Kick-Ass

• Česko Kick-Ass (viac)

Tínedžer Dave Lizewski nevyniká žiadnymi mimoriadnymi schopnosťami. Žije priemerným životom stredoškoláka. Popoludnia trávi poflakovaním sa s nudiacou sa partiou. Jediné, čo ho naozaj baví, sú komiksy. Tie ho privedú k jedinečnému nápadu – stať sa superhrdinom a pomáhať ostatným ľuďom! Bohužiaľ mu k tomu chýba istá drobnosť, ktorá je pre každého hrdinu tým najdôležitejším – výnimočné schopnosti... (TV JOJ)

Illy

Neskutečně drzý, zábavný, cool a já nevím jaký ještě film. Dokonale vybraná hudba, děj který vás zvedne ze židle a nenechá na pochybách že se jedná možná o film roku. Super mega nářez!!! ()

bidja

Nejlepší teenagerovská akční komedie posledních dvou až tří dekád. V podstatě od mé puberty. Strhující děj, hudba od skvělých až po naprosté šity. Vykrádačky (odkazy) na slavnou tvorbu. Geniální záblesky herců, geniální záblesky scénáře, geniální záblesky režiséra. Např. úvodní Cageva scéna, předposlední střílečka. A hlavně se člověk baví. ()

(Z)denny

Vezměte velký mixér, strčte do něho Spy kids, Strážce-Watchmen, Batmana, Spidermana a ještě pár snímků obdobného tématu, potom to pěkně rozmixujte a výsledný shake ozdobte třešničkou v podání Jasona Flemynga. No a máte z toho skvěle osvěžující nápoj s názvem Kick-Ass. I když ruku na srdce, je to opravdu taková bomba, abyste si z toho slastí cvrkli do trenek? Musím se přiznat, že ani ne. Kdyby nebylo pár dobrých žduchů a závěrečné vyvražďovačky, tak bych u toho mohl spokojeně usnout a myslím si, že bych o nic světoborného nepřišel.. ()

Sundance23

Opět jako u Defendora nevím co si o filmu myslet,zajímavé obsazení a dobrá hudba je silnější stránka filmu ale prozatím 151 místo v žebříčku, to je trochu moc. ()

Meteorista

Stejně tak jako pro mě byl příjemným a největším překvapením roku 2009 Zombieland, je pro tento rok Kick-Ass. Nechtělo se mi věřit, jakým syrovým a hustým způsobem mi byl tento snímek předkládán. Všechno, co v tomto filmu je, klape-jede-šlape, a to perfektně. A ta hudba je taky skvěle volena. Víc takových snímků! ()

Greg25

Našlapaný je tenhle film bezesporu, jenže něco mi na něm nesedí. První půlka je ta nejlepší parodie posledních let s nadsázkou, které nejde nic upřít. Jenže pak to začne skřípat a ty závěrečné boje přes medvídka ve skladišti, úmrtí Taťuldy až po závěrečnou bitku, tak to sorry - je to parodie nebo pocta béčkovým komiksům? Já to vidím spíš jako poctu a jako taková mě opravdu nebavila, protože jediíný prvek parodie v druhé části bylo přiletnutí Davea "tím dokonale zvláštním předmětem." Dobrý film to ano, ale kultovní či dokonce film roku? Tak to určitě ne. Jen těžko můžete do jednoho filmu nacpat jak poctu, tak parodii a odfláknout tak obojí. Ale střihu a hudbě nelze nic vytknout. Za první polovinu 75%, za tu druhou 60%, ale jako celek 60%. ()

Luukec

docela mě to pobavilo, ale co sem od této komedie nečekal a co mě hodně překvapilo bylo množství krve které tam bylo, o takové parodii na superhrdiny bych čekal že budou jenom padat údery, no ale naši hrdinové se do toho pustili s meči a doslova se s tím nepárali :-) ()

jilda

Pokud řeknu film roku 2010, nebudu přehánět. Originální, vyvážené, akční, prostě nářez. Pro lidi duševně mladé povinnost vidět. ()

M.E.K.Y

Tak tohle už nikdo Matthew Vaughnovi neodpáře! Režisér se špetkou zkušeností dokázal to, o co se pokoušejí zkušení matadoři roky! To on konečně dokázal namíchat novou transfuzi a aplikovat ji přímo do srdce filmografie tak, že Vás extáze nemine! Trochu jsem měl z Kick-Ass strach, protože z něj šlo cítit, že sice přijde s něčím novým, ale zároveň by se mohl snadno překombinovat a sklouznout zpátky do sraček! A obavy se potvrdily, protože film balancuje na hranici trapnosti a šílenosti, ale vždy dokáže udělat krok zpět. Samotná úvaha o tom, stát se superhrdinou je nesmyslná a rejža to dobře ví a za nic se neschovává. Reálně ukazuje, že i když nemáte žádné fyzické "superskilly", tak když chcete, věříte, máte to v hlavě a jdete za tím, tak je všechno možné. Beru, že je to jemně přitažené za vlasy, ale ono to jinak ani nešlo. Rád bych se rozepsal o postavách, které hrají prim, ale nebudu to dlouze obkecávat a řeknu to takhle. "Kick Ass" je lůzer jako hrom, celkem i nesympatický, ale takový ve filmu musí být, aby pak z ošklivého káčátka vyrostla labuť. Navíc je to hlavní postava. "Red Mist" je snad ještě trapnější a zbytečnější postava, než Kick Ass. Ale ještě že to zachraňuje duo "Daddy" a "Hit Girl"! Tuto dvojici si divák snadno oblíbí, zvlášť "Hit Girl", která je naprosto jedinečná! Paráda! Herecky tyto postavy sice pokulhávají, ale napsané jsou výborně. Trošku mi vadilo, jak toho rejža využil a zbytečně cucá z diváka emoce, ale ihned to přebije dalšími skvělými scénami (přestřelka kryptonitem, závěrečná akce) a nezapomíná ani na humor (hlavně nakonci, kdy šéf ochranky perlil a já "chcal smíchy":D). Ale nesmím zapomenout na tu nejdůležitější složku, která celou tuto podívanou znásobuje a neúnavně divákovi dodává "cool" pocit - soundtrack! Je sice žánrově "písničkový", ale taky moderní a dynamický, stejně jako jízda odehrávající se na plátně! Z tohoto pohledu maximální spokojenost! Také mám radost z toho, že snímek nespoléhá pouze na akční řež, ale snaží se i něco říct a navodit myšlenku! Závěr? Kick-Ass je každopádně film hodně rozporuplný! Trapné a laciné momenty se střídají s těmi vehementně silnými, ale ty vždy přebijí ty slabší a proto je výsledný dojem kladný! P.S. Hit Girl určitě nejvýraznější postavou. Od dob Leona nová Mathilda (Natalie Portman). ()

Standic1

Nějak extra mě to neoslovilo, totálně mě iritoval trapnej představitel Kick-ass. Holka byla cool a Cage i když je to starej kořen měl taky svý kouzlo. Scény s nim a jeho dcerou když nakupujou nový hračičky, tak to bylo vážně příjemně ulítlý a slovník tý holky sedl do toho filmu jak prdel na hrnec:) 3* dávám jen proto, že nejsem moc fanda tohodle typu filmů, ale určitě to špatný nebylo... Co bych vymazal tak tu závěrečnou scénu s raketometem, ale jak mě tady asi fanoušci opraví bez toho by to nebyla taková šílenost:) ()

JM87

Ale jo... rozhodně to není špatnej film. Občas sem postrádal děj, ale o to tam až tak nešlo. Nicolas Cage byl naprosto výbornej a Mclovin samozřejmě potěšil. Spíš než příběh mě bavilo to prostředí - iphone, myspace - prostě tahle doba. Toho využívá víc a víc komedií a je to učinný. Krom toho narážky na skutečnou realitu (tu naši) v těchdle komediích jsou taky cool. Víc hlášek by vůbec nevadilo jinak su plus mínus spokojenej - nenáročnýho diváka to rozseká, elitu jako mě středně pobaví. Ale v celku je to aji sympatický. 3 a půl hvězdičky. ()

Rekpet

Jedna hvězdička za zpracování. Musel sem dlouho přemýšlet, než sem si vzpomněl na větší blbost než toto. Ano, všichni říkají, že se nad tím musím nadnést. Ale to nad takovouto stupiditou prostě nedokážu. ()

Pawlisman

Tneto server a jeho uživatelé, kteří ho tvoří, bohužel pro mě ztrácí na významu. Nechat se ovlivnit vsokým hodnocením a poslat mě na tento průměrný film. To se teda nedělá. Špatná rádoby parodie. Začátek slušný a člověk se skutečně těší kudy se to vše vyvine. Brzy je však vše jasné a navíc nás režisér natahuje zbytečnými záběry a scénami. To co dlouho vypadalo na slušný crazy film skoro až v Evropském stylu a vyvrcholilo prvním vpadnutím malé killerky do drogového doupěte, spadlo a až do konce plavalo v Hollywoodských sr....ch. No jo, pan Cage zase nezklamal - pravda -jeho obsazení je zárukou - bídy. 6/10 ()

poet

Za ten finálny nášup by si to zaslúžilo aj lepšie hodnotenie, ale ako celok ma to až tak nedostalo. To ako tam tá holčina všetkým nakopáva "ass" veľmi nežeriem aj keď je v žanri filmu uvedené že je to aj komédia :). Prijemne ma prekvapila hudobná stránka, kde to bolo celkom slušne namixované. Komu to miestami pripomenie Kill Billa alebo nebodaj Equlibrium (scéna s revolvermi) tak je na tom podobne ako ja:)) ()

Emzet

Na Kick-Ass se dá pohlížet z několika rovin. Na jednu stranu prezentuje konfrontaci klasického dobového komiksu (v podobě Davea a jeho vzorů) a současného komiksu postmoderního, který představují dva ultrabrutální mstitelé, do jejichž agendy se hlavní hrdina zaplete. Co víc, stejně tak proti sobě staví naivní "komiksovou" představu o světě a realitu, ve které si zkrátka i maskovaný hrdina nemůže brát servítky. Stejně tak můžeme tento počin brát jako další dekonstrukci superhrdinského komiksu po Watchmen - liší se v tom, že narozdíl od čirého nihilismu Strážců se dočkáme spíše mírného cynismu, který nakonec nevyzní tak depresivně. Díváme se na boj se zločinem nikoli z pohledu neohrožené "kápě", ale z pohledu fanouška-geeka ("komiksová" verze Big Bang Theory? Hmm…). Celé to je navíc natočené s očividnou láskou ke komiksovému médiu a navíc je Kick-Ass od začátku do konce jízda, podobně jako třeba Wanted. Vaughn prostě umí. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

17.10.2023

Vaughn by stále rád natočil Supermana

Vaughn by stále rád natočil Supermana

22.12.2021

Režisér Matthew Vaughn (X-Men: První třída) v posledních dnech dělá press tour ke svému nejnovějšímu snímku Kingsman: První mise, a během nedávných rozhovorů tak již stihl potvrdit celou řadu věcí.… (viac)

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu