Ip Man: Zrodenie majstra

• Česko Ip Man (viac)
všetky plagáty

Čína, rok 1935. Kluby bojových umění v městě Foshan nabírají na popularitě a Ip Man (DONNIE YEN) je nezpochybnitelným vládcem umění wing chun, čím dál populárnější verze kung fu. Klidný život jeho rodiny a přátel však převrátí vzhůru nohama japonská invaze. Poté, co odmítne učit okupační vojáky svému umění, je přinucen bojovat o své vlastní přežití v sérii výzev, jež vyvrcholí soubojem na život a na smrt s nejlepším japonským bojovníkem. (oficiálny text distribútora)

iKosser

Na čínský film teda super, vůbec jsem nečekal že se budu bavit, a bavil jsem se dobře. Režisér by sice mohl myslet na rozfázování filmu, přišlo mi že film začal a za chvilku skončil. Ale nechám se filmem poučit a když otevřu více oči, myslím že mi to ani nevadí :). ()

Armageddon

Čínske filmy alebo celkovo ázijskú tvorbu nemusím. Avšak toto je niečo iné. Film podľa skutočnej udalosti, ktorý je ešte aj o kung-fu, ktoré sa mi vždy páčilo. Hudba, postavy, boje všetko vyšperkované. Film som si užil naplno. Odporúčam. ()

vozralec

Film nepojednává o obchodníkovi s IP adresami, ale jde o vážné téma z čínské historie. Zpracování (včetně soubojů) na vysoké úrovni. ()

Brodyman

Na dobrých bojových čínských filmech jsou nejlepší ty bojové scénky. Při velmi dobrých čínských bojových filmech jsou nejlepší ty bojové scénky a navíc třeba hudba. Ale pokud se skloubí úžasné bojové scénky, velmi dobrý příběh, úžasná hudba a další, tak co vám vznikne? Film jako je IP man. Díky tomu, že tenhle film má vše co bych čekal od dobrého bojového čínského trháku, plus ještě něco navíc, si tento film skutečně zaslouží 5 hvězdiček. ()

Maniik88

Tak toto bol doteraz najlepší Čínsky film čo som videl. Skvelé zápasy, bitky, skvelé umenia hlavného predstaviteľa, dobré zábery, hudba a dokonca sa mi páčil aj príbeh. Skvelý záporný Japonský generál. Proste som veľmi spokojný a Bruce Lee mal skvelého učiteľa. A to pyžamo majstra Ip je skvelé, aj ja chcem také, hihi ()

john.h

Normalne mam chut po shlednuti zacit studovat kung fu. Podobny pocity jsem mel pri zkouknuti nejakejch shaolin filmu v sedmi letech. ()

Oudee33

Ip man.. Ip man.. Ip man.. Síla v jednoduchosti.. Tenhle film si na nic nehraje a dává krásně vyniknout čínskému stylu. Dostala mě pro jednou zase práce s kamerou. Bojové scény jsou bombastickou přehlídkou toho nejlepšího co jsem za poslední dobu viděl. A Donnie Yen palec nahoru! 89% ()

Mabe22

Prakticky všechny filmy o bojových uměních jsou si dost podobné, ale tenhle "skvost" dokázal něco úplně jiného. Pěkné komplexní zobrazení odnože bojového umění Kung-fu, Wing Chun. Příběh se odehrává v malém městě bojových umění Fuoshanu, kde vzniká již zmíněné Wing Chun jehož praktikuje Ip Man ve vrcholném podání Donnie Yena, který je takříkajíc neporazitelný. Pak ale přijdou japonci, kteří vše obsadí a japonský generál vyzve Ip Mana na souboj, aby jste ale zjistili jak to dopadne se budete muset podívat na film :). V celém filmu je unikátní nádech jedinečnosti, který mi u všech filmů podobného typu prostě nějak chyběl... Ip Man si určitě zaslouží vysoké hodnocení - 90%. ()

vaava

Bezprostředně po shlédnutí mi buší srdce a slzy jdou do očí dojetím, stejně jako v nemálo chvílích ve filmu. S mírným odstupem už to tak není. Po očekávání je riziko příchodu zklamání, a to se u mě v malé míře dostavilo. Čekal jsem více dokumentární snímek o muži, který je tak proslulý v kruzích wing chun i mimo ně. Namísto toho se mi dostala koncentrovaná porce napodobeniny hollywoodského filmu. Za to jedna hvězda dolů. Když ale vzpomenu na efekty, choreografii, napětí, postavení děje, opravdové bojové umění takové, jak má vypadat, skvěle ztvárněnou tvář východní kultury a vůbec sílu, která nakoec opravdu ze snímku čiší, jsem spokojen a už si brousím zuby na další trénink kung fu. :) ()

Lavinia

Jeden z nejlepších filmů tohoto žánru vůbec, přesahuje obvyklý rámec dějově i akčně. Ip Man a jeho vlastnosti: jeho dobré vlastnosti jsou přece jeho špatnými - která manželka by byla nadšená bijcem, který se v jednom kuse vrhá do spravedlivých soubojů za jméno Číny a lidu? V našich poměrech prorokuji brzký rozvod. Nejvíce fascinující je právě jakási asijská netečnost a přece velké, skryté emoce. ()

biergof

Příjemná podívaná končí větou: ,,Chci bojovat s deseti,, pak se spustí tak surová bitka, že mi vypadlo jídlo z huby a už sem se plně soustředil až do finále a rád se k této opeře kdykoliv vrátím. ()

joelly01

V ramci Challenge Tour videno tak trochu jako ulitba Klenotovi, at se mnou porad necumi na nejaka tkliva socialni dramata (ty on opravdu nerad). Muj salek caje to tedy nebyl, ale kdyz mi to bylo tolik doporucovano tak proc ne, ze ano. Klasicka zanrovka ktera by me rozsekala kdyby mi bylo tak 11 let. Hudba snobarna (jako fanynka GITS jsem samozrejme velmi ocenila). ()

Shitonit

Nou nou, pro mě poslední dobrej čínskej film na téma seřežu koho potkám byl Samurai Gonza. Jenže ten byl vlastně Japonskej.. takže se jedná o další čínidlo, který mě fakt nedostane. ()

JohnZ87

Excelentní bojový film s Donnie Yenem v hlavní roli, navíc inspirován skutečnými událostmi. Bojové scény mají opravdu šťávu a jsou výborně choreograficky zvládnuté i příběh je velmi poutavý. 90% ()

hrumsrt

Na kung fu filmy je tohle mimořádná kvalita, ale pořád bych se držel při Zemi, o jak moc dobrý film ve výsledku jde. Mám rád charaktery tajemné postavy, která se nakonec ukáže jako ten správný badass, a to právě Ip Man splňuje, jak se patří.. Donnie Yen si tímhle navždy vysloužil auru akčního hrdiny navíc velkého popularizátora bojového umění wing chun, které je v Evropě spíše na druhé koleji. Tohle umění se učí malinko odlišně, než jsme zvyklí a současně nakonec i jinak vypadá, nemá takovou práci s dechem či pomalejší techniky jako jeho asijští kolegové, ba naopak jde často o sérii technik, kde si říkáte, že snad musí být na plátně boj uměle zrychlen. Ale ba, ještě je podezírám z laciného slow motion. Všichni se snaží, aby z toho byl velkofilm s citlivým obsahem a patřičným přesahem, aby boje byly jen smyslné koření příběhu, že nakonec jde o sentimentální a promyšlený příběh z okupované Číny. Mám však pocit, že přesně tohle by Oscaři v dnešní době ocenili soškou.. Kdyby se to celé povedlo je z toho jeden z opravdu nejlepších filmů všech dob, ale tady to malinko vyšumí.. Pokud máte rádi kung-fu filmy je tohle povinnost a v žánru asi i klenot, jakmile se to snaží zapůsobit i jinou kvalitou, tak mám problém. Avšak po závěrečném epilogu nechybělo moc a tu pětku bych přiklepnul. 75% ()

papadoce

Séria Ip Man je skutočne úspešná a všetky diely dosahujú červené čísla. Doposiaľ som videl iba dvojku a konečne sa mi podarilo vidieť jednotku, teda najvyššie hodnotený diel. Musím konštatovať, že ku skalným fanúšikom patriť zrejme nebudem. Je pravdou, že kung-fu choreografiu tu nájdete najlepšiu aká sa v moderných filmoch po roku 1990 objavila, ale príbehovo je to trocha slabšie. Teda presnejšie slabšie v prvej polovici. V podstate sa jedná o akési kung-fu vojny klubov bez hlbšieho zmyslu a cieľa. Asi ide iba o to, že ja viem lepšie kung-fu ako ty a ty vieš lepšie kung-fu ako on. Na zápletku veľmi málo. V druhej polovici sa bleskovým skokom dostaneme akoby do úplne iného filmu. Celá provincia sa z kung-fu mely zmení na chudobinu ježišovu a majster Ip musí riešiť úplne iné starosti než boj, okupáciu Japoncami. Príbehu to značne pomohlo. Čo bolo vskutku mrazivé, bola výzva Ip Mana na súboj proti desiatim. Práve tam som sa rozhodol pre štvrtú hviezdu. Záver bol samozrejme fenomenálny. Ako celok oslnený nie som, no za tie súboje hviezdy rád rozdám, tie boli skutočne špičkové. Dal by som aj 90%. ()

Pauliee

Jedným slovom by som to nazval skvelé. Wau takýto film je zhmotnením všetkého čo sa mi páči ako je napríklad skvelý príbeh o tom, že japončíci začali obliehať mestečko a z bohatých kruhov bez všetkých starosí sa zrazu stal majster Ip chudobný obyčajný človek len so svojím kung fu. Výborné striedanie deja s brilantne natočenými bojovými scénami pri ktorých som sa niekedy až usmieval ako keby som mal duševný orgazmus :) Absolútny vrchol martiall arts a pre mňa jeden z najlepších filmov vôbec. ()

Mincek

kašlať na priemerný herecký výkon Donnieho :) , pretože všetko a to naozaj v tej najlepšej kvalite vynahradzujú jeho neskutočne rýchle ruky a vynikajúce súboje s bezchybnou choreografiou. Dejovo som čakal väčšiu tragédiu, čo sa nestalo a preto siaham k najvyššiemu hodnoteniu, tie súboje a one man show by Donnie, si to jednoducho pýtajú :) ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz