Honba na čarodejnice

• Slovensko Hon na čarodejnice (viac)

Výpravný film rozpráva príbeh hrdinského križiaka Behmana (Nicolas Cage) a jeho najbližšieho priateľa Felsona (Ron Perlman). Po desaťročiach boja sa vracajú do vlasti, ktorú nachádzajú zdevastovanou morom. Cirkevní hodnostári sú presvedčení, že za katastrofu je zodpovedné dievča obvinená z čarodejníctva, a preto dvojica hrdinov dostane rozkaz, aby ju dopravili do vzdialeného kláštora. Tu sa má údajná čarodejnica podrobiť prastarému rituálu vyháňania diabla. Vydávajú sa teda na strastiplnú cestu, ktorá je skúškou ich síl a guráže a počas nej tiež odhalí dievčaťa temné tajomstvo ... (TV Markíza)

PauloZ

Podstatně lepší neš blbůstka Čarodějův učeň, ale pořád se jedná o béčko, kterému v určitých chvílích chybí peníze. Což je škoda, protože jako celek se jedná o dosti podařené fanatsy s dobrým námětem a solidními scénami. Poslední půlhodinka je velice dobrá a hned po skončení jsem chtěl dát 4*. Po lehkém vystřízlivění dávám pěkné 3*, protože přece jenom jsou tam místa, kde by se dalo hodně pilovat. Ale neni to tak špatné a s Cagem nemám obecně žádný problém. ()

curunir

,,BUDEME POTREBOVAŤ VIAC POSVÄTENEJ VODY." __ Dlho už moju myseľ opantáva predstava poriadneho špinavého, temného historického filmu zo stredovekej Európy bičovanej morovými ranami a obohatenej o mysticizmus v podobe honu na čarodejnice a inú Satanovu háveď nachádzajúcej svojho úhlavného protivníka v katolíckej cirkvi. Rysoval by sa do podoby historického trileru (kľudne aj hororu) v štýle ,,Mena ruže" či tomuto filmu príbuznej ,,Čiernej smrti". A síce som od ,,Season of the Witch" nič takto obohacujúce nečakal, jeho profil som sa rozhodol až do jeho pozretia vôbec nesledovať. Smrteľnou je už kombinácia Cage a stredovek , čo sa však nestalo, vo výsledku som bol príjemne prekvapený. Pre triezvo uvažujúceho diváka sa ,,Hon na čarodejnice" javí len ako taká ,,blbůstka" , ktorou aj samozrejme je, avšak so skvelou atmosférou, rovnako príjemným vizuálom a solídne hrajúcou Claire Foy, navyše všetko zabalené do tuzexových 83 minút čistého času počas ktorých sa stačíte sotva nadýchnuť. Krivo som sa usmieval len pri otrasných digitálnych trikoch, lepšie disponujúcimi v hociktorej súčasnej TV zlátanine a takých prevarených a prvoplánových posledných 20 minútach. Nehovorím, že ak by sa scenáristovi v závere trocha viac rozkrútili kolieska vytiahlo by sa všetko na 4*, scelenie s príjemnými 2/3 by bolo flexibilnejšie. (2949. hodnotenie, 417. komentár k filmu) ()

Kryton

Film co se tváří nejprve jako historický, pak hned jako hororový aby to celé zakončil jako dramatická stylizace. Stejně jako se film hledá, tak se hledá režisér - scénarista - herci. Nebýt charismatu Rona Perlmana je to jasný první průser roku. ()

Andersis

Rozhodně né tak špatné jak někteří píšou. Film má dost syrové prostředí, že se může přebarvičkovaný a umělý Centurion jenom klouzat. Cage mi tu zapadl a nehraje zas tak strašně. Pochvala patří hlavně i Perlmanovi který si svůj part dokonae vychutnal. Konec, to je jiná káva, digitální démon nenahánějící strach, to je průser, ale viděl bych to jako jednu vážnější chybu na kráse, musím pochválit i zvuk, který mi připomínal InterSonické béčkové akční filmy (prostě takový zjemněný). Ale abych pořád nechválil, chyběli mi tu větší zvraty a větší míra brutality (podělané PG-13). ()

NinonL

Škoda, že závěr pokazili příšerkami. Do příjezdu k mnichům to byl dost slušný čarodějnický film, výborný obraz doby ve 14. století včetně samotných křížových výprav. I bosorka byla dost věrohodná. Trochu mi vadily procházky po morem zasažených oblastech (pak se neměl šířit), ale jinak tam žádné větší kiksy nevidím. Nejdřív jsem dala 3 hvězdičky, ale za kvalitních prvních 70 minut zvyšuji počet. ()

draggo

Očekával jsem mnohem víc. Premisa zní velmi dobře a dal by se z ní vykřesat výtečný film. Bohužel nablblý scénář v kombinaci s nevelkým rozpočtem vytváří ve výsledku jen tuctové tupé béčko, které při vypnutém mozku dokáže i trochu pomoci ukrátit čas, ale po další projekci už toužit nebudete. Už na úvodních křižáckých bitvách bylo jasné, že se muselo šetřit. Děsivé armády křižáků a jejich nepřátel vypadají směšně a na první pohled digitálně, což se snaží dosti neuměle maskovat všelijakým rozmazáním obrazu, roztřesenou kamerou či prostřihy na asi desetičlenný komparz. Příběh, který se následně začne odvíjet působí už od první minuty strašně křečovitě a nevěrohodně. Logické díry jsou tu na každém kroku, potenciál námětu zůstává krutě nevyužitý. Od začátku mi jakožto divákovi bylo jasné, jak to s tou holkou vlastně je, tudíž celá doba, kdy byla přepravována do kláštera na mě neměla jak zapůsobit. Finále samotné mi pak připadalo velice hloupé a definitivně tak film zabilo. Pokud bych ale měl něco chválit, tak je to velmi pěkná výprava (film se točil v Maďarsku), dále relativně slušná hudba a stále dobře hrající Nicolas Cage. Bohužel jinak podprůměr, zcela nesrovnatelný s velice dobrým Solomonem Kanem. /45% a 2*/ ()

FFilipCZ

Perfektní vykreslení prostředí a podle mne i velice povedená výprava a zachycení doby. Tím si mě tento film získal přesto, že se v podstatě jedná pouze o jakousi "road story". Avšak nenechte se zmást, i když si myslíte, že víte co bude, konec vás nejspíš překvapí (doufám že stejně mile jako mě). ()

baribal

Na jednu stranu je film poměrně slušný a nezkažený, na druhou stranu jsem čekal pořádnou digitální podívanou ve stylu čarodějova učně, v tomto ohledu to bylo pro mě velké zklamání. Solomon Kane, který byl podle mě velmi podobný v tomto ohledu jako hon, byl dokonalejší protože od něj jste tu temntou a strohost čekali. Tady jedna hvězdička za to, že to není kardinální průser a druhá za zmínku a o našem hlavním městě. ()

nigga

Je to slátanina se špatnými triky, ale celou dobu mě to nějakým zvráceným způsobem bavilo, a nevím proč, asi v tom budou nějaké čáry... 60% ()

agentmiky

V mnoha věcech mi to připomíná Černou smrt,neboť se to odehrává ve stejném čase,kdy v Evropě propukl smrtící mor.Hlavní dvojka Cage a Perlman byla dobře sehraná.Perlman moc často nehraje.Je známý především rolí Hellboye,ale i zde zahrál dobře.O Cagovi ani nemusím mluvit.Líbil se mi i příběh,který může někomu přijít docela pitomý,ale mně to tak nepřišlo.I prostředí,v kterém byl film natáčen,působilo věrohodně.Konec byl hodně akční a také smutný,ale happyend nemusí být vždy.Hodnocení:65% ()

SaNcHeZ_cz

Digitální čerti a Nicolas Cage v nezáživném koktejlu, který se snaží hrát na atmosféru a akci. V obou ohledech ovšem prohrává se Solomonem Kanem na plné čáře. Hezké digitální obrázky nezachrání několikrát proloženou nudu ze second handu. ()

Korbitch

Nejpřiblbější ze všech přiblblejch sajrajtů poslední doby mě vyloženě vytočil. Ikdyž, vytočil.... dá se říct podřimování u pohádky pro mentálně postižené vytáčením??? Scénář je megashit of the world a céčková atmoška tomu dává pěkně na prdel. Jak tohle může mít přes 30%, to je naprostá záhada. I ta záhada je lepší film, než tahle srajda epesní.SPOILER: Démon je dobrovolně zavřený v kleci, aby se dostal na určité místo. Hmmm. Jasněěě, takže on má sílu na to, aby ovládl mysl a tělo člověka a přitom se musí nechat dovézt na určité místo jak nemluvně v kočárku? CHA CHA CHA! Tahle srajda má kliku, že jsem u toho neusnul úplně, jinak odpad! Kdo naletěl, a dal víc než dva shurikeny, který jsem opravdu max schopen pochopit.....se zbláznil dočista, dočista. A prádlo je opět bílé. ()

Paxxx.cz

V poslední době točí Nicolas Cage jeden film za druhým, což je sice dobře, ale volby tohoto herce mi nepřijdou zrovna šťastné. Hon na čarodějnice se mi zpočátku docela líbil, ale ke konci mě docela přestal bavit a film je tedy podle mě jen průměrný nic víc nic miň....6/10 ()

Z0oMb3E

V časoch kedy Nicka Klietka brala roly ako po nebohom sa zrejme náhodou ocitla vo filmovej konfrontácii so skutočnou klietkou. Kto by to bol povedal že súboj takýchto gigantov filmového plátna skončí remízou. Prvá vec, ktorá zaujme je samozrejme obdobie. Najromantickejšie obdobie v histórii ľudstva, kedy cirkev hádzala šipky do davu a určovala ktorá môže za sexi morové lézie pricucnuté na svojich ovečkách. Zaujímavé, že takej vševedúcej a neomylnej inštitúcii nejak unikli fekálie valiace sa ulicami. Druhá vec, ktorá zaujme je ... hmm čo to tam bolo? Kurva však som to dokukal pred troma minútami... Ahá zombíci. Zombíci? Dobre, ale tí boli až na konci. Čo bolo medzi? Noo medzi išli. Išli, kráčali, jazdili, občas zastali obzreli sa, utáborili a pokračovali ďalej. Nič viac? Asi nie. Mysli, mysli však to bolo pred troma minútami. Áno len išli. Nikto neumrel? Počkaj, marí sa mi že áno, ale už neviem ako. Asi to nebolo nejak zaujímavé. Tak sa asi najskôr vrátime k tým zombíkom. Noo, ale neboli sami. Bol tam i diabol. Héj? Noo a bol zlý až kým ho nezrušili ... že, film celkom rýchlo skončí. A aj napriek tomu, že človek okamžite zabudne o čom to bolo prekvapivo nieje nasraný. ()

Praxis

Jelito Cage (ten pán by se měl nad sebou zamyslet), vtipálek Perlman, pěkně dementní černovlasá paní a celé je to zabalené v graficky přívětivém kabátku. Konečně jsem se mohl zaradovat, že středověk vypadá tak, jak má. Tedy špinavý, blátivý a zamořený. Masky velice pěkné, vůbec vizuálně to špatné nebylo, až teda na těch pár do očí bijících levných CGI pozadí. Scénař a vůbec zápletka dosti nulová, ale nakonec to ani nevadilo, prostě partička týpků někam jela a s sebou vezla posedlou pani. Napětí se místy dalo krájet a jediný, co mi teda vyloženě vadilo byla poslední bitevní scéna v klášteře, kdy jsem chtěl zařvat na celý sál: "What The Fuck?". Nakonec za toho pěkného démona (a šmejdící mnichy na střeše :-D ) 55% ()

Malýprinc

Z předešlých let, již typicky dobrodružný a zde až naivně přihlouplý Nicolas Cage, který se vydává na strastiplnou pouť pokání. Jak už to tak bývá, přibere skupinku parťáků s nejrůznějšími charaktery, které musíte poznat podle prvních vět, jinak už na to nebudete mít čas. Průměrný snímek, se kterým si filmaři moc hlavu nelámali. Hlavně, že to bude vydělávat. ()

ArsenalEagle

Abych pravdu řekl, mám smíšené pocity Cage s vlasy - super a pak místy až hororový děj, na druhou stranu mi to přijde trošku ulítlé. Odpod to určitě není je to Průměrný a místy dokonce Nadprůměrný film. Určitě Nicolas Cage nebo Ron Perlman hráli už v "lepších" filmech, na druhou stranu je to pokoukáníčko dobré, a když se díváte v noci tak se může stát, že se budete i bát. Čekal jsem něco malinko jiného, ale film jsem si užil. 75% ()

MartinezZ

11.2.2011 ~ Procesy s čarodějnicemi v temných minulých dobách měly své opodstatnění. Ony totiž vážně existovaly a jejich vliv na tehdejší lid byl zdrcující. Tedy, pokud to vážně byly čarodějnice, že... ~ Začátek filmu měl tendence, ač už bylo z prvních záběrů cítit, jak komorní tahle záležitost bude, rozptýlit chmury nad očekávanou sračkovostí filmu. Hnus a smrad té doby se z plátna linul linul ven a atmosféra si tuhle nasazenou laťku drží takřka po celý film, což je jedním z toho minima kladů, které film ve svém celku nabízí. ~ Tím dalším, předposledním kladem, je odsýpání děje. Jen málo co by šlo zkrátit a sestříhat, protože se to příliš vleče. Většinou se totiž stále něco děje a a děj se tak posouvá dál a dál i když pevnější ruka scénáristova by se tu rozhodně uživila. Nikdo netvrdí, že scénář a děj je nějak sofistikovaný, ani náhodou, ale urazit mne dokáže rozhodně mnohem víc vyhypovanějších projektů a tady už bylo předem jasné, že jde o béčko, třeba už jen díky obsazení Cage do hlavní role. Nuda se tak v kině nekonala, béčková očekávání film splnil. ~ Posledním kladem byla herečka. Ano, jenom ona. Postava čarodějnice, odvážené kamsi do dalekého opatství kvůli obřadu vymítání, zahraná mě neznámou Claire Foy, byla jediná postava z celého filmu, kterou někdo hrál. Tahle holčina se snažila, ačkoliv měla ve scénáři snad u každé své repliky poznámku "Čarodějnice skrz mříže pronáší...", protože holka byla buď zavřená v hladomorně nebo v kleci při převozu. ~ Ovšem ano, přiznávám, že se mi projev téhle herečky líbil možná právě o to víc, jak prkenní byli všichni ostatní, snad až na občasné výjimky spolucestujícího duchovního. A tím se dostáváme k negativům. ~ Nicolas nezklamal. Kdyby místo něj obsadili pouze jeho 2D papírovou figurínu, mohli hodně peněz ušetřit a nikdo by vůbec nic nepoznal. Dokonce i hromotlucký Ron Perlman Nicka přehrál a to umí buď jen koukat nebo se culit od ucha k uchu. Ostatní postavy se ve filmu prostě vyskytly a většinou jejich trvání v ději nebylo dlouhé a pokud ano, většinou jste na ně zapomněli ve chvíli, kdy jejich tvář zmizela z plátna. ~ Nu, a pak už se objevují jen oběti béčkovosti filmu. Zbytečně dlouhé vyobrazení různých bitek v Zemi svaté, kdy Křižáci Nick a Ron masakrují s nadšením a najednou, lusknutím prstů, jsou šokováni mrtvými ženami a dětmi, načež zběhnou a jak pitomci se nechají chytit coby sběhové. Nebo, v dobách všudypřítomného bahna, špíny, nedostatku jídla a mokvajícího moru působí všichni jako reklama na Colgate. A tím se dostáváme ke konci, kdy scénáristovi i režiséru šíblo a kromě planoucí klece (jediný pořádný speciální efekt ve filmu) předigitalizovali finální závěr, navíc s vykradením nápadu z té nejdebilnější béčkové sračky minulého roku, Legie, díky postavičkám kvapně lezoucím hlavou dolů (byť jen chvilku, ale nevzpomenout si na to nedalo). A pokud jste někdo hrál stařičký (výborný, excelentní, geniální mňamózní a mlaskózní... Unreal'98), pak i tušíte, co Warlordího se na vás vyvalí na konci filmu. Jinak řečeno, konec filmu byl poněkud mimo. ~ V míse smíchejte Solomona Kanea spolu s Van Helsingem, přikápněte zlehka Legii a Unreal, uhňahnějte dohromady a na závěr posypte Cageem. Výsledkem bylo to, co jsem očekával. Hodně průměrné béčko s vydařenou odpudivou atmosférou. () (menej) (viac)

Nicolas Cage a mor

Nicolas Cage a mor

23.09.2008

Všimněte si, prosím, že jsme se zachovali taktně a nenapsali jsme „Nicolas Cage JE mor“. A že bychom si to vzhledem k jeho momentální aktivitě a celkové kvalitě jeho filmů z poslední doby mohli… (viac)