Dorian Gray

Dorian Gray (Ben Barnes) bol mladý anglický aristokrat, ktorému v živote nič nechýbalo. Mal krásnu tvár, peniaze a vedel, ako na ženy. Mal však obrovský strach zo starnutia. Až sa jedného dňa rozhodol, že si nechá urobiť portrét a vysloví tajné želanie – chce aby zaňho starol obraz. Jeho želanie sa začne plniť. Dorianovi zostáva tvár nevinného mládenca, zatiaľ čo obraz nesie stopy času a všetkých hriechov, ktorých sa dopustil. Žiadne tajomstvo sa však nedá ukrývať naveky a minulosť ho po rokoch doháňa v podobe Basila Hallwarda a brata dievčaťa, ktorej smrť kedysi spôsobil. (TV JOJ)

3DD!3

Kniha je samozřejmě lepší, ale na to s jakými obavami jsem do toho filmu šel, mě velice příjemně překvapil. Barnes hraje víc než solidně (kdo by to byl do něj řekl) a Firth taky tak. Atmosféra se spíš podobá hororu než Wildeově obrazu, ale není to úplně na škodu. Místy byl snímek skutečně mrazivý. Triky jsou slabší, ale přece jen jde o výhradně britskou produkci takže jim člověk může aspoň přičíst body za snahu. ()

Falko

Pamätam si, ze uz davno v detstve som videl podobny film o muzovi, ktory nestarnul, ale za to jeho tvar na obraze ano a ze na neho ludia ukazovali prstom, ze ako je to mozne, ze je stale mlady a pytali sa na jeho tajomstvo. Uz v detstve ma tento namet fascinoval, bal som sa toho obrazu, pretoze tam vyzeral ten clovek ako zombie-mrtvola a preto som si ten film az dodnes zapamätal a tuzil som ho znovu vidiet, avsak nikdy som si nevedel spomenut, ako sa ten film volal a netusil som, ze bolo natocenych viac verzii. Az teraz vdaka tejto novej verzie sa mi to vsetko pripomenulo. Avsak privital by som viac napinavych alebo az hororovych chvil, trosku viac zobrazit tie roky, pocas ktorych sa doma neukazal a zvysil by som na 80%, takto to ma u mna slusny priemer. Bavilo ma to, ale cakal som trosku viac. Zamaskovaneho Colina Firtha som vobec nespoznal. Ani na chvilku mi nepripomenul koktaveho krala z KRALOVEJ RECI (2010). Aj to svedci o tom, ze je to skvely herec - chameleon, ktory dokaze zahrat vselico a vselikoho. _______ Ben Barnes - (Dorian Gray) +++ Colin Firth - (Lord Henry Wotton) +++ Pip Torrens - (Victor) +++ Fiona Shaw - (Agatha) +++ Ben Chaplin - (Basil Hallward) +++ Caroline Goodall - (Lady Radley) +++ Michael Culkin - (Lord Radley) +++ Emilia Fox - (Lady Victoria Wotton) +++ Hudba: Charlie Mole +++ ()

Mahalik

Kniha byla pro mě zásadní! Byla první, ze které mi hráblo. Pak přišel druhý zásadní člověk in my life a řekl, že v D.G. se dá najít mnohem víc, než jen příběh o "klukovi z plakátu". Že je nadčasová. Přečetl jsem si jí podruhé, a viděl v tom určité propojení mezi mnou a někým neexistujícím nebo možná existujícím, to je popel, důležité je, že ta atmosféra mě dovedla jednak k paranoie a jednak mě zmagořila do té míry, že jsem začal klepat nohou v pravidelném intervalu. Tu knihu miluju. Film se ale chtěl strašně zavděčit nám mladejm, nedával šanci pro vlastní fantasii. Přitom stačilo rozžhnout světýlko sirkou, nemuselo to být nutně letlampou. Dorian je postava, která nepotřebuje okecávání, je přímá a geniální. Je má...huááá :)) ()

Sobis87

Literární Dorian Gray Oscara Wildea je dílo s obrovským potenciálem pro zfilmování, avšak hned v úvodu musím podotknout, že jeho nejnovější filmová adaptace ho využila maximálně tak z poloviny. Všechna ta opojná dekadence, kterou námět sliboval, je bohužel utopena ve finančně podvyživené vizualizaci na hranici televizní inscenace a nespočetněkrát se mi při sledování filmu drala na mysl úvaha o tom, jak skvěle by ten film mohl vypadat, kdyby se ho chopil můj oblíbený Tim Burton. Takhle jsem se dočkal pouze sterilní rutiny, přičemž výjevy, které potěšily mé oko, by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Ne že by film vypadal odpudivě, to ne, avšak nic výrazněji opojného od něho rozhodně nečekejte. Kromě tradičně výtečného Colina Firtha filmový Dorian Gray postrádá i výraznější herecké osazenstvo a vzhledem k ústřední dramatické premise nemohu pochválit ani práci scénáristů – jednoduše řečeno se z této adaptace dalo vytřískat o mnoho více, a to jak po stránce audiovizuální, tak i z hlediska vyprávění. 50% ()

LIVINGDEAD

Po těch krvácích a potoků krve, je to zajímavá změna. Starý Londýn je opravdu ponurý a děsivý. Všude špína, na každém rohu kurva a zloději. Brrrr, nechtěl bych žít v té době. Mladý Dorian zaprodá svou duši obrazu. Jeho duše v obrazu stárne a on je stále mladý. A tak si užívá života. Grupáče s ženami, s muži, prostě ojede vše, co se mu připlete do cesty :-) K tomu chlast a opiové mejdánky. Všichni kolem něj stárnou a on má stále 20 let. Odjede a po delší době se vrací. Mladé kurvy jsou už babičky, přátelé staří páprdové a Dorian je stále mladý. A já mu závidím. Okamžitě bych zaprodal svou duši, abych měl stále 20 let. Jenže kolem Doriana jsou závistiví lidé (asi původem z Čech :-)) a ti mu jeho mládí nepřejí.... Za dobře natočený film dávám 50%. ()

• Film financovala Národná lotéria prostredníctvom UK Film Council's Priemere Fund a to sumou 500 000 libier. (Greenpeacak)