Svérázná komedie sleduje dovádění jednoho typického neurotika, který má příliš bujnou fantazii. Mladý muž se snaží zvládnout svůj život, ale nějak se mu to nedaří.  Přáli jste si někdy mít v životě tlačítko, které by vždy poradilo, co následně udělat nebo říct? Přesně tohle se stává Donovi, když stojí před velkým rozhodnutím. Don je mladý muž, který má velké ambice, muž v nejlepších letech a také muž, který dokáže zkazit i ty největší prkotiny.
V každé epizodě s ním prožijete několik dní jeho života – uvidíte jak se potácí vstříc dalším výzvám nebo jen prožívá každodenní události. Když se Don ocitne v nepříjemné situaci, jeho bohatá představivost aktivuje zařízení, které mu sdělí vše, co by v dané situaci neměl říct nebo udělat. Tento seznam jako diváci uvidíte též a možná nebudete věřit, co všechno může existovat.
Když se s ním setkáte poprvé, Don se bude muset poprat s rozpaky - jak nejlépe zmizet z bytu dívky, se kterou strávil noc a nepamatuje si její jméno. Don také zjistí, jak se rozhodně nezachovat, když ho vyhodí z práce nebo jak se poprat se svým žalem, poté co mu zemřela babička. A jak se vypořádá Don s radostí nad tím, že mu odkázala svůj dům? Nijak, radost se totiž brzy změní v šokující zjištění. Babiččin dům byl plný haraburdí a nesplacených dluhů. Zkrátka Donův život je jeden velký chaos. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa honajz2 k tomuto seriálu (10)

Jak nežít svůj život (2007)

Stejně jako u spousty britcomů to v prvních dílech hledá svůj styl, ale to čekání stojí za to. Druhá a třetí série mají nejeden geniální díl a celý koncept v nich šlape jako hodinky. Dan Clark sice nepřichází s ničím až tak osobitým, vlastně je docela patrné, odkud bere, ale nemám s tím problém, když to poctivě funguje. Takže za mě další fajn britcomový objev, i když jsem se do něj musel dostat a nezískal si mě hned jako třeba Peep Show, kde to oťukávání trvalo jen pilotní díl. 4* ()

Domov, sladký domov (2008) (S01E02)

Pilotní díly jsou u britcomů často jedny z nejslabších dílů a tady by to mohlo platit taktéž, jelikož se zvolený styl upevní až na samotném konci, kdy Donův talent všechno podělat konečně funkčně vyeskaluje. Jinak představení hlavních postav je slibné, Don je typická britcomová postava (čili neskutečné hovado), která by mě mohla bavit, Eddie je zase správně pošahaný a zbytek se snad víc projeví časem. Občas mi ten humor přijde až moc jednoduchý, ale doufám, že si to sedne, jelikož by mi to mohlo být sympatické. Potenciál tam je. Silné 3* ()

Výlet do přírody (2008) (S01E03)

Tohle je tak vděčný námět (myslím interakci naprostého idiota a malých dětí, o které se má dočasně starat) a hned jak bylo jasné, že tady bude prostupovat celou epizodu, začal jsem se těšit. Jenže ve výsledku sice není špatný a přinese několik světlých míst, ale celkově mi jeho pojetí přišlo příliš prvoplánové a to mi dojmy dost kazilo. Navíc konceptu "x věcí, co by Don udělal" stále nedokážu přijít na chuť, ale to je spíš tím, že ho zpopularizovali a využili/zneužili youtubeři jako svůj kontent, který se časem prostě musel okoukat. 3* ()

Jaký otec, takový Don (2008) (S01E06)

Tady nám Don začíná trochu lidštit. Navzdory tomu, že se jeho rozhodnutí dá chápat více způsoby, zde udělá něco, na čem by snad mohl profitovat i on, ale spolu s tím dá Karlovi to, co celou dobu chce, tudíž obě strany jsou spokojené, obě získaly svoje, teď jen záleží, kam se přikloní Abby. Epizoda celkem povedená a v určitých scénách trefná, co se satiry na developery týče, jen mi přijde, že se gagy a seznam x věcí začínají mírně opakovat. Slabé 4* ()

Série 2 (2009) (S02)

Určitě lepší série než první, konečně to skvěle šlape, veškeré prvky ladí dohromady a prostřední epizody jsou dokonce geniální. Už teď mám jasno, že to dokoukám, ať už třetí série dopadne jakkoli. 4* ()

Zpěvák Don (2009) (S02E03)

Don by měl častěji zpívat, často to jsou best of momenty celého seriálu, podobně jako u Brentových uměleckých výplodů z Kanclu. Každopádně tady jsem se hlasitě smál většinu dílu a stále více se mi potvrzuje, že se v druhá sérii vše teprve pořádně rozjelo a zatím každá epizoda nadprůměrná. A hostující Barratt tady do toho dostal i něco od sebe :-) 5* ()

Don a svatba (2009) (S02E06)

Tak trochu prvoplánové finále série, ale funkční, vtipné a vlastně i milé v tom, že vidíme vola většího než Dona a naše ústřední postava si tak konečně něco uvědomuje... 4* ()

Donova nová práce (2010) (S03E01)

Tohle by byla super epizoda, kdyby v tolika scénkách nepřipomínala jistou epizodu z Black Books... Tady je to sice o něco drsnější, ale to nejvtipnější je dost podobné a to nové moc nefungovalo. Silné 3* ()

Don se setkává se stvořitelem (2010) (S03E04)

Nejcyničtější epizoda celého seriálu. Přitom námětem není zrovna objevná, ale ono to prostě funguje. 4* ()

It's a Don-derful Life (2011) (S03E08)

Je to trochu kýč, chybí tomu cyničnost předchozích dílů a bohužel je nahrazena fekálním running gagem, takže je to celé mnohem menší zábava (i když povedené gagy se najdou, hlavně v Meet Freaks) a ubylo i "5 věcí", ale zase na druhou stranu se to dalo čekat, když se zde vše uzavírá. Závěr mi teda přišel poněkud urychlený a na úkor rvačky Santů, ale pořád to je příjemné a dojemné finále, u kterého se s úctou a smutek rozloučíte s oblíbenými postavami. Na mě to zabralo, takže si ani nechci moc stěžovat. Bylo to fajn, dokonce i Abby se vrátila a Don konečně dospěl, což ztvrzuje už fakt, že poprvé v životě napsal neoplzlou píseň. Ani ty dvě muzikálové scény mi nepřišly navíc. Slabé 4* ()