, ale je vidět, že se herci baví a já se díky nim nenudil. A teda, Královská bitva a příjezd zástupců světa Polib mi Anthiu byli famózní... :-) 70% ()

Kryton

Dosti průměrná a lehce předvídatelná komedie ve stylu "Looseři provedou špatnost - za trest dostanou úkol/děti - na konci jsou největší machři a ůkol/děti je napravený". Možná pár hlášek je supr, ale tupý Stifler (bráno postavou), životní looser Mike z přátel,Frodo Mclovin a jeden malý černoušek, který svojí protivností porazil i malého Smithe z Den kdy se Země zastavila opravdu nesedí (na mě teda ne). Výsledkem je pak kostrbatá a dosti "cedící mezi zuby" looserbuddy komedie. ()

• Paul Rudd prezradil, že natáčanie filmu malo prestávku, pretože sa prerábal scenár, do ktorého sa zapojil on. (Arsenal83)
  • V jeden natáčací deň sa na jednej improvizovanej Paul Rudd začal tak smiať, že si pocikal nohavice. (Arsenal83)
  • Mnohé repliky vo filme boli improvizované a aj vďaka neustálym novým nápadom sa scenár neustále prepisoval. (Arsenal83)