Osamelý jazdec

• Česko Osamělý jezdec (viac)

Čo všetko sa prihodilo, než sa mladý prokurátor John Reid ocitol mimo zákona a stal sa legendárnym hrdinom Divokého západu ako samozvaný pomstiteľ Osamelý jazdec? To všetko nám prezradí indiánsky bojovník Tonto, ktorý bol očitým svedkom udalostí v Texase v roku 1869 a Reidovým sprievodcom. Texaskí rangeri so šerifom a prokurátorom prenasledujú bandu zločincov Butcha Cavendisha. V kaňone padnú vďaka zradcovi do pasce a v prestrelke s banditami všetci zahynú. Keď svojrázny indiánsky bojovník Tonto pochováva mŕtvych, v plytkom hrobe sa zrazu preberie mladý okresný prokurátor John Reid, ktorý ako jediný zo skupiny mužov zákona prežil. V jeho zmŕtvychvstaní sú možno aj čary ducha Tontovho bieleho koňa, ktorý Johna zachránil, aby indiánovi pomohol dokončiť jeho misiu a potrestať dávnych vrahov kmeňa Komančov. Vďaka Tontovi sa John Reid už onedlho stane veľkou legendou a ako maskovaný Osamelý jazdec, nezmieriteľný ochranca spravodlivosti na bielom koni, sa preslávi po celom Divokom západe. Ale prečo sa mladý právnik rozhodol prejsť na druhú stranu zákona, aby mohol vlastnoručne trestať bezbrehé zlo v krajine? Indiánsky bojovník Tonto sa s nami podelí o doteraz nevypovedané príbehy, ktoré objasňujú, prečo sa tak stalo a muž zákona sa prerodil na samozvaného pomstiteľa. Budeme svedkami ich spoločných dobrodružstiev a humorných nezhôd, ktoré musia oba rozpačití hrdinovia spočiatku prekonať, aby napokon dokázali bok po boku bojovať s ľudskou chamtivosťou a korupciou a potrestali zločincov. (TV JOJ)

savatage

Na jezdci jsem byl v kině, a jedno vzhlédnutí mi bohatě stačilo. Trio, režie Verbinski - producent Jerry Bruckheimer a herec Johnny Depp dříve byli zárukou kvality, ale v tomto případě tomu tak není. ()

0verseer

"Nice Shot." "That was supposed to be a warning shot." "In that case, not so good." Johnny Depp má zjavne záľubu v nekonvenčných westernoch, na rozdiel od Dead Man ide však tentokrát o zábavu z totálne iného súdka. Jeden by povedal, že teraz je to somarina, ale svojím spôsobom veľmi milá a podarene natočená. PS: To, že je Tonto variáciou Jacka Sparrowa mi vôbec nevadilo... ()

adamix

Verbinski po RANGOVI poľavil. Na takú dĺžku predstavil menej nápadov a vtipných situácii či narážok sa tu tiež nájde pomenej. Celok zlyháva ale na hercoch, ktorí sa hrať ani nesnažia. Deppovho Tonta nekritizujem. Jediná záživná postava, ktorá si udrží pozornosť aj vo väčšine hluchých scénach, stačí aby nakŕmil toho mŕtveho vtáka. Neviem ako na vás, ale na mňa to zafungovalo :). Hammer mi tam nesedí. Po hereckej stránke bieda a nedá sa pri ňom ani pousmiať. Bonham Carter úplne zbytočná (čo, preboha, robí na tom plagáte medzi hlavnými postavami?!). Na druhú stranu moderný retro vizuál poteší, rovnako ako vybujačený Zimmer a dve akčné scény na vlakoch. Nie je to zas tak zbytočné, ale rozhodne to šlo sfilmovať lepšie. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,4/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 30%, Audience Score - 51% | FDb.cz - 75% (?) | Nevěřili jsme, že to zrovna o tomhle filmu kdy řekneme, ale tohle byla opravdu chvílemi nezáživná nuda protkaná několika slušnými momenty a zakončená epickým finále. Ta snaha navázat na "Piráty" (i se stejnou sestavou) je opravdu evidentní, i přes velmi povedenou výpravu ovšem absolutně nepovedená. On Tonto totiž není žádný Jack Sparrow ;) 55% P.S. V tomto roce (2021) nás opravdu rozesmála scéna, kdy je usvědčený kanibal, Armie Hammer, pohoršen požitím srdce banditovy oběti :DD ()

dzules

slibný film, který by potřeboval objektivně přestříhat (hlavně vyhodit celou pasáž z roku 1933 - která film zbytečně natahuje a přitom nemá na průběh děje žádný vliv). Pokud by se to přestříhalo, byli by z toho piráti z divokého západu. ()

elanista1

Nic prevratneho sa nekona, giganticky rozpocet, hviezdne obsadenie a vznikol predlhy film bez srdca. Snaha o komedialne prvky je evidentna, spociatku sa mi vtipy zdali trapne ale pribudajucim casom som si na styl humoru zvykol a dalo sa parkrat zasmiat. William Fichtner je najvacsim kladom, jeho postava je najlepsie napisana aj najpresvedcivejsie zahrana, Depp nic viac ako dobry, Helena Bonham Carter sa pretrca na plagatoch ale na platne sa obavi sotva na desat minut a to ma sklamalo! Dve a pol hodiny su vela aby bol divak dokonale prikovany pri stolicke po cely cas, film ma nudne pasaze, ma dokonca trapne momenty pri ktorych som si nebol isty ci to tvorcovia myslia vazne. Ale najviac zo vsetkeho mi vadilo hnusne vykradanie a parkrat aj trufale kopirovanie niektorych znamych scen, prvkov ci napadov. Nie som si isty ako to Verbinski myslel, ci si chcel niekoho uctit alebo mal iny zamer, ale niekedy som len nehybne sledoval a nechapal ako moze toto niekto robit. Najviac to schytal Leone a jeho Vtedy na zapade a Dobry, zly a skaredy /tu ani nebudem pisat kolko scen bolo skopirovanych/, Deppov Mrtvy muz /kanibilizmus/, noha ako zbran z Planety Teror, Zorro to tiez riadne schytal /opity kon, kon na vlaku, maska a kopa, kopa dalsich/, viac si momentalne nespomeniem. Nechcem sa tu tvarit na mudreho, znaleho a odbornika na filmy ktory ma patent na originalitu ale toto ma zarazilo. Znechutene dve hviezdy, za to ze aj napriek dlhym minutam, film nema ziadnu napinavu scenu alebo scenu na dlhsie zapametanie. ()

freddyreddy

Já se příjemně bavil. Možná jsem sice čekal komplikovanější příběh, propracovanější scénář, ale přece jenom je to Disneyovka (na kterou to teda bylo dost brutální). Johnny Depp mě bavil svými vtipy téměř po celý film a dokonalost, cit pro blbost a originalita, která s tímto hercem přichází, nabízí řežiserům a scénáristům nespočet možností, jak film okořenit. Líp by to totiž jiný herec nezahrál. Škoda jen, že Tonto byl spíše propůjčený Jack Sparrow, nikoli nová postava. Dá se tedy podle mě říci, že bez Johnnyho by se tento film spokojil se 2-3* ()

Anarion

Osamělý jezdec je filmem, který mne opět utvrdil v přesvědčení, že snímek, který je buďto čistokrevnou nebo z převážné většiny komedií nemá ve své stopáži přesahovat 90 minut, neboť v opačném případě jsou tvůrci nuceni opakovat vtipy, kterýmžto už se divák přestává smát byť jen z důvodu únavy – je nutné si uvědomit věru medicinský fakt, že smích vyčerpává mnohem více než pouhé pasivní sledování. Avšak konkrétněji k samotnému snímku. Na promítání jsem šel s očekáváním, že uvidím „piráty z Karibiku na divokém západě“ a ty jsem také zhlédnul. Co jsem ovšem neočekával, byla nekvalita až hloupost užívaných gagů a též fakt, že jediný slušný herecký výkon podá Johnny Depp. Odcházel jsem tudíž z biografu značně rozčarován a jediné, co mi nyní po delší době utkvělo v paměti je skvělý make-up, který ale, jak sami uznáte, to sám všechno nespasí. ()

Insegrim

Člověk jde na Deppa a po filmu přemýšlí o tom, jestli jde vrátit vstupné a kolik asi stojí 151 ztracených minut života. Jestli tohle někdo někdy bude vůbec číst a přemýšlí, že si to pustí. Zkuste jiný film. ()

cguio

Čekal jsem, možná jako mnozí, piráty v kovbojském kabátku, ale dočkal jsem se pouze Johnnyho Deppa, vykádajícího sebe sama a nudného rozhodně akčního westernu, který postrádá nahled a vtip (proto je asi komedie na posledním místě ve výčtu charakteristiky filmu) ()

IZFNP

Nejak neviem, čo na LR bolo dostatočne nové, aby to divákov mohlo už toľký raz zaujať. Spojenie pirátovského modelu s divokým západom neprinieslo až taký závan čerstvosti, ako si tvorcovia možno mysleli. Verbinski sa vykráda ešte viac než Depp, Hammer ničím nevyčnieva a vtip a akcia po dvoch hodinách sledovania omrzia. Určite to nebola čistá strata času, našli sa vtipné sekvencie, nejaký ten nápad, akcia fungovala a obsadenie neurazilo. Lenže na prvých, dokonca ani na druhých, Pirátov sa Jazdec nechytá. Tých pár scén totiž nedokázalo v kombe s dlhočiznou stopážou zahnať nudu dostatočne. Karibik je predsa len divácky príťažlivejší než indiáni. ()

susanella

Skvělý příběh, nádherné obrazy, natočeno bezchybně! Obávala jsem se podivné směsi Pirátů, westernu a komedie, ale nakonec je to báječná oddychovka, smícháme-li Poklad na Stříbrném jezeře s Tenkrát na Západě a přidáme třicet let vývoje filmových triků...Depp naštěstí není Vinnetou a ani nevyčuhuje svojí komickou podsaditou postavou z celého příběhu a nakonec je zde skryto nemálo hádanek, kupodivu nutí ke druhému shlédnutí. Indiánské kmeny vždy měly svého Blázna, svého Kojota. Scéna s krvežíznivými králíky je nepřekonatelná. A opakované téma deset za jednoho jako připomenutí všech masakrů původních obyvatel „civilizovanými" národy je dobré ukázat znovu a znovu. Hudba je dokonalou součástí příběhu. ()

dudo24

Film ktorý zabaví a nenudí. Nič nové sme síce nevideli. Skoro všetky scény a zápletky sú staré známe snáď pre každého diváka. Napodiv som nezaregistroval nijakú scénu ktorá by mi trhala oči klišéidnostou. Všetko bolo v norme. Králiky wtf? ()

Mira00

Depp a Verbinsky neznamená vždy záruku kvalitního filmu, jak jsme se přesvědčili v posledních pirátech, ale Lone Ranger není špatný film. Sice má svoje mouchy, ale to mu odpouštím, protože je to western, který ani sám sebe nebere vážně :-) ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

03.03.2021

Gore Verbinski (Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly) natočil svůj poslední film v roce 2016, Lék na život stál nějakých 40 milionů dolarů a v kinech vydělal 26. Ještě předtím stál režisér za… (viac)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády