Looperi sú nájomní zabijaci pracujúci pre zločineckú organizáciu, ktorá im ľudí určených na popravu posiela z budúcnosti. Ich úlohou je fyzicky likvidovať určené ciele a zbaviť sa ich tiel, aby definitívne zmizli zo sveta. Štedrá odmena za krvavú prácu je pribalená k obeti a platí iba jediné pravidlo - nikdy nesmú nechať svoj cieľ ujsť, a to za žiadnu cenu. Joe (Joseph Gordon-Levitt) je looper, ktorý spoľahlivo vykonáva svoju prácu a užíva si luxusný a bezstarostný život. Ale to platí len do chvíle, keď dostane najnovšiu zákazku. Na jeho veľké prekvapenie sa totiž pred jeho pripravenou zbraňou objaví on sám, len o niečo starší (Bruce Willis). Ako je to možné? Organizácia totiž looperom posiela ich klientov z budúcnosti. Obete určené na popravu vždy prenesú späť v čase, a to priamo pred hlaveň určeného loopera. A Joeovi ostáva len zlomok sekundy na zásadné rozhodnutie - má zastreliť sám seba? (TV JOJ)

Haymar

Vymazlený akční scífko, ovšem ta prapůvodní myšlenka (posílání Older-Killerů na svý mladší "klony" do minulosti) mi přišla celá trochu zbytečná ale dobře noo! Jinak parádní atmosféra a hlavně Gordon-Levitt! Ten týpek je výbornej (čím dál lepší) a dokonce tu válcuje i samotného božského Bruce! ()

Prochy38

Hmmmmm. Vůbec jsem nevěděl, o čem film je a jsem teď moc rád, že jsem se to ani nesnažil zjistit. Nechal jsem se zlákat dost slibným obsazením, o čem to bude, bylo vedlejší. A teda to byla trefa!!! J. G. Levitt se vyznamenal a fakt moc dobře táhne film, k tomu méně využití, ale stále skvělý B. Willis a máme parádní duo pro dost povedený akční sci-fi snímek! K tomu fakt krásná E. Blunt a já nemůžu být nespokojen. Hodně vymakané, dost propracované, herecky zvládnuté na jedničku a originalitou tlačící na moc dobré hodnocení. Já nadšen! ()

Mauric

Don't hate, congratulate - aneb jak lze z komára vytřískat vemblouda. Vembloud to sice není nijak velelogický (což vám vysvětlí sám Willis) či überhustokrutopřísně-hi-tech, popř. epic-popcorn-oku lahodící, avšak nohy mu sviští, herecké vybavení mu nedělá ostudu a z hlediska řemeslného můžeme považovat tohoto vemblouda za dobře rostlého. Za toto komorní sci-fi, jež tráví většinu času v přítomnosti, míchá žánry a pohybuje se na dosti nebezpečné struně cestování v čase, uděluji panu režisérovi dva zlaté bludišťáky a třesu pravicí. PS: Cyničtější část mého já chtěla film shlédnout jen pro to, aby mohla číst "hejty" vezdejších egohoničů a členů menzy (Z je zde správně). ()

anfi15

Tento film mě vždycky rozčílí. Nemusím ho vidět ani o něm mluvit, stačí mi si na něho jenom vzpomenout. Natočený je dobře, herecké obsazení je hvězdné, ale stále tu všechno kazí scénář. Samotná myšlenka! V celém filmu vznikne tolik paradoxů, jako v žádném jiném. Mám pocit, že tvůrci nemají ponětí, jak funguje cestování v čase. Pouze narvali do jednoho snímku všechny nápady a doufali, že to bude fungovat. Některé diváky asi oblbli, ale mě ne. Je to strašná spatlanina nereálna a coby kdyby. Od nových vzpomínek, které nahrazují staré, až po modré kontaktní čočky Gordona-Levitta. Zklamání. ()

Patrik256

Rozpočet_ 30 milionov dolarov // Tržby_ 176.5 miliona dolarov // Tržby v ČR*_ 6 065 507 Kč // Diváci v ČR_ 45 701 // Tržby v USA*_ 66.4 miliona dolarov ()

Ant_Antony

(Milosrdných) 70%... První polovina téměř geniální, farma to dost zabije, dítě je od první chvíle, jak to v amerických filmech bývá, chytrý až na zabití a celý to zachrání Bruce vystřílením... bla bla bla, přece neprozradím všechno... ()

Mikino00

Taková úžasná myšlenka zpracovaná v rodinné drama, nechápu to, sliboval jsem si od toho akční inteligentní sci-fi, která nebude jednoduchou letní zábavou a dostal jsem rodinné drama odehrávající se na farmě, do toho se tam párkrát mihne Willis a všechny postřílí, k tomu předvídatelný děj, hlavně konec. Ale ne vše je zde špatně, myšlenka Looperů, Gordon-Lewitt, fungující vztah matky a syna, krásná Blunt, a koneckonců originálně vystavěný příběh filmu nahrávají, jen trochu lepší scénář by neškodil. ()

gumolit

Cestovanie v čase sme si už v kine užili dosýta, ale nie vždy to bolo cestovanie úspešné alebo ktoré by potešilo lenže režisér Rian Johnson je šikovný.Svoj film režíroval a dokonca si napísal aj scenár a to sa mu veľmi podarilo.Nevyžíva sa vôbec nejako v špeciálnych efektoch skôr to drží v pozadí, ale nejako ani zbytočne nezapadá do problematiky časových paradoxov. Johnson nepotrebuje svojich hrdinov pchať do strojov času všetko necháva na starosť hercom a tích režisér vybral znamenite.Napríklad taký Jeff Daniels bol zásahom do čierneho , ale zvláštnu pozornosť u mňa získal osemročný Pierce Gagnon v roli syna hlavnej hrdinky.Jeho znepokojivý dospelý výraz a vierohodné herectvo môže na vnímavejších divákov pôsobiť dosť silno myslím že mladý herec má pred sebou skvelú budúcnosť.A čo sa týka hlavných hrdinov no povedzme si na rovinu Bruce Willis so svojou už dedkovskou plešatou hlavou sa prelína medzi dobrými /RED, MOONRISE KINGDOM / a veľmi zlými filmami /CATCH 44,SET UP / a tento časový skok Loopera bude pôsobiťi po 30 rokoch radosť zo sledovania majstrovskej práce. Willis je presne ten typ chlápka hrdinu , ktorému nemusia vadiť vrásky na čele.Jeho grimasy a pohyby tváre by zvládol hocijaký imitátor ale jeho mladšia podoba vo filme v podaní čoraz lepšieho Josepha Gordonna Lewitta sa podarilo dotiahnuť do úplných detailov a scéna kde sedia oproti sebe v bistre patrí medzi tie ktoré časom určite skultovnejú. Ked to shrniem nemôžem dať Looperovi inak ako najvyššie hodnotenie a srdečne vám popriať aby ste sa skutočne bavili .Prezrádzať viac o filme by bolo spáchanie toho najvätšieho hriechu. ()

Zombi

Výborné akční scifi, které navzdory omezenému rozpočtu působí solidně a uvěřitelně. Je to taková všehochuť, cestování v čase, gangsteři, hitmani, telekineze.., ale smícháno je to s bravurou a rozhodně nemáte pocit splácaného guláše, naopak vás stále překvapují nové nápady a vše sem krásně zapadá. Musím pochválit herce, speciálně u Willise jsem byl rád, že si napravil reputaci kameného ksychtu a zde má navíc pár výtečných scén. Scénář a časové paradoxy můžete rozebírat hned od začátku filmu a celé mě to hodně bavilo, palec nahoru. Od půlky se výrazně zvolní, ale mě sedla i tato část a opravdu mě zajímalo rozuzlení. Slabších 5 hvězd. ()

Phorbo

"Joseph-Gordon Levitt i Emily Blunt se shodli, že Looper je nejlepší film, jaký kdy natočili." Hah, cože? A v zajímavostech je jenom tak málo chyb ve filmu? Proč každý film, který se zabívá problematikou cestování v čase (nepočítám to je že docela fádní tam používat ještě telekinetiku, ale chápu že je esenciální pro film), musí být tak debilní a idiotský. To si tvůrci neuvědomují, že to co se stalo v minulosti už dávno ovlivňuje přítomnost a budoucnost? Gordon Levitt se postřelí na konci filmu a teprve tehdy Willis mizí? jak je to možné když ani nežije v budoucnosti, vlastně už ani v soucasnosti. Gordon Levitt ani po třech hodinách v maskérně nevypadá jako Willis a vypadá spíš jako nějakej android. Todle bylo hrozný, odporný a neuvěřitelný. Občas z toho byla trošku sranda, ale to nic nepomůže takovýmudle nelogickýmu scénáři. Takhle to prostě nejde i když je to pouze fantaskní výmysl. Cestování časem není, možné a snad nikdy nebude. A pokud to někdo vymyslí tak minulost stejně nezmění páč bychom viděli následky už dávno... DO háje s takovými filmy ()

ataman329

áno, po úvodných vysvetľovačkách, kedy je divák za ručičku dovedený na štartovnú čiaru zápletky, zhasli všetky svetlá a začali veľmi popisné scény plné dlhých pohľadov, nejaký ten šangaj, nejaká tá love story... bruce willis to málo akcie, čo tento film ponúkne, okorenil naozaj vyvážene a k jeho scénam (pardón, scéne) sa rád v myšlienkach vraciam. joseph (ten reálny) je mojím obľúbeným panákom zo strieborného plátna, no tu to nebol on. svoje herectvo pred nami divákmi ukryl pod kilogramom make-upu a môžem si len predstavovať, ako to asi celé bolo myslené. joseph (ten filmový) vyzeral ako z múzea voskových figurín a detailné zábery na jeho tvár, kedy sme čakali, že prídu na rad ozajstné emócie, boli úsmevné. pútavý úvod, jadro príbehu suché, ako vyschnuté trstinové pole, koniec priam holywoodsky (a predvídateľný). ()

geimz

Cestovanie v čase je vždy ošemetná téma. Napriek tomu, že Looper obsahuje množstvo paradoxov, som schopný mu ich odpustiť, pretože príbeh je vystavaný tak dobre, že hlavne v prvej polovici nedá vydýchnuť. Škoda trochu kolísavého tempa v tej druhej, ku koncu však začne znova prituhovať a ja som si vlastne ani nebol tak celkom istý, komu držať palce a kto je tu hlavný hrdina. Silná záležitosť. ()

Mimomisu

Nechte si ty casovy paradoxy pro nekoho jinyho. Tohle funguje dobre a mimochodem se da spousta veci i logicky vysvetlit...i kdyz asi jinak, nez jsou tady hnidopichove nauceny z jinejch sci-fi filmu. (btw, reakce na komentare "proc nezabijou toho mladyho...protoze, kdyz se ohanite kauzalitou, tak by vsechny jeho obeti byly stale nazivu...proto)...staci tomu trochu popuzit uzdu a bavit se, s cimz ja jsem opravdu problem nemel. Srovnani s Vymerenym casem (ktery z toho vychazi trochu hur) a Zdrojovym kodem (o trosku lip) je na miste. Pro vsechny ostatni rejpaly je ultranudna Vesmirna odysea (sorry) ()

Jayem

Čakal som akčné scifi a dočkal som sa romantickej drámy. Síce to neni najhoršie ale čakal som úplne niečo iné. Som sklamaný. ()

mosnak odpad!

Takový futuretro sci-fi paskvil :-( nemám rád tyhlo cestování v čase, kdy současné já nahání mé dřívější já a mé budoucí já to dřívější chce zabít. Nakonec zjistím že nejlepší bude, když svému budoucímu já řeknu,že nechci vlastně žít svůj život čili jeho a proto své dřívější já ochráním. Nejdříve se ovšem vyspím se svou matkou a zde si pokládám otázku kdo vlastně jsem? Jsem svým vlastním budoucím otcem...? Proboha!!!! :-( tohle fakt ne! 5% - za Willise a to i přesto,že to byla asi jeho nejhorší role ve kterého jsem ho kdy viděl "hrát" :-( ()

smetyl

Takže tak, zbožňuju Bruce Willise a mladej Joseph Gordon-Levitt se mi taky moc zamlouvá. Tahle dvojka figurující ve filmu to zahrála naprosto skvěle. Bruce Willis má navíc s tímhle žánrem (setkání sám se sebou) několik zkušeností. Ve 12 opicích a filmu Kid. Nesnáším když je ve filmu o cestování v čase něco nedovysvětleno nebo když to prostě nedává smysl. V Looperovi bylo tohle ok. Zamlouval s emi též nápad s Loopery a nekompromisní krutost filmu, kdy jsou postavy ochotny udělat vše proto aby získali co chtějí nebo naopak aby to neztratili. ()

mazadlo

Sice masakrozní mišmaš ve kterém cestování časem a dětátko alá kruh dělá z diváka kozu nadívanou houbami ale také dobře zmáknuté řemeslo, které prostě chutná jako dobře kořeněná pizza. Já se skvěle bavil a některé záběry mě totálně rozsekali. Bruce nestárne zato Levitt ano a sekne mu to. Závěr je klišé na ntou a určitě bude i dvojka a pokud ne mohla by klidně být. Totálně ovlivněn tímto filmem si jdu sednout na záchod a modlit se aby mi toaletní papír sám vletěl do ruky....kéž by. ()

Marys

Tešil som sa na tento film, aj keď som presne nevedel, o čo pôjde, bol tam určitý prísľub nápaditej sci-fi, herecké obsadenie podľa môjho gusta a nemôžem povedať, že snímok nenaplnil tieto moje očakávania. Možno mohol byť trochu strhujúcejší, nedostal ma až tak veľmi, ako by mohol a Joseph mi prišiel pod tou vrstvou make-upu skôr ako popŕhlený a aj tak sa na Bruce-a nepodobal. Toto mohlo byť lepšie doriešené. Ináč sa mi film v podstate páčil a nehollywoodsky záver ma presvedčil o štyroch hviezdičkách. ()

Milky.

Taková řemeslně pěkná blbůstka s logicky naprosto děravým a předvídatelným scénářem. Ale co se dá čekat od filmu o cestování časem, u těch se prostě nesmí přemýšlet. Natočené to bylo pěkně, Levitt i Willis hráli solidně, hlavně Levitt připomínal Bruce opravdu dokonale, Blunt mi tam nějak neseděla ale budiž. Jako nenáročná zábava na odpoledne parádní, ale rozhodně nic na co bych si vzpomněl řekněme za měsíc. ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (viac)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

... Rian Johnson. Kdo že to je, ptáte se? Za nepříliš známým jménem se skrývá jeden z nejtalentovanějších mladých režisérů, jenž prorazil středoškolským noirem Zmizení, bavil podvodnickou komedií… (viac)

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

06.09.2013

To je docela překvapení. Podle magazínu Variety je vyvoleným pro znovuoživení zabijáckého kyborga z budoucnosti Alan Taylor. Televizní veterán režíroval epizody prvotřídných seriálů jako Řím,… (viac)

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (viac)