Osamelý jazdec

• Česko Osamělý jezdec (viac)

Čo všetko sa prihodilo, než sa mladý prokurátor John Reid ocitol mimo zákona a stal sa legendárnym hrdinom Divokého západu ako samozvaný pomstiteľ Osamelý jazdec? To všetko nám prezradí indiánsky bojovník Tonto, ktorý bol očitým svedkom udalostí v Texase v roku 1869 a Reidovým sprievodcom. Texaskí rangeri so šerifom a prokurátorom prenasledujú bandu zločincov Butcha Cavendisha. V kaňone padnú vďaka zradcovi do pasce a v prestrelke s banditami všetci zahynú. Keď svojrázny indiánsky bojovník Tonto pochováva mŕtvych, v plytkom hrobe sa zrazu preberie mladý okresný prokurátor John Reid, ktorý ako jediný zo skupiny mužov zákona prežil. V jeho zmŕtvychvstaní sú možno aj čary ducha Tontovho bieleho koňa, ktorý Johna zachránil, aby indiánovi pomohol dokončiť jeho misiu a potrestať dávnych vrahov kmeňa Komančov. Vďaka Tontovi sa John Reid už onedlho stane veľkou legendou a ako maskovaný Osamelý jazdec, nezmieriteľný ochranca spravodlivosti na bielom koni, sa preslávi po celom Divokom západe. Ale prečo sa mladý právnik rozhodol prejsť na druhú stranu zákona, aby mohol vlastnoručne trestať bezbrehé zlo v krajine? Indiánsky bojovník Tonto sa s nami podelí o doteraz nevypovedané príbehy, ktoré objasňujú, prečo sa tak stalo a muž zákona sa prerodil na samozvaného pomstiteľa. Budeme svedkami ich spoločných dobrodružstiev a humorných nezhôd, ktoré musia oba rozpačití hrdinovia spočiatku prekonať, aby napokon dokázali bok po boku bojovať s ľudskou chamtivosťou a korupciou a potrestali zločincov. (TV JOJ)

Mikino00

Naprosto běžná westernová zápletka roztažená do monstrózních dvou a půl hodin je hledáním pomsty i spravedlnosti, upřímně ale po většinu filmu jsem se nebavil, je zde mnoho hluchých míst, nastrčeného humoru i Tontovy podivnosti. Nezachraňovaly to ani odkazy na jistý známý western, protože totální neschopnost hlavního hrdiny ve střílení lidí, je hlavním důvodem dlouhé stopáže, uměle se zde natahuje snad vše. Mou nespokojenost ale hlasitě umlčelo posledních nápaditých akcí nabitých 20 minut, které jsou oslňující s výrazným hudebním podkreslením. Právě ta zvedá mé celkové hodnocení z popela. ()

Gumrice

Opět se zde projevuje megalomanství Verbinskiho, ale hltala jsem mu to dobře. Ty jeho velkolepý scény kolem železnice jsou epesní. Nemám proti tomu výtky, kritizovat umí každej a nevím, co ty znalci tady pořád čekají za parády. Pro mě to byla letní pecka a zvažuji na ní zajít ještě jednou. Krásné interiéry, kostýmy, kamera a střih. V podstatě není nic, co by se mi nelíbilo. Do páté hvězdy to nemá daleko, ale.. ()

Mikeel

Já nechápu, co kritikům na tomhle filmu tak moc vadilo. Po Rangovi se Verbinsky vrátil na Divoký západ a myslím, že v docela solidním snímku. Podobnost s Pirátama jsem já osobně neviděl, postava Tonta rozhodně nebyla postavená na Deppových grimasách a hláškách tak moc, jako právě v Pirátech. Ani hudba nebyla jako v Pirátech, hudba je prostě Zimmerovská, už lehce ztrácí na invenčnosti a opakuje motivy. Ale po tolika soundtracích to Zimmerovi snad ani nelze vyčítat. Sečteno, podtrženo, Lone Ranger je solidní blockbuster a blockbustery, ty jsou tu především k určitému audiovizuálnímu uspokojení a relaxaci. Takže ať si kritici klidně políbí své zadnice! ()

DannyBoy80

Slabé nevtipné, herecky katastrofální v popředí s tlemícím se Deppem. Ten začíná herecky klesat na samotné dno, možná bude lepší, když toho nechá úplně. ()

NJD

Ano jsou to okopírovaní Piráti z Karibiku, akorát přenesení na divoký západ, ale když se od tohoto faktu zkusíte odprostit, film si určitě užijete. Jack Sparrow..ehm..Johnny Depp je opět vynikající, výprava nemá chybu a akční scény jsou vskutku bezkonkurenční. Kdyby Osamělý jezdec vznikl dříve, než Piráti z Karibiku, bezpochyby by ho všichni vynášeli do nebes. Takto je to pro většinu lidí pouze další Deppův film. ()

conery1

Bavil som sa na Deppovi,výprave a hlavne na uletenom scenári. Ak na tejto stránke niečo nezapadá do nejakej škatulky, tak je to prepadák. ()

Zombi

Filmu se nadá upřít pěkná výprava, westernová atmoška, docela fungující gagy a vlastně i ten pirátskej feeling. Bohužel se totálně přepálila stopáž, takže je film děsně natahovaný, tempově nevyrovnaný a chvílemi k uzívání. Vyhodit hodinu a je to paráda, takhle je to za silnější 3 hvězdy. Depp mi přišel v pohodě a svým minimalistickým projevem i bavil. Pro děcka to ale moc není, lidi se tu střílejí ostošet a namaskovanej padouch Fichtner je správnej hajzl, to celé beru jako pozitivum :o) ()

zelvicka.

Dle mého názoru by filmu prospěl více důrazný střihač, který by to zkrátil na více stravitelnou dobu. Co se zbytku týče - nebýt tam Depp, všichni víme, za co by to stálo... Odpustil bych si linku v zábavím parku. Jinak akce super, vtipy supra-Deppa, příběh plný klišé (obzvláště motiv bratrů...), ale vcelku film, který pobaví. PS: Jsem jediný, kdo si nemyslí, že stříbné hodinky plavou? ()

Nethar

Hezký úsměvný wester. Nic drsného, krve se moc nedočkáte (kdybyste snad čekali), takže asi i pro menší, i když ne pro nejmenší. Žádné velké zvraty, prostě jednoduchý pohodový dobrodružný příběh. Myslel jsem že Depp bude hodně kopírovat Sparrowa, ale nakonec to šlo, i ten humor se mi líbil. Závěrečná vlaková honička pak sice občas působí až příliš uměle a trikově, ale celkově se mi moc líbila a vyšvihla film o trochu výše. ()

Movie Gourmet

Jsem překvapený, když tu vidím, jak má film nízké hodnocení, protože já se prostě bavil! Film se dá velmi dobře přirovnat k Pirátům z Karibiku, a to nejen scénkami ale i hudbou. To samozřejmě vůbec nepřekvapí, když je pod filmem podepsané trio Bruckheimer-Verbinsky-Zimmer. Ale ten Depp je prostě skvělý! Ostatně jako vždy :-) Na to, že má film úctyhodné dvě a půl hodiny, jsem se tedy vůbec nenudil, ba naopak. Bylo to zábavné, vtipné, dobře zahrané. Zkrátka u mě jako diváka velká spokojenost. Verdikt: 4- 5* a 85 - 90 %. PS. Zcela výjimečně se jedná o film, kde se neshoduji s většinovým hodnocením uživatelů csfd. ()

Mr.Mike

Osamělí jezdec, jehož námět pochází ze stejnojmenného televizního seriálu, dle mého úsudku vyhořel ve všech úrovních. Johnny Depp hraje stejnou osobnost jako vždy a Armie Hammer se na tuto roly nehodí. Film praštil kritiky a za normálních okolností bych dal sympatie filmařům, kteří v tomto případě udělali technicky dobrou práci, ale je to jen jedna chyba za druhou a jedno klišé za druhým. ()

Oňďo

Do tých 100 minút by to dejovo aj vošlo a nemuselo to byť miestami až také nudné. Tých 143 krutých minút bolo fakt utrpením ()

H4ku11

Reinkarnovaný o pár storočí, ale stále s duchom Jacka Sparrowa si Johnny Depp našiel chvíľkovú náhradu od pirátov. Miesto klobúka havrana, miesto kompasu hodinky, nejaké prekliate zlato a ide sa. Prekvapivo to však na mňa aj tak zabralo a bolo to aj vtipné. ()

peto580

slabšie ale predsa 4*. Film dobrý, hlavne humor a akcia. Čo sa týka Deppa bol skvelý, ale neviem čo si mám myslieť o jeho vlastnom kopírovaní z pirátov. Asi je to proste frajer a tak ako Arnlod kedysi len kosil a kosil a kosil a kosil guľometom tak Depp bude podivín a podivín a... ()

KM Phoenix

Jedna hvězdička je za Williama Fichtnera, skoro jsem ho až nepoznal jak nechutnej je záporák. Škoda jen, že nedostal více prostoru a tak představoval jenom to černobílé zlo. Jinak Tonto v podání J. Deppa je až nechutnou karikaturou severoamerických indiánů tak jak byla užívána již od daleké minulosti, mne nijak netrápí nějaká politická korektnost, nicméně je hodně smutné, že tady nebylo ukázáno nic navíc. V mnoha ohledech mi to připomenulo jako hodně špatnou verzi "Shanghai Noon" ( u nás známé jako "Tenkrát na východě"), která je navíc, na to co se tam děje, neúnosně dlouhá. ()

filipvrbik

Velmi velký přešlap od Disneyho, právem propadák- kouzlo Wild Wild West tu nefunguje- film je zdlouhavý až na umření, nudný, překombinovaný, bez logiky- jediný světlý bod je Johnny Depp a pár vtípků, které to zachraňují od odpadu...20% ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

03.03.2021

Gore Verbinski (Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly) natočil svůj poslední film v roce 2016, Lék na život stál nějakých 40 milionů dolarů a v kinech vydělal 26. Ještě předtím stál režisér za… (viac)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády